RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Коста-Рика: причини щастя

Коста-Рика: причини щастя

У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).

Цей стан, не підвладний розрахункам і формулам, все ж вдалося окреслити дослідницькому центру «Інститут Землі» при Колумбійському університеті. Не беручи до уваги економічні дані, базуючись на середній тривалості життя, екологічній ситуації в регіоні, задоволеності людей життям, було складено список країн, задоволених буттям.

Коста-Рика по праву посідає вершину таблиці. Десять причин щастя і подиву по-костариканськи ми підготували для читача. .

Pura vidra як стиль життя в латиноамериканській країні. Дослівно вираз перекладається як «чисте життя». Багатогранний вислів, що означає вітання, прощання, згоду і схвалення: це босі ноги, серфінг на світанку, тропічні джунглі і кришталеві води. Зеленою гілкою флори і фауни, пронизуючи Північну і Південну Америки, Коста-Рика дарує ковток свіжого повітря і занурює у свій сміливий світ.Фото 4.bp.blogspot.com

Місцевість, де слід прислуховуватися і приглядатися. Серед гілля цілком може причаїтися ящірка, білява сойка кокетливо визирати із гнізда, а краб-відлюдник вітати із свого дому-мушлі. Ця держава – цілий заповідник із численними національними парками. Корвакадо із пахощами листя і водоспадами. Санта-Роза – з багатьма рівнями екологічної системи. Гаябо – як археологічна точка. Дикі тварини не потребують приручення, і місцеві дарують їм це законне право. Братам меншим, що потрапили у біду, залюбки нададуть допомогу у розпліднику Jaguar rescue center.img_0961_costarica_drakebay_day4_piratecove_lunchlizardbanana1.jpgФото lovingtheride.com

Пташка Кетцаль. Це маленька пташка з яскравим забарвленням і красивим оперенням. Стародавні майя називали її птахом щастя, а ацтеки – птахом свободи. Ці ж племена називали її покровителькою повітря. Лишилося кетцалей зовсім небагато: вони збереглися в заповідниках Коста-Рики, тому що багатьох представників винищили через красиве пір’я. Із незвичайним відтінком пов’язана легенда про сильного і хороброго вождя Текун Умане. Якщо відчувати серцем, то легко повірити, що саме помахом крил крихітка розносить усмішки людям.

Читайте також: Коста-Рика. Латиноамериканська Швейцарія

Мистецтво. Базуючись на іспанських витоках, додаючи афро-карибські та індіанські впливи, під акордеон, мандоліну і маримбу заходить сонце на острові. 1949 року держава відмовилася від армії на користь культури і освіти. Свобода вираження і такий фінансовий внесок принесли свої плоди – країна отримала художників і артистів, котрі відомі всьому світові.IMG_7558.jpgФото underthecanvas.com

Село Монтесума. Уникаючи туристичних маршрутів, і випускаючи на волю творчий потенціал, крокуйте у бік села Монтесуми. Уже протягом кількох десятиліть місце обрали нестандартні для очей особистості: володарі пірсингу і татуювань, растамани з дредами, яскраві віртуози. Тут можна усамітнитися в старому дерев’яному готелі-будиночку, а можна засинати на пляжі, спостерігаючи вогняні заходи сонця.

Читайте також: Туристичне Intermezzo

Величезні черепахи. Там, де нога лишає слід на золотистих пісках, морські оливкові черепахи припливають, щоб відкладати яйця. Цей особливий вид тварин із панциром облюбував пляжі Ostional і Nancite. Подія називається аррібада – у перекладі з місцевого діалекту іспанської означає «прибуття». Треба бути справжнім щасливчиком, щоб увічнити чи бодай побачити це дійство. Сотні самок виходять на суходіл, щоб звити гніздечко і залишити потомство. 1995 року було встановлено рекорд: на березі виявилося п’ятсот тисяч самок.CRTURNIC_RS_2012_0575-2.jpgФото rusticpathways.com

Пляжі. Вони ніби суперничають між собою, пропонуючи білий, як борошно, пісок і тихий прибій. Течії змішуються, чекають купальників, дарують поціновувачам морської їжі улов із креветок, крабів і мідій. Поблизу густі ліси приховують допитливих мавп, мурахоїдів, лінивців і коаті. Зелені зарості запрошують у казкові бухти, звідки відкриваються краєвиди Тихого чи Атлантичного океанів, де можна провести дослідження підводного світу за допомогою трубки і аквалангу. Найбільш відвідуване місце для розслаблення – це відомий на весь світ пляж Мануель Антоніо. Поруч із ним розташоване місто Кепос, де можна порибалити. Playa Dominical відкритий ще в 70-ті роки і вважається найкращим для серверів – як для новачків, так і професіоналів.Punta-Uva.jpg Фото roughguides.com

Вулкани. Подібно до драконів вогнедишні гори бережуть свій сон, от-от погрожуючи прокинутися. На території Коста-Рики існують діючі вулкани, й один із них – Паос. Він вивергався 39 разів. Вулкан складається із трьох кратерів, в одному з яких розташоване озеро з мальовничими берегами. Фотографії вулкана зображені на всіх туристичних брошурках, і з відкриттям о 8-й ранку паркової зони можна почути шипіння пари і гуркіт бризок. Красу і виразність цих місць відтіняє попелиста височина Турріальба й Ареналь. Відвідини таких пунктів цілком можна порівняти з космічними пригодами.Фото nationsonline.org

Кава і шоколад. Як відомо, шоколад – перше і легкодоступне джерело ендорфінів завдяки амінокислоті, яку він містить. Крізь джунглі можна дістатися до какао-дерев, щоб побачити, як хаотично вони ростуть. Місцеві придумали цілий шоколадний тур, в якому можна обійняти джерело солодощів, побачити майстер-клас із виготовлення цукерок і гарячих напоїв у відповідності з індіанськими рецептами.Untitled-design-2020-01-20T114652.684.jpgФото costaricavibes.com

Спочатку через зелене листя і червоні ягоди кава вважалася символом Різдва. Сьогодні у будь-який момент можна переконатися, скільки праці і любові вкладають аборигени у вирощування зерен, дізнатися, як приготувати ароматну суміш по-костариканськи, і яке це щастя на смак. Кавові плантації нашепчуть вам, що перший сорт зерен іде на експорт, другий залишається всередині країни. А ферми з чудовими краєвидами очікують гостей у Nacientes Palmichal.

Головне фото charmingtraveldestinations.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Ми там були: Прага
Прага… Вона, романтична і декадансна, сумна і весела, піднесена і духовна, відбивається у помахах крил відгодованих чайок на Карловому мосту, в дзеркальних калюжах Влтави… Такої думки креативний копірайтер Маша Гольдман, котра якось провела там кілька днів.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Незбагненний Нан-Мадол: місто над безоднею
Краще за незаселений острів може бути тільки покинутий штучний архіпелаг зі слідами зниклих цивілізацій! Мирний плескіт весел, що бентежать блакитні сни Тихого океану, утихомирює барабанний дріб екстазу у скронях, готуючи волю і розум до побачення з головною загадкою Мікронезії. Нан-Мадол пустує не одну сотню років...
Закрыть
Outlook facebook page