RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Синя Перлина Монголії

Синя Перлина Монголії

6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.

Місцеві мешканці, яких, вочевидь, не задовольняє настільки прозаїчна історія появи озера в цій місцині, переповідають свою, більш романтичну версію подій.

У ті далекі-далекі часи існувала в одному з куточків Азії райська долина: величні гори, шумливі ліси, наповнені щебетом птахів, чудові долини, по яких спокійно бродили волохаті яки та олені й щасливі люди, щедро наділені такими природними дарами… Та раптом все змінилося за одну мить: щось зашуміло, завирувало, задвигтіло, з-під землі вирвався могутній фонтан і почав свій шалений танок. 150907165655-beautiful-mongolia7-lake-khovgol-2.jpg
Фото forum-eurasica.ru

Вода заливала чудові пасовиська, ламала дерева, підмивала гори. Земля щезала на очах. І тоді схопив монгольський богатир величезну скелю, зібрався із силою і заткнув отвір, з якого била вода. Фонтан вщух, а вода, яка вже встигла витекти, утворила чудодійне озеро – Хубсугул. Не вірите? Але ж скеля Далай-Куй, вкрита лісами, і досі стирчить з поверхні озера та збирає на цей острів місцевих шаманів, які проводять тут таємні ритуали.

Сухі математичні факти, приведені в книжках чи інших джерелах – до 270 метрів глибини, 136 кілометрів довжини та 2700 квадратних кілометрів площі – не дають жодного уявлення про природну красу та чарівність Хубсугулу. Справді, ніби справжня перлина, що прикрашає шию світської панянки, це знамените озеро оздоблює красуню Монголію. Воно спокійно та величаво розляглося у мушлі берегових ландшафтів, даючи насолоду рибалкам, прихисток туристам і заробіток місцевим жителям.

Читайте також: Монголія очима Павла Петрушка

Прісна вода придатна для пиття, а риба, якої тут сила-силенна, до споживання. Друге за розміром після російського Байкалу, це озеро вміщує в собі 20% світових запасів прісної води. Та й з’єднані вони з Байкалом численними ріками та річечками, які перетікають від одного дивовижного краю до іншого.e8bcde289795a8697995d2127a09dcfe.jpg
Фото pinterest.com

Види риб, які водяться в Хубсугулі, не залишать у спокої жодного справжнього рибалку. Тому й прибувають вони звідусіль компаніями чи сім`ями, а то й поодинці, щоб набратися на довгий час наперед не так цінної риби, а скоріше емоцій, дружніх побрехеньок біля багаття та нових вражень. В озері величезна кількість як малечі, так і гігантського харіуса, миня, окуня, линка і тайменя, якого за хижі звички ще називають річковим вовком, а завдовжки він буває набагато більшим від вовка звичайного. Та все ж, незважаючи на кількість риби, вона не кидається на гачок сама. Риболовля на Хубсугулі потребує неабиякої майстерності та спритності.

Читайте також: На подіумі: Монголія

Побережне оздоблення Синьої Перлини не менш прекрасне, ніж вона сама. 1992 року тут був заснований Хубсугульський національний парк – одне з унікальних та найкрасивіших місць Монголії, де природні багатства переплітаються з рукотворними. Народності, що живуть тут здавна, – евенки, тувинці, буряти, сойоти, дархати, цаатани – розводять північних оленів та карликів. На радість туристам в цих краях часто можна побачити гарбу із запряженими одомашненими яками поряд із таким ж яками, що вільно походжають поблизу озера. Гірські козли, вовки, лосі, соболі та бурі ведмеді, занесені до Міжнародної Червоної Книги, теж почуваються тут у безпеці. Любителі орнітології легко можуть зустріти та зафільмувати такі рідкісні екземпляри, як срібляста чайка, дрофа чи чорний гриф.mongolian-ger.jpgФото adventureworld.com.au

Усюди, обабіч озера, розсипані юрти – ніби дитячі «пасочки», залишені у пісочниці. Яскраві паски на таліях монголів, національні ситні наїдки та традиційний алкогольний напій арак, приготований з кумису, подорожі на конях, а то й на собачих упряжках взимку, коли озеро замерзає і десь із грудня по травень синя перлина перетворюється на біло-крижану… Будь-який американський, фінський чи то український турист може відчути себе справжнім кочівником на узбережжі Хубсугулу.

Головне фото heroesofadventure.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Ми там були: Прага
Прага… Вона, романтична і декадансна, сумна і весела, піднесена і духовна, відбивається у помахах крил відгодованих чайок на Карловому мосту, в дзеркальних калюжах Влтави… Такої думки креативний копірайтер Маша Гольдман, котра якось провела там кілька днів.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Незбагненний Нан-Мадол: місто над безоднею
Краще за незаселений острів може бути тільки покинутий штучний архіпелаг зі слідами зниклих цивілізацій! Мирний плескіт весел, що бентежать блакитні сни Тихого океану, утихомирює барабанний дріб екстазу у скронях, готуючи волю і розум до побачення з головною загадкою Мікронезії. Нан-Мадол пустує не одну сотню років...
Закрыть
Outlook facebook page