RU  UK  EN
Статьи  >  Напиши  >  Нормандія очима Корнія Грицюка: Останній прихисток Жанни Д’арк. Частина 3

Нормандія очима Корнія Грицюка: Останній прихисток Жанни Д’арк. Частина 3

Автор: 25.10.2021 | Франція, Нормандія
Корній Грицюк завершує цикл подорожніх нотаток про французьку Нормандію. Після Довіля і Шербура-Октевіле ми запрошуємо вас до головного міста північної частини великої країни – до Руана.

Чим відомий

Коли говорять про Францію, після Ейфелевої вежі і вина в стереотипному сприйнятті багатьох часто спливає ім'я войовничої Жанни Д'арк. Ця відважна жінка назавжди увічнила Руан, адже саме там вона керувала обороною, відбиваючись від англійців,і скніла у в’язниці, слухаючи голоси зверху, і, врешті-решт, була спалена на багатті. Історія міста, як і регіону загалом – це суцільна низка військових перемог і поразок. За ласий шматочок під назвою Нормандія французи, а ще раніше галли билися і з кельтами, і зі скандинавами, і з британцями, і з німцями. Після Другої світової війни все нарешті заспокоїлося, і тепер місто, визнане владою «містом мистецтва та історії» разом з 100 тисячами населення живе спокійно і процвітає.rouen-que-voir-à-rouen-week-end-à-rouen-29-1.jpgФото itinera-magica.com

Заувага туристові

Руан приваблює не тільки своєю спадщиною, а й елементарною зручністю для мандрівників, що дозволяє повною мірою насолодитися пам'ятками старовини. У місті близько 20 км велосипедних доріжок (у велопрокаті за добу беруть 3 євро) і понад 10 км пішохідних вулиць. Саме тут, а не в Парижі ще 1971 року вперше заборонили автомобілям проїжджати вулицею Rue du Gros-Horloge. Тому запасайтеся силами і зручним взуттям – благо, довколишні краєвиди не втомлюють, а лише надихають.

Перший пункт «must see» – величний кафедральний собор Нотр-Дам, який є найкращим прикладом північної готики. Навпроти нього, до речі, винаймав кімнатку Клод Моне, що дозволяло митцеві малювати 150-метрову споруду, розглядаючи її просто у вікно. Вражав собор і Гюстава Флобера, який присвятив йому чимало сторінок роману «Мадам Боварі». Попри всю монументальність, атмосфера поруч із храмом легка і невимушена – всюди наливають сидр і ріжуть сири, розповідаючи туристам байки і легенди – наприклад, про левове серце знаменитого Ричарда, що зберігається в саркофазі, або про Масляну вежу, побудовану за гроші від продажу дозволу на споживання масла під час посту. Отож історій безліч, тільки вибирайте, які слухати..rouen-que-voir-à-rouen-week-end-à-rouen-91.jpgФото itinera-magica.com

Кривими і потрісканими дерев'яними вулицями (іноді складається враження, що їх проектував архітектор явно під градусом) ідемо в бік Старої ринкової площі до місця, де спалили патріотку Жанну Д'арк. Вона і нині продовжує приносити користь французам – сувеніри, часто вельми кровожерливі, туристи розкуповують як гарячі пиріжки. А ще довкола повно всіляких кав’ярень і пекарень. Тому дуже складно зосередитися на засвоєнні історичних фактів, коли в повітрі так солодко пахне випічкою...

Читайте також цикл статей про Нормандію

А концентруватися все-таки треба, адже де ще побачиш такого гарного і монументального міського годинника Gros-Horloge? Фішка його в тому, що з XIV століття і аж до 1927 року часомір працював справно і точно. 1997-го механізм відреставрували, і хтозна, коли тепер він зламається, та й чи зламається взагалі?

Мандрівникам корисно буде завітати до офісу з туризму, який міститься в будівлі колишнього фінансового бюро. Розкішна будівля, зведена ще в епоху Відродження, не просто помпезна, але і корисна – там люб'язні співробітники з радістю допоможуть залагодити будь-які проблеми. Саме звідти на 40-хвилинну оглядову екскурсію середмістям вирушає маленький потяг.rouen-gregory-cassiau.jpgФото en.normandie-tourisme.fr

Церкви, фортеці, музеї, тисячолітні будинки, стіни, які не вберегли місто від чуми, Жанна Д'арк і натовпи всюдисущих туристів, підігрітих кальвадосом – від усього цього можна втомитися. Найкраще місце в Руані, щоб підзарядитися – це пагорб Сант-Катрін. Сидячи там і розглядаючи кораблі, навіть незграбні пейзажі, намальовані у власному блокноті, можуть здатися схожими на роботи імпресіоністів. Звідти відкривається чудова панорама на місто та околиці, а маючи гострий зір, можна навіть побачити Гавр та інші сусідні селища.

