RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  10 фактів про Казахстан

10 фактів про Казахстан

Автор: 01.02.2021 | Казахстан, 10 фактів
Ми в OUTLOOK цілком переконані в тому, що кожна країна цікава по-своєму, а «популярні» напрямки дуже часто стають такими завдяки грамотній подачі і серйозній розкрутці. Сьогодні ми хочемо поділитися з вами цікавими фактами з життя дивовижного і гостинного Казахстану – держави, без культури й історичного спадку якої не можна уявити ні Середню Азію, ні всю Євразію загалом.

Розташований одночасно і в Європі, і в Азії Казахстан – дев’ята за величиною країна світу, відразу з трьома часовими поясами. При цьому в неї немає виходу до світового океану. На її території проживають понад 120 народів і етносів, а загальна кількість жителів – 17,5 млн людей. Назва держави дослівно перекладається як «земля казахів».

Казахи століттями вели кочовий спосіб життя, здобувши славу сміливих і відважних людей, завжди готових вирушити в дорогу. Саме тут і, звичайно, для цих потреб уперше людиною було одомашнено коня. Ці тварини і досі у нащадків кочівників мають велику повагу. Що стосується родинних зв’язків, вони і сьогодні дуже важливі: практично будь-який казах може легко назвати всіх своїх предків до сьомого коліна.

Степи і пустелі, що становлять величезну частину території Казахстану – не лише символ цієї країни, але й важливий ресурс, оскільки вони надзвичайно багаті корисними копалинами, без яких неможливо займатися багатьма сферами людського життя. Серед таких галузей, наприклад, космонавтика: перший і найбільший у світі космодром «Байконур» було збудовано саме в Казахстані. Свого часу звідси запустили на орбіту перші супутники і ракету з Юрієм Гагаріним на борту. Комплекс успішно функціонує і сьогодні, він вносить свій значний внесок в освоєння людиною космосу. А саму країну вважають промисловою державою з розвиненими металургією, газовою та урановою промисловістю. Ascension-Cathedral-Zenkov_s-Cathedral-things-to-do-in-Kazakhstan.jpg
Фото agoda.com

Через свій степовий і пустельний клімат казахам доводиться витримувати всі примхи погоди. Мало в якій іншій країні світу можливі такі перепади температур, як тут. Літні +45, що змінюються взимку на -50 – це норма для тутешніх жителів. При цьому Казахстан – найбільш північна територія на планеті, куди прилітають рожеві фламінго. Ці красиві птахи облюбували знаменитий Коргалжинський заповідник, внесений у список ЮНЕСКО. Серед рідкісних тварин, котрих можна тут зустріти – дикі коні і верблюди.

Ще одна природна гордість місцевих – друге за своїми розмірами солоне озеро, що не пересихає – Балхаш. Науковці досі не змогли розгадати його головний феномен: як одна половина води може бути солоною, а інша – прісною? Фото turetno.com

1977 року в одному із казахстанських зоопарків стався випадок, що назавжди увійшов в історію спостережень за тваринами. Один із слонів з гордим іменем Батир, що перекладається з казахської як «богатир», на подив присутніх, заговорив розбірливими звуками, наслідуючи людей, собак і своїх сусідів по зоопарку. Після цього тварину світове наукове співтовариство піддало ретельному вивченню. Розроблені в ті часи аудіовізуальні записи вражають, адже слон явно порушує багато законів науки, імітуючи людську мову.

Формально Казахстан останнім вийшов із Радянського Союзу, проголосивши свою незалежність тільки 16 грудня 1991 року. P5070893.jpg Озеро Балхаш. Фото worldofroads.com

Казахи дуже шанують чай, вживаючи в середньому близько 1,2 кг цього напою на людину в рік. Особливо популярний тут здавна ширчай – національний вид чаю, спроможний втамувати не тільки спрагу, але й голод. Його придумали кочівники, заварюючи разом із молоком, борошном і навіть курдючним салом, щоб підживлювати себе під час довгих переїздів.

