RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  10 фактів про Ісландію

10 фактів про Ісландію

Автор: 15.04.2021 | Ісландія, 10 фактів
Значною мірою завдяки чемпіонатові Європи з футболу, що відбувся 2016 року у Франції, весь світ зацікавився далекою і нібито холодною Ісландією, оскільки її футболісти, створивши на цьому турнірі кілька сенсацій, голосно розпіарили свою Батьківщину. Щоб не відставати від тренда, OUTLOOK вирішив поділитися найбільш цікавими фактами про реальну країну ельфів, вулканів і льодовиків.

Незважаючи на свою «холодну» назву, острів Ісландія зовсім не таке вже й льодяне місце. Навіть зимової пори року середня температура тут рідко опускається нижче мінус 5-7 градусів. Утім, тутешня природа у будь-якому випадку дуже цікава, оскільки час від часу тішить людей своїми «проявами», починаючи від фантастичного за своєю красою північного сяйва і закінчуючи гейзерами, що б’ють високо в небо, і буквально киплячими ріками. До речі, саме завдяки останнім у домах ісландців тече природна гаряча вода, відразу з термальних джерел. Фільтрувати її, як і холодну для пиття, теж не треба: унікальні ґрунтові системи виконують цю роботу в рази краще за найсучасніші системи очистки, створені людиною.Iceland (Optimized)-5e580e8a2ae95.jpgФото remax.eu

За своєю площею Ісландія мало чим відрізняється від більшості європейських країн, проте вона дуже слабо заселена. Зараз її населення – всього 320 тисяч жителів, приблизно половина яких проживає в Рейк’явіку – найбільш північній столиці світу. При цьому за рівнем життя, безпеки, індексу щастя та інших найважливіших соціально-економічних показниках країна завжди одна з перших. Що ще цікаво – окрім берегової охорони і скромної за своєю чисельністю поліції, тут більше не знайти інших силовиків: власної армії у держави просто немає.

Ісландці дуже патріотичні у багатьох аспектах, а починається все з рідної мови. Спеціальна комісія ретельно стежить, за тим, щоб у неї потрапляло якомога менше іноземних слів і всіляких неологізмів. Тому кожен сучасний житель країни може без проблем прочитати в оригіналі старовинні тексти, котрим понад тисячу років.iceland-vik-shutterstock_647685112-1.jpgФото roughguides.com

Місцеві всерйоз вірять в існування ельфів, і це зовсім не жарт. Зазвичай на початку будівництва або при переїзді в нове житло прийнято запрошувати спеціальну людину, котра має «домовитися» про все з усіма ельфами, що живуть по сусідству. На трасах час від часу можна знайти ділянки, рекомендовані до об’їзду, щоб не порушити спокій ельфів, адже, згідно з переказами, вони дуже могутні й образливі.

У більшості випадків в ісландців немає прізвищ у звичному для нас розумінні. Візьмемо, приміром, поширені тутешні прізвища, скажімо, чоловіче «Карлсон» і жіноче «Карлсдоттір». Дослівно вони перекладаються як «син Карла» і «дочка Карла». До речі, кількість імен доволі обмежена, існує певний список, звідки батьки вправі обрати ім’я для свого чада. Бажання обрати для дитини більш оригінальне обумовлюється із соціальними службами в індивідуальному порядку. Цікаво, що, коли в Ісландію емігрував знаменитий радянський диригент Володимир Ашкеназі, влада внесла в дозволений реєстр імен нове – «Володимир Ашкеназі».elf-houses-iceland.jpgФото adventures.com

Ісландська кухня сповнена парадоксів. З одного боку, вона цілком типова і схожа на будь-яку іншу північно-європейську – ситну, просту і без особливих ускладнень. З іншого боку, місцеві час від часу люблять себе побалувати доволі дивними для іноземців стравами, наприклад, протухлим м’ясом акули, забродженим оселедцем, вареними баранячими яйцями та овечими головами у молоці. Як то кажуть, смачного…

Читайте також: Ісландія очима Софії Андрущенко

Оскільки більша частина ісландців розсіяна по прибережних територіях, це час від часу породжує різні топографічні казуси для приїжджих, оскільки «їхати на північ» серед ісландців означає рухатися на південь, у бік Рейк’явіка. Та саме стосується і напрямку «захід-схід». Тому, щоб напевно доїхати до пункту призначення, краще покладатися на електронний навігатор, а не на підказки місцевих жителів.

