RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  Вічна любов. Пам’ятники коханню в Україні

Вічна любов. Пам’ятники коханню в Україні

Автор: 14.02.2019 | Україна
Скільки важить кохання і чи можна виміряти його обсяг? А чи має воно центр ваги і як поводиться у спеку та в снігову заметіль? Певна річ, кохання ефірне і радше нагадує шалених метеликів, що несамовито танцюють у животі. Однак люди, котрі особливо глибоко відчувають, навчилися «творити кохання» і передавати його сенс у камені, дереві, металі для інших.

Любов, без сумніву, вічна, та ближче до кінця зими вона стає особливо популярною. У зв'язку з цим до пам'ятників, що її уособлюють, починається справжнє паломництво. До них приходять закохані, які прожили разом багато років або зустрілися недавно; одинаки, які шукають теплих почуттів; цікаві, що кожен предмет мистецтва розглядають як певний тотем; просто поціновувачі прекрасного. Багато хто певен, коли світ віддає данину закоханим, пам'ятники, котрі уособлюють це чарівне почуття, набувають якоїсь сили, здатної вдихнути навіть у найхолодніше серце трохи тепла.

Такі монументи і місця, присвячені високим почуттям, є майже в кожному обласному центрі України. У столиці їх декілька. Мабуть, найбільш зворушливий стоїть в одному з куточків Маріїнського парку. Це дві фігури стареньких, які ніжно підтримують одне одного в обіймах. Скульптура називається «Історія кохання». Її прототипами стали реальні герої – італієць Луїджі та українка Мокрина. Вони зустрілися у Другу світову в Австрії, куди ще тоді юну дівчину вивезли на примусові роботи. Зародилися ніжні почуття, які й допомогли Луїджі та Мокрини вижити в пеклі австрійського табору для військовополонених. Італієць по війні хотів забрати Мокрину до себе на батьківщину, одначе втрутилася політика і йому не дозволили цього зробити. Вони розлучилися. Пізніше створили сім'ї, кожен свою, у них народилися діти і тільки через шістдесят років змогли побачитися знову. Коли закохані зустрілись, то плакали від щастя і несправедливості, адже у них вкрали кохання. Вони довго не могли розняти рук. Їм обом було за вісімдесят.Luigi-Pedutto-and-Mokrina-Yurzuk1.jpgФото expl0reita.wordpress.com

Неподалік попереднього пам'ятника в столиці є ще місце, куди стікаються натовпи романтиків. Це «Міст закоханих». Старовинний, обрамлений ажурними поручнями, він з'єднує Хрещатий парк і Міський сад. З нього відкривається фантастичний краєвид на Лівий берег і річку Дніпро. Спочатку міст просто слугував переходом, але в наші дні став тим місцем, де зізнаються в коханні. Щоб надати міцності своїм почуттям, закохані залишають на його поруччях стрічки, замки, пишуть освідчення в коханні на поручнях.114694.jpgФото 5.ua

Трохи нижче від мосту і вже в самісінькому серці Києва, на Майдані Незалежності, є ще один пам'ятник – закоханим ліхтарям. Його обожнюють діти і приїжджі. Вони жартують, сміються і по-доброму реагують на задум скульптора. А два величезних ліхтарі сидять на лавці, ніжно дивляться одне на одного та обіцяють палке кохання всім, хто присяде поруч.

У Київському пасажі на Хрещатику є ще один епіцентр любові. Це скульптура «Закохані табурети». Такі милі, вони, обійнявшись, відпочивають на лавочці. Пройти повз цей витвір і не усміхнутися просто неможливо. Добрі, трохи наївні та зворушливі табуретки викликають неабияку радість у серці.

