Туристичне Intermezzo
... - на видовищні флору й фауну, а книжки – на читання зіркової абетки, з якої виписується нескінченна кількість текстів. Приваблює? Тоді вам варто спробувати екотуризм.
Мета зеленого туризму не лише в тому, щоб відкрити для людини справжню красу землі й допомогти відчути себе частиною природи, але й у тому, щоб спонукати мандрівника бути відповідальним і культурним, навчити його дбайливо ставитись до екосистеми й охороняти її.
Уперше ідея екотуризму зародилася в Африці. Це був 1950 рік, і легалізація полювання потребувала рекреаційних зон, що підштовхнуло до створення мисливських угідь, різноманітних парків і заповідників. Сьогодні, коли землі заростають бетоном, залізом і склом, місць, які зберігають свою автентичність, залишається дедалі менше. А ось попит на зелений туризм стрімко зростає, люди прагнуть подивитись на незаймані ліси і поля. Хоч такий вид відпочинку не можна назвати ризикованим, однак емоцій, адреналіну і відчуття справжніх пригод мандрівники отримують удосталь.Фото buyessay851.web.fc2.com
Дивовижні місця, які приваблюють екотуристів, є майже у кожній країні. Найцікавіші незаймані території, котрі захоплюють і вражають неймовірними пейзажами. Враження – це поняття індивідуальне: комусь припаде до душі неприборканість зелених хащ, а хтось втратить голову від скандинавських ландшафтів. Та, напевно, найбільший шок туристи отримують від відкриття незвіданого у власній країні.
Популярними серед «зелених» подорожніх є стежки латиноамериканських країн. Особливу увагу хотілося б приділити Коста-Риці – невеликій країні, флора та фауна якої вразять своїм багатством. Коста-Рика не пішла шляхом своїх сусідів, котрі використовували ліси як деревину, і донесла до наших днів найрозкішнішу екосистему у світі. На особливу увагу заслуговує місто Пунтаренас, де сконцентрована ціла низка унікальних природних парків.Фото pinterest.com
Чого лише вартий Монтеверде – гірський заповідник на півночі країни. Усю його територію займають так звані "туманні ліси" – високогірні джунглі, які ростуть у зоні конденсації туманів. Площа насаджень величезна – понад дванадцять тисяч гектарів, на яких водиться більше ста видів рідкісних звірів і близько чотирьохсот видів птахів, чимало з яких занесено до Червоної книги. Окрім іншого, Монтеверде чарує своїми орхідеями – їх тут більше п'ятисот видів.Фото audleytravel.com
Однак, щоб потрапити сюди, треба докласти неабияких зусиль. У зв'язку з унікальністю місцевої екосистеми відвідування Монтеверде суворо обмежене – щодня на його територію допускається всього 150 туристів, і потрапити в їхнє число непросто.
Якщо ви поціновувач відпочинку з адреналіном, то на вас чекає парк Сельватура. Крім дивовижної тропічної природи, це місце славиться своїми канопі-турами. Канопі – відпочинок, який передбачає швидкісний спуск по натягнутих між деревами канатах. Усього в Сельватурі облаштовано п'ятнадцять таких трас і вісімнадцять оглядових платформ. Безпеку канатних спусків організовано на найвищому рівні.
Манить мандрівників своїми озерами, сріблом риб, фіордами та безмежжям снігів Норвегія. Така холодна зовні, скандинавська країна подарує вам надзвичайне відчуття затишку і тепла всередині.
Передусім радимо завітати в регіон Лердал, там величезна кількість фіордів, старовинних різнобарвних будиночків і море… Усе це створює надзвичайну атмосферу Скандинавії, здається, що от-от із-за гори визирне могутній вікінг і попливе на човні в холодне Північне море. А ще тут є лососева ріка, що зветься Лердесельва, з однойменним музеєм. Для рибалок тут рай. Ви можете зловити гігантську рибину і приготувати її собі на вечерю. А якщо завітаєте до сусіднього селища Мідт Льосне Горд, то доповните свою трапезу ще й свіжим хлібом, який зможете самостійно приготувати у традиційній норвезькій печі.
Фото agoda.com
Окрім цих місць, у свої тури по Норвегії мандрівники включають і відвідини озера Хорніндальсватнет. Водойма не тільки найглибша у Європі, а й найчистіша у Скандинавії. Тут можна займатися плаванням, веслуванням і риболовлею.Фото pocruises.com
Зупинитися варто не в готелі, а на плато у кемпінгу, що є ідеальним місцем для початку екологічного туру. Саме тут туристи зможуть побачити влітку сніг, а також впритул зіткнутися з дикими оленями, котрі знайшли собі багаті пасовища.
Та неперевершене видовище екотуристів чекатиме при зустрічі з найгарнішим і могутнім фіордом із водоспадами Гейрангер, який врізається в глибину материка до 20 кілометрів. Це диво природи найкраще спостерігати зі скелі Флюдалсьювет (“дорога в небеса”), яка ніби плине над ним.Фото alexgaliano.com
Нова Зеландія також радо зустрічає екотуристів. Вашого уявлення про стабільність, спокій і зелені ландшафти з безліччю екзотичних тварин вона не зруйнує. Але здивувати і заворожити своєю природою зможе.
Зупиніться у місті Роторуа, воно славиться своїми гейзерами, які використовують тут для опалення й електрозабезпечення будинків. Один з найбільших – Похуту – має висоту до 30 метрів.Фото fishnet-russia.com
Зовсім поруч виблискують озера, які прославилися незвичайним кольором води. Блакитне виглядає так, наче в нього виплеснули небо і забули перемішати. А зелене заворожує своєю глибиною, яку можна порівняти лише з очима східної красуні.Фото sg2.gigih.net
Також у долині на вас чекає озеро «Співуча пательня», яке виникло внаслідок потужного виверження вулкана. Водойма постійно пузириться вуглекислим і гідросульфатним газами, від чого ніби закипає і шкварчить.
Кожному, хто цікавиться автентикою, радимо завітати в заповідне селище маорі – корінного населення Нової Зеландії, яке досі зберегло патріархальний уклад життя. Тут вам відкриють таємниці священних ритуалів, потішать слух традиційною музикою і почастують маорійськими стравами із м'яса, риби, мідій, молюсків, а також солодкою картоплею кумара.
Фото youtube.com
Обравши один з вподобаних маршрутів, починайте відкладати гроші і пакувати рюкзаки. І вирушайте в подорож, де не будете споглядати металеві вежі і мармурові статуї, а просто вдихнете свіжого повітря і відкриєте для себе надзвичайну красу цього світу.
Головне фото hk.asiatatler.com