Біля берегів Ісландії науковці знайшли найстарішу істоту на планеті – це молюск, чий вік приблизно мінімум 420 років. Разом із цим тутешній клімат не дає можливості жити комарам: їх в Ісландії просто немає, хоча у відносно сусідніх скандинавських країнах їх просто повно.Фото turizmus.com

Оскільки країна розташована на вулканічному острові, самих вулканів тут дуже багато. Вони грають важливу роль в енергетичній політиці, адже близько 30% всієї електроенергії в Ісландії – це перероблена вулканічна могутність. Загалом надра цієї держави багаті на корисні копалини, і в теорії ісландці могли б на цьому добре заробляти, проте добувна промисловість практично не розвинена, оскільки доставка що нафти, що газу, що вугілля в інші країни була б дуже дорогою через віддаленість Ісландії. Так що основна сфера, що добряче наповнює казну – риболовля.Seljalandsfoss-Waterfall-Iceland_GettyImages-856260328.jpgФото cntraveler.com

Незважаючи на футбольний успіх місцевої футбольної збірної на останньому чемпіонаті Європи (вона потрапила у вісімку найсильніших), у складі якої можна було знайти і режисера реклами, і дантиста, і парочку професійних рибалок, спортом номер один в Ісландії все одно лишається гандбол. У ньому нащадки вікінгів стабільно входять у призери практично всіх світових змагань, а спортбари, де майже щодня йдуть якісь трансляції – найпопулярніше місце для зустрічей, причому як чоловіків, так і жінок.

