RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  10 фактів про ПАР

10 фактів про ПАР

Автор: 09.12.2019 | ПАР, 10 фактів
Для більшості людей ПАР – це лише батьківщина великого Нельсона Мандели і країна, чиї надра буквально кишать корисними копалинами. Утім, освічена людина має знати про найбільш передову державу Африки значно більше. Надолужуйте прогаяне разом з Outlook!

Південно-Африканська Республіка в наші дні – це справжнісіньке джерело демократії і толерантності. Подумайте тільки, у країні офіційно зареєстровано одинадцять державних мов. І кожна з них має і всебічні програми підтримки, і ЗМІ, і по кілька мільйонів носіїв. Подейкують, що в найближчі роки ще парочка діалектів отримає статус загальнонаціональних. До речі, найбільш поширені мови – англійська і так звана африканська – суміш голландської і німецької.

Всупереч поширеній думці, столиця держави – не гігантський мегаполіс Йоганнесбург і навіть не мільйонник Кейптаун, а маловідоме іноземцям місто Преторія, де зосереджені всі адміністративні інститути. Хоча, безумовно, всі три міста грають важливу роль в житті п’ятдесятимільйонної країни. Окрім трьох основних міст на території ПАР розташована ще одна з держав-анклавів, котрих у світі всього три – Лесото.

Дивіться також: 10 фактів про Лесото

PN-GR-Jacaranda4746.jpgДерева Жакаранда. Преторія. Фото africannewsagency.com

Понад 90% жителів ПАР мають автомобільні права, а машин у країні приблизно стільки ж, скільки і жителів. Тому викрадення трапляються щохвилини. Щоб бодай якось із цим боротися, законодавство дозволяє використовувати широкий арсенал засобів від сигналізації до… вогнеметів. Так що звичайна спроба викрадення авто дуже часто перетворюється на голлівудський бойовик прямо на вулицях – за своє майно тут борються до останнього.

Вугільні пласти у ПАР залягають на глибині всього 7-10 метрів, що дає змогу не заганяти шахтарів надто глибоко і робить здобич максимально безпечною і дешевою. І зайве дивуватися, що навіть бензин південноафриканські спеціалісти навчилися робити з вугілля. А взагалі, як люблять жартувати тамтешні геологи, «де в нас не вугілля, там золото і алмази». Щоправда, за коштовними каменями частенько доводиться серйозно зариватися. Деякі алмазні шахти розташовані на глибині 5 кілометрів.

У кулінарії місцеві жителі перевагу віддають м’ясу. Його південноафриканці можуть їсти тричі на день, особливо «білтонг» – різновид в’яленого м’яса, найчастіше з яловичини. Рецепт приготування завезли ще голландці в сімнадцятому столітті, а вдосконалили його місцеві кухарі, щедро використовуючи різноманітні спеції. А ще тут можна спробувати стейк із мавпи.

Хоч Африку і вважають не надто екологічно упорядкованим місцем для життя, у ПАР з чистотою все гаразд. Вода з крану тут не просто питна, її вважають третьою у світі за всіма санітарними нормами. South_Africa.jpgКейптаун. Фото ganintegrity.com

Не надто тямущих людей у цій країні прийнято називати «бабун» – від різновиду мавпи-бабуїна.

У провінції Лімпопо розташований відомий на весь світ Big Baobab Pub – шинок у природній порожнині величезного баобаба, якому понад шість тисяч років. Місце це культове, туди у буквальному сенсі ходять «за записом», бо дерево хоч і гігантське, та більш як 15 відвідувачів бар не вміщує.

Наприкінці дев’ятнадцятого століття на південноафриканській залізниці, поблизу Кейптауна, працював сигнальником Джеймс Уад, котрий внаслідок нещасного випадку лишився без обох ніг. Та він продовжував виконувати свої обов’язки, оскільки йому допомагав домашній павіан на прізвисько Джек, котрого господар навчив тонкощам своєї професії. Коли на співробітника державної компанії надійшла скарга, мовляв, на такій відповідальній посаді хазяйнує павіан, влаштували спеціальну перевірку, котру Джек із честю пройшов. І керівництво не просто не покарало Уада за халатність, а й зачислило тварину у штат! Кажуть, що павіан працював до самої смерті і не припустився жодної помилки.

Країна багата національними парками і заповідниками, котрих понад два десятки. А якщо порахувати, то на одному квадратному кілометрі полів ПАР збережено більш ніж тридцять видів і підвидів рослин – абсолютний рекорд планети.DJI_0050-1200x800.jpgФото dronestagr.am

Біля ріки Ваал знайдено слід від падіння на Землю найбільшого метеорита. Кратеру понад два мільярди років.

На території країни розташований найдовший у світі винний маршрут. А одним із перших молоде і маловідоме на той час вино для себе відкрив Уолт Дісней.

-5° для південноафриканців – це аномальний холод, тому що клімат дуже теплий. Умовна зима триває з червня до серпень. А снігопади трапляються тут вкрай рідко. Востаннє сніг ішов 1994 року в гірських областях на кордоні з Лесото.

Багато вчених вважають, що саме на території ПАР міститься «колиска людства» – найдавніше поховання людей. Існує теорія, що саме з цих територій і «пішло людство».

