RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Олесунн: Там, де починається норвезька казка

Олесунн: Там, де починається норвезька казка

Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!

Олесунн або ж Ålesund – норвезьке місто на заході, що розкинулося на семи островах у дельті знаменитого Гейрангер-фіорда. Відомим це місто стало за вельми трагічних обставин. Невелике поселення тривалий час промишляло риболовлею, вело спокійний спосіб життя, покладаючись на дари моря і попутний вітер, та одного нещасливого дня сталася біда: Олесунн охопила пожежа. Розростаючись з новою силою, полум’я поглинуло всі будівлі. Так Оллесунн згорів практично дотла, лишивши близько десяти тисяч жителів без даху над головою. Та як би там не було, життя тривало, і потрібно було якомога швидше відбудовувати зруйновані будинки. Кому спало на думку звести будівлі в нетиповому, сильно контрастуючому з дикою природою стилі «ар-нуво» – невідомо. Та різнокольорові вежі, барвисті будиночки зі шпилями і вигадливим орнаментом перетворили звичайне рибальське поселення на казкове містечко.CROP-Aksla-Hill-Alesund-Getty.jpgФото telegraph.co.uk

Знайомитися з Олесунном розпочнемо з Площі королеви Соні. Вона розташована між двома вулицями – Скансегата і Нотенесгата. Звідси здійснює тури міський трамвай, тримаючи курс на найпопулярніші місця. Подорож обійдеться у 150 норвезьких крон, а за маленьких членів сім’ї треба буде заплатити 70. Долаючи маршрут, ви не лише побачите вражаючі гостроверхі «лялькові» будиночки, а й відвідаєте фіорд Боргун і найдовшу вулицю міста – Боргунвеєн. Останній пункт у цьому переліку – гора Аксла – з оглядовим майданчиком на висоті 130 метрів, котра відкриває незабутню панораму на весь архіпелаг і Суннмерські Альпи. Та перш ніж ви побачите всю панораму, будьте готові подолати понад 400 сходинок. Тих, хто наважиться на такий подвиг, на вершині чекає не тільки краєвид, але й затишний ресторанчик «Ф’єлстюа”, де можна відпочити і скуштувати традиційні рибні страви.

Тим, кого зацікавила історія дивовижного Олесунна, неодмінно слід зазирнути до міського музею. Він відкритий для відвідувачів у будні – вартість квитків 50 і 20 крон для дорослих і дітей відповідно. Тут можна дізнатися більше про історію місцевості, а фотографії і картини розкажуть, який вигляд мали вулиці Олесунна до фатальної пожежі.7887300506_15f56e10d4_o.jpg
Фото travelsquire.com

Окрім історії у закладі можна ознайомитися з міськими традиціями і культурою. Тут вас навіть в теорії навчать основам традиційної норвезької риболовлі, після чого з чистим сумлінням можна вирушати рибалити на місцеві водойми! Морські північні води зробили Олесунн одним із важливих центрів добування і переробки рибних ресурсів. Не дивно, що одна з місцевих розваг – екскурсія «Морська риболовля», під час якої обладнана яхта доправить любителів посидіти з вудкою у відкрите море.

Та крім цікавої історії Олесунн приваблює туристів, звісно, знаменитими фіордами. Гейрангер-фіорд, протяжністю у 20 кілометрів, входить у Список об’єктів всесвітнього спадку ЮНЕСКО. Найкращий ракурс, що охоплює всю красу затоки, доступний зі скелі Флюдалсьювет, назва якої означає «біля порогу в небеса». І справді, кам’яна махина ніби ширяє у повітрі, а неподалік невідомо звідки падають у дзеркальну чашу води важкі ширми водоспадів Фата нареченої і Сім сестер.alesund_boats.jpgФото fairyandghoul.com

Гейрангер-фіорд дає початок всесвітньовідомому туристичному маршруту – Тропі тролів, колись єдиному шляху до фіордів Суннмере. Старовинна серпантинна дорога біжить крутим скелястим схилом і, виписуючи одинадцять різких витків, виводить мандрівника на висоту понад 800 метрів над рівнем моря. Тут же розташована і знаменита Стіна тролів – один із найнебезпечніших і найскладніших підйомів у світі. Усього 1000 метрів заввишки, ця прямовисна скеля, втім, спроможна змусити завмерти серце і найбільш впевненого в собі сміливця. Щороку з початку літа до кінця осені кинути виклик маршруту з’їжджаються сотні тисяч мандрівників з різних куточків землі – ще б пак, адже проїхати Тропу тролів здатен тільки умілий водій.191 (1).jpgФото freepik.com

Є в Олесунні особливе місце, що змушує серце битися частіше. Молья – старовинний маяк, побудований біля входу в гавань, привітно зазиває мандрівників відвідати містечко. Окрім основного призначення –вказувати шлях заблукалим кораблям – він служить також екзотичною кімнатою готелю. У крихітному номері, три метри в діаметрі, як не дивно, є все необхідне – ванна на першому поверсі і спальня у білосніжних тонах на другому. Забронювати маяк непросто: його немає у переліку кімнат на сайті, тому слід писати листа адміністрації з проханням зарезервувати унікальний номер. Незважаючи на чималу вартість, 4500 крон за добу, номер дуже популярний серед молодят і закоханих пар!

