RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Оголошено онлайн та офлайн програми кінофестивалю "ОКО"

Оголошено онлайн та офлайн програми кінофестивалю "ОКО"

Автор: 30.08.2021 | фестиваль, Україна
Менш ніж за місяць розпочнеться друга едиція Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО», який зібрав у свою програму документальні стрічки з усього світу, і мовою кіно розповідатиме про звичаї, обряди, традиції, релігії та культуру різних країн та народів.

Свято різноманіття та різнобарв’я, в цьому році фестиваль відбудеться із закликом «Єднаймося, не уніфікуймося!» та виконає заповіт Т. Г. Шевченка «Чужому навчайся, та свого не цурайся!». А головним візуальним елементом дизайну «ОКО» стане доріжка: яскрава, строката, традиційна, колоритна

У 2021 році фестиваль відбудеться у комбінованому форматі. Онлайн-версія «ОКО» пройде на сайті кінофестивалю з 11 по 18 вересня: після реєстрації можна буде передивитися більшість фільмів міжнародної та національної конкурсної програм. А офлайн-частина фестивалю пройде у столиці бессарабських болгар – місті Болград Одеської області. Тут буде можливість дивитися фільми просто неба на трьох екранах, серед яких будуть і цікаві стрічки, недоступні для перегляду в онлайн-версії, а також – зустрічі з режисерами, панельні дискусії, концерти та повне занурення в атмосферу саме етнографічного кінофестивалю

Фестиваль було започатковано у 2020 році громадянкою України, етнічною болгаркою Тетяною Станєвою: «Коли нас не стане, залишиться традиція. Й пам’ять. Етнографічне кіно – це архів пам’яті, найкращий інструмент збереження традицій та культури народів. І найкращий інструмент просвітництва, підручник та практичне заняття з толерантності.

Коли ми чогось боїмося? Коли про це нічого не знаємо. Фільми нашої програми відкривають світи, навчають, руйнують міфи й стереотипи, забирають страхи й допомагають зрозуміти краще іншого, а потім й себе. Наші фільми, як і народи та герої в них – різні, з різних куточків планети, але говорять про одне – про життя та прагнення щастя, про коріння та ідентичність, про людину. Про мене й про тебе. Точно як строкаті нитки традиційного килимка: різні, але сплетені в одну доріжку».

Коли фестиваль переживав критичний момент і мав визначитися із місцем проведення, на допомогу прийшло місто Болград на чолі з мером Сергієм Димитрієвим:

«Шановні земляки та гості міста! Багато років тому наші предки прийшли на цю землю, щоб зберегти свою віру, культуру та саме життя. Вони змогли передати нам, своїм нащадкам, любов до землі, яка стала їх Батьківщиною, національних культурних традицій та духовної спадщини.

Віра кожного з нас в ці цінності дозволяє розвивати й примножувати досягнення Болграда, створюючи його майбутнє сьогодні. Гостям, які відвідають кінофестиваль «ОКО» і наше улюблене місто в його ювілейний 200-й рік, ми пропонуємо познайомитися з його багатою історією, поринути в атмосферу бессарабської гостинності, національних культурних та виноробних традицій. Така подія сприяє спілкуванню з народами із різних країн і знайомить з містом значно більшу кількість людей з усього світу, а також дає нам можливість ще раз показати приклад добросусідських теплих відносин.

Ласкаво просимо! Болградці завжди радіють гостям!».

Культурну важливість проведення «ОКО» підкреслив президент кінофестивалю Юрій Дімчогло: «В час глобалізації, уніфікації, дискримінацій та війн такі фільми про етноси – як ковток чистого повітря. Це спосіб зберегти пам’ять нащадкам. Для малих народів, які не мають своїх держав, це – чи не єдиний спосіб зберегти себе й забезпечити життєдіяльність своєї культури, мови, традицій. Візьмемо до прикладу мій гагаузький народ, що в Україні представлений саме в тому мультикультурному регіоні України, де відбувається кінофестиваль “ОКО”, – в Бессарабії. Такі культурні події – єдиний спосіб показати себе світу, уберегти та захистити свою ідентичність. Створений фестивалем міжкультурний діалог мусить продовжуватись та масштабуватись, об’єднувати та збільшувати творчий потенціал кіномитців, туристичний та інвестиційний потенціал регіону. Він мусить займатися просвітництвом в Україні та світі».

Програмна директорка «ОКО», Олена Рубашевська, крім того, є головною редакторкою Міжнародної спілки кінокритиків і часто подорожує світовими кінофестивалями. Вже другий рік поспіль вона вражена якістю стрічок, що надходять на розгляд:

«Ми можемо дозволити собі розкіш бути суворими суддями: обирати фільм за високими стандартами за трьома критеріями, вимагаючи й технічної досконалості, і унікальності теми, і оригінальності та професіоналізму режисерського бачення. Наша команда – новачки у проведенні фестивалів, ми багато чому вчимося на практиці в організації, комунікації та просуванні ідей, проте фільми нашої програми – це та висока планка, за яку ми точно не будемо червоніти, і вони є основним ядром фестивалю і натхненням для кожного члену команди; стануть такими й для наших глядачів!»

