Зміна дат та локації етнографічного кінофестивалю "ОКО"

ОКО – це свято етнографічного та антропологічного документального кіно, де глядачі побачать і відчують повсякденне серцебиття малих та великих народів, мешканців сіл та міст з усіх куточків України та світу.
Друга едиція пройде під гаслом «Єднаймойся, не уніфікуймося!» та заповітом Т. Г. Шевченка «Чужому навчайся та свого не цурайся!».
Ініціатором та засновником кінофестивалю виступила Тетяна Станєва - громадянка України, етнічна болгарка з південної Української Бессарабії, фольклористка та режисерка: «Доки існує людина - доти існуватиме етнографічне кіно. Світ шалено змінюється, й це все, що залишиться після нас в пам’ять про нас! Перша едиція зібрала золотий фонд людської аудіовізуальної пам’яті. Це дуже емоційне та справжнє кіно, що викликає глибокі роздуми про минуле, сьогодення та майбутнє. Про справжніх нас. Й тема збирає навколо себе найкращих режисерів та глядачів, здатних заглянути вглиб себе. Фестиваль, розділений на міжнародну та національну програму, продовжує заповіт українського пророка Т. Г. Шевченка – вчить свого не цуратись, й чужому навчатись. Та в першу чергу – визначити та полюбити своє. Наш фестиваль кращий за будь-які підручники з географії, історії, фольклору та культурології. Мова кіно – зрозуміла, мова нашого кіно зрозуміло вчить миру та толерантності та створює міжкультурний діалог. Тож запрошуємо ступити в новий світ картатих кіно вражень разом із найяскравішою подією року - другою едицією Міжнародного етнографічного кінофестивалю ОКО!».
Програмним директором кінофестивалю є Олена Рубашевська – режисерка та редакторка міжнародної федерації кінокритиків FIPRESCI: «Започатковуючи фестиваль, ми домовилися, що будемо демонструвати перш за все позитивне кіно. Але коли почали приходити заявки, ми зрозуміли, що місія фестивалю полягає у дещо більшому, аніж просто показати яскраве різноманіття світу. Врешті-решт, як минулого року, так й цього, до конкурсної програми увійшли дуже непрості роботи! Проте свою місію вважаємо виконаною: адже кожен фільм, який ми відібрали до показу, несе надію і справжню віру в людство! Незважаючи на минулорічний online-формат, ми відчули справжній зв’язок із учасниками. Ось один із прикладів: гроші з призового фонду міжнародної короткометражної роботи були відправлені режисером героям стрічки в Африку… Тільки заради цього варто було б організувати фестиваль!».
Цього року конкурсна програма фестивалю має такі призові секції:
- Міжнародна короткометражна програма;
- Національна короткометражна програма;
- Міжнародна повнометражна програма;
- Національна повнометражна програма;
- Спеціальні відзнаки від журі;
- Приз глядацький симпатій
Переможці короткометражних секцій отримають грошові призи у розмірі 500$, повнометражних – 1000$.Також усі фіналісти отримають чудові сувеніри із Бессарабії.
ОКО: коротко про головне
Дати проведення: 11-18 вересня 2021 року (16, 17, 18 вересня офлайн, 11-18 вересня онлайн)
Локація: м. Болград Одеської області
Більше інформації можна знайти на сайті кінофестивалю та facebook-сторінці
Пошта фестивалю для пропозицій партнерства і співпраці: okofilmfestival@gmail.com
Проєкт OUTLOOK виступає інформаційним партнером фестивалю.