RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Синя Перлина Монголії

Синя Перлина Монголії

6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.

Місцеві мешканці, яких, вочевидь, не задовольняє настільки прозаїчна історія появи озера в цій місцині, переповідають свою, більш романтичну версію подій.

У ті далекі-далекі часи існувала в одному з куточків Азії райська долина: величні гори, шумливі ліси, наповнені щебетом птахів, чудові долини, по яких спокійно бродили волохаті яки та олені й щасливі люди, щедро наділені такими природними дарами… Та раптом все змінилося за одну мить: щось зашуміло, завирувало, задвигтіло, з-під землі вирвався могутній фонтан і почав свій шалений танок. 150907165655-beautiful-mongolia7-lake-khovgol-2.jpg
Фото forum-eurasica.ru

Вода заливала чудові пасовиська, ламала дерева, підмивала гори. Земля щезала на очах. І тоді схопив монгольський богатир величезну скелю, зібрався із силою і заткнув отвір, з якого била вода. Фонтан вщух, а вода, яка вже встигла витекти, утворила чудодійне озеро – Хубсугул. Не вірите? Але ж скеля Далай-Куй, вкрита лісами, і досі стирчить з поверхні озера та збирає на цей острів місцевих шаманів, які проводять тут таємні ритуали.

Сухі математичні факти, приведені в книжках чи інших джерелах – до 270 метрів глибини, 136 кілометрів довжини та 2700 квадратних кілометрів площі – не дають жодного уявлення про природну красу та чарівність Хубсугулу. Справді, ніби справжня перлина, що прикрашає шию світської панянки, це знамените озеро оздоблює красуню Монголію. Воно спокійно та величаво розляглося у мушлі берегових ландшафтів, даючи насолоду рибалкам, прихисток туристам і заробіток місцевим жителям.

Читайте також: Монголія очима Павла Петрушка

Прісна вода придатна для пиття, а риба, якої тут сила-силенна, до споживання. Друге за розміром після російського Байкалу, це озеро вміщує в собі 20% світових запасів прісної води. Та й з’єднані вони з Байкалом численними ріками та річечками, які перетікають від одного дивовижного краю до іншого.e8bcde289795a8697995d2127a09dcfe.jpg
Фото pinterest.com

Види риб, які водяться в Хубсугулі, не залишать у спокої жодного справжнього рибалку. Тому й прибувають вони звідусіль компаніями чи сім`ями, а то й поодинці, щоб набратися на довгий час наперед не так цінної риби, а скоріше емоцій, дружніх побрехеньок біля багаття та нових вражень. В озері величезна кількість як малечі, так і гігантського харіуса, миня, окуня, линка і тайменя, якого за хижі звички ще називають річковим вовком, а завдовжки він буває набагато більшим від вовка звичайного. Та все ж, незважаючи на кількість риби, вона не кидається на гачок сама. Риболовля на Хубсугулі потребує неабиякої майстерності та спритності.

Читайте також: На подіумі: Монголія

Побережне оздоблення Синьої Перлини не менш прекрасне, ніж вона сама. 1992 року тут був заснований Хубсугульський національний парк – одне з унікальних та найкрасивіших місць Монголії, де природні багатства переплітаються з рукотворними. Народності, що живуть тут здавна, – евенки, тувинці, буряти, сойоти, дархати, цаатани – розводять північних оленів та карликів. На радість туристам в цих краях часто можна побачити гарбу із запряженими одомашненими яками поряд із таким ж яками, що вільно походжають поблизу озера. Гірські козли, вовки, лосі, соболі та бурі ведмеді, занесені до Міжнародної Червоної Книги, теж почуваються тут у безпеці. Любителі орнітології легко можуть зустріти та зафільмувати такі рідкісні екземпляри, як срібляста чайка, дрофа чи чорний гриф.mongolian-ger.jpgФото adventureworld.com.au

Усюди, обабіч озера, розсипані юрти – ніби дитячі «пасочки», залишені у пісочниці. Яскраві паски на таліях монголів, національні ситні наїдки та традиційний алкогольний напій арак, приготований з кумису, подорожі на конях, а то й на собачих упряжках взимку, коли озеро замерзає і десь із грудня по травень синя перлина перетворюється на біло-крижану… Будь-який американський, фінський чи то український турист може відчути себе справжнім кочівником на узбережжі Хубсугулу.

