RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Чилі: Земля, що дихає вогнем

Чилі: Земля, що дихає вогнем

Що для туриста – привід захоплено клацати фотоапаратом, те для місцевих жителів – постійний неспокій і навіть смертельна загроза. Гряда вогнедишних вулканів Чилі, оточених солоними озерами і термальними гейзерами, вважається одним із найбільш вражаючих місць на планеті. Та одна справа – подивитися й поїхати, і зовсім інша - постійно жити на «пороховій бочці».

Чилійська земля з геологічної точки зору дуже молода. Усього якихось 10 тисяч років тому величезні льодовики спустилися з місцевих гір в океан, чим розтривожили безліч вулканів. А якщо врахувати, що через всю країну проходить Тихоокеанський вогняний пояс, тобто розлом на стику двох літосферних плит, стає ясно, чому виверження трапляються й донині.

Багато вулканів шанувалися індіанцями як священні. Щоправда, інки досить своєрідно виражали релігійні почуття. Так, на Охос-дель-Саладо знайшли мумії трьох дітей, принесених в жертву 500 років тому, а на Ласкарі було прийнято підносити в дар богам незайманих дівчат. Існує легенда, що на вулканах-близнюках місцеві жителі сховали від іспанців скарби свого останнього правителя. Інший переказ свідчить про зачароване місто Кімаль, яке двічі на рік з’являється на вершині Луксору. Індіанці вірять, що там живуть усі шахтарі, воїни й альпіністи, загиблі в цих горах.85e23cb8e5d80c799e88455cc290adaf9e93f1d05f9351b27012c327e6d098b0.jpgФото lonelyplanet.com

Протяжний гул з надр землі і викиди газів для чилійців – явище майже буденне: навколо понад 50 вулканів виявляють активність. Востаннє бешкетував Копауе, у травні минулого року. Незадовго до цього Пуйеуе буквально розколов землю п’ятикілометровою тріщиною. Періодично нагадують про себе Льяйма і Чайтен, який у 2010 році раптово прокинувся після 400-літньої сплячки. Щоразу оголошується найвищий – «червоний» – ступінь небезпеки і влада евакуює тисячі людей.

Незважаючи на постійну загрозу виверження, а, може, і завдяки їй, вулкани Чилі залишаються ласим шматочком для туристів. Особливо розвинений на «дихаючих» схилах гірськолижний спорт – країна лідирує за кількістю трас у Південній Америці.

Читайте також: Атакама: життя в неживій пустелі

Відпочивати лижникам теж можна біля вулкана, а точніше «в». Заповідник Huilo Huilo відомий своїм готелем «Montana Magica», що перекладається як «Чарівна гора». Звісно, це не справжній обжитий кратер, а лише спроектована конструкція, та її вигляд вражає: споруда зовні повністю оповита рослинністю, а з жерла на верхівці замість лави безперервно б’є потік води. У готелі всього 13 номерів, а за проживання доведеться викласти від 250 до 400 доларів за добу.portfolio-slide-montana-magica.jpgФото huilohuilo.com

Що ж до справжніх вулканів, то Охос-дель-Саладо – найвищий у світі. Його вершина вкрита вічними льодовиками, при тому що навколо простягається засушлива пустеля. Незважаючи на значний зріст гори – 6891 метр – фахівцю підкорити її не надто складно. Принаймні, так стверджували й альпіністи-поляки, котрі першими досягли вершини, і спортсмен Гонсало Браво, якому це вдалося зробити на автомобілі «Сузукі».

Проте слід бути максимально обережним. Ось як описує своє сходження на вулкан Ласкар російський мандрівник Каміль Зіганшин: «Після позначки 5100 метрів дрібний щебінь і помаранчеві, схожі на керамзит кульки, що вкривають схил, стали чомусь «жирними», ніби просоченими маслом. При цьому сипучий шар досяг такої товщини, що ноги почали грузнути, а потривожена маса норовила потягти вниз. Часто перебираючи ногами, намагаємося якнайшвидше перетнути такі місця по висхідній косій». Про норовливість тутешніх стихій попереджає й інший дослідник, Роман Чипчигін: «...виходити з машини треба швидко й обережно; окрім вічних снігів тут живуть вітри, які легко зривають двері машин і погано застібнутий одяг. У цих ущелинах крига має зуби, вишкірені у вітанні або насмішці...»BCII-chile-bike-tour-8.jpgФото backroads.com

