RU  UK  EN
Статті  >  Насолодись  >  Прибалтика музейна

Прибалтика музейна

Прибалтика – гарне місце для недорогого туризму в Європі. Вона відома, крім усього, і своєю мінливою погодою. Води і вітри Балтики дають про себе знати несподіваними опадами, та це не привід сидіти в номері: довкола безліч дивовижних музеїв, а об’їхати всі три країни за кілька днів не така вже й велика проблема.

Ми вирішили прогулятися разом з вами по найцікавіших тематичних музеях регіону, не розглядаючи класичні – краєзнавчі та національні. Усе тому, що протягом останніх двадцяти років і в Литві, і в Латвії, і в Естонії почали з’являтися оригінальні місця, котрі креативно знайомлять гостей з тим чи іншим явищем, від медицини до… чортів.

Музей Сонця, Рига

Незважаючи на те, що Латвію важко назвати спекотною країною з палючим сонцем, саме в її столиці розташований єдиний у світі музей, присвячений головній зірці нашої системи. Уже понад 11 років ним опікується Івета Гражуле, котра якось, мандруючи теплою Португалією, купила собі на пам'ять маленький брелок-сонце. Поступово вона почала привозити подібні сувеніри з усіх країн, де бувала, а її хобі підхопили друзі і знайомі. У підсумку кілька років колекція, зібрана з миру по нитці, поміщалася в її квартирі, та коли місця стало бракувати, Івета разом зі своїми скарбами перебралася у приміщення, розташоване у Старій Ризі, за адресою Valnu 43 і відкрила там музей. Експозиція налічує кілька тисяч творчих виробів художників і ремісників з усієї планети. Також цікаві і наукові зали, де проводять серйозні лекції і семінари. Саме по собі місце буквально просякнуте теплом і дружньою атмосферою, тому побувати там особливо приємно під час негоди – кожен гість заряджається енергією і позитивом. Квиток коштує чотири євро.

Гідрогавань, Таллінн

Найбільш сучасний і відвідуваний музей Прибалтики по праву вважається одним із найцікавіших в Європі за своєю тематикою. Відкритий 2011 року як філіал Морського музею Естонії цей гігант відразу став улюбленим місцем дозвілля туристів і жителів Таллінна, як дорослих, так і дітей, адже від експонатів тут перехоплює подих. Легендарна британська субмаринаLembit, величезний криголам SuurTõll, гідроплан ShortType 184 та інші об’єкти, котрими можна прогулятися. Окрім всього цього багатства до послуг відвідувачів сучасні стимулятори й апарати віртуальної реальності, за допомогою яких будь-хто охочий має змогу як злетіти в небо, так і зануритися на дно океану, або ж вирушити в реалістичну навколосвітню подорож. Хоча квиток сюди і коштує 10 євро, що для Естонії не так вже й мало, така вартість цілком виправдана: батьків, котрих дружини у вихідний відправляють сюди з дітьми, самих доводиться мало не силоміць витаскувати.

Музей історії медицини, Рига

Унікальне місце, вказане практично у всіх путівниках по столиці Латвії. Усе тому, що саме в цьому музеї, заснованому видатним місцевим лікарем Паулом Страдиньшом, можуть доступною мовою розповісти про медицину все, що відомо науці. Експозиція розташована на чотирьох поверхах і ділиться за темами: кімнати з інструментами від давнини і до сучасних технологій, кунсткамера, де можна на власні очі побачити, наприклад, собаку з двома головами та інші результати сміливих експериментів, і музей фармацевтики з унікальними препаратами минулих століть. Також є спеціальна інсталяція, завдяки якій кожен гість занурюється в середньовічну Ригу і може пройтись тамтешніми аптеками, послухати, про які хвороби і ліки говорять містяни й оцінити монастирський шпиталь. Розташоване все це у п’яти хвилинах ходьби від монументу Свободи, за адресою: вулиця Антоніяс, 1. Дорослий квиток коштує 2 євро.