У цьогорічній програмі представлені 8 стрічок повнометражного міжнародного конкурсу і 26 – короткометражного міжнародного. Українська конкурсна програма налічує 7 короткометражних і аж 10 повнометражних фільмів. Програма показів побудована у форматі подорожі: кожного дня глядачі вирушатимуть у кіномандрівку до певного регіону світу, а наприкінці – повертатимуться додому, аби подивитися картини національного виробництва.

Окрім того, цього року «ОКО» презентує нову, позаконкурсну секцію, в якій можна буде побачити художні і документальні стрічки на теми етнографії, антропології, культури; а також ретроспективу «Африка у фокусі», до якої увійшли кращі роботи з африканського континенту з минулорічної едиції фестивалю.

Але «ОКО» – це не тільки про кіно. Аби краще передати специфіку етнографічного кінофестивалю та занурити гостей в етнографію, організатори підготували насичену програму: майстер-класи з народного співу, танцю та ремесел, дитячу локацію «Правиця», ярмарок і багато смачної традиційної їжі. Крім того, пройде фотовиставка «Болгарський дух півдня України» етнофотографа Олександра Барона з України та «Корені» фотографів Міхаєли Аройо та Деніслава Стойчева з Болгарії. Також буде пленер та виставка картин з пейзажами Болграду та Бессарабії. В останній день заходу відбудеться урочисте закриття та церемонія нагородження переможців. А також традиційний для Болграда етнофестиваль, на якому ви побачите показ традиційних костюмів з усіх куточків розмаїтої Бессарабії та з усіх регіонів України, і великий етнічний святковий концерт. Для гостей фестивалю готують багато сюрпризів. Родзинкою святкового вечора стане проєкт KaDi, а хедлайнерами – «ГуляйГород» та «Фа-дієз» бенд. А завершиться свято традиційним для жителів Бессарабії хоро, що триватиме усю ніч!

Фестиваль радо вітатиме гостей з усієї України. Усі логістичні питання щодо подорожі та розміщення у Болграді можна узгодити із координаційним менеджером «ОКО».

Локація: м. Болград Одеської області

Більше інформації можна знайти на сайті кінофестивалю та facebook-сторінці

Пошта фестивалю для пропозицій партнерства і співпраці: okofilmfestival@gmail.com

Онлайн програма Міжнародного ентографічного кінофестивалю "ОКО" - 11-18 вересня 2021 року:

0_Обложка_Программа_2021(2).jpg1-день_Программа_2021.jpg2-день_Программа_2021.jpg3-день_Программа_2021.jpg4-день_Программа_2021.jpg5-день_Программа_2021.jpg6-день_Программа_2021.jpg7-день_Программа_2021.jpg

Офлайн програма Міжнародного ентографічного кінофестивалю "ОКО" - 16, 17, 18 вересня 2021 року:

01.jpg02.jpg03.jpg4.jpg5.jpg6.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg

Проєкт OUTLOOK виступає інформаційним партнером фестивалю.

