RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Синя Перлина Монголії

Синя Перлина Монголії

6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.

Місцеві мешканці, яких, вочевидь, не задовольняє настільки прозаїчна історія появи озера в цій місцині, переповідають свою, більш романтичну версію подій.

У ті далекі-далекі часи існувала в одному з куточків Азії райська долина: величні гори, шумливі ліси, наповнені щебетом птахів, чудові долини, по яких спокійно бродили волохаті яки та олені й щасливі люди, щедро наділені такими природними дарами… Та раптом все змінилося за одну мить: щось зашуміло, завирувало, задвигтіло, з-під землі вирвався могутній фонтан і почав свій шалений танок. 150907165655-beautiful-mongolia7-lake-khovgol-2.jpg
Фото forum-eurasica.ru

Вода заливала чудові пасовиська, ламала дерева, підмивала гори. Земля щезала на очах. І тоді схопив монгольський богатир величезну скелю, зібрався із силою і заткнув отвір, з якого била вода. Фонтан вщух, а вода, яка вже встигла витекти, утворила чудодійне озеро – Хубсугул. Не вірите? Але ж скеля Далай-Куй, вкрита лісами, і досі стирчить з поверхні озера та збирає на цей острів місцевих шаманів, які проводять тут таємні ритуали.

Сухі математичні факти, приведені в книжках чи інших джерелах – до 270 метрів глибини, 136 кілометрів довжини та 2700 квадратних кілометрів площі – не дають жодного уявлення про природну красу та чарівність Хубсугулу. Справді, ніби справжня перлина, що прикрашає шию світської панянки, це знамените озеро оздоблює красуню Монголію. Воно спокійно та величаво розляглося у мушлі берегових ландшафтів, даючи насолоду рибалкам, прихисток туристам і заробіток місцевим жителям.

Читайте також: Монголія очима Павла Петрушка

Прісна вода придатна для пиття, а риба, якої тут сила-силенна, до споживання. Друге за розміром після російського Байкалу, це озеро вміщує в собі 20% світових запасів прісної води. Та й з’єднані вони з Байкалом численними ріками та річечками, які перетікають від одного дивовижного краю до іншого.e8bcde289795a8697995d2127a09dcfe.jpg
Фото pinterest.com

Види риб, які водяться в Хубсугулі, не залишать у спокої жодного справжнього рибалку. Тому й прибувають вони звідусіль компаніями чи сім`ями, а то й поодинці, щоб набратися на довгий час наперед не так цінної риби, а скоріше емоцій, дружніх побрехеньок біля багаття та нових вражень. В озері величезна кількість як малечі, так і гігантського харіуса, миня, окуня, линка і тайменя, якого за хижі звички ще називають річковим вовком, а завдовжки він буває набагато більшим від вовка звичайного. Та все ж, незважаючи на кількість риби, вона не кидається на гачок сама. Риболовля на Хубсугулі потребує неабиякої майстерності та спритності.

Читайте також: На подіумі: Монголія

Побережне оздоблення Синьої Перлини не менш прекрасне, ніж вона сама. 1992 року тут був заснований Хубсугульський національний парк – одне з унікальних та найкрасивіших місць Монголії, де природні багатства переплітаються з рукотворними. Народності, що живуть тут здавна, – евенки, тувинці, буряти, сойоти, дархати, цаатани – розводять північних оленів та карликів. На радість туристам в цих краях часто можна побачити гарбу із запряженими одомашненими яками поряд із таким ж яками, що вільно походжають поблизу озера. Гірські козли, вовки, лосі, соболі та бурі ведмеді, занесені до Міжнародної Червоної Книги, теж почуваються тут у безпеці. Любителі орнітології легко можуть зустріти та зафільмувати такі рідкісні екземпляри, як срібляста чайка, дрофа чи чорний гриф.mongolian-ger.jpgФото adventureworld.com.au

Усюди, обабіч озера, розсипані юрти – ніби дитячі «пасочки», залишені у пісочниці. Яскраві паски на таліях монголів, національні ситні наїдки та традиційний алкогольний напій арак, приготований з кумису, подорожі на конях, а то й на собачих упряжках взимку, коли озеро замерзає і десь із грудня по травень синя перлина перетворюється на біло-крижану… Будь-який американський, фінський чи то український турист може відчути себе справжнім кочівником на узбережжі Хубсугулу.