Музей чортів, Каунас

Однією з пам’яток веселого студентського Каунаса, поза сумнівом, є знаменитий музей чортів, котрий, як і численні подібні унікальні об’єкти, «розпочинався» у порядку приватної ініціативи. У даному випадку і жителі міста, і гості мають завдячувати місцевому ексцентричному художникові Антанасу Жмуйдзінавічусу, котрий протягом 60-ти років збирав по всьому світу фігурки і маски нечистої сили. На момент його смерті у студії зберігалося понад три сотні унікальних експонатів із дерева, тканини і пластику. Для всіх, хто цікавиться чи бодай не боїться відьом, чаклунів і бісів, відвідини цього міні-музею, безумовно, мають бути в обов’язковій програмі по Литві. Тут і страшно, і весело водночас, оскільки художник любив посміятися над нечистю, збираючи й карикатурні об’єкти. Утім, за всім цим символізмом проглядаються і реальні людські риси. Особливо вражають танцюючі над картою Литви Гітлер і Сталін в образі дияволів. Вхідний квиток коштує півтора євро.

Музей жертв геноциду, Вільнюс

Прозваний у народі як «лігво КДБ», він відкрився практично відразу після проголошення Литвою незалежності – 1992 року. Сама будівля, зведена ще 1899 року як Палац правосуддя, розташована на головній вулиці Вільнюса – проспекті Гедимінаса. За часів Радянського Союзу тут облаштувався головний офіс республіканського Комітету держбезпеки – саме за цими стінами складали списки неугодних громадян, проводили допити, застосовували тортури і навіть вбивали. Найбільш похмурий вигляд має підвальне приміщення – там містилася невелика в’язниця і розстрільна кімната зі слідами від куль. Окрім підвалу для відвідувачів відкрито три поверхи, де вони мають змогу ознайомитися з розсекреченими документами, спеціальною технікою, яку використовували для прослуховування і фотографування громадян, і навіть переглянути документальний фільм. Вартість вхідного квитка – 4 євро.

    

