RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Каракол. Все, що варто дізнатися

Каракол. Все, що варто дізнатися

Автор: 25.11.2021 | природа, Киргизстан
Природа та історичний спадок з лишком покривають тимчасові труднощі у сферах інфраструктури і сервісу в Киргизстані, котрий уже щосили наближається в туристичному плані до Грузії та Вірменії! Розглянемо це на прикладі затишного містечка Каракол.

Вісімдесятитисячний Каракол, розташований у 12-ти кілометрах від грандіозного витвору природи, величного озера Іссик-Куль, – одне з найбільших міст Киргизстану. Його заснували російські купці і військові наприкінці 19-го століття, використовуючи і як гарнізон для контролю південно-східних рубежів, і як гарне місце для торгівлі: через регіон проходили важливі торговельні шляхи. Окрім них, район своїми ущелинами, хребтами і долинами приваблював і науковців, серед яких був знаменитий етнограф Микола Пржевальський. Під час однієї експедиції цими краями він захворів на тиф і помер у Караколі. Через кілька років після цього цар вирішив перейменувати місто, змінивши назву на Пржевальськ. І так пішло-поїхало: за останні сто років жителі були змушені п’ять разів звикати до перейменувань «Пржевальск-Каракол-Пржевальск» – кожна нова влада вирішувала по-своєму, тому старше покоління сьогодні з певністю не знає, як називається їхні місто. Офіційно – Каракол, з 1992 року. Перекладається це, до речі, як «чорна рука» – за назвою місцевої річечки.

У пам'ять про Пржевальського лишився краєзнавчий музей. І хоча особливо ексклюзивних експонатів про самого етнографа з важким характером Миколу Михалича тут небагато, все ж, щоб ознайомитися з найбільш відомими фактами його біографії, матеріалів вдосталь.

Читайте також: 10 фактів про Киргизстан

Сам Каракол – дуже приємне місце, особливо центральна частина: старовинні мощені вулиці, купецькі особняки, торгові майданчики, пахощі прянощів і традиційні східні базари, серед яких особливо вирізняються Зелений і Скотний ринок. Перший славиться своїм безмежним вибором овочів і фруктів, а другий можна одночасно вважати і місцем торгівлі, і виставкою: з різних кінців регіону сюди звозять велику рогату худобу, укладають угоди, по-справжньому торгуються. Якийсь час слід неодмінно приділити бодай одному з них, щоб зрозуміти, що ж таке східна торгівля.

Там же, в центральній частині Каракола, є два по-своєму дивовижних релігійних об’єкти. Дунганську мечеть було збудовано без єдиного цвяха китайцями-дунганами, котрі в 1860-ті роки тікали з рідної країни, побоюючись гонінь через ісламське віросповідання. Як кажуть історики, до Киргизстану їх дісталося понад триста тисяч, щоправда, з часом багато повернулося додому. Ті, хто лишився, були приємно здивовані гостинністю місцевого населення, тому, дізнавшись, що до їхньої будівлі ніхто не ставиться вороже, вони взялися за роботу. Проектом керував легендарний майстер Чжоу Си, спеціально запрошений із Китаю. Тільки три роки у нього пішло на те, щоб підготувати дерев’яні балки. Зате коли цю роботу закінчили, мечеть зібрали, ніби конструктор, за пару днів. Так вона і прикрашає Каракол з 1910 року, а китайці і дотепер грають важливу роль у житті міста.kw6tm9iwupb41.pngФото reddit.com

Другий знаменитий релігійний об’єкт – Свято-Троїцька церква, теж, до слова, дерев’яна. За більш ніж сто років свого існування вона відчула на собі всі принади радянського ставлення до культових місць: побувала і будинком культури, і спортзалом, і музеєм. Після набуття країною незалежності, 1992 року , храм, а точніше те, що від нього лишилося – напівзгнила і розграбована споруда – нарешті повернувся віруючим. Їм знадобилося три роки на відновлення, та праця була не даремною – сьогодні Свято-Троїцька церква з її зовнішнім виглядом і атмосферою спонукає навіть невіруючих до думок про вічне.c_yodod_1.jpg
Фото triptokyrgyzstan.com

Ще одна важлива каракольська пам’ятка, саме міська, – це афлянфу, страва дунганської кухні. Місцева рецептура славиться на весь Киргизстан, тому не скуштувати – гріх. Знавці рекомендують замовляти не в кафе, а саме на ринках і базарах – там роблять «для своїх». У склад входять локшина, котру прийнято їсти руками, підлива, часник, оцет і кукурудзяний крохмаль. Афлянфу слід їсти холодним, тому він відмінно пасує до літньої спеки. У придачу до нього подають величезний пиріжок, щоб людина напевно наїлася, а вже якщо замовити «м’ясну версію», півдня ще точно нічого їсти не зможеш, хіба увечері повториш те ж саме – і ситно, і смачно.1-2.jpg
Фото investor.kg

Після цього – саме час виїхати за межі міста, адже саме так природа створила такі пам’ятки, до яких людям за всієї поваги ніколи не підібратися, що б не будували. Куди їхати – запитання риторичне, очі розбігаються, вибір справді величезний: до послуг гостей сучасний гірськолижний курорт, траси для трекінгу, термальні джерела, грязелікарні, води Іссик-Куля, що збадьорюють, і десятки ущелин і гірських маршрутів, від яких перехоплює подих.

