Вік живи, вік учись: найцікавіші кампуси світу
У нашу добірку потрапили як «класичні» студмістечка навчальних закладів із багатовіковими традиціями, так і більш сучасні кампуси, що задають моду і нові стандарти комфорту вже у двадцять першому столітті. Тому обирай досхочу – кому замок чи фортецю, кому – футуристичний гуртожиток.
Cite A Docks
Французьке місто Гавр, що на півночі країни, здавна відоме як торговий порт, тому морських атрибутів і символів тут вистачало у всі часи. Коли місцева влада замислилась над будівництвом нового університетського міста і звернулась за проектом у модне архітектурне бюро, неодмінною умовою було вплести портову естетику у майбутній проект, на реалізацію якого було не так багато часу, та й бюджет піджимав. Добряче поміркувавши, дизайнери запропонували геніальне рішення – зробити комфортабельне і недороге у виробництві студмістечко з колишніх вантажних контейнерів. Ідея припала муніципалітету до смаку, робота закипіла, і ось уже кілька років цей дивовижний об’єкт тішить око не тільки туристів, а й студентів. Адже окрім оригінальної форми, чудових умов для життя, він ще й може похизуватися прекрасним краєвидом моря, оскільки розташований прямо на березі Ла-Маншу. Чого бракує ще для натхнення і відмінного навчання?
Святая святих
Англійське місто Оксфорд - це не просто практично тисячолітній університет, джерело знань і неймовірної атмосфери. Саме місто – це ціла система елітних шкіл, коледжів і вищих навчальних закладів, у якій не так легко розібратися, оскільки цю структуру виробляли ще з XI століття. Мешкають тут щороку принаймні 30 тисяч людей, тому гуртожитків і кампусів функціонує кілька – деякі для викладачів, деякі для студентів, а ще є для обслуговуючого персоналу. Територія містечка – це якийсь унікальний синтез минулого і сучасного, оскільки традиції тут тісно переплітаються із сучасними технологіями. Хоча двієчників в Оксфорді практично не буває, здається, що навіть їх ці стіни, фортеці, вежі і корпуси мотивували б учитися «на відмінно».
І форма, і зміст
Студентське містечко Тієтген завдяки пануючій тут атмосфері творчості, молодості й архітектурі назавжди прославило передмістя Копенгагена – Орестад. Головною пам’яткою вважають основну будівлю кампусу – круглу, семиповерхову, розраховану на 350-400 студентів. До їхніх послуг не лише затишні кімнати, а й загальні ігрові і спортивні зали, сучасні бібліотеки і просторі кухні. Форма будівлі символізує дружбу і єдність студентів з усього світу, що мешкають тут. Зелені тераси, міні-озеро, велосипедні доріжки в окрузі, майданчики для баскетболу і футболу – загалом жити тут саме задоволення.Фото flickr.com
Губка, що всотує знання
Дуже часто і дизайнери, і самі замовники кампусів чи цілих студмістечок вкладають в їхню архітектуру певні смисли, щоб майбутні мешканці замислювалися не тільки над практичним застосування зручностей. Так і творці головного гуртожитку Массачусетського технологічного університету надали йому незвичайну форму губки, натякаючи студентам, що саме так – жадібно і швидко – слід всотувати нові знання і досвід. Будівля, прозвана Simmons Hall, – найбільш престижна і дорога з-поміж інших університетських. Оренда кімнати тут обходиться за ціною однокімнатної квартири у Бостоні. Утім, 344 житлові кімнати ніколи не пустують, а черга на заселення складена на багато років уперед, Усе тому, що вчитися і жити тут не лише зручно, а й корисно: серед сусідів майбутня еліта країни, перспективні стартапери, дослідники і науковці.
Прообраз Хогвартса
Окрім самих пригод юного чарівника і перипетій у сюжеті не менше захоплення під час перегляду саги викликала й атмосфера, що оточувала Гаррі і його друзів. Вежі, просторі класи, затишні спальні, вікові бібліотеки, вітальні з каміном, довгі їдальні – все це є не тільки у вигаданому Хогварді, але і в кампусах головного університету Шотландії, розташованого в Глазго. Саме його автори серії про фільмів про Гаррі Поттера взяли за взірець при проектуванні декорацій і створенні необхідної для фільму обстановки. Тут мають задоволення жити і гризти граніт науки студенти із 140 країн світу. До їхніх послуг власний кінотеатр, театр, басейн, спортивні секції і понад сто клубів за інтересами. Серед випускників – 7 лауреатів Нобелівської премії, один прем’єр-міністр Шотландії, а інтереси студентів перед ректорами в наші дні відстоює ніхто інший, як Едвард Сноуден.
Головне – кмітливість
Перенаселеність – одна з головних проблем південноафриканського Йоганнесбурга, тому місцевим університетам доводиться ламати голову над тим, де розмістити своїх студентів. Відмінне рішення пару років тому придумала міська влада, віддавши на відкуп студентам… колишній елеватор. Розташований поблизу від центру міста, він не викликав багато довіри до того моменту, поки будівлю не було перероблено у безпечну і комфортну для життя. Житлову площу розширили за допомогою вантажних контейнерів (привіт, Гавре!) і завдяки цьому тут вдалося розмістити чотири сотні студенів. Сьогодні об’єкт, названий Mill Junction – головна пам’ятка університетського району.Фото curiouslines.com
Теплий колір у північних пейзажах
Естонці можуть похвалитися найцікавішим студентським містечком з-поміж усіх країн колишнього СРСР, оскільки вся територія їхнього Професійного навчального центру, розташованого прямо на кордоні з Латвією, не може не викликати захоплення. На тлі загалом скромного сусіднього містечка Валги сам науковий центр особливо виділяється своїм «бджолиним дизайном» і яскравим кольором. Окрім чисто естетичної функції, форма бджолиних стільників обрана невипадково: продумані вікна дають змогу ефективно освітлювати аудиторії і кімнати гуртожитку природним світлом, що дуже важливо для північної країни. І студенти, і викладачі пишаються своїм навчальним містечком, оскільки воно заряджає позитивом і енергією на продуктивну діяльність.
Головне фото matadornetwork.com