RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  10 фактів про Кубу

10 фактів про Кубу

Автор: 01.04.2020 | подорожі, Куба, 10 фактів
Залізний і харизматичний Фідель, чудовий ром і відомі сигари - мабуть, це мінімальний набір знань кожної людини на планеті в Кубі. Ми пропонуємо на ньому не зупинятися, оскільки знаменитий острів Свободи - дійсно цікава і незвичайна країна, яка заслуговує уваги. Наша добірка цікавих фактів - хороший привід познайомитися з нею ближче.

Куба зі своїми 11 мільйонами жителів вважається однією з найбільш густонаселених країн Карибського басейну, оскільки тутешня щільність проживання - 102 людини на квадратний кілометр. Розташована, якщо розібратися, на більш ніж 4 тисячах островах різного розміру, вона з 300 сонячними днями в році є неймовірно мальовничою і яскравою, не дарма Хемінгуей прозвав її «справжнім раєм на землі». Близько 25% території - заповідні зони.

Кубинці дуже привітні і, здається, завжди в доброму гуморі. Вони можуть запросто заговорити з незнайомцем, а тим більше - з іноземцями, і, навіть не знаючи мови, заразити гумором і позитивом. Тому всі туристи повинні знати: приїжджаючи сюди, потрібно глибоко в чемодан засунути всю сіру і темний одяг, щоб не образити місцевих своїм нудним гардеробом. Неписаний дрес-код - яскраві шорти, квітчасті сорочки і до того ж посмішка на весь рот. image.jpgФото timeout.com

Незважаючи на те, що тутешній рівень життя складно назвати високим - зарплата в 50-70 доларів вважається дуже хорошою, а продуктовими карткамии «Libreta» як і раніше користуються - країна славиться своїми лікарями і медичними працівниками, чий відсоток на душу населення - найвищий в світі. Крім того, що кубинські лікарі працюють по лізингу по всій Південній Америці, на території самого острова Свободи розташована велика кількість елітних і спеціалізованих клінік, куди приїжджають лікуватися навіть з більш розвинених країн, оскільки особливого успіху тутешні доктора домоглися в лікуванні онкологічних захворювань. При цьому державна медицина безкоштовна для місцевих, і тому, незважаючи на бідність, тривалість життя на Кубі вище, ніж, наприклад, в США.

Читайте також: На подіумі: Куба

Безумовно, політична ситуація і режим, який побудував Фідель Кастро, заслуговують серйозних досліджень і аналітики, проте про найбільш цікаві аспекти життя на Кубі не можна промовчати. Той факт, що всього 5% населення мають доступ до Інтернету, а сама мережа тут повністю піданна цензурі, таке не може не дивувати в сучасному світі. Також лише кілька років тому мобільні телефони почали повноцінно входити в ужиток, хоча і зараз тільки найбагатші кубинці можуть дозволити собі користуватися ними. yank-tank-cuba-shutterstockRF_458802364.jpgФото lonelyplanet.com

Ніяк не можна не згадати про заборони, яких безліч. І якщо відсутність на прилавках магазинів напою у вигляді - американської Кока-Коли - звично і зрозуміло, то ось вигнання з країни місцевого рому, знаменитого «Бакарді», викликає як мінімум здивування. Всьому виною ті обставини, що члени сім'ї Бакарді не підтримали революцію і Фіделя, тому були змушені тікати з країни після зміни влади. При цьому на Кубі, наприклад, дозволена діяльність масонських лож, близько тридцяти тисяч кубинців - їх члени. Загалом, парадоксів вистачає, і кожен цікавіше іншого.

На Кубі діють дві валюти - песо, яким користуються місцеві, і «куки», на них туристи міняють свої долари. Що цікаво, «туристична» валюта приблизно в 20 разів дорожче «своєї». Приблизно в стільки ж разів для приїжджих усі товари і послуги дорожче, тому не спокушайтеся, побачивши низькі ціни - швидше за все це просто замануха, і вам доведеться розплачуватися за іншими розцінками. Travel+by+Tropical+Cuba+Tours+Cuban+Culture+2.jpgФото travelbytropical.com

У зелених зонах країни, якщо пощастить і зір вас не підводить, можна помітити найменшу птицю на планеті - це бджолиний колібрі з вагою в 1,6 грама. А взагалі тутешня флора і фауна досить різноманітні і цікаві, але при цьому на території Куби не знайти ні одного отруйної для людини тварини або рослини.s1200.jpegФото yandex.by

Крім фахівців і шанувальників даного мистецтва про це мало, хто знає, але кубинська школа балету впевнено входить в число кращих на планеті поряд з французькою і російською, тому не варто думати, що тут тільки сальсу танцюють. Якщо ж говорити про спорт, то найбільш шанований в народі вид - бейсбол.

Читайте також: 10 фактів про Папуа Нову Гвінею

Кажуть, що американський президент Кеннеді не вводив проти Куби торгове ембарго і санкції до тих пір, поки його помічники через підставних людей ґрунтовно не запаслися для президента сигарами. Вони - справжня національна гордість і найкращий сувенір з поїздки. Але набрати їх з собою на суму більше, ніж 400 доларів, за один раз не вийде - є такий закон. 51942512_299894280714713_328245521296654336_n.jpgФото onestarlife.com

Туристи в обов'язковому порядку повинні відвідати хоча б кілька сімейних ресторанчиків або кафе - подібні заклади громадського харчування найпопулярніші в країні. Саме в них потрібно спробувати «Congri» - головне місцеве блюдо, основою для якого служать рис і квасоля. Подається як з м'ясом, так і з овочами. Також тутешні кухарі активно використовують банан як інгредієнт для основних страв і для десертів. Нормальним вважається поїдання цієї ягоди вприкуску з основною їжею, тому не дивуйтеся. І ром, звичайно, ром! SXOCXSFBIII6NCJQUYHBTKZ344.jpgФото bostonglobe.com

Головне фото triptipedia.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
10 фактів про Киргизстан
Киргизстан приваблює унікальною природою і кліматом, автентичною кухнею і гостинним народом, а ще – це країна з давніми цікавими традиціями й історією. Сьогодні розкажемо вам про найдивовижніші факти й особливості цієї країни.
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Закрыть
Outlook facebook page