Головне фото medium.com

Вам это будет интересно:
Крилаті символи народів
У кожної держави є свої офіційні символи: прапор, герб і гімн. Але, крім традиційних «розпізнавальних знаків», є і народні – приміром, улюблений птах. Саме про них далі в OUTLOOK. Щоб «задокументувати» народну любов, 1960 року в Токіо на міжнародній конференції із захисту пернатих було введено поняття «національний птах».
10 фактів про Ліван
Будучи однією з найдревніших країн світу, Ліван понад 75 разів згадується в Старому Завіті, а тутешнє місто Бібл офіційно вважається найдревнішим у світі. Перші людські поселення на території Лівану датуються приблизно VI тисячоліттям до нашої ери, що вкотре доводить: саме Близький Схід – колиска людства. Сьогодні ми хотіли б розповісти про Ліван як про одну з головних перлин цієї частини світу.
10 фактів про Колумбію
У стереотипному сприйнятті середньостатистичного туриста всі країни Латинської Америки «на одне обличчя» з їхніми пляжами, футболом, іспанською мовою і політичною нестабільністю. Та насправді усі вони – по-своєму унікальні. Сьогодні до вашої уваги цікаві факти про одну з них – Колумбію.
10 фактів про Казахстан
Ми в OUTLOOK цілком переконані в тому, що кожна країна цікава по-своєму, а «популярні» напрямки дуже часто стають такими завдяки грамотній подачі і серйозній розкрутці. Сьогодні ми хочемо поділитися з вами цікавими фактами з життя дивовижного і гостинного Казахстану – держави, без культури й історичного спадку якої не можна уявити ні Середню Азію, ні всю Євразію загалом.
А ви знали...?
Трохи фото і декілька відео... Додати Європи і ще трішечки Африки... Щось очевидне і вражаюче... Ось так можна описати новини, які ми підготували для вас сьогодні. Зацікавили? Тоді мершій читайте!
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ.
10 фактів про Киргизстан
Киргизстан приваблює унікальною природою і кліматом, автентичною кухнею і гостинним народом, а ще – це країна з давніми цікавими традиціями й історією. Сьогодні розкажемо вам про найдивовижніші факти й особливості цієї країни.
10 фактів про Бахрейн: Екзотика арабського світу
Бахрейн – це найменша арабська країна. І дуже дивно, що вона не має всесвітньої пишної слави, адже це – справжня перлина Сходу у прямому і переносному значенні сенсі. Тим більше, що її не можна віднести до плеяди типових країн для арабського світу: навіть на їхньому тлі ця держава вважається екзотичною. Що ми знаємо про Бахрейн – 10 головних фактів.
10 фактів про Сальвадор
Вбиваючи у пошукових мережах слово «Сальвадор», у більшості випадків доведеться мати справу з посиланнями про великого художника Сальвадора Далі, а вже потім з державою, причому найбільш густонаселеною в Центральній Європі. Outlook хоче заповнити прогалину у глобальному павутинні своєю цікавою інформацією про цю красиву самобутню країну.
5 питань від молоді послу ПАР в Україні Андре Йоханнесу Гроєневальду
Продовжуючи традицію культурних заходів у межах «Diplomatic Greetings», спільного культурного проєкту «OUTLOOK» та ДП «ГДІП», Посол Південно-Африканської Республіки в Україні Андре Йоханнес Гроєневальд зустрівся з учнями Школи молодого українського дипломата при Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка...
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Не тільки нафта і туризм: сафарі від африканських роботодавців
У світі безліч варіантів професій, які може опанувати людина. Північна Америка дала поштовх стартапам та банківскому сектору, Азія - високим технологіям, Європа - медицині... А ким же працюють люди на найбільш сонячному континенті - давайте дізнаємось!
Не лише тропіки та море. 10 фактів про Малайзію
Дедалі більше туристів з усього світу відкривають для себе Малайзію, яка поєднує як незайману азійську природу, так і урбанізовані міста-мільйонники. Outlook розповідає про цікаві аспекти життя цієї держави, які обов’язково допоможуть зробити вашу подорож іще приємнішою.
10 маловідомих фактів про Ізраїль
Об'їхавши цю маленьку за площею, проте надзвичайно цікаву країну, наша команда OUTLOOK підготувала добірку незвичайних фактів про неї. Ви ж не знали, що на івриті звичного нам равлика @ називають «штруделем»? Тож читайте далі, і ми розкриємо інші цікавинки, про які ви й не підозрювали!
Стелленбош: не лише винна столиця Африки
OUTLOOK продовжує знайомити вас із найбільш мальовничими та оригінальними містами нашої планети. Сьогодні ми розповімо про передмістя південноафриканського Кейптауна, Стелленбош, який справедливо вважають провідним центром виноробства всього континенту.
10 фактів про Кубу
Залізний і харизматичний Фідель, чудовий ром і відомі сигари - мабуть, це мінімальний набір знань кожної людини на планеті в Кубі. Ми пропонуємо на ньому не зупинятися, оскільки знаменитий острів Свободи - дійсно цікава і незвичайна країна, яка заслуговує уваги. Наша добірка цікавих фактів - хороший привід познайомитися з нею ближче.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
10 фактів про Бруней
Про давню історію таємничого Брунею майже нічого не відомо. Напевно, до витоків причетні іспанські, японські колонізатори і пірати, що завжди зазіхали на ці землі. Бо ж окрім пам’яті і вивозити звідси було практично нічого. Це тільки у 20-х роках минулого сторіччя уже суверенний Бруней випадково знайшов у своїх землях масштабні поклади газу і чорного нафтового золота.
Diplomatic Greetings від проєкту OUTLOOK та ГДІП. Почесні учасники Посли Республіки Корея та ПАР
20 лютого відбувся черговий захід в рамках проекту DIPLOMATIC GREETINGS. Учасниками стали студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З молоддю цього разу зустрічалися...
Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Божевільно красива первозданна Африка – саме те місце, де можна і потрібно, не довго думаючи, занурюватися у світ дикої природи і відчувати себе в незвичній ролі – ролі гостя в домі тварин, а не навпаки… Тут викидаєш із думок все неприродне і напускне, відчуваючи себе лише маленькою піщинкою у величезному захопливому світі…
Закрыть
Outlook facebook page