Вічна любов. Пам’ятники коханню в Україні
Любов, без сумніву, вічна, та ближче до кінця зими вона стає особливо популярною. У зв'язку з цим до пам'ятників, що її уособлюють, починається справжнє паломництво. До них приходять закохані, які прожили разом багато років або зустрілися недавно; одинаки, які шукають теплих почуттів; цікаві, що кожен предмет мистецтва розглядають як певний тотем; просто поціновувачі прекрасного. Багато хто певен, коли світ віддає данину закоханим, пам'ятники, котрі уособлюють це чарівне почуття, набувають якоїсь сили, здатної вдихнути навіть у найхолодніше серце трохи тепла.
Такі монументи і місця, присвячені високим почуттям, є майже в кожному обласному центрі України. У столиці їх декілька. Мабуть, найбільш зворушливий стоїть в одному з куточків Маріїнського парку. Це дві фігури стареньких, які ніжно підтримують одне одного в обіймах. Скульптура називається «Історія кохання». Її прототипами стали реальні герої – італієць Луїджі та українка Мокрина. Вони зустрілися у Другу світову в Австрії, куди ще тоді юну дівчину вивезли на примусові роботи. Зародилися ніжні почуття, які й допомогли Луїджі та Мокрини вижити в пеклі австрійського табору для військовополонених. Італієць по війні хотів забрати Мокрину до себе на батьківщину, одначе втрутилася політика і йому не дозволили цього зробити. Вони розлучилися. Пізніше створили сім'ї, кожен свою, у них народилися діти і тільки через шістдесят років змогли побачитися знову. Коли закохані зустрілись, то плакали від щастя і несправедливості, адже у них вкрали кохання. Вони довго не могли розняти рук. Їм обом було за вісімдесят.Фото expl0reita.wordpress.com
Неподалік попереднього пам'ятника в столиці є ще місце, куди стікаються натовпи романтиків. Це «Міст закоханих». Старовинний, обрамлений ажурними поручнями, він з'єднує Хрещатий парк і Міський сад. З нього відкривається фантастичний краєвид на Лівий берег і річку Дніпро. Спочатку міст просто слугував переходом, але в наші дні став тим місцем, де зізнаються в коханні. Щоб надати міцності своїм почуттям, закохані залишають на його поруччях стрічки, замки, пишуть освідчення в коханні на поручнях.Фото 5.ua
Трохи нижче від мосту і вже в самісінькому серці Києва, на Майдані Незалежності, є ще один пам'ятник – закоханим ліхтарям. Його обожнюють діти і приїжджі. Вони жартують, сміються і по-доброму реагують на задум скульптора. А два величезних ліхтарі сидять на лавці, ніжно дивляться одне на одного та обіцяють палке кохання всім, хто присяде поруч.
У Київському пасажі на Хрещатику є ще один епіцентр любові. Це скульптура «Закохані табурети». Такі милі, вони, обійнявшись, відпочивають на лавочці. Пройти повз цей витвір і не усміхнутися просто неможливо. Добрі, трохи наївні та зворушливі табуретки викликають неабияку радість у серці.
Також пара закоханих прикрашає Парк імені Шевченка, що в центрі Києва. Плавні лінії інсталяції – обриси двох фігур – заворожують, дивують, і думки вже линуть кудись, де немає нічого важливішого за почуття, що виникає глибоко в серці. Скульптура має назву «Кохання-Всесвіт».Фото vkieve.net
Утім, кохати вміють не тільки в Києві та не лише в столиці українці намагаються увічнити це світле почуття в чомусь матеріальному. В Одесі тисячі закоханих приходять до металевого серця, встановленого в одному з міських парків. Задумане як демонстрація любові та вірності, воно постійно покрито символічними замками і написаними від руки зізнаннями в коханні. А щоб парам було легше закріплювати свої обіцянки на встановленому серці, в ньому зроблено безліч отворів. Періодично комунальні служби розвантажують його, та ненадовго. Кажуть, витримати це серце може трохи більше як дві тисячі зізнань.
Читайте також: Дудук: музика, що пробуджує кохання
Ще одне місце в Одесі, куди приходять закохані – міський сад. Там росте «Дерево любові». Воно магічне і плодоносить серцями. Одесити часто приходять постояти біля цієї скульптури. Хтось чекає, що любов сама впаде йому в руки прямо з гілки, інші починають трусити дерево, аби швидше зустріти свою пару.
