Міжнародна конференція «25-річчя незалежності Республіки Казахстан: Підсумки. Досягнення. Погляд у майбутнє"

Захід охопив три головні періоди історії, чим важливий досвід минулого, як живе народ в Казахстані на сьогоднішній день і яким бачиться майбутній день. Пленарне засідання було відкрито офіційними представниками Казахстану, зокрема, вітальними виступами Голови Межлісу Парламенту Республіки Казахстан Нурлан Нігматуліна, Міністра закордонних справ Єрлана Идрисова. заступника голови парламенту Білорусі Болеслава Пірштука, заступника голови парламенту Туреччини Мехмета Акіфа Хамзачебі. З промовою також виступили Заступник Голови Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації Володимира Васильєва, гість з Фінляндії - Перший заступник Голови Парламенту Маурі Пеккарінен. Крім того, ділову зустріч відвідав Голова Інституту Центральної Азії та Кавказу при університеті імені Джона Хопкінса Фредерік Старр. Представник американської науки поділився деякими тезами з концептуального доповіді «Казахстан 2041: сценарії розвитку на наступні 25 років».
На першій сесії розглядалися результати політико-економічних реформ, проведених в Казахстані. Увага приділялася питанням побудови демократичної держави в умовах стрімко розвивається ринкової економіки. Досить детально обговорювалися гідності стратегії суспільно-політичного розвитку, яка реалізується в Казахстані і більш відомої як План нації «100 конкретних кроків». Ця дискусія була особливо примітна тим, що в ній брали участь особи, задіяні в створенні і втіленні зазначених реформ в Республіці Казахстан, а саме Аким міста Астана А. О. Ісекешев, знаменитий впровадженням інноваційних технологій в питаннях промисловості, туризму, експорту, логістики, атомної індустрії і ядерної енергетики, вугільної промисловості та видобутку золота, а також Директор Інституту світової економіки і політики при фонді Першого Президента Республіки Казахстан С. Акімбеков. Представники інших держав ділилися власним досвідом і висловлювали власне схвалення величезного масиву позитивних нововведень, здійснених в Казахстані. Так, в рамках першої сесії можна було почути виступи заступника Голови Палати представників Національних Зборів Республіки Білорусь Б. К. Пірштука, Генерального директора Інституту економічних стратегій А. Агєєва, китайського гостя, що займається дослідженнями при Міністерстві закордонних справ Сю Цзянь, депутата Федеральних зборів ФРН А . Фішера.
В ході другої сесії спікери присвячували виступу усилившейся ролі Казахстану в міжнародній політиці. Зокрема, були відзначені деякі політичні досягнення держави, такі як обрання Рада Безпеки ООН, вступ до Світової організації торгівлі, підписання угоди нового покоління з Європейським Союзом і, звичайно, не обійшли увагою активну участь Казахстану в Євразійському економічному союзі. Інтернаціональні гості підкреслювали, що значну роль у глобальній діяльності Казахстану відіграє застосування методу «багатовекторної» політики. Своїм досвідом у втіленні зовнішньополітичних стратегій з присутніми поділилися Голова Комітету з міжнародних справ, оборони і безпеки Мажилісу Парламенту Республіки Казахстан М. С. Ашімбаев, заступник Голови Жогорку Кенеша Киргизької Республіки А. С. Омурбекова. Своє захоплення політикою Казахстану, майстерно втіленої за настільки короткий термін, висловив представник США А. Коен, Старший науковий співробітник Атлантичної ради. Крім того, в дискусії взяли участь Директор Програми Центральної Азії Європейського центру з вивчення проблем безпеки імені Дж. Маршалла Г. Глісон, Науковий співробітник з шведського Інституту з вивчення проблем безпеки і розвитку Ю. Енгвалла і Голова Комітету з питань зовнішньої політики Сейму Латвії О. Калніниш .
Під час третьої сесії спікери намагалися знайти відповідь на нагальні питання: яким буде розвиток Казахстану в довгостроковій перспективі, що чекає країну через 5, 10 і 25 років, які держави вплинуть на уклад життя в Казахстанської Республіці. Прогнозами на найближчі роки із слухачами поділилися представники Казахстану - С. Корнелл, Директор Інституту з вивчення проблем безпеки і розвитку. Угорщину представляв депутат Державних Зборів М. Бартош, Польщу - Координатор у справах Російської Федерації Інституту східних досліджень В. Соколовський, Іран - Радник Міністра закордонних справ С. Мусаві, Киргизстан - Президент Інституту громадської політики М. Іманалієв, Росію - Директор Аналітичного центру Інститу