RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Королівська розкіш: скарбниці Данії

Королівська розкіш: скарбниці Данії

Навіщо мати трьох дружин, якщо можна примножувати коштовності? А коли ім'я короля буде підкріплено колекцією сімейних реліквій, варто подумати і про ту єдину, яка продовжить іменитий рід. Знаючи, що ось-ось настане Тридцятирічна війна, король Данії і Норвегії Крістіан IV дає наказ побудувати замок-фортецю.

Туди перевозить усе золото, прикраси і зачиняється в ньому. Подейкували, свою єдину монарх так і не знайшов, зате створив найбільшу скарбницю Королівства Данії – палац Розенборг.

Корона з крапель роси

У ті далекі часи скарбницю Розенборгу, як і решту королівських надбань, мало кому щастило споглядати. За легендою, одним з перших, хто оцінив багатство данської корони, був російський цар Петро Перший у 1716 році. Щойно він переступив поріг палацу, як його охопила заздрість. Він пройшовся залами і підвалами, люб'язно вислухавши оповіді про розкішне майно, а на ранок зник. І не просто так, а щоб по пам’яті повторити красу Розенборгу в себе у Росії.

Для простих людей замок відчинив свої двері набагато пізніше. Данський письменник Ганс Крістіан Андерсен через століття в жартівливій формі розповідав дітям історії про вередливих королів і королев, які вимагали від придворних створити корону з крапель роси, або про старих тролів у короні з крижаних бурульок і полірованих соснових шишок. І всі знали, що мова йде про володіння скарбниці Розенборгу.27d090f256588c29c1b1442cfd6adb82-rosenborg-slot.jpgФото lonelyplanet.com

Зараз її можуть відвідати всі охочі. Стіни палацу, виконані у стилі ренесансу, пропонують оцінити твори живопису не тільки відомих художників, а й самих данських королів. Вражають колекції місцевих скульптур, гобеленів, дорогоцінні меблі, монарші реліквії і, звичайно ж, тронна зала. Подейкують, те, що доступно відвідувачам – усього 20 відсотків усієї скарбниці. Розенборг пронизаний секретними ходами, які й донині є державною таємницею. Але туристів мало цікавлять діаманти і золото, найчастіше відвідувачі фотографуються... біля туалету! Головне надбання палацу – експонат 17 століття, одна з перших убиралень, максимально наближена до сучасного стилю. Саме її особисто розробив король Крістіан IV. Утім, оригінальним клозет був лише кілька років, схожі туалети за короткий час стали буденністю в монарших дворах Англії, Франції та Австрії.Фото tourblogger.ru

Rosenborg slot

Адреса: Oster Voldgade 4A, Копенгаген

Ціна вхідного квитка: дорослий – 90 крон (12 євро), дітям до 17 років – безкоштовно.

Замок однієї п'єси

«Старовинне містечко під назвою Гельсінгер стало Ельсінором. І прожив у ньому своє коротке життя принц Гамлет» – це перше, що ви почуєте, ступивши на землю данського острова Зеландія. Легендарній вигадці Шекспіра про данського короля вже понад 400 років, а в туристів і досі мороз іде по шкірі в очікуванні привидів. Сьогодні замок Кронборг є другою скарбницею Данії, а 600 років тому помпезний нині палац був простою фортецею Крог. Повз неї курсували тисячі торговельних кораблів у Балтійському морі, залишаючи як мито заморські сувеніри. А ось епіцентром розкоші та багатства Крог став з 1585 року, коли фортецею почав володіти король Фредерік II. Він щедро вкладав у палац, аби надати йому сучасного на той час вигляду. А ще через століття Кронборг стає жертвою пожежі, де загинуло понад сотню людей. Після реставрації колишній помпезний палац віддають військовим, а деякі прибудови на довгі роки стають в'язницями.