Справжньою меккою для закоханих став пам'ятник у Харкові. Задуманий і створений руками молодих архітекторів, трохи наївний, чистий, він оповідає про перші почуття двох юних створінь, зворушливо прив'язаних одне до одного. Біля цієї скульптури харків'яни люблять призначати побачення і присягатися в глибоких почуттях.Фото find-way.com.ua
Не відставати від інших міст вирішили і в Дніпрі. Там на набережній встановили кумедну скульптуру двом закоханим колобкам. Ковані круглі фігурки примостилися на поручнях, спершись одна на одну, і спрямували свій погляд у височінь, певно, щоб розгледіти ту саму, щасливу зірку. Місцеві мрійники впевнені: якщо обійняти колобків і загадати бажання, сповнене романтичного змісту, то воно неодмінно здійсниться.Фото lookmytrips.com
Пам'ятник двом закоханим каменям встановили в Коростишеві на Житомирщині. Це два валуни з людськими рисами обличчя, що цілуються. Автори ідеї запевняють – кохання може творити дива і навіть кам'яне серце не встоїть перед справжніми почуттями.
З каменем асоціюється кохання і в жителів Сум. Майже чарівний валун встановлено в стіні Воскресенського храму. Його вінчають фігурки двох янголят. Автори ідеї запевняють, якщо закохані разом потруть цей камінь руками і зажадають вічної любові, то вона обов'язково буде міцна і благословенна. До «Каменя кохання» вишиковується черга. Гладити і фотографуватися біля нього для сумських закоханих вже стало традицією.
Читайте також: 10 фактів про Україну
У центрі Львова є музичний фонтан, прикрашений фігурами двох нещасних. Це львівські Ромео і Джульєтта, точніше, як вважають місцеві, справжні прототипи знаменитої шекспірівської трагедії. Італієць та українка. Їхні сім'ї жили у Львові в XVI столітті. Молоді Ромуальдо і Пелагея покохали одне одного. Щоб захистити сина від небажаного шлюбу, батьки відправили нащадка до Європи. Коли той повернувся, дівчина була при смерті. У місті лютувала чума. Незабаром вони обоє померли через хворобу. Сьогодні біля пам'ятника часто зустрічаються закохані, й, обійнявшись, присягають бути вірними одне одному, як Пелагея і Ромуальдо.Фото sites.google.com
У Тернополі коханню вирішили присвятити цілий острів. Це невелика частина суші посеред озера. Містяни вірять, що на ньому живе якийсь добрий дух. Молодята традиційно приїздять на цей острів після розпису, щоб обійняти «дерево щастя» і вгледітись у воду, сидячи на березі. Подейкують, якщо дивитися у воду не кліпаючи, то можна побачити майбутнє молодої сім'ї.
Є пам'ятник закоханим і в Запоріжжі. Це два великих серця, що б'ються в унісон. З настанням кожної години ці серця «оживають», виконуючи музичний фрагмент з кінострічки «Весна на Зарічній вулиці».
Кохати можуть не тільки люди, впевнені в Запоріжжі. Саме в цьому місті вирішили піти далі та встановили пам'ятник закоханим собакам. Весела і строката скульптура двох псів, які цілуються, завжди збирає коло себе натовпи витріщак і закоханих. Вона обросла міськими легендами. Знавці запевняють: якщо, стоячи під пам’ятником, почухати себе за вухом і вихнути уявним хвостом, то загадане обов'язково здійсниться.
Його називають найбільш романтичним місцем в Україні. Тунель кохання. Невеликий відрізок залізниці, щільно оточений деревами, які зрослися між собою, утворивши ідеальну за формою арку, вельми популярний не тільки серед українців, а й іноземців. Своєму майже чарівному вигляду тунель зобов'язаний потягу, котрий регулярно курсує до найближчого заводу та обламує відрослі гілки. Тунель прекрасний будь-якої пори року. Тому в невелике містечко Клевань на Рівненщині їдуть тисячі закоханих і просто цікавих.Фото press-centr.com
Подібних місць, які символізують кохання, в Україні безліч. За одними стоять драматичні події та історії, інші викликають усмішку і спогади про перше дитяче почуття, треті змушують тремтіти в якомусь магічному ступорі. Одні пам'ятники закоханим з'являються, щоби простояти століття, інші зникають з комерційними валентинками й сердечками після Дня святого Валентина. Але обізнані люди запевняють, щоб віддати данину коханню, немає потреби шукати його кам'яне або металеве втілення. Слід просто любити когось.
Головне фото unian.net