Вам це буде цікаво:
Валга. Місто на перехресті
Люди, які люблять подорожувати, зазвичай відвідують одні й ті самі місця. Париж, Венеція, Рим, Краків, Дрезден уже так давно звикли до туристів, що часто поглядають на них трохи зверхньо, копиливши губи, у той час як маловідомі, але не менш цікаві містечка чи селища завше раді гостями.
10 фактів про Естонію
Якщо вам не вдалося вирушити кудись улітку, не варто засмучуватись – деякі країни буквально розквітають саме восени. Одна з таких красунь – крихітна Естонія, яка розкинулась на узбережжі Балтійського моря. Саме про неї та її жителів далі в Outlook.
Каламая: перша лінія естонського авангарду
У тихих водах рибальських сіл вирують ідеї. Талліннська богема відродила до життя старовинний приморський квартал Каламая. У Середні віки тут селилися рибаки і човнові майстри, а зараз сюди стікаються ловці душ, що плетуть строкаті сітки студій, галерей, лавок і кафе на зелених вулицях, що біжать до моря.
Що вони їдять: Латвія
Прийнято вважати, що Латвія – це ризьке узбережжя, старовинні й затишні міста та прекрасний клімат. Усе це вірно, от тільки багато хто забуває про місцеву кухню. Outlook, побувавши там, не може не поділитися розповіддю про смачні, а інколи й дуже незвичайні страви.
Ужупіс – Монмартр по-литовськи
Ужупіс – найвідоміший район у всій Прибалтиці. І хай вона невелика, цей вільнюський осередок свободи, гармонії і креативу заслуговує на свою славу. Ми провели там кілька чудових днів, тому з радістю ділимося своїми враженнями.
Тварини у місті – коли люди з природою в злагоді
Багатьох містян іноді дратують кішки, собаки і навіть голуби на вулицях. А спроби зоозахисників вберегти їх від нападок людей і голоду часто малоефективні. Але у світі прекрасні міста, в яких люди відмінно уживаються з оленями, павичами і великою рогатою худобою…
Хаапсалу: естонський настрій
Ми знаємо Естонію як батьківщину Skype і самобутніх страв на кшталт молочного супу з овочами, ми дивуємось відсутності майбутнього часу в національній мові. А сьогодні розглянемо крихітку-країну більш предметно, заскочивши в «осиновий гай» – місто Хаапсалу, столицю Ляенеського повіту держави.
Крилаті символи народів
У кожної держави є свої офіційні символи: прапор, герб і гімн. Але, крім традиційних «розпізнавальних знаків», є і народні – приміром, улюблений птах. Саме про них далі в OUTLOOK. Щоб «задокументувати» народну любов, 1960 року в Токіо на міжнародній конференції із захисту пернатих було введено поняття «національний птах».
Хвилями часу: Історичні вітрильники Естонії
Історія Естонії зберігається не у пергаментних сувоях, а у свинцевому літописі Північного моря. Звивиста берегова лінія протяжністю три тисячі кілометрів бачила мільйони вітрильників, починаючи зі смугастих полотнищ драккарів і закінчуючи поземним польотом кліпера над хвилями за доби пари й електрики.
Якщо у тебе 10 доларів і ти у Вільнюсі
Сьогодні ми знову будемо витрачати заповітну хрустку зелену папірчину, на котрій зображений видатний американський фінансист Александер Гамільтон. На що нам її вистачить у затишному литовському Вільнюсі – далі в OUTLOOK. У наші дні Вільнюс, як і вся Литва, перебуває в стані поступового, але впевненого економічного зростання...
Музеї, що лікують
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
"100 років державності". Посольство Латвії організувало публічну дискусію, присвячену сторіччю незалежності
13 вересня 2018 року Посольство Латвійської Республіки в Україні спільно з Дипломатичною академією України організували публічну дискусію на тему «Сто років державності: уроки латвійського та українського досвіду», яку відкрили Посол Латвії в Україні Юріс Пойканс та директор Першого європейського департаменту Міністерства закордонних справ України Василь Химинець.
100 років незалежності країн Балтії. Посли Латвії, Литви та Естонії зустрічають друзів
Цього року країни Балтії - Литва, Естонія і Латвія - відзначають сторіччя проголошення незалежності. Тоді Українська Народна Республіка однією з перших визнала право балтійських народів на самовизначення. У Ризі й Талліні деякий час навіть діяли дипломатичні представництва УНР. Своєю чергою після розпаду СРСР Литва, Естонія і Латвія серед перших визнали незалежність України і встановили з нею дипломатичні відносини.
Історія однієї вулиці: Брівібас
Сьогодні в нашому циклі, присвяченому найцікавішим вулицях планети, ми розповімо про Брівібас – головну та одну з найцікавіших вулиць Риги. Старе місто Риги – справжня перлина латвійської столиці, яка прекрасно збереглася.
Посольства Литви та Австралії представили в Києві виставку фотографій «Олєґас Труханас – легенда Литви та Австралії»
Посольство Литовської Республіки в Україні, Посольство Австралії в Україні i Національний музей Тараса Шевченка представили в Києві виставку фотографій «Олєґас Труханас – легенда Литви та Австралії».
Посол Герт Антсу провів прийом на честь початку головування Естонії в Раді Європейського союзу
Надзвичайний і Повноважний Посол Естонії в Україні Герт Антсу провів урочистий прийом на честь початку головування Естонії в Раді Європейського Союзу.
В Одесі пройшли Дні Литви і бізнес форум, присвячений туристичному потенціалу країни
З 14 по 18 червня в Одесі рамках вже традиційних Днів Литви пройшов бізнес форум, присвячений туристичному потенціалу Литви і відкриття литовської ярмарки "Казюкас".
В Одесі представлять туристичні можливості Литви
16 червня в Одесі відбудеться бізнес форум, присвячений туристичному потенціалу для представників туристичних послуг України, представників українських та литовських державних установ і посольств, членів громад та представників засобів масової інформації.
Посол Литви нагородив переможців конкурсу «Я – європеєць»
У Посольстві Литовської Республіки в Україні відбулося нагородження 26 переможців і призерів IV Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць», які представили 16 регіонів України. Урочисте нагородження відбулося за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса.
Закрити
Outlook facebook page