RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  10 фактів про Сербію

10 фактів про Сербію

Автор: 17.01.2020 | Сербія, 10 фактів
Балкани стають з кожним роком дедалі більш популярним туристичним напрямком. Напевно, у кожного мандрівника є свої улюблені країни регіону, але не розповісти про одну з найцікавіших держав цього півострова, Сербію, ми просто не можемо.

Сенс життя по-сербськи – це, безумовно, «мерак», що перекладається як «кайф» або ж задоволення. Як жителі півдня, подібно до іспанців з італійцями, серби перейняли в цих народів прагнення жити в любові й гармонії, не обтяжуючи себе надто роботою і переживаннями через дрібниці. І в роботі, і в службі, й особистому житті – у всьому має бути «мерак», інакше це не життя, а мука. До речі, саме тому в сербських магазинах й офісах поширена своя подоба сієсти і дуже короткого робочого дня: робота для місцевих – це, звичайно, не покарання, але й далеко не найголовніше в житті.

Важко сказати, що саме «всьому виною» – чи той самий «мерак», чи прекрасна природа, що оточує як містян, так і селян, чи збалансоване харчування, але серби справді дуже красива нація. Тутешні чоловіки дуже високі і стрункі, а вік жінок важко вгадати, особливо якщо дивитися на них зі спини. На дивина, що на всіляких конкурсах краси дуже часто віддають призові місця саме балканцям.

Вирушаючи в Сербію, будьте готові до того, що там буквально всі уболівають. Звісно, йдеться про спорт і здоровий спосіб життя. Неймовірно емоційні серби не соромляться у виразах, переглядаючи футбольний чи гандбольний матч. Абсолютно всі жителі неодмінно захоплені якимись змаганнями, тому, бодай трохи розбираючись у спорті, ви завжди знайдете тему для розмови. Головне – не виходити на белградські вулиці у дні головного футбольного дербі столиці, коли «Црвена звезда» зустрічається з «Партизаном» – місто ділиться навпіл, і поєдинки майже завжди виходять за межі стадіону. SZZQaZm9Pip9uNbJh9Wvuy6uQ0k1RCzotymLpzuJCHx.jpeg
Фото engoo.com

Серби люблять похизуватися наявністю одразу двох прапорів. Офіційний відрізняється від народного присутністю герба. Його, до речі, прийняли 2004 року, хоча сама концепція була створена ще в XIX столітті.

Головний сербський товар на експорт – це малина. У хороші врожайні роки балканці вирощують до третини всієї світової продукції, поставляючи її на всі континенти. При цьому в самій Сербії ціни на ягоду досить високі, оскільки 95-98 % врожаю йде на експорт.

Незважаючи на хороше виробництво вин і міцних алкогольних напоїв, серед яких особливо виділяється сливовиця, сербів важко назвати питущою нацією: навіть дорослі чоловіки можуть годинами розтягувати один келих чого-завгодно протягом цілого вечора. Утім, це не заважає їм веселитися і відкрито виражати свої емоції, внаслідок чого у приїжджих може скластися враження, нібито довкола самі тільки п’яні. 6ca42272502e41d2f5a4a768f8fb3431_o_nas-1920-c-90.png
Фото efcs.org

Зате кава – найпопулярніший у цій країні напій. Важко підрахувати, скільки чашок підбадьорливої й ароматної кави в середньому випиває серб за один день. Правильніше, напевно, казати, що напій заварюють за кожної зручної нагоди – рахат-лукумом, після їжі, під час перерви і так далі. Що цікаво, чай не те, щоб можна було порівняти за популярністю, його взагалі розглядають винятково як лікарський препарат під час застуди.