Також пара закоханих прикрашає Парк імені Шевченка, що в центрі Києва. Плавні лінії інсталяції – обриси двох фігур – заворожують, дивують, і думки вже линуть кудись, де немає нічого важливішого за почуття, що виникає глибоко в серці. Скульптура має назву «Кохання-Всесвіт».lyubov-vselennaya-03.jpgФото vkieve.net

Утім, кохати вміють не тільки в Києві та не лише в столиці українці намагаються увічнити це світле почуття в чомусь матеріальному. В Одесі тисячі закоханих приходять до металевого серця, встановленого в одному з міських парків. Задумане як демонстрація любові та вірності, воно постійно покрито символічними замками і написаними від руки зізнаннями в коханні. А щоб парам було легше закріплювати свої обіцянки на встановленому серці, в ньому зроблено безліч отворів. Періодично комунальні служби розвантажують його, та ненадовго. Кажуть, витримати це серце може трохи більше як дві тисячі зізнань.

Дивіться також: Дудук: музика, що пробуджує кохання

Ще одне місце в Одесі, куди приходять закохані – міський сад. Там росте «Дерево любові». Воно магічне і плодоносить серцями. Одесити часто приходять постояти біля цієї скульптури. Хтось чекає, що любов сама впаде йому в руки прямо з гілки, інші починають трусити дерево, аби швидше зустріти свою пару.

Справжньою меккою для закоханих став пам'ятник у Харкові. Задуманий і створений руками молодих архітекторів, трохи наївний, чистий, він оповідає про перші почуття двох юних створінь, зворушливо прив'язаних одне до одного. Біля цієї скульптури харків'яни люблять призначати побачення і присягатися в глибоких почуттях.full_pam_yatnik_zakohanim_u_harkovі_49_9984002_36_2399617_harkіv_622.jpgФото find-way.com.ua

Не відставати від інших міст вирішили і в Дніпрі. Там на набережній встановили кумедну скульптуру двом закоханим колобкам. Ковані круглі фігурки примостилися на поручнях, спершись одна на одну, і спрямували свій погляд у височінь, певно, щоб розгледіти ту саму, щасливу зірку. Місцеві мрійники впевнені: якщо обійняти колобків і загадати бажання, сповнене романтичного змісту, то воно неодмінно здійсниться.big-57dd3d29ff93677546017be7-57e2d53925c10-1bu5l9p.jpgФото lookmytrips.com

Пам'ятник двом закоханим каменям встановили в Коростишеві на Житомирщині. Це два валуни з людськими рисами обличчя, що цілуються. Автори ідеї запевняють – кохання може творити дива і навіть кам'яне серце не встоїть перед справжніми почуттями.

З каменем асоціюється кохання і в жителів Сум. Майже чарівний валун встановлено в стіні Воскресенського храму. Його вінчають фігурки двох янголят. Автори ідеї запевняють, якщо закохані разом потруть цей камінь руками і зажадають вічної любові, то вона обов'язково буде міцна і благословенна. До «Каменя кохання» вишиковується черга. Гладити і фотографуватися біля нього для сумських закоханих вже стало традицією.

Дивіться також: 10 фактів про Україну

У центрі Львова є музичний фонтан, прикрашений фігурами двох нещасних. Це львівські Ромео і Джульєтта, точніше, як вважають місцеві, справжні прототипи знаменитої шекспірівської трагедії. Італієць та українка. Їхні сім'ї жили у Львові в XVI столітті. Молоді Ромуальдо і Пелагея покохали одне одного. Щоб захистити сина від небажаного шлюбу, батьки відправили нащадка до Європи. Коли той повернувся, дівчина була при смерті. У місті лютувала чума. Незабаром вони обоє померли через хворобу. Сьогодні біля пам'ятника часто зустрічаються закохані, й, обійнявшись, присягають бути вірними одне одному, як Пелагея і Ромуальдо.277152_original.jpgФото sites.google.com

У Тернополі коханню вирішили присвятити цілий острів. Це невелика частина суші посеред озера. Містяни вірять, що на ньому живе якийсь добрий дух. Молодята традиційно приїздять на цей острів після розпису, щоб обійняти «дерево щастя» і вгледітись у воду, сидячи на березі. Подейкують, якщо дивитися у воду не кліпаючи, то можна побачити майбутнє молодої сім'ї.