Головне фото heroesofadventure.com

Вам это будет интересно:
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Якщо у тебе 10 доларів і ти в Стамбулі
Серед туристів, особливо з Європи, складно знайти людей, котрі хоча б раз не насолоджувалися відпочинком у сонячній і гостинній Туреччині. А от що чекає тих, хто обрав «іншу Туреччину» і вирушив оглядати чудовий Стамбул, ми розповідаємо на прикладі 10 доларів.
Під Південним Хрестом. Квінстаун
Жителі Квінстауна, як і всі новозеландці, одні з перших на планеті зустрічають світанок. Тут немає дитячих домів, бездомних тварин. Люди стійкі до холоду та так, що за нуля градусів ходять у футболках. На кожного з них припадає в середньому по дев’ять овець, а у природі практично відсутні такі небезпеки, як комарі і змії.
Незбагненний Нан-Мадол: місто над безоднею
Краще за незаселений острів може бути тільки покинутий штучний архіпелаг зі слідами зниклих цивілізацій! Мирний плескіт весел, що бентежать блакитні сни Тихого океану, утихомирює барабанний дріб екстазу у скронях, готуючи волю і розум до побачення з головною загадкою Мікронезії. Нан-Мадол пустує не одну сотню років...
У ритмі серця. Японські барабани тайко
Його звуки проникають у саме серце, зупиняють потік думок і змушують кров рухатися в якомусь магічному ритмі. Це гуркіт грому. Це мурашки по шкірі. Це – тайко. Японські барабани на їхній батьківщині зведені у ранг культу. Без них не обходиться жоден офіційний захід, їхня гра тішить слух під час радості і допомагає пережити печаль.
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Departure: Дакар
Сенегальська столиця Дакар – це не тільки найважливіше місто всієї Західної Африки, але й досить контрастне місце, найкраще для подорожі у форматі «познайомитися з Чорним континентом, але м'яко і плавно». Крім багатьох цивілізаційних і звичних сучасній людині атрибутів тутешнього життя, відчуття, що Африка з усією її романтикою, незвіданим і проблемами зовсім близько, не покидає тебе ані на мить.
Камбоджа: поліція на плаву, дельфіни в ріках та Ангкор-Ват
Королівство Камбоджа – саме так звучить сьогодні офіційна назва країни на південному сході Азії (півострів Індокитай). І вона чудова туристична альтернатива іншому, більш прославленому азіатському королівству – Таїланду. Тут краще. Хоча б тому, що це не мейнстрім. Щоправда, королівство це не зовсім казкове, хоч і дуже цікаве…
Прибалтика музейна
Прибалтика – гарне місце для недорогого туризму в Європі. Вона відома, крім усього, і своєю мінливою погодою. Води і вітри Балтики дають про себе знати несподіваними опадами, та це не привід сидіти в номері: довкола безліч дивовижних музеїв, а об’їхати всі три країни за кілька днів не така вже й велика проблема.
Ми там були: Сопот
Балтійське узбережжя Європи не може похвалитися теплими водами і довгим пляжним сезоном, однак це не заважає йому бути популярною курортною зоною. Безліч прибережних і затишних містечок приваблює туристів передусім свіжим і цілющим повітрям, а також можливістю «полікувати очі», дивлячись на холодне море та неймовірні пейзажі.
Алжир – яскравий птах Магрибу
Оригінальний пам’ятник королеві Африки і французький шарм, підвісні пішохідні мости над безоднею і пустеля Сахара, джерела з киплячою мінеральною водою і руїни часів Візантії – все це може бути зібране разом тільки в одній країні світу, і ця країна – Алжир. Арабське прислів’я твердить: Магриб – це птах, тіло котрого Алжир, праве крило – Туніс, а ліве – Марокко.
Майянські мегаліти: Сонце третьої епохи
Майянські мегаліти в Паленке ховаються від цікавих очей у мексиканських джунглях. Храм написів, Гробниця червоної королеви, Піраміда черепів – археологам ці назви нагадають похоронний культ. А деякі вірять, що серед уламків цивілізації майя сховали еліксир безсмертя.
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Каламата. Героїчне минуле та оливкове сьогодення
Стародавня Греція починалася з Мікен і Криту, а нова історія країни писалася з Каламати. Саме в цьому місті було вперше скинуто турецькі кайдани, звільнивши шлях для здобуття незалежності. Каламата – місце з характером. Менш ніж за 200 років його двічі відбудовували заново, і воно знову відроджувалось.
Листівки з Батумі
Молодий український письменник Павло Хоменский побував в місті, що втопає в зелені і блищить яскравими вогням - Батумі, яке самі місцеві жителі називають містом любові. Тут пальми, кипариси, магнолії, олеандри, бамбук, лавр, апельсинові дерева, туя і самшит пахнуть на кожному кроці і так і кличуть поспостерігати за романтичною картиною відплиття кораблів з гаваней. І сьогодні автор ділиться з вами своїми листівками з цього дивного міста, пронизаного шумом моря і смаком ароматного вина.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Африканські красоти. Ботсвана
Усіма своїми гранями горять алмази Ботсвани. Але крім коштовних каменів, тут є й інші скарби. Сьогодні відкриємо цю країну зовсім по-іншому.
Берлін з родзинками
Місцеві одразу впізнають туристів за головами, які постійно крутяться навсібіч. І таки є місця, де це справді варто робити! Одне з них – Берлін, місто, яке з кожним днем змінюється, нові покоління приносять щось своє, і по камінчику зникають не лише залишки Берлінського муру, а й решта стін. Німецька столиця стає іншою. І її слід розглядати, придивляючись до кожної дрібниці, адже, окрім архітектурних «корон» і невичерпного арту на стінах, можна виявити непримітні «родимки» міста.
Стелленбош: не лише винна столиця Африки
OUTLOOK продовжує знайомити вас із найбільш мальовничими та оригінальними містами нашої планети. Сьогодні ми розповімо про передмістя південноафриканського Кейптауна, Стелленбош, який справедливо вважають провідним центром виноробства всього континенту.
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».
Закрыть
Outlook facebook page