RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  По ідеальний звук до Астани

По ідеальний звук до Астани

Автор: 04.02.2021 | Казахстан
Театралізовані шоу з використанням відеоефектів, які переносять глядача на початок створення світу, а потім знову повертають у наші дні. Музика, котра наповнює ваше серце і піднімає над земною суєтою. Гастролі артистів Ла Скала, Сан-Карло, Маріїнського театру... Ми запрошуємо вас на лівий берег Ішима, в «Астана Оперу».

Головний натхненник цього грандіозного проекту, Нурсултан Назарбаєв, особисто опікувався ним на всіх стадіях – від розробки генплану до оздоблювальних робіт. Зводила споруду величезна міжнародна команда на чолі з італійськими майстрами-консультантами. Фахівці змогли в найкращих традиціях класичних європейських опер музикально налаштувати театр, створивши в ньому фантастичну акустику.Фото cyna.news

Приблизний бюджет склав близько 300 мільйонів доларів, частина з яких – державні, частина – приватні кошти. Побувавши бодай раз у цьому храмі мистецтва, розумієш, що кожен цент витрачено не дарма. У величезній залі, яка вміщує 1250 глядачів, немає жодного «провального» місця – всі сидіння стоять під певним кутом нахилу, що дозволяє звуку доходити до наших вух без спотворень. Оркестрова яма здатна зручно розмістити 120 музикантів. Безшумний ліфт на сцені, інші механізми та елементи – все це керується всього кількома кнопками. Навіть будівельні та оздоблювальні матеріали, серед яких канадська сосна, сицилійський мармур, черешневі панелі, працюють саме на акустику. Такою ж увагою до деталей можуть похвалитися лише деякі театри у світі: знаменита міланська Ла Скала, Королівський оперний театр у Мадриді, Метрополітен-опера у Нью-Йорку та, мабуть, і все. Технічні можливості дозволяють казахстанському красеню-театру давати на своїй сцені найсучасніші й технічно передові постановки з використанням 3Д-формату, анімації та візуальних ефектів.Фото amuzteatr.ru

Розповідаючи про «Астана Оперу», варто згадати, що для міста це набагато більше, ніж просто культурний майданчик. Подібні проекти надають столиці нових сенсів і кодів, створюючи креативний простір. І працівники театру, і муніципалітет, і пересічні громадяни не тільки пишаються цим об'єктом, вони намагаються всіляко асоціювати себе з ним. При опері функціонують творчі студії для дітей і талановитої молоді. Це складно переоцінити, оскільки тепер перспективні казахські музиканти не мають потреби їхати за кордон, щоб удосконалюватися в улюбленій справі, адже в них удома, в столиці, працює сцена, в трупі якої професіонали з усього світу. Задовго до відкриття міжнародне журі із зірок найкращих оперних театрів, добирало трупу для нової опери, орієнтуючись передусім на казахські кадри. Завдяки виконаній роботі сьогодні глядачі насолоджуються не тільки технічними можливостями споруди, а й справді рідкісними талантами, які пройшли суворий добір і навчання під крилом досвідчених педагогів в Італії.Фото strategy2050.kz

Крім того, що в театрі все надзвичайно зручно та функціонально, не менш важливою є і цінова політика – держава подбала про те, щоби представники всіх верств населення мали можливість відвідувати оперу. Практично на всі вистави, як місцеві, так і на гастролі закордонних театрів, квитки можна придбати за ціною від півтора долара, тому розкішна зала завжди заповнена вщерть. Нині в репертуарі театру 18 вистав, з яких 10 балетів і 8 опер. Також до програми Камерної зали входять не тільки концерти для дорослих, а й для дітей, причому сформовано їх так, що юні шанувальники музики поступово, крок за кроком опановують ази класичного мистецтва. Важливим є баланс між іноземними творами і вітчизняними. Якщо говорити конкретно про хіти, то фахівці й публіка особливо виділяють балет «Карагоз» і перлину казахської національної опери «Абай». Як частина світового музичного контексту «Астана Опера» активно співпрацює і з іншими театрами. З гастролями в Астані вже побували артисти Ла Скала, Сан-Карло, Маріїнського театру, Академічного театру балету Бориса Ейфмана і багато інших.Фото liter.kz

Ми гарантуємо, відвідавши «Астана-Оперу», жоден досвідчений поціновувач і новачок, який тільки відкриває для себе високе мистецтво, не розчарується, адже побачене на сцені й почуте западе глибоко в душу. Тому, опинившись тут, обов'язково виділіть час, щоб побувати в цьому комплексі на лівобережжі.