Читайте також: Вік вижи, вік учись: найцікавіші кампуси світу

Найголовнішою пам'яткою замку є аж ніяк не золото з оздобленням. За переказами, у ньому дрімає легендарний король, засновник Данії Хольгер Данський. Він спить доти, доки його країні не загрожує смертельна небезпека. А як щось станеться, король прокинеться, підніметься зі свого крісла, візьме свого меча і так ударить по ворогу, що грім пролунає на весь світ.maxresdefault.jpgФото youtube.com

Для туристів відкрито палати короля Фредеріка II і королеви на другому поверсі, декілька залів на третьому. Інтер'єри витримані у стилі ренесансу і бароко. Особливий захват у відвідувачів викликає бальна зала завдовжки 62 метри. Ще однією принадою Кронборгу є сім гобеленів із зображенням данських королів. Завдяки підсвічуванню, звуковому супроводу з пострілами гармат і легендам палац справляє неабияке враження.Elsinore.jpgФото nixpixmix.blogspot.com

Сьогодні Кронборг є королівською резиденцією, монархи використовують його у представницьких цілях для особливо урочистих подій. Замок приймав високих гостей 1992 року, коли відзначали срібне весілля королівського подружжя. Кронборг є туристичним центром Данії. Щороку його відвідує близько 200 тисяч чоловік. Туристи можуть оглянути форти замку, численні кімнати і зали, королівські покої, підземні каземати, каплицю. Також у його стінах міститься Данський морський музей.

Kronborg slot

Адреса: Kronborg 2C Helsingør

Ціна квитка: дорослий – 90 крон (12 євро), дитячий – 35 крон (3,35 євро)

Скарби нації

А третє місце за кількістю експонатів належить Данському національному музею, який облаштовано в особняку у стилі рококо, поблизу замку Крістіансборг. Практично щороку групи молодих археологів і вдень і вночі копають данську землю в пошуках скарбів. Останню знахідку було виявлено в липні 2015 року – дві тисячі золотих спіралей бронзової доби. Зібрання Національного музею неймовірно багате і широко відоме. Саме тут можна побачити безцінне надбання нації – сонячну колісницю SunChariot – унікальний експонат, єдиний у всьому світі. Це бронзова з позолотою мініатюра завдовжки 60 см. Вона зображує коня, запряженого в колісницю у вигляді сонячного диска. Цілком імовірно, що скульптура мала релігійне значення.Фото handluggageonly.co.uk

Також у музеї зберігаються й інші цікаві та незвичайні експонати, як-от: прилавок торговця гашишем з Християнії, автентичний домашній інтер'єр вікторіанської епохи, стародавні камені з рунічними написами, трунхольмська колісниця, золоті роги з Галлехуса, срібний казан, колісниця із Дайберга. Представлено в музеї і чудову колекцію епохи Середньовіччя – королівські медалі, старовинні монети, зброю, предмети інтер'єру, картини, церковне начиння, золоті вівтарі, посуд, ювелірні вироби.frilandsmuseum.jpgФото scanmagazine.co.uk

Nationalmuseet PrinsensPalæ

Адреса: NyVestergade 10, Копенгаген

Вхід вільний.

