RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Баальбек – місто Сонця

Баальбек – місто Сонця

Можливо, це були атланти під три метри на зріст або інопланетяни, які випадково забрели на Землю й були змушені побудувати космодром. А може, це фінікійці так намагалися вшанувати свого верховного бога Баала гігантською спорудою. Досі ніхто не дав відповіді, що ж за цивілізація звела Баальбек – одну з величних пам'яток Лівану.

Мабуть, найдивовижнішими у конструкціях храмового комплексу Баальбек є його «цеглини». Вони не просто великі, а величезні. Багато з них важать сотні тонн, а деякі сягають і тисячі. Ба більше, гігантські камені не лежать на землі, а використані у спорудах на висоті 7-8 метрів. Усі блоки акуратно складено і з'єднано між собою так, що просунути між ними навіть лезо чи голку важко. Та особливо дивує і вражає камінь «Південний». Він лежить неподалік основних будівель, у найближчій каменярні, та вважається найбільшим на землі обробленим каменем, адже завдовжки гігант сягає 23 метрів, ширина і висота його близько 5 метрів. Важить це рукотворне диво півтори тисячі тонн. Його чомусь не дотягли до будмайданчика й залишили осторонь. Місцеві впевнені, що камінь має цілющу силу, а тому сюди часто приходять жінки, котрі мріють мати дітей, щоб полежати на ньому й набратися енергії. Не меншої поваги заслуговують стародавні зодчі, які звели колони храмових будівель заввишки із шестиповерховий дім. Їх зроблено з рожевого граніту й відполіровано до блиску. І хоча для більшості час виявився невблаганним, уцілілі колони й досі дивують мандрівників своєю перемогою в тисячолітній боротьбі над вітрами та палючим сонцем. Кожна колона важить 45 тонн і в діаметрі два з половиною метри. Є в Баальбеку й унікальні сходи, найширші з усіх відомих. На кожній зі сходин легко можуть розміститися до ста чоловік. Крім того, під головним храмом комплексу існує складна система підземних ходів, таких широких і високих, що ними могла проїхати навіть колісниця. Ці ходи є частиною найбільшої загадки Баальбека – підніжжя храму Юпітера. Науковці стверджують, що фундамент споруди було закладено набагато раніше, ніж саме місце поклоніння давньому богові, однак справжнє його призначення їм невідоме. Додають історичного «туману» й численні щербини в стінках «цегли». Хтось стверджує, що це сліди від ручного зубила, інші наполягають, що обробляти такі гігантські камені без складної техніки було неможливо, інакше на зведення потрібно було б залучити понад п'ятдесят тисяч люду, а це непомірна кількість на ті часи. Не менш загадковими є численні квадратні отвори в стінках брил. Вони характерні для всіх стародавніх гігантських споруд (єгипетські піраміди, храми інків). До слова, сусідні пам’ятки, зведені на честь богів Венери й Бахуса, скромніші та не приховують під собою підземних ходів.sdfvszdv.jpgФото reddit.com

Незрозумілим залишається і те, як у давнину архітектори змогли не тільки перевертати гігантські брили без технічних засобів, але й піднімати їх на значну висоту. Деякі перекази свідчать про спеціальну дуду, яка могла мелодією розм’якшувати камінь. Інші дослідники впевнені, що їм допомагала антигравітація, якою володіли посвячені. Існує також версія, що нібито єгипетські жерці поливали каміння якоюсь рідиною, і те ставало м'яким, немов глина. Найбільш приземлені теорії оповідають про надміцні канати й колісниці, за допомогою яких будівельники Баальбека переміщали вантажі. Однак жодного документального опису спорудження досі не знайдено.IMG_2064.jpgФото mooreexploring.com