Ігри на тоталізаторі – головне національне хобі після спорту, хоча часто ці сфери перетинаються. У сербських конторах, котрі називаються кладіоніці, можна зробити ставку на все, розпочинаючи з підсумків політичних виборів і закінчуючи прогнозом на туристичний сезон. Сперечатися до хрипоти і ризикувати на останні гроші у темпераментних балканців у крові. 5104226627001_5977587538001_5976959447001-vs.jpgФото lonelyplanet.com

Сербія – це воістину рай для туристів, оскільки кожен знайде, чим тут зайнятися. Країна багата старовинними пам’ятниками архітектури, стародавніми церквами і можливостями для екотуризму. Її історія буквально просякнута дивовижними фактами і подіями, вивчати які можна і самому, і поклавшись на досвідчених гідів. Тут, у самому центрі Європи, дуже тісно сплелися і римська, і слов’янська, і турецька культури, подарувавши сербам неймовірно цікаву країну, а всім нам можливість побачити її на власні очі.b6b46280cd1731d154751fda4b7d6103-serbia.jpg
Фото lonelyplanet.com

Головне фото turorama.com

Вам это будет интересно:
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ.
10 фактів про Киргизстан
Киргизстан приваблює унікальною природою і кліматом, автентичною кухнею і гостинним народом, а ще – це країна з давніми цікавими традиціями й історією. Сьогодні розкажемо вам про найдивовижніші факти й особливості цієї країни.
Монмартр Белграда
Подібних їй – обмаль. Близько 400 метрів завдовжки. Зі своєю особливою атмосферою. Маленьке місто в місті. Тут не їздять машини. Тут відчуваєш під ногами стару нерівну бруківку, а розписи на будівлях довкола так вводять в оману, що не розбереш, де справжні вікно-балкон-двері, а де – всього лиш малюнок... Скадарлія, або вулиця Скадарська, знаходиться у центрі Белграда...
10 фактів про ПАР
Для більшості людей ПАР – це лише батьківщина великого Нельсона Мандели і країна, чиї надра буквально кишать корисними копалинами. Утім, освічена людина має знати про найбільш передову державу Африки значно більше. Надолужуйте прогаяне разом з OUTLOOK!
10 фактів про Лесото
Всесвіт дуже часто пропонує нам баланс, показуючи відтінки і більш насичені кольори. Яскравий приклад такої рівноваги на теренах Південно-Африканської Республіки – Королівство Лесото. Ця держава, розташована високо в горах, – єдине місце на території континенту, котре в липні-серпні відвідують завірюхи. Тому його також називають «африканською Швейцарією».
10 фактів про Сальвадор
Вбиваючи у пошукових мережах слово «Сальвадор», у більшості випадків доведеться мати справу з посиланнями про великого художника Сальвадора Далі, а вже потім з державою, причому найбільш густонаселеною в Центральній Європі. Outlook хоче заповнити прогалину у глобальному павутинні своєю цікавою інформацією про цю красиву самобутню країну.
10 цікавих фактів про Олімпійські ігри в Токіо!
Вже цієї п’ятниці, 23 липня, відбудеться церемонія відкриття літніх Олімпійських ігор-2020 в Токіо. Вони, до речі, єдині в історії, які Олімпійський комітет був вимушений перенести і все через пандемію COVID-19. Тож пропонуємо вашій увазі добірку інших цікавих фактів про найбільш очікувану спортивну подію літа.
Азербайджан: усе най-най
Чи знаєте ви, що на території Азербайджану зосереджено 350 грязьових вулканів? Усього на нашій планеті вченим відомо 800 подібних об'єктів. Вони унікальні тим, що за своїм складом схожі на марсіанські ґрунти. Сьогодні до вашої уваги найцікавіші факти про цю дивовижну країну.
10 фактів про Ісландію
Значною мірою завдяки чемпіонатові Європи з футболу, що відбувся 2016 року у Франції, весь світ зацікавився далекою і нібито холодною Ісландією, оскільки її футболісти, створивши на цьому турнірі кілька сенсацій, голосно розпіарили свою Батьківщину. Щоб не відставати від тренда, OUTLOOK вирішив поділитися найбільш цікавими фактами про реальну країну ельфів, вулканів і льодовиків.
