Посольство Казахстану в Україні провело круглий стіл, присвячений 25-річчю дипломатичних відносин
В рамках заходу, що відбувся в Малому залі Великого конференц залу Національної Академії Наук України, голова дипломатичної місії розповів про політичні та економічні реформи, розпочаті навесні поточного року Президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим.
«Президент добровільно зініціював відмову від ряду своїх повноважень. Значна частина повноважень Президента щодо врегулювання соціально-економічних процесів була передана уряду і іншим виконавчим органам. За главою держави залишилися тільки стратегічні функції», - зазначив пан Посол. При цьому, підкреслив, що країна, як і раніше, залишається президентською республікою з досить сильною вертикаллю влади, але більш збалансованою.
Другий фокус змін - коригування економічних пріоритетів на користь напрямків, які базуються на цифрових технологіях, як 3D-принтинг, онлайн-торгівля, інтернет-банкінг, цифрові сервіси і так далі. Особливий акцент буде поставлений і на малий бізнес.
Також пан Посол заявив, що всі ці завдання можна вирішити виключно за умови побудови нового покоління громадян з особливо просунутим мисленням, з цією метою розпочато модернізацію суспільної свідомості, тому що нове покоління повинно бути конкурентно-здатним, прагматичним, але зберегти свою ідентичність і відкритість свідомості.
В рамках реформ заплановано перехід на тримовну освіту, починаючи з першого класу, з 2025 року переведення казахської мови на латинську абетку і переклад 100 кращих підручників світу державною мовою для формування навчальної бази кращих навчальних закладів країни.
Обов'язковим залишається пункт про посилення робіт і інвестицій зі збереження самобутності казахського народу і стимулювання меценатства з боку успішних співгромадян.
Також пан Ордабай підкреслив перспективи розвитку дипломатичних відносин та економічного співробітництва між Казахстаном і Україною, розповів про результати 25-річної роботи в різних сферах і галузях та висловив упевненість у подальшій успішній реалізації спільних проектів.
Також брали слово Пирожков С. І. – Віце-Президент НАНУ, керівник групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв`язків із Республікою Казахстан Демчак Р.Є., заступник Міністра освіти та науки України Греба Р.В., Віце-Президент Торгівельно-промислової палати України Свістіль С.О., та інші спікери, що високо оцінили амбіційні цілі Казахстану та підкреслили видатні результати вже проведених реформ.