Вам это будет интересно:
Кінофестиваль "ОКО" встановлює рекорд
До Національного реєстру рекордів України внесуть унікальний етнографічний артоб'єкт, який створили в Болграді в рамках Міжнародного етнографічного кінофестивалю "ОКО".
Стартує online-едиція Міжнародного Етнографічного Кінофестивалю ОКО
З 11 по 18 вересня на сайті кінофестивалю okofilmfest.com.ua відбудуться покази конкурсних стрічок на етнографічну та антропологічну тематику.
Що вони їдять: Україна
Розпещені домашніми борщами, голубцями та котлетами ми наївно вважаємо, що знаємо українську кухню як свої п'ять пальців і нічого примітного в ній немає, хоча насправді гастрономічна спадщина нашої країни значно багатша, аніж нехитре бабусине меню. Настав час згадати оригінальні українські страви, незаслужено забуті в епоху напівфабрикатів і швидкого харчування.
Міжнародна акція до Дня Державного Прапора та 30-ї річниці Незалежності України від проєкту OUTLOOK, МЗС та NARODNYI DIM UKRAINA
За організації та ініціативи Міністерства закордонних справ України, Народного дому «Україна» та проєкту OUTLOOK у співпраці з українськими громадами за кордоном відбулася міжнародна акція з відзначення Дня Державного Прапора та 30-ї річниці Незалежності України.
Вручення вірчих грамот чотирма новопризначеними послами Президенту України
19 серпня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів Ірландії, Федеративної Республіки Нігерія, Республіки Корея та Республіки Вірменія.
Зміна дат та локації етнографічного кінофестивалю "ОКО"
Друга едиція кінофестивалю відбудеться 11-18 вересня онлайн та 16, 17, 18 вересня офлайн, в сонячному регіоні Бессарабії, що на півдні України, в м. Болград, яке святкує цього року 200-річний ювілей.
Життя на воді: 7 маловідомих конкурентів Венеції
Коли ми чуємо вираз «місто на воді», одразу на думку спадає Венеція, чи не так? Неквапливі гондоли, вузенькі вулички по обидва боки, ніжне світло сонця, що заходить, і старовинна архітектура створюють той п’янкий романтичний коктейль, котрий приваблює туристів з усього світу.
Українські Сади Семіраміди
Вы колись помічали, як манять парки, коли надворі стає тепліше? І що відбувається, коли раптом опиняєшся там? Час завмирає, а всередині тебе щось починає пульсувати. Пропонуємо відвідати разом з OUTLOOK найкрасивіші парки України, з яких ви вийдете оновленими.
ВІДЕО: Антикварно-індустріальний Київ
Викидаючи речі у сміттєвий бак або відправляючи їх на звалище, ми не здогадуємося, що для них це не завжди смерть, часом навіть навпаки – початок нового життя...
Фестиваль ананасу. Свято у власному соці
Сьогодні у тайській провінції Лампанг, що на півночі країни, починають відзначати одне з найулюбленіших народних свят – фестиваль ананаса. Дійство збігається з початком сезону фруктів, з-поміж яких наш герой – найбільш шанований.
Новий Почесний Президент Харківського Дипломатичного клубу
24 травня у Харківському дипломатичному клубі відбулась інагурація його Почесних Президента та членів. У заході взяли участь почесні консули в Харкові Бразилії, Австрії, Словенії, Словаччини, Чорногорії, Грузії, Індонезії, Туреччини, в.о. міського голови Харкова​ Ігор Терехов...
Бути квітам! Найкращі квіткові фестивалі світу!
Найкращий подарунок для мами – квіти. І справді, це неймовірно романтично і красиво, пасує кожному вікові і статусу. Особливо гарно, коли квітів багато. Дуже багато! А де можна побачити більше подібної краси, як не на фестивалі? Ми підібрали п’ять найбільш знаменитих і найбільш квіткових.
Квіткові долини світу
Квіткові поля і долини вражають і приваблюють увагу найвибагливіших поціновувачів прекрасного. Різнокольорові розсипи духмяних рослин прикрашають простори майже в кожній країні, у найвіддаленіших між собою частинах світу. Ми пропонуємо кілька варіантів таких квіткових килимів на будь-який смак.
Вічна любов. Пам’ятники коханню в Україні
Скільки важить кохання і чи можна виміряти його обсяг? А чи має воно центр ваги і як поводиться у спеку та в снігову заметіль? Певна річ, кохання ефірне і радше нагадує шалених метеликів, що несамовито танцюють у животі. Однак люди, котрі особливо глибоко відчувають, навчилися «творити кохання» і передавати його сенс у камені, дереві, металі для інших.
Історія однієї вулиці: проспект Дмитра Яворницького
Матеріалом про головну вулицю міста Дніпра, проспект Дмитра Яворницького, ми продовжуємо наш цикл, присвячений історіям вулиць. Проспект Дмитра Яворницького – це не просто центральна і найважливіша вулиця Дніпра, він є ще й уособленням багатовікової історії міста.
Зимові забави Василя та Маланки: карнавал по-українськи
Новий рік в Україні не завжди розпочинався з ялинки, а замість Діда Мороза і Снігуроньки в гості чекали пустунку Маланку і моторного парубка Василя, та й не самих, а з почтом. Усі навіженості сходили з рук: витівки ряджених несли в собі сакральний зміст, продиктований логікою міфу про поєдинок весни і зими.
Ніч перед Різдвом і після
Різдво приходить, накидаючи теплий кожух на плечі. Ввечері воно приносить із собою м’яке світло першої вечірньої зірки, а зранку будить білим, але теплим сонцем. Якби про відчуття Різдва хтось запитав у бабці моєї прабабці, то, гадаю, її слова були б ідентичні моїм. Бо разом із мисочкою куті із рук у руки українські покоління передають і свої традиції.
Царство льоду і снігу. Фестиваль Харбін
Щоб серед наших читачів не ставало забагато сумних і плаксивих людей, що лічать дні до літа чи бодай до теплої весни, OUTLOOK розповідає як мінімум про один привід полюбити холодний сезон всім серцем. І привід цей – вирушити в китайське місто Харбін і на власні очі побачити фантастичний за своїм розмахом фестиваль льоду і снігу.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Квіти по-українському. Катерина Білокур
Сьогодні виповнюється 120 років з дня народження відомої української художниці - Катерини Білокур. Її талант був визнаний за життя, її роботами захоплювався Пабло Пікассо, а в наші дні її картини виставлені у музеях, а Google присвячує їй свій дудл. А розпочиналось все за тоталітарних часів, коли всі сфери людського життя контролювались...
Закрыть
Outlook facebook page