Наймолодша столиця світу. У Києві відзначили 20-річчя Астани
Відкриваючи вечір, Пан Посол зазначив, що Астана стала точкою економічного зростання Казахстану і привабливим інвестиційним проектом в масштабах держави. Багатства архітектурних форм відповідає змісту Астани як науково-освітнього, культурного, медичного та спортивного центру.
«Кожна держава має свої символи, при згадці яких серця і душі громадян наповнюються гідністю і гордістю. Для нас таким символом є Астана. Вибір столиці завжди визначається вищими інтересами державаи. Зараз, після закінчення 20 років, можна з упевненістю говорити, що перенесення столиці стало абсолютно вірним стратегічним рішенням. Ми побудували нове, сучасне «місто-мільйонник», що стало символом національного успіху і згуртованості сучасного Казахстану»- підкреслив Посол.
Він також зазначив, що сьогодні Астана є однією з наймолодших і відомих столиць світу. "Її головна риса - молодість. Середній вік жителів столиці становить 29,6 років. А як відомо, молодості властива відкритість, максималізм, краса, дух інновацій, спрямованість у майбутнє. «Візитна картка» Астани - це її архітектурний образ. Це реалізація ідеї Президента про особливий євразійський стиль - симбіоз елегантності Заходу і глибоких духовних традицій Сходу".
Матеріали по темі: 10 фактів про Казахстан
З ювілеєм столицю привітали Надзвичайні і Повноважні Посли Азербайджану, Туркменістану, Палестини, Білорусі, Грузії, Узбекистану, Латвії, перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник, який відзначив високий рівень багатопланового співробітництва двох столиць, які в цьому році також відзначають 20-річчя встановлення побратимських зв'язків.
6 травня 1998 року Указом Президента Казахстану, місто Акмола було перейменоване на місто Астана (з казахського астана - «столиця»). Пізніше день столиці Астани був перенесений на 6 липня, так як саме в цей день Уряд Казахстану прийняв постанову про перенесення столиці країни. День столиці є державним святом.
Монумент Байтерек є головним символом міста.
Океанаріум «Думан», розташований в Астані, занесений в Книгу рекордів Гіннеса як найбільш віддалений від океану. Відстань від найближчого океану до столичного океанаріуму 3000 км.
«Астана Опера» - найбільший театр в Центральній Азії. Головний зал театру розрахований на 1250 місць. Вестибюль, фойє, зали для глядачів і основна сцена виконані в стилі високого класицизму. Над акустикою залів працювали провідні фахівці з Італії та Німеччини.
Матеріали по темі: За ідеальним звуком в Астану
Астана - найхолодніша столиця планети після Улан-Батора, столиці Монголії. Астана навіть холодніше Оттави, столиці Канади.
Знаменитий торгово-розважальний комплекс "Хан-Шатир" занесений в Книгу рекордів Гіннесса як найбільший будинок у світі, що має форму шатра.