RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Стелленбош: не лише винна столиця Африки

Стелленбош: не лише винна столиця Африки

Автор: 11.06.2021 | Африка, подорожі, ПАР
OUTLOOK продовжує знайомити вас із найбільш мальовничими та оригінальними містами нашої планети. Сьогодні ми розповімо про передмістя південноафриканського Кейптауна, Стелленбош, який справедливо вважають провідним центром виноробства всього континенту.

Своєю появою 80-тисячне містечко, що в годині їзди від Кейптауна, зобов'язане голландському губернаторові Симону Ван Дер Стелу, який управляв Капською колонією у 17 столітті. Зухвалий і честолюбний європеєць не хотів жити в місцях, побудованих до його прибуття на континент, адже волів сам увійти в історію. Тому, вподобавши територію на березі річки Ерсте, неподалік лісу і пагорбів, він заклав перший камінь майбутнього міста, чия назва перекладається не інакше як «ліс Стела».

Матеріали за темою: 10 фактів про ПАР

Селище стрімко розрослося, однак великим не стало й досі, адже вісімдесят тисяч – це ж усього нічого порівняно з тими-таки Кейптауном чи Йоганнесбургом. Та все ж амбітний голландець не дарма затіяв будівництво, адже він заснував найважливіший для ПАР центр з виробництва вина. Створювати п’янкі напої тут почали також у 17 столітті, проте слава до міста прийшла не відразу. Лише після того, як у 20 сторіччі країна поступово стала перетворюватися на демократичну і відкриватися світові, тамтешнє вино почали активно експортувати. Раніше його виробляли винятково для внутрішнього користування, хоча місцеві жителі значно більше люблять пиво.Wander_The_Western_Cape_South_Africa_B_Stellenbosch_Vineyards_1920x1280.jpg
Фото winemag.com

І все ж, коли ринки було відкрито і напій уже приносив серйозні гроші, тут стали говорити, що «пиво ми любимо, а вино – обожнюємо». Сьогодні біля підніжжя Капських гір починається знаменитий Винний шлях, який поширився і на сусідні провінції, адже виноробство стало вельми вигідним заняттям – лише навколо Стелленбоша працює близько 4 тисяч винокурень. Усьому «виною» надзвичайно благодатний клімат, адже гори захищені від вітрів, а пологі схили відкриті сонцю, до того ж місцеві майстри вміють експериментувати.k5zntqzaikgcgm00nkux.jpg
Фото citysightseeing.co.za

Друге, до речі, відіграє величезну роль, оскільки «традиційні» винні країни, такі як Італія, Франція, Грузія – це гарний, але все-таки консерватизм. Останнім часом вони практично не пропонують світові нічого нового, тоді як африканці не бояться створювати оригінальні смаки. Ще дивує той факт, що саме виноробство в ці краї принесли ті ж таки голландці, яких при всій повазі язик не повернеться назвати винними естетами. Ціни тут приємно дивують гурманів: вино за 20-30 доларів майже не поступається іменитим аналогам, чия вартість перевалює за сотню.

Матеріали за темою: Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1

Сьогоднішнє місто і його околиці цікаві не тільки алкоголем, а й архітектурою разом з природою, тому між дегустаціями є на що подивитися. По-перше, місцевий університет, заснований ще в 19 столітті. Він вважається одним з головних наукових центрів усієї Південної півкулі. Прогулюючись його територією, варто завітати до затишного ботанічного саду, де до студентів та викладачів приходить натхнення. По-друге, вулиці Стелленбоша – білосніжні, рівні, доглянуті, з елементами нідерландської архітектури, вони й самі є пам'ятками. Через те, що ці невисокі будівлі просто засліплюють, а десь удалині чути океан, складається враження, що ти в якомусь великому пансіонаті, але ніяк не в розвиненому місті. А ще ми рекомендуємо відвідати ринок Slow Market Stellenbosc, де продається все: від свіжої риби до сувенірів, і культовий бар «The Thirsty Scarecrow" – місцеві кажуть, що саме тут подають те пиво, через яке вино шанують, але не п'ють.grootcons41-1024x768.jpgФото capegrace.com

Як ми вже згадували, природа дуже постаралася в цьому місці, що й підтверджує дивовижний науково-популярний центр «Світ метеликів». У ньому зібрано рідкісні види з усього світу. Великий критий павільйон створено спеціально для того, щоб відвідувачі парку могли насолодитися життям барвистих красенів. Умови для мешканців ідеальні – вологість така висока, що в туристів запотівають об'єктиви на фотоапаратах, тому важливо не тільки знімати, але й насолоджуватися цим тендітним, дивовижним пурхаючим світом.

Не менш цікаве ще одне місце – ферма Ле Бонер, де вирощують крокодилів. Для того, щоб випите вино миттєво «випарувалось», а по шкірі пробігся холодок навіть у такому спекотному кліматі, достатньо провести декілька годин у безпосередній близькості до грізних хижаків. Захисникам тварин ферма може не сподобатися, а от модникам – навпаки, адже на її території працює елітний шопінг-центр, де можна придбати чоботи, сумки та інші аксесуари зі шкіри мешканців ферми.

Матеріали за темою: Ця дика Африка... Частина 2

Загалом від Стелленбоша як від міста залишається післясмак, як від доброго вина, адже він не перевантажений пам'ятниками та об'єктами історичної спадщини, які турист «просто зобов'язаний» побачити, а потім клястиме через нескінченну біганину. При цьому там справді є на що подивитися, неспішно прогулюючись білосніжними вулицями і відкриваючи для себе неповторне поєднання Африки з Голландією, від якої тут не тільки назва, а й щось невловиме в цьому п'янкому морському повітрі.

Корисна інформація:

Сомельє і знавці особливо рекомендують тамтешні червоні вина Каапзіхт. А ще в Стелленбоші вміють робити найкращі у світі купажі, змішуючи «непоєднуване», скажімо, Шираз і Каберне Совіньйон;

«Винний маршрут» звучить заманливо, одначе перед тим як вирушити, варто серйозно подумати, адже дегустації протягом усього дня на тридцяти різних фермах не кожен витримає;www.southafrica.net_-1200x723.jpgФото afristay.com

Не відмовте собі у задоволенні зупинитися не в готелі, а саме на одній з місцевих винокурень – зазвичай це такі милі сімейні виробництва, де вечорами можна почути більше дивовижних історій, ніж за все життя. А ще саме там прийнято влаштовувати весілля;

Традиційні закуски – південноафриканські барбекю і смажені сосиски.

Головне фото rusthuiz.co.za

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ.
Якщо у тебе 10 доларів і ти в Найробі
Сьогодні ми вирушаємо на відпочинок по-кенійськи. Будемо остерігатися злодюжок, торгуватися на місцевих ринках, куштувати фантастичний чай і закутуватися у строкатий африканський текстиль. Дізнаємося, які місця недоступні для скромних бюджетів, не засмутимося і піднімемо настрій фантастичним заходом сонця на узбережжі Індійського океану.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Колоритний континент. Красиві племена Африки
Повсякденне життя африканських племен може видаватися дивним навіть для мешканців цього континенту. І тільки природа і допитливі мандрівники лишаються наодинці з колоритом і незвичністю побуту етносів за межею мегаполіса.
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Закрыть
Outlook facebook page