Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Саме Африка пропонує досвідченому туристові те, чого не може запропонувати жоден континент світу: чистоту, первозданність і величезне різноманіття диких тварин, котрих раніше ви бачили тільки по Discovery. Так що не дивно, що саме тут, як риби після дощу, виростають все нові національні парки і заповідники, котрих зараз налічують близько 350. Кожен із них особливий і захопливий, але ми хотіли поділитися з вами най-най!
Серенгеті – найвідоміший
Національний парк Серенгеті, розташований в Танзанії, – один із найстаріших і найпопулярніших заповідників Африки. Він простирається майже на 15 тис. кв. км і вважається однією з найбільш первозданних екосистем на планеті. Саме тут можна побачити найбільш вражаюче видовище у світі природи: процес міграції мільйонів антилоп гну, сотень тисяч зебр і газелей. Недарма назва парку з мови масай перекладається як «безкінечні рівнини». Щорічна міграція на тисячу кілометрів пролягає через унікальні місця, де земля нібито зливається з лінією обрію, а світ набуває свого первозданного вигляду. Незіпсована, незаймана природа разом із жорстокими правилами природного світу повністю перевертають свідомість на 180 градусів, вимітаючи з голови все зайве і залишаючи тільки незабутнє захоплення від побаченого.Фото lonelyplanet.com
Золоті Ворота – найбільш мальовничий
Цей унікальний заповідник легко міг би перемогти в номінації «Найкрасивіші заходи сонця Африки». Почнемо з того, що своєю поетичною назвою парк завдячує фермеру Ван Рінену, котрий зупинився тут на нічліг із дружиною далекого 1879 року. Він був зачарований краєвидом, що відкрився поглядові, коли промені вечірнього сонця забарвили схили гір Малуті в золотистий колір. Залиті світлом гори, що височіють по обидва боки долини, викликали в романтичного фермера асоціацію із золотими воротами. Особливо виділяється на тлі інших гора Брандваг, котрою тут можна милуватися практично з будь-якої точки. А біля підніжжя золотавих вечірніх вершин відкривається ще одна умиротворена картина – на свіжих блискучих луках здійснюють вечірній моціон стада антилоп. Цей парк – справді ідеальний варіант для вечірнього відвідування. Той момент, коли білі хмаринки поступово забарвлюються в рожевий колір і стають схожими на свіжі зефіри, а величні простори починають потопати у напівтемряві, наповнюючись загадковими силуетами місцевих мешканців – не передати словами.
Drakensberg Time Lapse, South Africa. from Martin Harvey on Vimeo.
Намакуа – найбільш зелений
Національний парк Намакуаленд, що простягнувся вздовж західного узбережжя ПАР, відомий насамперед своєю різноманітною флорою. Серед безкраїх просторів спекотного континенту цей африканський сад розквітає тисячею барв, оживляючи все довкола. Сезон цвітіння розтягується на період із серпня по жовтень, і в цей час у доволі великому парку стає тісно від напливу туристів, що побажали споглядати місцеву красу на власні очі. Найбільша тварина, що живе в цьому квітковому королівстві – антилопа, місцева живність тут переважно некрупна. Для відвідувачів у парку влаштовують захопливі тривалі поїздки на машинах або ж піші прогулянки 5-кілометровою стежкою. І перший, і другий варіант дають безцінну можливість зануритися у світ природи і побачити квіткове королівство у всьому його масштабі на відстані простягнутої руки.Фото greenplanet.pro
Масаи Мара – найбільш заселений
Національний заповідник Масаї Мара – сусід згаданого вище Серенгеті. Він не може конкурувати з рештою за величиною території, але за концентрацією представників тваринного світу – запросто! Тут мешкає сотня видів ссавців і майже п’ять сотень видів птахів. А мрія кожного любителя дикої природи – слони, леопарди, гієни, зебри, леви, носороги – тут взагалі зустрічаються по всій території парку. Але найулюбленіше місце мешканців заповідника – біля річки Мара. Парк має міцний взаємозв’язок із Серенгеті: із сусіднього парку у Масаї-Мара із середини літа по середину осені мігрують антилопи гну і зебри. Численні стада диких тварин, що живуть своїм життям і не звертають жодної уваги на юрби роззяв, заворожують.
Masai Mara from Shawn Landersz on Vimeo.
Сентрал-Калахарі – найбільш пустельний
Мисливський заповідник Сентрал-Калахарі розташувався посеред пустелі Калахарі і займає площу майже 53 тис. кв. км. Уявляючи собі пустелю, ми бачимо щось безжиттєве й одиноке. Але місцевість Калахарі цілком придатна для життя, а тутешня фауна багата як на рідкісних тварин, так і на вельми поширених. У різних оазах пустелі в тіні дерев тут можна побачити гордих жирафів, левів, леопардів і гієн. Є тут загадкове місце, котре жителі прозвали Примарною Долиною. Це давнє засохле русло річки пролягає на кілька кілометрів вздовж заповідника. Якщо пощастить, то тут можна побачити міраж у вигляді безкрайого озера, вода в котрому виблискує під променями спекотного сонця. Для активних відвідувачів у заповіднику влаштовують сафарі в джипах з відкритим верхом, різноманітні пішохідні екскурсії і нічні прогулянки пустелею. Усе це відбувається в супроводі професійних гідів – вихідців із місцевих племен, котрі знають місцевість як свої п’ять пальців.
Фото travelexp.me
Головне фото i.assetzen.net