Головне фото insider.com

Вам это будет интересно:
10 фактів про Лесото
Всесвіт дуже часто пропонує нам баланс, показуючи відтінки і більш насичені кольори. Яскравий приклад такої рівноваги на теренах Південно-Африканської Республіки – Королівство Лесото. Ця держава, розташована високо в горах, – єдине місце на території континенту, котре в липні-серпні відвідують завірюхи. Тому його також називають «африканською Швейцарією».
10 фактів про Сальвадор
Вбиваючи у пошукових мережах слово «Сальвадор», у більшості випадків доведеться мати справу з посиланнями про великого художника Сальвадора Далі, а вже потім з державою, причому найбільш густонаселеною в Центральній Європі. Outlook хоче заповнити прогалину у глобальному павутинні своєю цікавою інформацією про цю красиву самобутню країну.
10 цікавих фактів про Олімпійські ігри в Токіо!
Вже цієї п’ятниці, 23 липня, відбудеться церемонія відкриття літніх Олімпійських ігор-2020 в Токіо. Вони, до речі, єдині в історії, які Олімпійський комітет був вимушений перенести і все через пандемію COVID-19. Тож пропонуємо вашій увазі добірку інших цікавих фактів про найбільш очікувану спортивну подію літа.
Азербайджан: усе най-най
Чи знаєте ви, що на території Азербайджану зосереджено 350 грязьових вулканів? Усього на нашій планеті вченим відомо 800 подібних об'єктів. Вони унікальні тим, що за своїм складом схожі на марсіанські ґрунти. Сьогодні до вашої уваги найцікавіші факти про цю дивовижну країну.
10 фактів про Ліван
Будучи однією з найдревніших країн світу, Ліван понад 75 разів згадується в Старому Завіті, а тутешнє місто Бібл офіційно вважається найдревнішим у світі. Перші людські поселення на території Лівану датуються приблизно VI тисячоліттям до нашої ери, що вкотре доводить: саме Близький Схід – колиска людства. Сьогодні ми хотіли б розповісти про Ліван як про одну з головних перлин цієї частини світу.
10 фактів про Колумбію
У стереотипному сприйнятті середньостатистичного туриста всі країни Латинської Америки «на одне обличчя» з їхніми пляжами, футболом, іспанською мовою і політичною нестабільністю. Та насправді усі вони – по-своєму унікальні. Сьогодні до вашої уваги цікаві факти про одну з них – Колумбію.
10 фактів про Казахстан
Ми в OUTLOOK цілком переконані в тому, що кожна країна цікава по-своєму, а «популярні» напрямки дуже часто стають такими завдяки грамотній подачі і серйозній розкрутці. Сьогодні ми хочемо поділитися з вами цікавими фактами з життя дивовижного і гостинного Казахстану – держави, без культури й історичного спадку якої не можна уявити ні Середню Азію, ні всю Євразію загалом.
Не лише в центрі цікаво. Спальні райони світу
Мало який мандрівник під час своїх нетривалих подорожей вибирається кудись далі центру міста, де розташований його готель. Якщо ж «дислокація» – ще й мегаполіс, то такі поїздки відкладають «до кращих часів». А дарма, адже саме у спальних районах можна подивитися на незнайому країну очима її жителів, що куди пізнавальніше за екскурсії «галопом» замками і площами.
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ.
10 фактів про Киргизстан
Киргизстан приваблює унікальною природою і кліматом, автентичною кухнею і гостинним народом, а ще – це країна з давніми цікавими традиціями й історією. Сьогодні розкажемо вам про найдивовижніші факти й особливості цієї країни.
10 фактів про Бахрейн: Екзотика арабського світу
Бахрейн – це найменша арабська країна. І дуже дивно, що вона не має всесвітньої пишної слави, адже це – справжня перлина Сходу у прямому і переносному значенні сенсі. Тим більше, що її не можна віднести до плеяди типових країн для арабського світу: навіть на їхньому тлі ця держава вважається екзотичною. Що ми знаємо про Бахрейн – 10 головних фактів.
Не лише тропіки та море. 10 фактів про Малайзію
Дедалі більше туристів з усього світу відкривають для себе Малайзію, яка поєднує як незайману азійську природу, так і урбанізовані міста-мільйонники. Outlook розповідає про цікаві аспекти життя цієї держави, які обов’язково допоможуть зробити вашу подорож іще приємнішою.
10 маловідомих фактів про Ізраїль
Об'їхавши цю маленьку за площею, проте надзвичайно цікаву країну, наша команда OUTLOOK підготувала добірку незвичайних фактів про неї. Ви ж не знали, що на івриті звичного нам равлика @ називають «штруделем»? Тож читайте далі, і ми розкриємо інші цікавинки, про які ви й не підозрювали!
10 фактів про Кубу
Залізний і харизматичний Фідель, чудовий ром і відомі сигари - мабуть, це мінімальний набір знань кожної людини на планеті в Кубі. Ми пропонуємо на ньому не зупинятися, оскільки знаменитий острів Свободи - дійсно цікава і незвичайна країна, яка заслуговує уваги. Наша добірка цікавих фактів - хороший привід познайомитися з нею ближче.
10 фактів про Бруней
Про давню історію таємничого Брунею майже нічого не відомо. Напевно, до витоків причетні іспанські, японські колонізатори і пірати, що завжди зазіхали на ці землі. Бо ж окрім пам’яті і вивозити звідси було практично нічого. Це тільки у 20-х роках минулого сторіччя уже суверенний Бруней випадково знайшов у своїх землях масштабні поклади газу і чорного нафтового золота.
10 фактів про Сербію
Балкани стають з кожним роком дедалі більш популярним туристичним напрямком. Напевно, у кожного мандрівника є свої улюблені країни регіону, але не розповісти про одну з найцікавіших держав цього півострова, Сербію, ми просто не можемо.
10 фактів про ПАР
Для більшості людей ПАР – це лише батьківщина великого Нельсона Мандели і країна, чиї надра буквально кишать корисними копалинами. Утім, освічена людина має знати про найбільш передову державу Африки значно більше. Надолужуйте прогаяне разом з Outlook!
На краю світу. 10 фактів про Нову Зеландію
Максимум, що знає пересічна людина про Нову Зеландію, це те, що вона міститься десь «поруч» з Австралією і Пітер Джексон знімав там свої екранізації Толкієна. Outlook заповнює географічні та культурні прогалини і з радістю ділиться незвичайними фактами про цю дивовижну країну.
10 фактів про Естонію
Якщо вам не вдалося вирушити кудись улітку, не варто засмучуватись – деякі країни буквально розквітають саме восени. Одна з таких красунь – крихітна Естонія, яка розкинулась на узбережжі Балтійського моря. Саме про неї та її жителів далі в Outlook.
Чудний Чад. 10 фактів про країну
Африка, величезний континент, для більшості жителів Землі виглядає одним глобальним регіоном без особливих відмінностей. Звичайно, це не так! Сьогодні ми ділимося найцікавішими фактами про Республіку Чад, про існування якої навіть не всі знають, хоча там живе 11 мільйонів людей, а її територія - 20-та у світі за розмірами.
Закрыть
Outlook facebook page