10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Серед інших такою родзинкою, сповненою загадок, є мальовнича Папуа Нова Гвінея, де самих тільки живих мов приблизно 800.
Про це мало, хто знає, але Нова Гвінея і Папуа Нова Гвінея – це не синоніми. Нова Гвінея – це величезний острів, другий за величиною на планеті після Гренландії, розташований в Океанії. Західна його частина – це територія Індонезії, а от східна – незалежна семимільйонна держава Папуа Нова Гвінея, формально главою котрої вважається англійська королева, оскільки держава входить у Співдружність Націй.
Слово «папуа» перекладається з малайської мови як «кучерявий». Таку назву місцевим жителям дав один із першовідкривачів острова португальський мореплавець Менезеш. Фото newsmobile.in
На території держави проживають близько тисячі різних племен. Саме їм ПНГ завдячує своєю настільки барвистою культурою і багатими традиціями. До самої середини двадцятого століття, поки не почалося прокладання автомобільних і залізничних шляхів, практично всі поселення жили автономно, навіть не підозрюючи про існування сусідів, тому культурні й етнічні мости налагоджуються і дотепер. Інтеграція племен у суспільне життя і створення для них соціальних ліфтів – найважливіші базиси внутрішньої політики влади.
Тамтешнє місто Туфі по праву вважається дайвінговою столицею планети, оскільки прибережні води вражають своїм багатством. Багато тисячоліть ці землі були сейсмічно дуже активними, тому, пірнаючи, дайвер опиняється серед дивовижних печер, підводних порід і схилів, що прямують у море. Ця краса дуже нагадує норвезькі фіорди, однак завдяки теплим і спокійним водам її можна годинами вивчати у безпосередній близькості за допомогою акваланга і ластів.Новогвінейські рибалки запозичили у племен чимало різних хитрощів і лайфхаків, щоб краще ловити рибу. Однак абсолютним хітом у плані ефективності лишається використання павутини як сітки, оскільки вона – один із найміцніших природних матеріалів. Фото wildfrontierstravel.com
Один із природних об’єктів Землі, котрі найбільше вивчають – на даний момент Едемський ліс у Папуа Новій Гвінеї, котрий виявили всього років тому. Невідомі досі науці види і підвиди рослин і тварин просто вражають – тутешні пальми, жаби, метелики, птахи, кенгуру – зараз ретельно досліджуються, оскільки сам ліс – справжній загублений світ, куди до вчених не ступала нога людини. Дивно, але в наш час такі місця ще можна знайти.
Незважаючи на те, що цілі частини Папуа Нової Гвінеї живуть первісно, в деяких питаннях ця країна передова. Взяти, приміром, таку сферу, як друк грошей. Гвінейці пішли шляхом сусідньої і прогресивної Австралії і відмовилися використовувати папір як основний матеріал для виробництва купюр. Уже кілька років місцеву валюту «кіну» виготовляють із спеціального пластика. Фото papuanewguinea.travel
З 1971 року у країні працює так званий «закон про чаклунство». Згідно з цим документом, якщо людина вважає себе зачарованою, вона може не відповідати за багато своїх вчинків. Саме через це щороку фіксується багато самосудів на «чаклунами». За даними геологічних розвідок, надра Папуа Нової Гвінеї дуже багаті різними корисними копалинами, але через складний рельєф обсяги видобування поки надто малі, щоб країна могла на цьому пристойно заробляти. У перспективі держава може стати одним із світових лідерів з видобутку золота, міді і залізної руди. А поки що найважливішою статтею доходу лишається експорт креветок.
На території острова тільки на даний момент є 18 діючих вулканів, чиї виверження час від часу спричиняють місцевим серйозні труднощі. Утім, самі гвінейці ставляться до них філософськи, вважаючи їх не більш ніж атрибутами якогось ритуалу.
Головне фото Будинок Парламенту papuanewguinea.travel