"Le Grand Louvre"
Побудований у ХІІ столітті, Лувр встиг послужити і фортецею, і житловим замком, і місцем, де Академія мистецтв влаштовувала вернісажі. На щастя, тепер вже зовсім немає сенсу використовувати цю «французьку знаменитість» як оборонну споруду. Вже давно він став одним із головних пунктів на мапі будь-якого мистецтвознавця . А все ж сьогодні поговорімо не про колекцію, заховану в в стінах музею, адже вона й без того відома усьому світу. Значно ж цікавіше навести факти, які зробили паноптикум таким популярним. Тільки вдумайтеся: торік було встановлено новий рекорд відвідуваності – майже 9 мільйонів осіб.
У Великій Галереї Лувру знаходиться найбільший внутрішній коридор у світі. Уявіть собі, раніше в дощові дні французькі монархи викладали тунель камінням і деревами, запускали тварин і ... починали полювання. Зараз же, окрім функції паноптикуму, цей коридор інколи служить навіть кінематографіним павільойном. Наприклад, у фільмі «Мрійник» Бертолуччі головні герої біжать саме крізь нього.
Фото pinterest.com
В XVII столітті у Лувра були далеко не найкращі часи. Справа в тім, що вінценосні переїхали в Версаль, а про фортецю в самому серці Парижа почали забувати. Будівля пустувала й руйнувалася довгих 50 років, адже про неї взагалі ніхто не дбав. Все змінилося тільки після приходу до влади Наполеона Бонапарта. Імператор особисто зайнявся добудовою та відновленням окремих частин комплексу. У підсумку в Лувра ще й помінялася назва, за імператора фортеця отримала ім'я скромне назвисько «Музей Наполеона».
Часто правителі прагнуть внести зміни в історично важливі об'єкти. І, як правило, їхні спроби, м’яко кажучи, не дуже вдалі. Але, на щастя, тільки не вцьому випадку. Багато французьких керівників намагалися внести щось нове в подобу знаменитої фортеці. Останнє архітектурне нововведення – скляна піраміда перед входом. З'явилася вона зовсім недавно – менше 30 років тому, за керівництва Міттерана. На перший погляд, копія відомої єгипетської споруди здається досить легкою конструкцією. Насправді ж скляна будівля важить близько 180 тонн. Висота теж пристойна – 22 метри.
Фото airtecnics.com
І ще про піраміду. Вона вже давно овіяна легендами та припущеннями, хоча має лише трохи за 20 років. Звучить неймовірно та навіть містично, але найчастіше її пов'язують із іменем диявола. Чутки кажуть, що конструкція складається з 666 скляних пластин, а значить – і побудував її сам Князь Світу. Але занадто забобонних та або вразливим можна не перейматися. Ласкаво просимо на екскурсію, адже офіційна цифра цих пластин, на щастя, 673.
А ось в Об'єднаних Арабських Еміратах не стали чекати появи залу їхньої культури. Шейхи побудували філію Лувру в Абу-Дабі. І що найцікавіше, у 2007 році вони за 400 мільйонів євро викупили франшизу. Так що тепер без будь-яких докорів сумління у них є свій особистий Лувр. Фото blog.headout.com
У кінці 2011 року французькі експерти в галузі живопису влаштували скандал. Вони звинуватили британську компанію-реставратора картини да Вінчі «Свята Анна з Мадонною і немовлям Христом». Мистецтвознавці заявили, що після відновлення полотно стало занадто яскравим. Британці резонно відповідають, що робили все ретельно й згідно з відомостями, що збереглися з часів Леонардо.
Під час Другої Світової Війни найвідоміші шедеври Лувру були перевезені до французьких сіл і надійно заховані. Найбільш тривала мандрівка була, безперечно, у Джоконди. Ця картина за час війни змінила цілих 5 адрес. Ось що значить справжня конспірація!
Фото euronews.com
Крім таємниць і загадок Мони Лізи, туристам дуже подобаються численні Луврські легенди. Найпопулярніша – про примару древнього єгиптянина, мумію якого привезли сюди на початку ХХ століття. Привид отримав прізвисько Бельфегор (ім'я одного з Архідемона ). Він ночами розгулює по Лувру і насилає на всіх, хто йому зустрівся, страшні прокльони.
Якщо ви все ж таки зважитеся відвідати Лувр, і ніякі таємниці та легенди вас не лякають – що ж, це прекрасно. І хоча хтось може вважати музей мало не «найпопсовішим» місцем Парижу, безсумнівно одне: кожен тут може знайти щось цікаве для себе. Ну, зрештою завжди можна сфотографувати Джоконду на мобільний телефон і впевнено заявити: «Я її теж бачив!».
Головне фото aavluxurytravel.com