RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Ця дика Африка… Частина 2

Ця дика Африка… Частина 2

Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…

Нечисар – найбільш крилатий

Типова, моментально спливаюча у свідомості Африка з величезними крокодилами – це саме тут, в національному парку Нечисар, розташованому між озерами Чамо і Абайя. Він займає площу всього 514 кв. км, але й на цій території вмістилося стільки цікавинок, що вистачить на кілька днів. Крокодили тут найбільші на всьому континенті – деякі особини сягають 6 метрів завдовжки. Та найбільш відомий Нечисар як важливе середовище проживання мігруючих птахів, котрі облюбували парк з настільки вигідним розташуванням. Тут їм вистачає всього, тому біля води завжди можна побачити яскравих фламінго, пеліканів і лелек. По озерах рибалки пересуваються на саморобних плотиках, дивом дивуєшся, як ця споруда взагалі може триматися на плаву! Та не варто лякатися заздалегідь: відвідувачів тут оберігають від такого екстриму і катають околицями на звичайних надійних катерах. А недалеко від заповідних територій теж є на що подивитися – біля озера Чамо у високих хатинах живе місцеве плем’я дорсі.activity_3444_270985_originalявапиа.jpgФото secure.funguru.co.za

Вірунга – найбільш багатогранний

Національний парк Вірунга – унікальне місце, в якому гори вигадливим чином поєднуються з просторими рівнинами, вулканічні масиви – з діючими вулканами, болота з трав’янистими саванами і бамбуковими заростями, а блакитні озера з найдавнішими льодовиками. Площа такого природного дива станить майже 8 тис. кв.км. заснований заповідник був з вельми конкретною метою – захистити рідкісних гірських горил від вимирання. Саме вони – головні мешканці парку. Але там, де поруч мирно сусідить така велика кількість різноманітних ландшафтів, з легкістю уживаються і різноманітні види тварин: окрім горил, тут знайшли прилисток шимпанзе, леви, гієни, лісові слони і безліч інших. А пернатих і крилатих тут переважно представляють фламінго, орли і яструби.virunga.jpgФото independent.co.uk

Еддо-Елефант – найбільш розвинений

Далекого 1931 року, коли створювали національний парк, в регіоні лишалося всього 11 африканських слонів. Із цим терміново слід було щось робити, і перед заповідником постало завдання – збереження популяції вимираючого виду. Замір вдався, і зараз у парку їх налічується понад 600. Але 180 га території явно замало для шести сотень слонів, хай навіть величезних. Тому тут знайшли свій дім і безліч інших тварин – леви, чорні носороги, леопарди, антилопи і зебри. Зараз площу заповідника планують розширити за рахунок приєднання 120 тис. га морської території, що включає в себе острови, де проживають африканські пінгвіни і баклани. Так що в Еддо-Елефант планується поповнення! Як не дивно, у парку відмінно розвинена інфраструктура – тут є бази відпочинку для гостей, наметові містечка зі спеціальними узвишшями для максимально близького огляду слонів. А засинають тут переважно під акомпанемент гієн і левів, що перебувають поруч із табором. Також тут є безліч офіційних стежок і маршрутів різної протяжності, котрі пронизують парк наскрізь і дають змогу побачити всі найцікавіші місця, перебуваючи у комфорті і безпеці.portal_cover.jpgФото activitar.com

Читайте також: Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1

Аір і Тенере – найбільш посушливий

Аір і Тенере – одна з найбільших зон, котрі охороняють, на території африканського континенту. Він розташований у вельми цікавому місці – на південному кордоні Сахари. Більшу частину території тут по праву займає пустеля, але, незважаючи на це, парк не можна назвати пустим чи позбавленим життя – тут багато цікавого. Особливість парку в тому, що його рельєф в основному складають бархани (піщані пагорби, створені природним чином). Саме тут можна побачити найвищі бархани у світі – висота деяких сягає 300 метрів. Ясна річ, що в таких природних умовах ви не зустрінете левів і жирафів, але запросто можете познайомитися з місцевими газелями, лисичками, степовими рисями, страусами та іншими тваринами, здатними підлаштуватися під спекотний посушливий клімат. Із рослин тут прижилися ті, котрі мають розвинену кореневу систему, що дає змогу видобувати вологу із земних глибин. До таких належить, приміром, акація. А от якому дереву тут явно живеться легко і просто, так це кам’яному, що міститься на південному кордоні заповідника – одній із головних пам’яток парку. Колись на його місці росла акація, котра слугувала орієнтиром для караванів.Фото youtube.com

Бвінді – найменший

Площа заповідника Бвінді, розташованого в джунглях Уганди, становить 331 кв. км, за що його вважають найменшим з-поміж найбільших національних парків світу. Пейзаж тут трохи одноманітний – ліси в горах, ліси на рівнинах, ще й подорожувати парком можна тільки на своїх двох. Так що любителям сафарі на джипах – не сюди. Та й нема тут представників «великої п’ятірки» (слон, носоріг, буйвіл, лев, леопард), та їх із легкістю замінюють горили, різноманітні види птахів і головне – понад 200 видів екзотичних метеликів! Куди не кинь оком – всі кольори веселки в найрізноманітніших поєднаннях переливаються і сяють на сонці. І пейзаж вже не здається таким одноманітним… Та й ліси тут непрості: парк знаменитий більш як 160 видами дерев і 100 видами папороті. f48047938cf541288dea41031d76711d.jpgФото peapix.com

Головне фото go2africa.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ.
Якщо у тебе 10 доларів і ти в Найробі
Сьогодні ми вирушаємо на відпочинок по-кенійськи. Будемо остерігатися злодюжок, торгуватися на місцевих ринках, куштувати фантастичний чай і закутуватися у строкатий африканський текстиль. Дізнаємося, які місця недоступні для скромних бюджетів, не засмутимося і піднімемо настрій фантастичним заходом сонця на узбережжі Індійського океану.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Колоритний континент. Красиві племена Африки
Повсякденне життя африканських племен може видаватися дивним навіть для мешканців цього континенту. І тільки природа і допитливі мандрівники лишаються наодинці з колоритом і незвичністю побуту етносів за межею мегаполіса.
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Закрыть
Outlook facebook page