Головне фото telegraph.co.uk

Вам это будет интересно:
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Дивовижна Лапландія: країна чудес за полярним колом
Що ближче зимові свята, то голосніше всенародний плач за втраченими чарами новорічної ночі. Дощі, тумани і банальна втома стали на заваді рухові радості у місто, і казка відступила на північ, в далеку Лапландію. Тремтлива заграва полярного сяйва вкриває плоттю стародавні сказання і здуває з листівок золочений пил...
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Гренландія. Must see
Льодовиковий острів Гренландія був уперше відкритий норвезькими вікінгами. Такий факт не може здивувати, адже хто як не кочівне плем’я мало хоробрість проникнути в суворий арктичний клімат. Ми не будемо вникати, які причини привели розбійний народ до краю землі, а от про найцікавіші місця для сучасного мандрівника сьогодні дізнаємося.
Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Божевільно красива первозданна Африка – саме те місце, де можна і потрібно, не довго думаючи, занурюватися у світ дикої природи і відчувати себе в незвичній ролі – ролі гостя в домі тварин, а не навпаки… Тут викидаєш із думок все неприродне і напускне, відчуваючи себе лише маленькою піщинкою у величезному захопливому світі…
На подіумі: Норвегія
За повний комплект норвезького національного костюма можна купити доволі нескромний автомобіль. Свій бюнад, прикрашений складними вишивками і орнаментами, нащадки вікінгів звикли створювати виключно вручну, вкладаючи в нього багато сил і терпіння. Ні, звісно, вони більше не носять шоломи з рогами, але величі їхньому національному вбранню не бракує.
Каракол. Все, що варто дізнатися
Природа та історичний спадок з лишком покривають тимчасові труднощі у сферах інфраструктури і сервісу в Киргизстані, котрий уже щосили наближається в туристичному плані до Грузії та Вірменії! Розглянемо це на прикладі затишного містечка Каракол.
Чилі: Земля, що дихає вогнем
Що для туриста – привід захоплено клацати фотоапаратом, те для місцевих жителів – постійний неспокій і навіть смертельна загроза. Гряда вогнедишних вулканів Чилі, оточених солоними озерами і термальними гейзерами, вважається одним із найбільш вражаючих місць на планеті. Та одна справа – подивитися й поїхати, і зовсім інша - постійно жити на «пороховій бочці».
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
«In vino veritas»: 5 незвичайних виноградників світу
Здавна відомо, що виноробство – це справжнє мистецтво, підвладне тільки щиро закоханим у свою справу майстрам. Що ж казати про красу шедеврів, створених вмілими руками – виноградники, розкидані по всіх куточках світу, вражають своєю грандіозністю і прикрашають планету, розмальовуючи її яскравими соковитими барвами.
З небом «на ти»: найбільш високогірні міста світу
Хто бодай раз бував у горах, неодмінно замислювався над тим, щоб залишитися там назавжди. Але вже через кілька годин відчував на собі всі «принади» перебування на такій неймовірній висоті і втікав назад до рідних низин… Так чи можна жити постійно там, де часом важко навіть дихати? Відповідь – так, і сьогодні ми розкажемо про п’ять найцікавіших високогірних міст світу!
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
Коли згадуєш слово «озеро», в голові з’являється перший-ліпший образ тихої затишної водойми, яку з усіх боків обіймають порослі травою береги. OUTLOOK зробив добірку найбільш вражаючих озер, котрі змінять ваше уявлення про це творіння природи. Кожному з них є чим дивувати, хай то нетиповий колір води чи лячна здатність умертвляти живі організми.
Кава – напій з гірських вершин
Замовляючи каву, ми зазвичай кажемо: американо чи еспресо, латте… Але у справжніх кав’ярнях, котрі пропонують справді якісну каву, уточнюють ще й вид зерен і країну-виробника. Багатьох це вганяє у ступор. Сьогодні понад 70 країн вирощують каву в найбільш спекотних куточках світу – це Африка, Азія, Латинська й Центральна Америка, Океанія.
Закрыть
Outlook facebook page