Тривалий час Баальбек з усіма своїми таємницями спочивав під товстим шаром землі та сміття. Роки пішли в археологів, щоб його розчистити. Першими серйозними дослідниками стали німці. Провівши розкопки на початку минулого століття, вони заявили, що храмовий ансамбль побудували римляни в період правління Нерона. Дотримувалися римської версії і французи, долучившись трохи пізніше для проведення реставраційних робіт. Шумери ж, які жили колись на цій території, згадували Баальбек як володіння легендарного Німрода, який вирішив відновити місто після потопу, скориставшись силою гігантів. Інші арабські тексти називають місто власністю Каїна, син Адама. Дехто наполягає, що фундамент, який нині слугує подіумом для центрального храму, був підмурівком Вавилонської вежі. За часів правління фінікійців тут поклонялися верховному богові Баалу. Коли ж Александр Македонський завоював ці землі, то став володіти й цим полісом. Наступні його господарі греки перейменували Баальбек у місто Сонця. Араби ж використовували його як фортецю, а остаточно зруйнував Тамерлан. Повного занепаду храмовий ансамбль зазнав через численні землетруси. Та все ж, пройшовши крізь тисячоліття, Баальбек залишається неймовірно гарним. Його грандіозні споруди важко з чимось порівняти. І навіть побитий часом він здається недобудованим.twitter.com.jpg
Фото twitter.com

Щороку влітку в Баальбеку відбуваються музичні фестивалі класичної музики, джазові та поп-концерти. Окремі дні присвячують балету. Колись поблизу збиралися побудувати міжнародний аеропорт і мережу готелів. Утім, проект не було реалізовано. Можливо, це врятувало пам'ятку від масового потоку туристів. А тому до Баальбека, як і раніше, їдуть не в межах обов'язкової екскурсійної програми, а за покликом душі. Знавці радять зустріти в цьому місті-храмі світанок, щоб на власні очі побачити, як сонце несміливо ковзає по тисячолітніх стінах, падає на сходи, розтікається килимом, наповнюючи сяйвом кожну шпарину та обіцяючи місту ще не одне тисячоліття свого протекторату.JPsFkFA.jpgФото imgur.com

Дістатися Баальбека можна з Бейрута. Дорога веде на схід через барвисту долину Бекаа в напрямку Дамаска. Сучасний же Баальбек – це невелике провінційне містечко, де все ж є кілька готелів. Вхід на територію храмового комплексу відкрито до вечора, а довкола пам’ятки чимало сувенірних крамничок. Найбільш ходові товари там – фальшиві римські монети й футболки із символікою Хізбалли.