Є пам'ятник закоханим і в Запоріжжі. Це два великих серця, що б'ються в унісон. З настанням кожної години ці серця «оживають», виконуючи музичний фрагмент з кінострічки «Весна на Зарічній вулиці».

Кохати можуть не тільки люди, впевнені в Запоріжжі. Саме в цьому місті вирішили піти далі та встановили пам'ятник закоханим собакам. Весела і строката скульптура двох псів, які цілуються, завжди збирає коло себе натовпи витріщак і закоханих. Вона обросла міськими легендами. Знавці запевняють: якщо, стоячи під пам’ятником, почухати себе за вухом і вихнути уявним хвостом, то загадане обов'язково здійсниться.1528.jpgФото press-centr.com

Його називають найбільш романтичним місцем в Україні. Тунель кохання. Невеликий відрізок залізниці, щільно оточений деревами, які зрослися між собою, утворивши ідеальну за формою арку, вельми популярний не тільки серед українців, а й іноземців. Своєму майже чарівному вигляду тунель зобов'язаний потягу, котрий регулярно курсує до найближчого заводу та обламує відрослі гілки. Тунель прекрасний будь-якої пори року. Тому в невелике містечко Клевань на Рівненщині їдуть тисячі закоханих і просто цікавих.

Подібних місць, які символізують кохання, в Україні безліч. За одними стоять драматичні події та історії, інші викликають усмішку і спогади про перше дитяче почуття, треті змушують тремтіти в якомусь магічному ступорі. Одні пам'ятники закоханим з'являються, щоби простояти століття, інші зникають з комерційними валентинками й сердечками після Дня святого Валентина. Але обізнані люди запевняють, щоб віддати данину коханню, немає потреби шукати його кам'яне або металеве втілення. Слід просто любити когось.