10 фактів про Ліван
Будучи однією з найдревніших країн світу, Ліван понад 75 разів згадується в Старому Завіті, а тутешнє місто Бібл офіційно вважається найдревнішим у світі. Перші людські поселення на території Лівану датуються приблизно VI тисячоліттям до нашої ери, що вкотре доводить: саме Близький Схід – колиска людства. Сьогодні ми хотіли б розповісти про Ліван як про одну з головних перлин цієї частини світу.
10 фактів про Колумбію
У стереотипному сприйнятті середньостатистичного туриста всі країни Латинської Америки «на одне обличчя» з їхніми пляжами, футболом, іспанською мовою і політичною нестабільністю. Та насправді усі вони – по-своєму унікальні. Сьогодні до вашої уваги цікаві факти про одну з них – Колумбію.
Дім, який побудував…
«Халабуди» на деревах, землянки, схованки – що ми тільки не будували в дитинстві. На жаль, коли дорослішаєш, фантазія втрачається, і більшість із нас тепер живе в незручних сірих «коробках». Однак є люди, які самостійно створили житло своєї мрії.
10 фактів про Казахстан
Ми в OUTLOOK цілком переконані в тому, що кожна країна цікава по-своєму, а «популярні» напрямки дуже часто стають такими завдяки грамотній подачі і серйозній розкрутці. Сьогодні ми хочемо поділитися з вами цікавими фактами з життя дивовижного і гостинного Казахстану – держави, без культури й історичного спадку якої не можна уявити ні Середню Азію, ні всю Євразію загалом.
10 фактів про Бахрейн: Екзотика арабського світу
Бахрейн – це найменша арабська країна. І дуже дивно, що вона не має всесвітньої пишної слави, адже це – справжня перлина Сходу у прямому і переносному значенні сенсі. Тим більше, що її не можна віднести до плеяди типових країн для арабського світу: навіть на їхньому тлі ця держава вважається екзотичною. Що ми знаємо про Бахрейн – 10 головних фактів.
Дипломатія в умовах карантину. Новопризначені посли вручили вірчі грамоти
Протягом цієї весни відбулось декілька церемоній вручення вірчих грамот Президенту України Володимиру Зеленському від новопризначених послів Азербайджану, Казахстану, Китаю, Куби, Палестини, Португалії, Сербії та Туркменістану.
Не лише тропіки та море. 10 фактів про Малайзію
Дедалі більше туристів з усього світу відкривають для себе Малайзію, яка поєднує як незайману азійську природу, так і урбанізовані міста-мільйонники. Outlook розповідає про цікаві аспекти життя цієї держави, які обов’язково допоможуть зробити вашу подорож іще приємнішою.
10 маловідомих фактів про Ізраїль
Об'їхавши цю маленьку за площею, проте надзвичайно цікаву країну, наша команда OUTLOOK підготувала добірку незвичайних фактів про неї. Ви ж не знали, що на івриті звичного нам равлика @ називають «штруделем»? Тож читайте далі, і ми розкриємо інші цікавинки, про які ви й не підозрювали!
10 фактів про Кубу
Залізний і харизматичний Фідель, чудовий ром і відомі сигари - мабуть, це мінімальний набір знань кожної людини на планеті в Кубі. Ми пропонуємо на ньому не зупинятися, оскільки знаменитий острів Свободи - дійсно цікава і незвичайна країна, яка заслуговує уваги. Наша добірка цікавих фактів - хороший привід познайомитися з нею ближче.
10 фактів про Бруней
Про давню історію таємничого Брунею майже нічого не відомо. Напевно, до витоків причетні іспанські, японські колонізатори і пірати, що завжди зазіхали на ці землі. Бо ж окрім пам’яті і вивозити звідси було практично нічого. Це тільки у 20-х роках минулого сторіччя уже суверенний Бруней випадково знайшов у своїх землях масштабні поклади газу і чорного нафтового золота.
На краю світу. 10 фактів про Нову Зеландію
Максимум, що знає пересічна людина про Нову Зеландію, це те, що вона міститься десь «поруч» з Австралією і Пітер Джексон знімав там свої екранізації Толкієна. Outlook заповнює географічні та культурні прогалини і з радістю ділиться незвичайними фактами про цю дивовижну країну.
Закрыть
Outlook facebook page