10 фактів про Ліван

Ліван, хоч і розкинувся територіально на посушливому Близькому Сході, та все ж може похвалитися досить м'яким кліматом, подібним до середземноморського. Саме море і гори, де часом навіть випадає сніг, роблять цю країну не тільки комфортною для життя, зі схожим на Італію або Грецію кліматом, але й туристичним конкурентом Туреччини та Кіпру. До слова, Ліван – єдина країна регіону, де немає пустелі.
Зараз про це мало хто знає, однак до громадянської війни 1975-1990-х років, наслідки якої відчуваються й донині, Ліван називали «близькосхідною Швейцарією», оскільки місцеві банки і фінансові установи були одними з найстабільніших у світі. І тільки останніми роками, з неабиякими зусиллями долаючи наслідки багаторічної кризи, держава повертає собі колишню економічну міць.
Фото winemag.com
Стереотипи – тому й стереотипи, щоб їх руйнували. Будучи мусульманською державою, Ліван надзвичайно прогресивний, до того ж протягом усієї своєї історії. Саме тут уперше серед інших арабських країн було прийнято конституцію, до речі, досить демократичну. На території Лівану діє близько 100 банків і 40 університетів, а нічних клубів у Бейруті і на курортах приблизно стільки ж, скільки і в західних містах.
З упевненістю можна сказати, що найпопулярніша професія в цій країні – лікар. За статистикою, на десять чоловік населення припадає один медик, що не може не дивувати, адже в тій таки більш забезпеченій Європі, приміром, співвідношення – 1 лікар на 100 осіб.Фото tripadvisor.com
Ліван по праву вважається найбільш мультиконфесійною країною регіону, адже серед відносно невеликого п'ятимільйонного населення поширені всі ісламські течії. Мусульман в країні близько 60%, а християн – понад 35%.
Символ і гордість країни – місцевий кедр, зображений і на гербі, і на прапорі, і на грошах, які, до речі, називають ліванськими фунтами.Фото saflax.de
Бейрут – столиця та головне місто Лівану, також є гордістю і предметом обожнювання для місцевих, як і кедр. Протягом своєї багатющої історії цей близькосхідний мегаполіс руйнувався і відбудовувався сім разів, тому самі ліванці називають його не інакше як Феніксом, який уміє буквально повстати з попелу. У наші дні Бейрут – найважливіший фінансовий і туристичний центр усього регіону, його постійно включають у всілякі топ-рейтинги міст планети.
Читайте також: Бейрут is the capital of...
Хоч у Лівані й немає пустель і клімат не такий екстремальний, як у сусідів, тутешні ґрунти все таки не дуже придатні для аграріїв. Утім, саме ліванці потрапили в Книгу рекордів Гіннеса, виростивши кілька років тому найбільшу бульбу картоплі, котра затягнула на 11 кг!
Головне фото holidayarchitects.co.uk