Підйом на більшість вулканів не вимагає спеціальної альпіністської підготовки та спорядження, проте необхідно бути в хорошій фізичній формі – шлях до вершини займає 8-11 годин. Суворість високогірного клімату з лишком окупається не тільки красою пейзажів, а й гостинністю місцевих жителів. У притулках на схилах можна не турбуватися про свою безпеку – рівень злочинності в Чилі найнижчий у Латинській Америці.

Головне фото matadornetwork.com

Вам это будет интересно:
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Гренландія. Must see
Льодовиковий острів Гренландія був уперше відкритий норвезькими вікінгами. Такий факт не може здивувати, адже хто як не кочівне плем’я мало хоробрість проникнути в суворий арктичний клімат. Ми не будемо вникати, які причини привели розбійний народ до краю землі, а от про найцікавіші місця для сучасного мандрівника сьогодні дізнаємося.
Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Божевільно красива первозданна Африка – саме те місце, де можна і потрібно, не довго думаючи, занурюватися у світ дикої природи і відчувати себе в незвичній ролі – ролі гостя в домі тварин, а не навпаки… Тут викидаєш із думок все неприродне і напускне, відчуваючи себе лише маленькою піщинкою у величезному захопливому світі…
Каракол. Все, що варто дізнатися
Природа та історичний спадок з лишком покривають тимчасові труднощі у сферах інфраструктури і сервісу в Киргизстані, котрий уже щосили наближається в туристичному плані до Грузії та Вірменії! Розглянемо це на прикладі затишного містечка Каракол.
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
«In vino veritas»: 5 незвичайних виноградників світу
Здавна відомо, що виноробство – це справжнє мистецтво, підвладне тільки щиро закоханим у свою справу майстрам. Що ж казати про красу шедеврів, створених вмілими руками – виноградники, розкидані по всіх куточках світу, вражають своєю грандіозністю і прикрашають планету, розмальовуючи її яскравими соковитими барвами.
З небом «на ти»: найбільш високогірні міста світу
Хто бодай раз бував у горах, неодмінно замислювався над тим, щоб залишитися там назавжди. Але вже через кілька годин відчував на собі всі «принади» перебування на такій неймовірній висоті і втікав назад до рідних низин… Так чи можна жити постійно там, де часом важко навіть дихати? Відповідь – так, і сьогодні ми розкажемо про п’ять найцікавіших високогірних міст світу!
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
Коли згадуєш слово «озеро», в голові з’являється перший-ліпший образ тихої затишної водойми, яку з усіх боків обіймають порослі травою береги. OUTLOOK зробив добірку найбільш вражаючих озер, котрі змінять ваше уявлення про це творіння природи. Кожному з них є чим дивувати, хай то нетиповий колір води чи лячна здатність умертвляти живі організми.
Кава – напій з гірських вершин
Замовляючи каву, ми зазвичай кажемо: американо чи еспресо, латте… Але у справжніх кав’ярнях, котрі пропонують справді якісну каву, уточнюють ще й вид зерен і країну-виробника. Багатьох це вганяє у ступор. Сьогодні понад 70 країн вирощують каву в найбільш спекотних куточках світу – це Африка, Азія, Латинська й Центральна Америка, Океанія.
Африканські красоти. Ботсвана
Усіма своїми гранями горять алмази Ботсвани. Але крім коштовних каменів, тут є й інші скарби. Сьогодні відкриємо цю країну зовсім по-іншому.
Затримай дихання. Найнебезпечніші місця для дайвінгу
Після того, як легендарний француз Жак-Ів Кусто за своїми колегами винайшов і вдосконалив акваланг, підводне плавання міцно увійшло у список найбільш популярних,але, на жаль, небезпечних хобі. Outlook попереджує і розповідає про найбільш екстремальні для занурення місця.
Закрыть
Outlook facebook page