Не лише тропіки та море. 10 фактів про Малайзію

Країна цікава не тільки кліматом і східним колоритом, а й державним устроєм, адже тамтешня конституційна монархія вельми специфічна. Корона переходить не в спадок – короля обирають кожні п'ять років, а претендувати можуть лише султани, які керують штатами й територіями. Однак посада короля – багато в чому номінальна, реальна ж влада зосереджена в руках прем'єр-міністра.
Населення країни становить 25–27 мільйонів, і половина від цього числа – емігранти. Корінні жителі – дуже привітні й толерантні, і взагалі, в Малайзії тісно переплетені малайська, індійська і китайська культури, тому до іноземців давно звикли. Головною релігією вважається іслам, а найпопулярнішою мовою – англійська. Тому ця держава є прикладом мирної глобалізації та космополітизму.
Фото tripsavvy.com
Система вищої освіти базується на кредитній системі – студент навчається безкоштовно, але потім протягом декількох років віддає відсоток зі своєї зарплати державі.
Розглядаючи фотографії столиці Куала-Лумпур або інших мегаполісів, може здатися, що дикої природи там узагалі немає – суцільний індастріал. Та насправді понад половину території країни займають ліси, національні парки і заповідники, де водяться такі дивовижні тварини і рослини, що дух захоплює. Приміром, там живуть бінтуронги – суміш ведмедів і котів, які лазять по «ходячих деревах». Коріння цих велетнів, які ростуть у джунглях, у постійному пошуку води, тому дерева весь час переміщаються на декілька метрів.
Читайте також: Баджо: морський народ Південно-Східної Азії
Невелике містечко Куала-Селанго славиться своїм парком світлячків. Саме там уже понад двадцять років можна на власні очі спостерігати за справжнім дивом поруч не тільки з мандрівниками, але і з ученими з усього світу. З настанням темряви все довкола перетворюється на казку.
Фото au.trip.com
На острові Борнео є найбільший грот у світі. Розміри печери Саравак вражають: довжина – 600 метрів, ширина – 415, висота – 100 м. Гіпотетично там можна розмістити близько 50 літаків.
Крім того, Малайзія багата на інші рекорди. В її заповідниках можна зустріти рафлезію, десятикілограмову квітку, діаметр якої перевищує один метр. Не помітити це диво просто неможливо не тільки через розміри, а й завдяки специфічному аромату, який шириться навкруги. А ще в джунглях живуть королівські кобри завдовжки понад п'ять метрів.
Фото journeysinternational.com
Через неабиякий китайський вплив навіть корінні малайці бояться цифри «4». Вона, як вважають у Піднебесній, приносить нещастя. Тому в будинках ви не зустрінете четвертого поверху. За третім іде 3А. Ну а оскільки більшість споруд дуже високі, не дивуйтеся позначенням 13А, 23А і так далі.
Читайте також: Що вони їдять: Малайзія
У країні є ще один поширений забобон: будучи в гостях, у жодному разі не можна відмовлятися від величезної кількості наїдків, які господарі обов'язково загорнуть і дадуть вам із собою. Як не візьмете – дорогою обов'язково станеться нещастя.
Фото wanderlustmovement.org
У крамницях багато міцного алкоголю місцевого виробництва, але самі малайзійці зазвичай або не п'ють, або ж віддають перевагу пиву. Що стосується наркотиків, то з ними украй суворо: якщо людину викривають у зберіганні, розповсюдженні та вживанні заборонених речовин, у більшості випадків це закінчується стратою або терміном ув'язнення від 30 років.
У Малайзії надзвичайно популярні перегони Формули-1. Після того, як там стали проводити офіційні етапи змагань, у багатьох школах для старшокласників навіть запровадили спеціальний предмет «Розробка і дизайн автомобілів Формули-1».
Туристи мають знати: заходячи до храму або іншої культової споруди, слід роззуватися.
Головне фото rokontourism.com