Головне фото unian.net

Вам это будет интересно:
День вишиванки 2020! Дипломати іноземних посольств підтримують святкування
Котрий рік поспіль українці у всьому світі, одягнувши національне вбрання на роботу, для прогулянки містом або просто для фотографії, відзначають День вишиванки. Цьогоріч святкування припало на 21 травня і до нього долучились представники іноземних посольств, акредитованих в Україні.
Українські Сади Семіраміди
Вы колись помічали, як манять парки, коли надворі стає тепліше? І що відбувається, коли раптом опиняєшся там? Час завмирає, а всередині тебе щось починає пульсувати. Пропонуємо відвідати разом з OUTLOOK найкрасивіші парки України, з яких ви вийдете оновленими.
Візит дипломатів до Острозької академії
За організаційного сприяння Острозької академії та ГДІП іноземний дипломатичний корпус відвідав українське місто Острог. У поїздці взяли участь дипломати Афганістану, Болгарії, Бразилії, В’єтнаму, Грузії, Індонезії, Іраку, Киргизії, Конго, Мексики, Молдови, Палестини, Словаччини, Словенії, США, Фінляндії, Франції...
Якщо в тебе 10 доларів і ти у Львові
OUTLOOK хоч і є міжнародним і космополітичним проектом, але не забуває про своє коріння, тому сьогодні ми розповімо про те, як можна витратити 10 доларів в одному з найяскравіших українських міст – у Львові.
У Києві відбувся транскордонний молодіжний табір «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі»
З 5 по 8 листопада 2019 року у рамках проєкту відбулись заходи, до участі в яких долучились студенти та викладачі з Білорусі й України, поважні гості та дипломати​.
Ukrainian Fashion Week: сенсові акценти інсайдерів та учасників
В столиці України відбувся традиційний тиждень моди. Його розклад наповнили 64 дизайнерських бренда, 45 шоу та презентацій, 5 спеціальних проектів і не тільки.
OUTLOOK: До Дня Незалежності України...
Подорожуючи і захоплюючись заморською красою, іноді не підозрюєш, що в рідній країні є не менше пам'яток, які важливі для всього людства. І сьогодні в честь Дня Незалежності України OUTLOOK підготував для Вас матеріал про семи об'єктах стоять у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що розташовані на території нашої держави.
Книжковий Арсенал 2019: іноземні гості
IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» завершився, а ми пропонуємо вам ще пролонгувати відчуття ейфорії від перебування в книжковій «оазі» у центрі столиці України. Наш портал, висвітлюючи дипломатичне життя в Україні, приділить свою увагу огляду цікавих заходів, що відбулися за підтримки іноземних посольств, і спілкуванню із закордонними гостями.
ГДІПу-27. Дипломати вітають!
У Київському національному академічному театрі оперети 16 травня 2019 року відбулося відзначення Дня вишиванки та святкування 27-ї річниці заснування державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв».
Танець заради благодійності. Іноземні дипломати на щорічному балі в ІМВ
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та особисто директор Валерій Копійка запросили усіх охочих підтримати студентську ініціативу Благодійного балу ІМВ-2019.
Життя на воді: 7 маловідомих конкурентів Венеції
Коли ми чуємо вираз «місто на воді», одразу на думку спадає Венеція, чи не так? Неквапливі гондоли, вузенькі вулички по обидва боки, ніжне світло сонця, що заходить, і старовинна архітектура створюють той п’янкий романтичний коктейль, котрий приваблює туристів з усього світу.
Квіткові долини світу
Квіткові поля і долини вражають і приваблюють увагу найвибагливіших поціновувачів прекрасного. Різнокольорові розсипи духмяних рослин прикрашають простори майже в кожній країні, у найвіддаленіших між собою частинах світу. Ми пропонуємо кілька варіантів таких квіткових килимів на будь-який смак.
Diplomatics Greetings для студентів зі Шкіл молодого дипломата м.Харків та м.Київ
OUTLOOK та ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» (ГДІП) проведуть захід Diplomatic Greetings 23 квітня 2019 року. Наші організації багато років поспіль працюють та реалізовують проекти у співпраці з іноземним дипломатичним корпусом.
Дружини іноземних дипломатів відвідали лекцію про українські традиції
У середу, 9 квітня 2019 року, з ініціативи та організаційного сприяння ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», міжнародного жіночого клубу ASCK у Національному центрі народної культури «Музеї Івана Гончара» відбулася лекція, присвячена традиційному вбранню українок.
У Києві відбувся ХVІ загальноміський конкурс-фестиваль «Діалог держав: партнерство в освіті»
11 квітня 2019 року у Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся ХVІ загальноміський конкурс-фестиваль «Діалог держав: партнерство в освіті» під гаслом «Пізнаємо світ – світ пізнає нас», приурочений до Дня Європи у місті Києві.
Музеї, що лікують
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
Історія однієї вулиці: проспект Дмитра Яворницького
Матеріалом про головну вулицю міста Дніпра, проспект Дмитра Яворницького, ми продовжуємо наш цикл, присвячений історіям вулиць. Проспект Дмитра Яворницького – це не просто центральна і найважливіша вулиця Дніпра, він є ще й уособленням багатовікової історії міста.
Знай наших: Серж Лифар
Знаменитий француз українського походження в дитинстві був блакитнооким мрійником. Згодом усі його жадання стали реальністю. Хай би чого він прагнув, усе давалося легко, немов удача назавше зробила його своїм улюбленцем. Спів у хорі, артистичний талант і, нарешті, балет. Серж Лифар не тільки підкорив світові сцени та здобув заслужену славу. Він відродив французький балет як такий і ввів поняття, котрі стали основою неокласицизму.
Візит дипломатів до міста Острог
У суботу, 23 лютого 2019 року, Надзвичайні і Повноважні Посли іноземних держав, представники дипломатичних місій, міжнародних організацій, Державного управління справами Президента України та Міністерства закордонних справ України відвідали центр зародження та розвитку української освіти – місто Острог – за організаційного сприяння й участі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв у співпраці з Національним університетом «Острозька академія».
Дипломатичний прийом з нагоди національного свята Республіки Сербія
13 лютого відбувся урочистий захід з нагоди головного національного свята Сербії - Дня державності, який відмічається на офіційному рівні з 2001 року і знаменує День початку сербської революції проти Османської окупації в 1804 році.
Закрыть
Outlook facebook page