Гренландія. Must see
Гренландія у перекладі з датської буквально означає «зелена країна» і отримала свою назву завдяки Ерику Турвальдсу, котрий досліджував західне узбережжя і нібито сховався в оазі буйної рослинності. Але, ясна річ, це красива легенда, що мала на меті заманити скандинавів із Ісландії до переїзду, не більше того. З висоти пташиного польоту острів – це величезна снігова глиба з містами вздовж узбережжя. А ім’я першопрохідця лишилося на слуху й досі – пиво «Ерик Рудобородий» можна скуштувати в кожному барі. Здійснювати наші відкриття розпочнемо зі столиці Датської колонії міста Нуука.
Фото trips.lonelyplanet.com
Місто Нуук
Це найменша столиця у світі, розташована у фіорді мису Доброї Надії і прикрашена численними кольоровими будиночками. Так, попиваючи каву на балконі, авантюрні туристи будуть милуватися бовтанням крижин у холодному морі, а, якщо поталанить, помітять привітний помах хвоста кита. Через невелику кількість місцевих жителів (всього 16000 людей) в Нууці надзвичайно раді гостям міста. І мандрівники у свою чергу не помиляться, якщо оберуть час відвідин із травня по серпень, щоб вдосталь насолодитися білими ночами. Місцеві жителі (інуїти) трепетно ставляться до своєї історії і запрошують у національний музей, розташований у старому кварталі. Тут зібрано все, що повідає про побут міста – одяг на будь-який вік, посуд, колекція транспорту.
Фото cnbc.com
До крою і хутра у виборі одягу був особливий підхід з огляду на пору року і стать жителя. У засніжених далях машини не надто популярні – особлива перевага віддається човнам, байдаркам і собачим упряжкам. Тут же, не полишаючи Колоніхавнен, доторкніться до казки і відвідайте дім Санта Клауса. Тут все в найкращих традиціях чарівництва: можна всістися на коліна до головного героя Різдва і розказати про найкращий подарунок у світі, наїстися досхочу солодощів, на власні очі переконатися, як працює поштове відділення, потоваришувати з ельфами. І перш ніж вирушити підкоряти острів, приділіть також увагу архітектурі – університету, церкві і художньому музею.
Північне сяйво – Aurora Borealis
Гренландія – монополіст щодо північного сяйва і полярних міражів у вигляді вітрильника чи цілого міста. Справді казкові спалахи світла є змога спостерігати в різних країнах Півночі, але найяскравіші тішать саме на просторах «зеленої країни». Лишилося тільки визначитися, де милуватися таким дивом – у самому місті чи під час прогулянки на судні, в ложе дикої природи. «Найбільше світлове шоу» зберігає і свої секрети – так, південь і захід острова подарують найкращі краєвиди, а зимові місяці найясніші ночі. Міфи не обійшли стороною і цю землю – місцеві приписують сяйву футбольний матч богів. Ми ж, милуючись красотами неба, можемо дати повну волю уяві і вигадати свою історію.
Фото reddit.com
Термальні джерела
Вирушайте на південь острова, щоб вибрати власну гарячу ванну і прогріти кісточки. Термальні води розосередилися по всій площі Гренландії, але ідеальна температура для купання все ж виявилася на острові Uunartog. Узимку температура не опускається нижче 38 градусів, а дрейфуючі крижини нагадують, що ми в гостях у довколишнього світу. Тільки лишень скромні приміщення для перевдягання віддалено нагадують про цивілізацію. Ви знаєте, морські криги відрізняються віком, походженням і формою? Уточніть у сусіда зі спа-процедур. Можливо, попадеться місцевий мисливець-моряк, котрий з радістю поділиться секретами.
Фото anadventurousworld.com
Національний парк
Національний парк славиться розміром, як і сам острів. За своєю площею він лишив позаду Францію і Велику Британію. ЮНЕСКО недавно прикріпила йому назву «Людина і Запас Біосфери» і припинила допуск рядових туристів. Шанс отримати дозвіл на відвідини, звісно, є, і він вартий того.
Фото naturalworldsafaris.com
Білосніжна пустеля велично зустрічає блакитними воротами з айсбергів, кришталевими крижинами і найдовшим фіордом у світі Скорсбі-Санд. Фауна в цих місцях до пари природі – білі медвежі і моржі, олені і мускусні бики – усі стійко переносять мороз. А для флори влітку посміхнулася удача – яскраве сонце дарує ніжність для орхідей, маків і невеликих дерев на берегах фіордів. Заповідник зібрав воєдино все, чим знаменита Гренландія.
Екстрим-тур
Інуїти віртуозно скористалися дарами природи і запрошують у закулісся. Зупиніть свій вибір на «догследжингу» – поїздці на собачих упряжках. Хаскі вже зачекалися вирушити у погоню мальовничими місцями довкола островів Тасилака і Диско. Острів Диско входить у цикл «must see» завдяки могутньому льодовику понад п’ять кілометрів завдовжки. Будьте пасажиром, керуйте упряжкою, беріть участь у гонках, досліджуйте материк і будьте частиною неповторної природи! Змінивши суходіл на воду, візьміть участь у китовому сафарі. Екскурсії на каяках до озер, морська риболовля обіцяють адреналін і враження завдяки зустрічам з косатками, білугами і блакитними китами. Полювання не заборонено за дотримання кодексу і є своєрідним туром. Хто ще, як не жителі льодяного простору, повідають про рибне ремесло.
Фото iceland-photo-tours.com
Фестивалі
Свята прикрашають як міста, так і арктичні простори. Святкування полярної ночі відзначається у січні-лютому доволі екстремальними лижними перегонами. Березень відмітився міжнародним фестивалем снігової скульптури й унікальними змаганнями з гольфу на льоду. Липень зустрічають днем музики і мистецтв, а середину місяця офіціально відзначають під ритми барабанів, театральні вистави і народні співи під час фестивалю Аасивік. Лишитися на острові на все літо? Слід бути дуже рішучим для таких перемін.Фото i.ytimg.com
Американський письменник і художник Рокуел Кент прожив у країні між двома океанами кілька років і висловив своє захоплення у книзі «Гренландський щоденник». Але віддайте перевагу тисячі слів самостійній поїздці у Заполяр’я і доторкніться до землі, якої майже не торкалася рука людини.
Головне фото naturalworldsafaris.com