10 фактів про Естонію
Естонія – одна з найбільш передових держав на планеті, адже вельми активно застосовує сучасні технології, особливо Інтернет. Завдяки йому сотні тисяч громадян цієї країни вже понад десять років можуть не ходити на вибори, а голосують удома. Попри весь скепсис і побоювання з приводу того, що систему можуть зламати, вона служить безвідмовно, і кількість людей, які віддають свій голос, лежачи на дивані у власній спальні, збільшується з кожними виборами.
Мало хто знає, але знамениту програму Skype, яка реально звужує нашу планету до розмірів екранів гаджетів, вигадали саме місцеві програмісти Яан Таллінн, Прійт Казесалу і Ахті Хейнла в 2003 році.
У цій країні дуже люблять співати пісні, особливо народні. Музична колекція фольклорних композицій просто вражає – їх налічується понад 130 тисяч. Це багатство ЮНЕСКО визнало шедевром усної та нематеріальної спадщини людства.
Ще один великий рекорд маленької Естонії – абонентів мобільного зв'язку тут більше, ніж самих жителів, а 99,9 відсотків території покрито GSM-мережею.
Тепер поговорімо про столицю Таллінн. Його стара частина, на думку ЮНЕСКО – найкраще збережене середньовічне місто у Європі. При цьому воно дуже сучасне і функціональне – тут поступово відмовляються від автомобілів, адже муніципальний транспорт безкоштовний для тих, хто прописаний у Таллінні. Таким чином, місцева влада стимулює людей реєструватись у столиці і платити там податки. До речі, назва столиці перекладається як «данське місто». Ще є такі варіанти, як «зимовий град» і «садиба-замок».Фото conference-expert.eu
В Естонії прийнято дарувати парну кількість квітів.
Мелодія естонського гімну ідентична гімну сусідньої Фінляндії, а прапор своїми кольорами нагадує символ далекої Ботсвани.
Естонці вважаються родоначальниками щонайменше двох видів спорту: бігу з дружинами на руках і кіїкінгу. Якщо з першою дисципліною все зрозуміло, то другу варто пояснити. Кіїкінг – розгойдування на гойдалці з виконанням оберту на 360 градусів, простіше кажучи, «сонечка». Перемагає той, хто зробив більше кіл, утримавшись на ногах.Фото erasmusu.com
Таллінн та інші естонські міста дуже кінематографічні, тому тут знімали практично всі радянські фільми, де потрібно було показати «закордон» – від «Трьох мушкетерів» до «Сталкера» Андрія Тарковського.
Трохи про національну кухню. Головна страва естонського столу – молочний суп з овочами. Незвичайне поєднання, правда?
В Естонії можна зустріти людей без громадянства – найчастіше це ті, хто живе тут ще з часів СРСР, але так і не спромігся вивчити мову і переоформити всі документи. Для таких людей є спеціальні паспорти, на яких написано «alien's passport».
Автолюбителям буде корисно знати, що в Естонії, крім традиційного іспиту з водіння, обов'язково слід складати тест із зимового водіння, інакше права не видадуть.
Легендарна церква святого Олафа, яка стоїть у старій частині Таллінна – одна з найвищих культових споруд у світі й сягає 159 метрів. Відповідно до постанови міської влади, зводити об'єкти, вищі за неї, заборонено.Фото dutchwannabe.com
Головне фото fee.org