Головне фото old.qazaqtv.com

Вам это будет интересно:
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
У Харкові відкриють Сквер Мислителів на знак дружніх відносин між Україною, Азербайджаном та Казахстаном
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбудеться урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові. Меценатом проєкту став Почесний консул Казахстану у Харкові, Емін Наджафлі.
Ювелірна майстерність Казахстану
У відомому казахському прислів'ї мовиться: «Мистецтво майстра пізнається тільки в золоті і сріблі». Та хай би які вмілі руки він мав, щоб створити справді гідну річ, потрібні працьовитість, завзятість і, звісно ж, сміливість заявити про себе і свій талант. Сьогодні ми розповімо про тонкощі ювелірного мистецтва Казахстану.
10 фактів про Казахстан
Ми в OUTLOOK цілком переконані в тому, що кожна країна цікава по-своєму, а «популярні» напрямки дуже часто стають такими завдяки грамотній подачі і серйозній розкрутці. Сьогодні ми хочемо поділитися з вами цікавими фактами з життя дивовижного і гостинного Казахстану – держави, без культури й історичного спадку якої не можна уявити ні Середню Азію, ні всю Євразію загалом.
Дипломатія в умовах карантину. Новопризначені посли вручили вірчі грамоти
Протягом цієї весни відбулось декілька церемоній вручення вірчих грамот Президенту України Володимиру Зеленському від новопризначених послів Азербайджану, Казахстану, Китаю, Куби, Палестини, Португалії, Сербії та Туркменістану.
28-ий День Незалежності Казахстану. Посол Самат Ордабаєв провів дипломатичний прийом
4 грудня 2019 року з нагоди святкування Дня Незалежності Республіки Казахстан у столиці відбувся дипломатичний прийом. Надзвичайні і Повноважні Посли Латвії, Словаччини, Таджикистану, Азербайджану, Білорусі та Угорщини, представники державних установ та міжнародних організацій...
Свято весни. Посольства восьми країн відсвяткували у столиці України NOWRUZ 2019
19 березня 2019 року в Києві відбулося святкування Міжнародного дня NOWRUZ. Ініціаторами проведення офіційного святкування у Колонному залі Київської державної адміністрації стали вісім посольств іноземних держав, акредитованих в Україні, а саме: Азербайджанської Республіки, Ісламської Республіки Афганістан, Ісламської Республіки Іран, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Таджикистан, Турецької Республіки та Республіки Узбекистан.
Наймолодша столиця світу. У Києві відзначили 20-річчя Астани
Побудована в кінці 90-х років Астана по праву носить звання сучасного дива. Молоде місто, яке прийняло почесне звання столиці з гордістю і гідністю несе цей статус. В кінці червня в Києві за підтримки Посольства Республіки Казахстан і особисто Надзвичайного і Повноважного Посла Самата Ордабаева відбувся урочистий прийом, присвячений 20-річчю Астани.
У Києві пройшла презентація книги Президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва «Ера Незалежності».
Надзвичайний і Повноважний Посол Казахстану в Україні Самат Ордабай провів захід з нагоди презентації книги Президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва «Ера Незалежності».
Посольство Казахстану презентувало проект про життя Тараса Шевченка в Казахстані
Посольством Республіки Казахстан в Україні та Почесним консульством Казахстану в Західній Україні був реалізований проект «Кобзар в степах Казахстану», який оповідає про життя і творчість Тараса Шевченка в період його заслання в Казахстані.
Посольство Казахстану в Україні провело круглий стіл, присвячений 25-річчю дипломатичних відносин
Надзвичайний і Повноважний Посол республіки Казахстан в Україні Самат Ордабаєв 27 вересня провів у Києві круглий стіл, присвячений 25-річчю дипломатичних відносин між нашими країнами. У заході прийняли участь голови дипломатичних місій, народні депутати Верховної Ради, керівники державних органів України, представники творчої і наукової галузей, бізнес-спільноти, ЗМІ
Погляд у майбутнє: Модернізація суспільної свідомості Президент Республіки Казахстан Нурсултан Назарбаєв
Казахстан вступив до нового історичного періоду. Цього року своїм Посланням я оголосив про початок Третьої модернізації Казахстану. Таким чином ми дали старт двом найважливішим процесам оновлення – політичній реформі і модернізації економіки. Мета відома – увійти до тридцятки розвинених держав світу. Обидва модернізаційні процеси мають чіткі цілі та завдання, пріоритети, методи їх досягнення.
Посол Казахстану провів прийом на честь Національного дня....
У грудні 1991 року був прийнятий закон «Про державну незалежність Республіки Казахстан». Так вперше країна здобула юридично оформлений статус незалежної держави, визнаного світовим співтовариством. Традиційно, починаючи з цього періоду, щорічно на початку зими відзначається Національний день.
Міжнародна конференція «25-річчя незалежності Республіки Казахстан: Підсумки. Досягнення. Погляд у майбутнє"
Казахстан відзначає 25-річчя незалежності. За цей час країна гідно подолала безліч випробувань, і тепер їй є чим поділитися з іншими. 28 листопада відбулася Міжнародна конференція «25-річчя незалежності Республіки Казахстан: Підсумки. Досягнення. Погляд у майбутнє". Від проекту OUTLOOK конференцію відвідала Ірина Гуменюк.
У Києві презентували книгу, присвячену 25-річчю незалежності Казахстану
Напередодні державного свята - Дня Першого Президента Республіки Казахстан, а також в рамках святкування 25-річчя Незалежності Казахстану, в Києві в Національній Академії наук України відбулася презентація книги «Центральноазіатський Барс».
Алмати: південна столиця Казахстану
Сьогодні ми пропонуємо прогулятися одним із найбільш дивовижних міст Середньої Азії – Алмати, де ідеальні курортні умови поєднуються з комфортом і розвиненістю мегаполіса.
Посол Казахстану в Україні провів дипломатичний прийом
Напередодні Дня незалежності Казахстану, посольство цієї держави в Україні організувало в Києві урочистий прийом.
Антиядерні ініціативи Казахстану
У Казахстані відбулася міжнародна конференція, присвячена боротьбі з ядерною зброєю: "25 років Міжнародному антиядерному руху "Невада-Семей". Від національної трагедії до національної гордості". Занепокоєні загрозою здоров'ю людства та екології через проведення ядерних випробувань на форумі зібралися профільні експерти й представники міжнародних ЗМІ. Наш головний редактор Дарія Карякіна у складі української делегації відвідала цей визначний захід. І сьогодні OUTLOOK присвячує свій матеріал одній із вельми важливих соціальних тем для людства.
Закрыть
Outlook facebook page