10 фактів про Сербію
Сенс життя по-сербськи – це, безумовно, «мерак», що перекладається як «кайф» або ж задоволення. Як жителі півдня, подібно до іспанців з італійцями, серби перейняли в цих народів прагнення жити в любові й гармонії, не обтяжуючи себе надто роботою і переживаннями через дрібниці. І в роботі, і в службі, й особистому житті – у всьому має бути «мерак», інакше це не життя, а мука. До речі, саме тому в сербських магазинах й офісах поширена своя подоба сієсти і дуже короткого робочого дня: робота для місцевих – це, звичайно, не покарання, але й далеко не найголовніше в житті.
Важко сказати, що саме «всьому виною» – чи той самий «мерак», чи прекрасна природа, що оточує як містян, так і селян, чи збалансоване харчування, але серби справді дуже красива нація. Тутешні чоловіки дуже високі і стрункі, а вік жінок важко вгадати, особливо якщо дивитися на них зі спини. На дивина, що на всіляких конкурсах краси дуже часто віддають призові місця саме балканцям.
Вирушаючи в Сербію, будьте готові до того, що там буквально всі уболівають. Звісно, йдеться про спорт і здоровий спосіб життя. Неймовірно емоційні серби не соромляться у виразах, переглядаючи футбольний чи гандбольний матч. Абсолютно всі жителі неодмінно захоплені якимись змаганнями, тому, бодай трохи розбираючись у спорті, ви завжди знайдете тему для розмови. Головне – не виходити на белградські вулиці у дні головного футбольного дербі столиці, коли «Црвена звезда» зустрічається з «Партизаном» – місто ділиться навпіл, і поєдинки майже завжди виходять за межі стадіону.
Фото engoo.com
Серби люблять похизуватися наявністю одразу двох прапорів. Офіційний відрізняється від народного присутністю герба. Його, до речі, прийняли 2004 року, хоча сама концепція була створена ще в XIX столітті.
Головний сербський товар на експорт – це малина. У хороші врожайні роки балканці вирощують до третини всієї світової продукції, поставляючи її на всі континенти. При цьому в самій Сербії ціни на ягоду досить високі, оскільки 95-98 % врожаю йде на експорт.
Незважаючи на хороше виробництво вин і міцних алкогольних напоїв, серед яких особливо виділяється сливовиця, сербів важко назвати питущою нацією: навіть дорослі чоловіки можуть годинами розтягувати один келих чого-завгодно протягом цілого вечора. Утім, це не заважає їм веселитися і відкрито виражати свої емоції, внаслідок чого у приїжджих може скластися враження, нібито довкола самі тільки п’яні.
Фото efcs.org
Зате кава – найпопулярніший у цій країні напій. Важко підрахувати, скільки чашок підбадьорливої й ароматної кави в середньому випиває серб за один день. Правильніше, напевно, казати, що напій заварюють за кожної зручної нагоди – рахат-лукумом, після їжі, під час перерви і так далі. Що цікаво, чай не те, щоб можна було порівняти за популярністю, його взагалі розглядають винятково як лікарський препарат під час застуди.
Ігри на тоталізаторі – головне національне хобі після спорту, хоча часто ці сфери перетинаються. У сербських конторах, котрі називаються кладіоніці, можна зробити ставку на все, розпочинаючи з підсумків політичних виборів і закінчуючи прогнозом на туристичний сезон. Сперечатися до хрипоти і ризикувати на останні гроші у темпераментних балканців у крові. Фото lonelyplanet.com
Сербія – це воістину рай для туристів, оскільки кожен знайде, чим тут зайнятися. Країна багата старовинними пам’ятниками архітектури, стародавніми церквами і можливостями для екотуризму. Її історія буквально просякнута дивовижними фактами і подіями, вивчати які можна і самому, і поклавшись на досвідчених гідів. Тут, у самому центрі Європи, дуже тісно сплелися і римська, і слов’янська, і турецька культури, подарувавши сербам неймовірно цікаву країну, а всім нам можливість побачити її на власні очі.
Фото lonelyplanet.com
Головне фото turorama.com