Ми там були: Прага
Моя особиста Прага
У Празі мені довелося побувати тільки на різдвяні свята. Тому перше, що запам’яталося – це глінтвейн. Продавали його буквально на кожному кроці, і він був дуже смачний. Ось що справді допомагає справитися з холодом під час тривалих екскурсій!
Ще один символ міста для мене – це чайки на Карловому мосту. Їх там дуже багато. Вони нахабні, товсті і красиві.
У Празі особливий дух.Темна, прекрасна, готична і містична… Безліч каменю, суцільна бруківка, вузенькі вулички, сіро-коричнево-зелені будівлі. Її дух я б назвала містичною красою.Фото telegraph.co.uk
Хоча знаю, що не побачила іншу – веселу і розгульну сторону чеської столиці, адже Прага – це не тільки стильна архітектура, але ще й одне з найбільш яскравих тусовочних міст. Багато людей з усієї Європи їдуть туди відриватися у барах і на дискотеках. Я його побачила лише зі спокійного і чарівного боку.
Знайомство з містом
По Празі я пересувалася пішки. Моє знайомство з містом розпочалося з базової екскурсії по головних визнаних пам’ятках. Передусім я подивилася Старе місто, котре називається Вишеград. Це дуже красиве місце – замки, руїни і кладовище. А ще звідти відкривається чудовий краєвид іншої половини Праги – місце для неймовірних фото.
Тут на височині – колишня резиденція королів. Просто вражаючі ворота при вході у Вишеград у стародавню фортецю й історичну частину Праги. Їхню красу навіть складно описати. Усе вражає своєю масштабністю в цій частині міста.
Фото independent.co.uk
Але найбільше враження на мене справило Вишеградське кладовище при церкві Св. Петра і Павла. Це готичне місце з вражаючими скульптурами і фігурами, де поховані всі найбільш знамениті чехи, представники аристократичних родин, монарші особи. Скульптури, ангели із мармуру, Діва Марія, Ісус Христос – це і цвинтар, і справжній музей. Як би дивно це не звучало, тут я відчула справжню естетичну насолоду, тому що це місце неймовірно красиве. Звісно, всі готичні старі поховання відрізняються від сучасних і тим більше від наших, але в цьому знову ж таки є особлива містична краса. Тут все продумано з художньої точки зору: над надгробками працювали найкращі скульптори того часу – а це XIX століття. Мистецтвознавці навіть називають його об’єкти галереєю. Це, безумовно, не розвага, але одна із найяскравіших пам’яток Праги.
Далі, звичайно, центр міста – це Старомістська площа і Карлів міст.
Старомістська площа з астрологічним годинником – його важко описати, але неодмінно слід побачити. Щогодини з ним відбувається певне дійство. Цей годинник відкривається, «виходять» 12 фігур апостолів, усе супроводжується дуже особливими передзвонами.
Фото apiabroad.com
Карлів міст дуже красивий. Він додає особливі штрихи в неповторний дух міста. Уздовж моста – різноманітні скульптури: 30 статуй і скульптурних груп святих. Біля деяких із них люди збираються в цілі черги. Адже якщо доторкнутися до певної статуї і загадати бажання, то воно збудеться. В одних просять багатство, в інших кохання…
Багато туристів вважають, що це все оригінальні скульптури, котрі там вже стоять століттями. Але насправді це не так: багато з них міняли через різноманітні пошкодження… Чула, що є підземелля, де можна побачити саме оригінальні скульптури. Вони, на мою думку, набагато цікавіші і красивіші, адже на них слід реальної історії. Натуральні вади через їхній вік – це теж обов’язкова складова мистецтва.
Неодмінно скуштувати чеське пиво
Із національної кухні я нічого особливо не куштувала, але це моя індивідуальна проблема, тому що я не їм м’яса. А національна кухня Чехії – це здебільшого важкі м’ясні страви. Знайомство з Чехією у плані кулінарії розпочалося і закінчилося пивом. Воно тут неймовірне. Я, мабуть, за кілька днів, що там була,перекуштувала сортів вісім. І валіза, яку я везла з Чехії, наполовину була забита саме баночками і пляшечками.Фото kafkadesk.org
Транспорт
Тут, як і у всіх європейських містах, пам’ятки зосереджені в центрі. Усе у пішій доступності. Саме місто доволі компактне. Так що Прагу слід пізнавати пішки. У Вишеград, щоправда, нас возив екскурсійний автобус – хвилин 20 їзди.
Не скажу, що Прага- дороге місто
Безумовно, у порівнянні з містами Західної і Центральної Європи Прага вельми доступне місто. Власне, це одна з причин, чому туди багато хто їде тусити. Там дуже дешевий алкоголь, недорогі ресторани і готелі, особливо для європейця.Фото wundermanthompson.com
Побачити Прагу з іншого боку
Дуже хотілося б повернутися у Прагу. По-перше, я хочу побачити її навесні: кажуть, травень – це прекрасний час для знайомства з містом, оскільки вже не холодно і не жарко. Клімат тут приблизно такий же, як і в нас. А, по-друге, я не побачила нічне життя Праги, але знаю, що воно чудове – хотілося б і з ним познайомитися.
Практична порада
У жодному разі не беріть із собою у Прагу взуття навіть на маленьких підборах. Місто доволі пагористе, і всі його дороги – це камінь і бруківка. До того ж Прагу можна як слід побачити, тільки якщо ходити пішки, тому зручність пересування – це дуже важливо.
Головне фото apiabroad.com