Головне фото tripsavvy.com

Вам это будет интересно:
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Покоління дахів
Вони стають місцем найкрутіших тусовок, джерелом незвичайних ідей і непередбачуваних відкриттів. На пік своєї популярності виходять цілі особняки, храми, сади, басейни, стадіони – і все це на верхівці будівель! OUTLOOK запрошує вас на знайомство з найзапаморочливішими висотами і неймовірними краєвидами.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники.
Дипломатія в умовах карантину. Новопризначені посли п'яти держав вручили вірчі грамоти
Вчора, 30 липня, відбулись церемонії вручення вірчих грамот Президенту України Володимиру Зеленському послами Данії, Афганістану, Литви, Чорногорії та Саудівської Аравії
Архітектурна мімікрія Піднебесної
Немає нічого неможливого для умілих рук китайських майстрів. Жителі Піднебесної дуже допитливий та заповзятий народ. Вони легко копіюють ідеї, а деякі з них пройшовши крізь азійське сприйняття світу, трансоформуються в щось зовсім несподіване…
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
ВІДЕО: Підкорити природу. Найвражаючі віадуки світу
Нерідко природа посилає людям випробування. Час від часу стихію доводиться приборкувати і підкорювати. Зі спорудженням мостів водні перепони перестали бути для людства проблемою. Та що ж робити, коли населений пункт розділений яром або ущелиною? Не скрізь же прокладеш заповітний місток з опорами.
Великі криві Фріденсрайха Гундертвассера
Він вигадав своє ім’я, щоб не бути схожим ні на кого іншого. Бунт його індивідуальності став основою для величезної творчої спадщини, а архітектура – продемонструвала можливість поєднувати екологічність і сучасні технології.
ФОТОПРОЕКТ: Варшава звисока
Ми ловили промені весняного сонця на майже порожніх варшавських вуличках в неділю. Коли сонце сховалося за хмарочосами - ми піднялися на найвищий з них, щоб побачити захід.
Канадські хмарочоси: не тільки вгору, але і вниз
Навряд чи знайдеться така людина, котра б не скасувала свою зустріч чи прогулянку, побачивши не найкращу погоду за вікном, оскільки вдягатися, утеплятися, чекати на холоді транспорт – це цілий атракціон, і взагалі краще закутатися у плед і почитати книжку.
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».
Камбоджа має бути всередині. Ангкор-Ват
У самому серці джунглів, оточений смужкою води по периметру, розташувався гігантський прямокутник правильної форми, ніби дає уроки геометрії зіркам, що споглядають зверху. Мовчазне небо бачило години блискучої слави і болісного падіння цього дивовижного об’єкта. Понад половину тисячоліття він був головною перлиною загадкової кхмерської імперії...
Висоти Сходу
Стереотипи – страшна річ. За «допомогою» них у нас в голові формується певна картина світу, яку не так просто змінити. Взяти, приміром, поняття «хмарочос». У 90% людей в уяві відразу ж виникають американські міста, знайомі з фільмів і ТБ. Цілком логічно, та ось тільки в наш час, щоб побачити кращу панораму на шикарні хмарочоси, курс слід тримати на схід.
Баальбек – місто Сонця
Можливо, це були атланти під три метри на зріст або інопланетяни, які випадково забрели на Землю й були змушені побудувати космодром. А може, це фінікійці так намагалися вшанувати свого верховного бога Баала гігантською спорудою. Досі ніхто не дав відповіді, що ж за цивілізація звела Баальбек – одну з величних пам'яток Лівану.
Великий шовковий шлях по-таджицьки
Зачувши словосполучення «великий шовковий шлях», одразу уявляєш собі відважних мандрівників і нескінченні каравани, повні коштовностей і дивовижних товарів, що перетинають країни та континенти. Сьогодні ми розповімо про таджицькі міста, котрі слугували у давнину найважливішими перевалочними пунктами цієї торговельної артерії.
Не вежею єдиною. ТОП кращих творінь Густава Ейфеля
Кажуть, Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Знаменитий письменник вважав, що вона спотворює Париж і не приносить місту ніякої користі. Проте його частенько можна було зустріти в затишному кафе на вершині конструкції. У таких випадках автор «Любого друга» говорив, що «тільки тут клята вежа не трапляється йому на очі...»
OUTLOOK: До Дня Незалежності України...
Подорожуючи і захоплюючись заморською красою, іноді не підозрюєш, що в рідній країні є не менше пам'яток, які важливі для всього людства. І сьогодні в честь Дня Незалежності України OUTLOOK підготував для Вас матеріал про семи об'єктах стоять у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що розташовані на території нашої держави.
Святині мусульманського світу: мечеті з історією
Мечеть – це молитовна будівля з куполом. Поруч примикають вежі-мінарети – їх може бути не більш ніж дев’ять; заходячи всередину, паломник звертає увагу на стародавні письмена – уривки з Корану. Лише слова арабською прикрашають стіни: образотворче мистецтво тут заборонено. Сьогодні ми поговоримо про найбільш незвичні скарби мусульманського світу.
Краса та спокій: найгарніші храми Азії
Буддисти кажуть: «Щоб позбутися страждання, треба позбутися бажання». А для цього є відповідні місця. Сьогодні ми зібрали для вас п'ятірку дивовижних храмів, де буддисти і прості туристи шукають гармонії для своєї душі.
Замість Риму та Афін: наймолодші міста планети
Старовинні міста з їхніми пам’ятками архітектури, традиціями й атмосферою – це, безумовно, знахідка для туриста, оскільки саме в них можна багато дізнатися про ту чи іншу країну і її жителів, краще зрозуміти їх. Утім, серед мандрівників можна виділити й іншу групу за інтересами – любителів урбанізму і сучасного містобудування.
Закрыть
Outlook facebook page