Головне фото iea.org

Вам это будет интересно:
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ.
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
10 фактів про Киргизстан
Киргизстан приваблює унікальною природою і кліматом, автентичною кухнею і гостинним народом, а ще – це країна з давніми цікавими традиціями й історією. Сьогодні розкажемо вам про найдивовижніші факти й особливості цієї країни.
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
У Харкові відкриють Сквер Мислителів на знак дружніх відносин між Україною, Азербайджаном та Казахстаном
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбудеться урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові. Меценатом проєкту став Почесний консул Казахстану у Харкові, Емін Наджафлі.
10 фактів про ПАР
Для більшості людей ПАР – це лише батьківщина великого Нельсона Мандели і країна, чиї надра буквально кишать корисними копалинами. Утім, освічена людина має знати про найбільш передову державу Африки значно більше. Надолужуйте прогаяне разом з OUTLOOK!
10 фактів про Лесото
Всесвіт дуже часто пропонує нам баланс, показуючи відтінки і більш насичені кольори. Яскравий приклад такої рівноваги на теренах Південно-Африканської Республіки – Королівство Лесото. Ця держава, розташована високо в горах, – єдине місце на території континенту, котре в липні-серпні відвідують завірюхи. Тому його також називають «африканською Швейцарією».
10 фактів про Сальвадор
Вбиваючи у пошукових мережах слово «Сальвадор», у більшості випадків доведеться мати справу з посиланнями про великого художника Сальвадора Далі, а вже потім з державою, причому найбільш густонаселеною в Центральній Європі. Outlook хоче заповнити прогалину у глобальному павутинні своєю цікавою інформацією про цю красиву самобутню країну.
10 цікавих фактів про Олімпійські ігри в Токіо!
Вже цієї п’ятниці, 23 липня, відбудеться церемонія відкриття літніх Олімпійських ігор-2020 в Токіо. Вони, до речі, єдині в історії, які Олімпійський комітет був вимушений перенести і все через пандемію COVID-19. Тож пропонуємо вашій увазі добірку інших цікавих фактів про найбільш очікувану спортивну подію літа.
Азербайджан: усе най-най
Чи знаєте ви, що на території Азербайджану зосереджено 350 грязьових вулканів? Усього на нашій планеті вченим відомо 800 подібних об'єктів. Вони унікальні тим, що за своїм складом схожі на марсіанські ґрунти. Сьогодні до вашої уваги найцікавіші факти про цю дивовижну країну.
Ювелірна майстерність Казахстану
У відомому казахському прислів'ї мовиться: «Мистецтво майстра пізнається тільки в золоті і сріблі». Та хай би які вмілі руки він мав, щоб створити справді гідну річ, потрібні працьовитість, завзятість і, звісно ж, сміливість заявити про себе і свій талант. Сьогодні ми розповімо про тонкощі ювелірного мистецтва Казахстану.
10 фактів про Ісландію
Значною мірою завдяки чемпіонатові Європи з футболу, що відбувся 2016 року у Франції, весь світ зацікавився далекою і нібито холодною Ісландією, оскільки її футболісти, створивши на цьому турнірі кілька сенсацій, голосно розпіарили свою Батьківщину. Щоб не відставати від тренда, OUTLOOK вирішив поділитися найбільш цікавими фактами про реальну країну ельфів, вулканів і льодовиків.
10 фактів про Ліван
Будучи однією з найдревніших країн світу, Ліван понад 75 разів згадується в Старому Завіті, а тутешнє місто Бібл офіційно вважається найдревнішим у світі. Перші людські поселення на території Лівану датуються приблизно VI тисячоліттям до нашої ери, що вкотре доводить: саме Близький Схід – колиска людства. Сьогодні ми хотіли б розповісти про Ліван як про одну з головних перлин цієї частини світу.
10 фактів про Колумбію
У стереотипному сприйнятті середньостатистичного туриста всі країни Латинської Америки «на одне обличчя» з їхніми пляжами, футболом, іспанською мовою і політичною нестабільністю. Та насправді усі вони – по-своєму унікальні. Сьогодні до вашої уваги цікаві факти про одну з них – Колумбію.
По ідеальний звук до Астани
Театралізовані шоу з використанням відеоефектів, які переносять глядача на початок створення світу, а потім знову повертають у наші дні. Музика, котра наповнює ваше серце і піднімає над земною суєтою. Гастролі артистів Ла Скала, Сан-Карло, Маріїнського театру... Ми запрошуємо вас на лівий берег Ішима, в «Астана Оперу».
10 фактів про Бахрейн: Екзотика арабського світу
Бахрейн – це найменша арабська країна. І дуже дивно, що вона не має всесвітньої пишної слави, адже це – справжня перлина Сходу у прямому і переносному значенні сенсі. Тим більше, що її не можна віднести до плеяди типових країн для арабського світу: навіть на їхньому тлі ця держава вважається екзотичною. Що ми знаємо про Бахрейн – 10 головних фактів.
Дипломатія в умовах карантину. Новопризначені посли вручили вірчі грамоти
Протягом цієї весни відбулось декілька церемоній вручення вірчих грамот Президенту України Володимиру Зеленському від новопризначених послів Азербайджану, Казахстану, Китаю, Куби, Палестини, Португалії, Сербії та Туркменістану.
Не лише тропіки та море. 10 фактів про Малайзію
Дедалі більше туристів з усього світу відкривають для себе Малайзію, яка поєднує як незайману азійську природу, так і урбанізовані міста-мільйонники. Outlook розповідає про цікаві аспекти життя цієї держави, які обов’язково допоможуть зробити вашу подорож іще приємнішою.
10 маловідомих фактів про Ізраїль
Об'їхавши цю маленьку за площею, проте надзвичайно цікаву країну, наша команда OUTLOOK підготувала добірку незвичайних фактів про неї. Ви ж не знали, що на івриті звичного нам равлика @ називають «штруделем»? Тож читайте далі, і ми розкриємо інші цікавинки, про які ви й не підозрювали!
10 фактів про Кубу
Залізний і харизматичний Фідель, чудовий ром і відомі сигари - мабуть, це мінімальний набір знань кожної людини на планеті в Кубі. Ми пропонуємо на ньому не зупинятися, оскільки знаменитий острів Свободи - дійсно цікава і незвичайна країна, яка заслуговує уваги. Наша добірка цікавих фактів - хороший привід познайомитися з нею ближче.
Закрыть
Outlook facebook page