Азербайджан: усе най-най

Саме в Азербайджані, вперше в ісламському світі, жінкам було надано рівні з чоловіками політичні права. Що стосується культурного життя, то і тут азербайджанці обігнали інших мусульман, першими поставивши на Сході оперу і балет.
Більшу частину свого капіталу, який сьогодні йде на спеціалізовані премії, Альфред Нобель заробив завдяки експлуатації бакинської нафти. На початку 20 століття тут було 50% усього світового видобутку цієї сировини. Ба більше, 1904 року племінник Альфреда Людвіг навіть заснував Нобелівську премію в Баку, яка проіснувала декілька років.
Фото bakusightseeing.com
На «чорне золото» в азербайджанців особливе чуття. Крім розробок у своїй країні, вони займаються цим промислом по всій планеті. Після кількох десятиліть бурінь у важких умовах Сибіру нафту нарешті було знайдено. Доленосну для економіки СРСР, а потім і Росії першу свердловину пробурив геолог Фармад Салманов.
Середньорічна температура повітря столиці та найбільшого міста Азербайджану Баку збігається зі середньосвітовою. Вона становить 14,2 градуса.
На відносно невеликій території держави є 9 з 11 можливих кліматичних зон планети, починаючи від субтропіків і закінчуючи майже альпійськими луками.
Фото bucketlistly.blog
На знаменитій картині Сальвадора Далі «Геополітична дитина» жінка пальцем вказує саме на Баку. Випадковість це чи задум майстра – питання філософське. Та цілком можливо, що художник був натхненний красою міста, як і місцевий співак Рашид Бейбутов, у репертуарі якого було близько тридцяти пісень про улюблений Баку.
В азербайджанському місті Гянджі архітектор Ібрагім Джафаров у 1966-1967 роках побудував справжній дім із 48 тисяч скляних пляшок. Сьогодні цей приватний об'єкт перетворився на своєрідний музей.
Обід у цій країні прийнято починати і закінчувати чаєм зі спеціями і травами. Найпопулярніші – гвоздика і чебрець. Ще один цікавий факт про азербайджанському чаюванні - цукор тут не кладуть в чашку, а засипають в рот, після чого запивають теплим напоєм.
Фото kongres-magazine.eu
У червні 2015 року в Баку пройшли перші в історії Європейські олімпійські ігри, де були розіграні 253 комплекти нагород. У змаганнях взяли участь 5730 спортсменів з п'ятдесяти країн Європи, які змагалися в тридцяти видах спорту. Офіційний бюджет ігор склав 1,12 мільярда доларів. Кращого результату на Іграх здобула збірна Росії, завоювавши 164 медалі. Друге місце дісталося збірній Азербайджану, на рахунку якої 56 медалей. Третє місце посіла збірна Великобританії, яка завоювала 47 медалей.
До списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО увійшли два азербайджанських об'єкти: Ічері-Шехер – старовинний столичний квартал і заповідник Гобустан, який, крім своєї природи, знаменитий древніми наскельними написами.
Головне фото laidbacktrip.com