Головне фото heroesofadventure.com

Вам это будет интересно:
Історія однієї вулиці: Проспект Багдад у Стамбулі.
Якщо весь величний Стамбул – це серце регіональної торгівлі, то одна з його розкішних вулиць – проспект Багдад – безумовно, головна артерія. Опинившись там, навіть заперечуючи шопінг усією душею, вельми складно встояти і не піддатися бажанням усе ж вирушити по крамницях і ринках. Хоча, і крім цього, тут також є що робити.
ВІДЕО: Старенька Братислава
Не поділитися з нашими улюбленими читачами враженнями після відвідин Братислави OUTLOOK не може. Площа Братислави всього 368 квадратиних кілометри (для порівняння: Київ - 839 кілометрів квадратних), а до 1936 року між Віднем та Братиславою курсував трамвай, який сполучав два неймовірно чудових міста. Детальніше - дивіться у відео.
Транспорт світу: Вертикальний Лісабон
Лісабон – це не тільки одне з найгарніших і старовинних міст Європи, але й не надто легкий для життя і будівництва простір, якщо говорити про рельєф місцевості. Португальський мегаполіс розкинувся на семи густозаселених пагорбах. Саме тому його візитівкою вважаються три фунікулери та ліфт...
Гадамес: Квітучий оазис найвідомішої пустелі
П’ятдесятиградусна Сахара – одне з найвідоміших місць на планеті, більша частина якого абсолютно не придатна для життя. Утім, сьогодні ми вирушимо саме в її піски, щоб побачити неймовірне місто Гадамес, чиї жителі тисячоліттями виживають серед тутешньої спеки і надають усім, хто цього потребує, такий необхідний притулок.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Departure: Мальдіви
Подивитися на визначні пам’ятки країни, а не готелів, і наблизитися до життя мальдівців, а не сусідів по номеру, пропонує одна з найменших столиць – Мале. Перша асоціація, яка виникає при згадці Мальдів, – це щось блакитно-пасторальне. Морська гладь і невтомне сліпуче сонце, від якого хочеться закопатися в теплий розніжений пісок...
Нормандія очима Корнія Грицюка: батьківщина парасольок і субмарин.
Корній Грицюк продовжує ділитися враженнями від французької Нормандії. У попередньому матеріалі він розповідав про свій вояж до Довіля. Тепер на черзі Шербург, або Шербур-Октевіль. Подвійна назва міста з'явилася на початку 2000-х, коли Шербург злився з Октевілем.
Габон. Ласкаво просимо!
Жили-були на західному узбережжі Африки пігмеї. Нікого не чіпали. Коли були голодні, полювали і збирали горіхи з бананами. Потім прийшли мпонгве і фангі. Пізніше припливли португальці і назвали ці землі Габоном. Французи, котрі з’явилися слідом, оголосили їх своєю колонією, і лише в середині минулого століття, коли пігмеїв лишилося вкрай мало, Габон отримав незалежність від іноземців.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 3. "Дух самурая"
Якщо вірити кінематографу, то типовий самурай постає перед нами як суворий, мовчазний і навіть трохи відлюдний воїн. Але цей образ усе ж ніяк не збігається з дійсністю... Олена Расенко пропонує вам переконатися в цьому, зустрівшись зі справжнім самураєм і навіть завітавши до бару, де збираються камікадзе.
Країна, що вміє подобатися: Вірменія. Частина 2
Олена Расенко побувала у Вірменії і тепер готова поділитися з читачами самобутністю цієї чарівної країни, в якій дійсно хочеться залишитися.
Нормандія очима Корнія Грицюка: яблука, молоко та океан
Для багатьох туристів Франція – це в основному Париж із довжелезною чергою на Ейфелеву вежу, Лувр та околиці з їхнім королівським шиком або курорти Середземного моря. А ось Корній Грицюк, мандруючи цією країною, вирішив податися на північ – у Нормандію! Для наших читачів він підготував цикл подорожніх нотаток про поїздку до Атлантичного океану...
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 2 “Рибний день”
Уявити японця, який не їсть риби, так само важко, як і шотландця, який не п'є віскі. Олена Расенко розповість про унікальне місце, де нащадки самураїв купують морські делікатеси до столу.
Інчхон: корейське місто майбутнього
Інчхон вважають морськими і повітряними «воротами» Південної Кореї через наявність тут одного з найбільших морських портів країни і найкрупнішого в регіоні аеропорту. Місто стрімко розвивається – буквально за сто років воно пройшло шлях від скромного портового поселення до ультрасучасного промислового і туристичного центру.
Британська глибинка: У пошуках таємниць Альбіону
Зелені схили, порослі вересовими кущами, безлюдні приміські дороги, вузькі вулички з маленькими котеджами і садами, що п’янять своїми пахощами, – здається, що британські сільця не підкоряються плинові часу. Немов завмерлі картини героїчного фентезі, всі вони мають свою історію і готові розповісти про великі битви, хоробрих воїнів і легендарні артефакти.
Країна, що вміє подобатися: Вірменія
Олена Расенко побувала у Вірменії і тепер готова поділитися з читачами самобутністю цієї чарівної країни, в якій дійсно хочеться залишитися.
Історія однієї вулиці: Шпігельгассе
Шпігельгассе, що у перекладі з німецької означає «Дзеркальна вулиця» чи «Дзеркальний провулок» – це зовсім не найбільша і не найголовніша вулиця в Цюриху. Навіть зовсім навпаки – вона феноменально коротка і вузька, але розташована в затишних куточках міста так, що навіть рідкісний турист зможе її відшукати.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 1
Олена Расенко, повернувшись з Японії, розпочинає спеціальний цикл матеріалів про цю країну. Попередження для особливо вразливих: обережно! Після прочитання розвивається гостре бажання зірватися, купити авіаквиток в таку чудову і чарівну країну висхідного сонця!
Еквадор: Бути індіанцем
Олена Расенко відвідала Еквадор і за час поїздки встигла не тільки зібрати для редакції безліч матеріалу, але й познайомитися з місцевими і навіть втратити свідомість...Один з відомих курортів Еквадору – Баньос. Маленьке, затишне містечко в кількох годинах їзди від столиці. Воно займає вузьку долину на висоті двох тисяч метрів над рівнем моря і з усіх боків оточене горами.
Закрыть
Outlook facebook page