Головне фото lonelyplanet.com

Вам это будет интересно:
Краса та спокій: найгарніші храми Азії
Буддисти кажуть: «Щоб позбутися страждання, треба позбутися бажання». А для цього є відповідні місця. Сьогодні ми зібрали для вас п'ятірку дивовижних храмів, де буддисти і прості туристи шукають гармонії для своєї душі.
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Висоти Сходу
Стереотипи – страшна річ. За «допомогою» них у нас в голові формується певна картина світу, яку не так просто змінити. Взяти, приміром, поняття «хмарочос». У 90% людей в уяві відразу ж виникають американські міста, знайомі з фільмів і ТБ. Цілком логічно, та ось тільки в наш час, щоб побачити кращу панораму на шикарні хмарочоси, курс слід тримати на схід.
ФОТОПРОЕКТ: Варшава звисока
Ми ловили промені весняного сонця на майже порожніх варшавських вуличках в неділю. Коли сонце сховалося за хмарочосами - ми піднялися на найвищий з них, щоб побачити захід.
Найкрасивіші костьоли світу: Чарівність і божественна сила
Архітектура храмів має багату, цікаву, а часом і неоднозначну історію. Часто саме з будівництва храмів, архітектура котрих вирізнялася особливою педантичністю і хитромудрістю, розпочиналися новаторства і закладалися основи течій в архітектурному мистецтві. Сьогодні розглядаємо і насолоджуємося найяскравішими у своїй красі зразками костьолів.
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
"Le Grand Louvre"
В найбільш знаному музеї світу, французькому Луврі, було впершо відкрито двері для публіки в 1793. Хоча й до цього ця будівля була відома далеко за межами Франції. Тільки от використовувалась вона далеко не в таких піднесених цілях, як зараз.
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Вік живи, вік учись: найцікавіші кампуси світу
Цією статею ми хочемо надихнути як нинішніх, так і майбутніх студентів підбіркою найбільш вражаючих університетських містечок і кампусів. Напевно і ті, хто вже має освіту, теж будуть в захопленні від них і замисляться, чи не отримати ще одну, адже в таких місцях гризти граніт науки, вочевидь, можна з більшим апетитом.
Ми там були: Прага
Де віднайти найвужчий у Чехії готель «Clementin» завширшки всього близько 3 метрів, як вибрати між Pilsner Urquel, Krušovice і Gambrinus, коли годувати золотих коропів і чому 91-ий трамвай не такий як усі? Про це і не тільки дізналася Ельвіра Матросова. І, попри те, що це місто стоїть на Влтаві (дослівно wilth-ahwa – дика вода), воно аристократичне, стримане, спокійне, хоча і далеке від пуританства.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники.
Вище за всіх! Оглядові майданчики світу
Природа подарувала світові чимало вершин, котрі щохвилини дарують відвідувачам безкрає почуття свободи. Міста зводять хмарочоси, хизуючись одне перед одним і, не вдовольнивши амбіції, будують оглядові майданчики на рівні висоти пташиного польоту. Пурхаючи від континенту до континенту, затамувавши подих, милуємося оглядами нашої планети.
ВІДЕО: Підкорити природу. Найвражаючі віадуки світу
Нерідко природа посилає людям випробування. Час від часу стихію доводиться приборкувати і підкорювати. Зі спорудженням мостів водні перепони перестали бути для людства проблемою. Та що ж робити, коли населений пункт розділений яром або ущелиною? Не скрізь же прокладеш заповітний місток з опорами.
Не вежею єдиною. ТОП кращих творінь Густава Ейфеля
Кажуть, Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Знаменитий письменник вважав, що вона спотворює Париж і не приносить місту ніякої користі. Проте його частенько можна було зустріти в затишному кафе на вершині конструкції. У таких випадках автор «Любого друга» говорив, що «тільки тут клята вежа не трапляється йому на очі...»
Канадські хмарочоси: не тільки вгору, але і вниз
Навряд чи знайдеться така людина, котра б не скасувала свою зустріч чи прогулянку, побачивши не найкращу погоду за вікном, оскільки вдягатися, утеплятися, чекати на холоді транспорт – це цілий атракціон, і взагалі краще закутатися у плед і почитати книжку.
Монсеррат: у гості до янголів
Якщо зазирнути в записники мандрівників, котрі готуються вирушити до Іспанії, то після популярної Барселони другою позицією в списку неодмінно буде Монсеррат. Монастирська гора є обов’язковою для візиту і у місцевих мешканців, вони вважають за потрібне бодай раз на рік відвідати релігійне серце Каталонії.
Великий шовковий шлях по-таджицьки
Зачувши словосполучення «великий шовковий шлях», одразу уявляєш собі відважних мандрівників і нескінченні каравани, повні коштовностей і дивовижних товарів, що перетинають країни та континенти. Сьогодні ми розповімо про таджицькі міста, котрі слугували у давнину найважливішими перевалочними пунктами цієї торговельної артерії.
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».
Королівська розкіш: скарбниці Данії
Навіщо мати трьох дружин, якщо можна примножувати коштовності? А коли ім'я короля буде підкріплено колекцією сімейних реліквій, варто подумати і про ту єдину, яка продовжить іменитий рід. Знаючи, що ось-ось настане Тридцятирічна війна, король Данії і Норвегії Крістіан IV дає наказ побудувати замок-фортецю.
Камбоджа має бути всередині. Ангкор-Ват
У самому серці джунглів, оточений смужкою води по периметру, розташувався гігантський прямокутник правильної форми, ніби дає уроки геометрії зіркам, що споглядають зверху. Мовчазне небо бачило години блискучої слави і болісного падіння цього дивовижного об’єкта. Понад половину тисячоліття він був головною перлиною загадкової кхмерської імперії...
Закрыть
Outlook facebook page