Давно завоювала славу одного з найкрасивіших куточків Киргизстану ущелина Алтин-Арашан зі своїми цілющими гарячими джерелами. Лікувальні води – високогірні і розташовані на висоті 2600 метрів над рівнем моря. Рідкісне поєднання радонових і сірководневих гарячих джерел, розташованих у безпосередній близькості одне від одного, додають унікальності цьому місцю. Так, наприклад, в радонових джерелах з температурою води до 50 градусів можна купатися цілий рік.c_jesse_keith_hall_0.jpg
Фото triptokyrgyzstan.com

Шлях від міста Каракол до курорту потребує від 5 до 6 годин автомобілем. Це крутий підйом по гірським серпантинам уздовж берега ріки Арашан, вузьким скелястим каньйоном. Безпосередньо від Каракола до курорту всього близько 35 км, але вражаюче красивих! Доповнює особливість цього місця і той факт, що більша чатисна ущелини Арашан, зокрема, гарячі джерела курорту «Алтин-Арашан», – це заповідна територія.

Саме околиці Каракола і приваблюють значну частину туристів, що відвідують Киргизстан. Незважаючи на те, що їхня кількість сягає кількох мільйонів, кожен все одно має змогу відпочити від міської суєти і побути на самоті. Тутешні умови чудово підходять як для релаксації, так і для лікувальних процедур, і любителям адреналіну напевно нудьгувати не доведеться, вони тут всюди – на землі, і в воді, і в небі.2019-12-25_11-57-36_320918.jpg
Фото kaktus.media

Чудово те, що природні красоти «працюють» цілий рік, тому тут немає поняття сезон. На зміну лижам і сноубордам приходять велосипеди і квадроцикли, а прохолоді Іссик-Куля – гарячі джерела і гейзери. І все це – на тлі вражаючих пейзажів, котрі нічим не поступаються альпійським, хіба що маркетинговою слабкою впізнаваністю. Будемо сподіватися, що цей тимчасовий недолік – просто стимул для розвитку турбізнесу, адже найголовніше – природа Киргизстану вічна, а значить, все буде добре і ще краще.

Головне фото pinterest.com

Вам это будет интересно:
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
10 фактів про Киргизстан
Киргизстан приваблює унікальною природою і кліматом, автентичною кухнею і гостинним народом, а ще – це країна з давніми цікавими традиціями й історією. Сьогодні розкажемо вам про найдивовижніші факти й особливості цієї країни.
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Гренландія. Must see
Льодовиковий острів Гренландія був уперше відкритий норвезькими вікінгами. Такий факт не може здивувати, адже хто як не кочівне плем’я мало хоробрість проникнути в суворий арктичний клімат. Ми не будемо вникати, які причини привели розбійний народ до краю землі, а от про найцікавіші місця для сучасного мандрівника сьогодні дізнаємося.
Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Божевільно красива первозданна Африка – саме те місце, де можна і потрібно, не довго думаючи, занурюватися у світ дикої природи і відчувати себе в незвичній ролі – ролі гостя в домі тварин, а не навпаки… Тут викидаєш із думок все неприродне і напускне, відчуваючи себе лише маленькою піщинкою у величезному захопливому світі…
Чилі: Земля, що дихає вогнем
Що для туриста – привід захоплено клацати фотоапаратом, те для місцевих жителів – постійний неспокій і навіть смертельна загроза. Гряда вогнедишних вулканів Чилі, оточених солоними озерами і термальними гейзерами, вважається одним із найбільш вражаючих місць на планеті. Та одна справа – подивитися й поїхати, і зовсім інша - постійно жити на «пороховій бочці».
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
«In vino veritas»: 5 незвичайних виноградників світу
Здавна відомо, що виноробство – це справжнє мистецтво, підвладне тільки щиро закоханим у свою справу майстрам. Що ж казати про красу шедеврів, створених вмілими руками – виноградники, розкидані по всіх куточках світу, вражають своєю грандіозністю і прикрашають планету, розмальовуючи її яскравими соковитими барвами.
Киргизька юрта: дім серед Небесних гір
Наскільки важлива для киргизів юрта, можна збагнути, придивившись до національного прапора: на червоному полотні поміщений в осяйний сонячний диск гордо красується круглий купол традиційного житла. Хоча звичне життя кочівників і перенеслось у традиційні будинки, юрта все ще займає важливе місце в їхньому побуті...
З небом «на ти»: найбільш високогірні міста світу
Хто бодай раз бував у горах, неодмінно замислювався над тим, щоб залишитися там назавжди. Але вже через кілька годин відчував на собі всі «принади» перебування на такій неймовірній висоті і втікав назад до рідних низин… Так чи можна жити постійно там, де часом важко навіть дихати? Відповідь – так, і сьогодні ми розкажемо про п’ять найцікавіших високогірних міст світу!
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
Коли згадуєш слово «озеро», в голові з’являється перший-ліпший образ тихої затишної водойми, яку з усіх боків обіймають порослі травою береги. OUTLOOK зробив добірку найбільш вражаючих озер, котрі змінять ваше уявлення про це творіння природи. Кожному з них є чим дивувати, хай то нетиповий колір води чи лячна здатність умертвляти живі організми.
Кава – напій з гірських вершин
Замовляючи каву, ми зазвичай кажемо: американо чи еспресо, латте… Але у справжніх кав’ярнях, котрі пропонують справді якісну каву, уточнюють ще й вид зерен і країну-виробника. Багатьох це вганяє у ступор. Сьогодні понад 70 країн вирощують каву в найбільш спекотних куточках світу – це Африка, Азія, Латинська й Центральна Америка, Океанія.
Закрыть
Outlook facebook page