Якщо порівнювати Руан з двома іншими містами, описаними нами раніше, він усе ж з іншої вагової категорії – цікавинки в Довілі та Шербурі можна спокійно оглянути за один день. «Готичні Афіни» ж вимагають значно більшої уваги.DSC_0128.jpgФото en.rouentourisme.com

Корисна інформація:

У 8 км від міста є міжнародний аеропорт. Вартість проїзду на громадському транспорті 1,3-1,5 євро. На метро можна доїхати до околиць, де воно перетворюється на електрички.

Практично завжди в місті похмуро та опади, тому парасолька – обов'язковий предмет у валізі.

Середній чек у ресторані на двох з алкоголем – 60-80 євро.

Поряд з музеєм медицини імені Флобера є величний сад лікарських трав і рослин, де як сувеніри продають цілющі відвари, настоянки, мазі.

Крім сиру камамбер, з Руана везуть вовняні товари. Здавна одним з його символів є баран, який у середні віки набув статусу культової істоти.

Головне фото telegraph.co.uk

Вам это будет интересно:
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
"Le Grand Louvre"
В найбільш знаному музеї світу, французькому Луврі, було впершо відкрито двері для публіки в 1793. Хоча й до цього ця будівля була відома далеко за межами Франції. Тільки от використовувалась вона далеко не в таких піднесених цілях, як зараз.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ковзкі забави: Найкращі вуличні ковзанки світу
З криги зводять готелі і висікають фонтани з білим вином, роблять самовари і навіть гасові лампи. Фотографи пішли ще далі: призвичаїлись використовувати сухий лід для створення ефекту диму й туману в кадрі. Напередодні свят OUTLOOK підготував для вас добірку про найпопулярніші льодові арени світу.
Ми там були: Ле-Ман – недоторканий шарм старої Франції
Антон Сак переїхав до Франції, щоб отримати вищу освіту. Він студент хімічного факультету Леманського університету (Le Mans Université). Сьогодні розповідає нам про Ле-Ман – чарівне старовинне французьке місто зі своїм особливим колоритом. Воно мало відоме туристам, проте відвідування його – цікава точка у маршруті.
Абатство Мон-Сен-Мішель: побачити і закохатися
Уявіть собі величну картину: посеред безкраїх хвиль раптом нізвідки перед вашим оком виростає стародавня таємнича споруда – бенедиктинське абатство, що височіє на самісінькій вершині скелі… А довкола острова, на якому воно розташоване, вирують потужні відпливи і припливи, стрімкість яких багато хто порівнює зі швидкістю коня, що мчить галопом.
Водні ворота. Вражаючі порти світу
Аеропорти, залізничні вокзали, автобусні станції практично завжди створюються «за примхою Людини». А ось порти і гавані – це вже спільна творчість homo sapiens і природи. Outlook пропонує вашій увазі найгарніші та найоригінальніші з них.
Нормандія очима Корнія Грицюка: батьківщина парасольок і субмарин. Частина 2
Корній Грицюк продовжує ділитися враженнями від французької Нормандії. У попередньому матеріалі він розповідав про свій вояж до Довіля. Тепер на черзі Шербург, або Шербур-Октевіль. Подвійна назва міста з'явилася на початку 2000-х, коли Шербург злився з Октевілем.
Нормандія очима Корнія Грицюка: яблука, молоко та океан. Частина 1
Для багатьох туристів Франція – це в основному Париж із довжелезною чергою на Ейфелеву вежу, Лувр та околиці з їхнім королівським шиком або курорти Середземного моря. А ось Корній Грицюк, мандруючи цією країною, вирішив податися на північ – у Нормандію! Для наших читачів він підготував цикл подорожніх нотаток про поїздку до Атлантичного океану...
ВІДЕО: Загадка на півдні Франції - печера Шове
У 1994 році в горах на півдні Франції була виявлена печера, всередині якої знаходилося більше тисячі наскельних зображень, що датуються 34 століттям до н.e. На думку експертів, це сліди першої цивілізації на території Європи. Чудовою якістю збережених малюнків печера зобов'язана тому...
Прованс: від Марселя до Монако
Monamour, monami… Усі найкрасивіші слова і пісні про кохання звучать французькою. Переглянути всі вигини Франції і знайти усамітнення у провінції Прованс, що ніжно гойдається на південному сході батьківщини Брижит Бардо й Антуана де Сент-Екзюпері. Старовинні міста від Марселя до Монако просякнуті ліричною античністю, і думки лишитися на Лазуровому березі відвідують знов і знов.
Не вежею єдиною. ТОП кращих творінь Густава Ейфеля
Кажуть, Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Знаменитий письменник вважав, що вона спотворює Париж і не приносить місту ніякої користі. Проте його частенько можна було зустріти в затишному кафе на вершині конструкції. У таких випадках автор «Любого друга» говорив, що «тільки тут клята вежа не трапляється йому на очі...»
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».
Відпустка в радість, або де відпочити в тиші і спокої?
Літо вже зовсім скоро, а це значить, що час планувати відпустку, пакувати валізи і складати список місць must visit. Ми розуміємо, що в шумному місті важко знайти місце, де б панувала повна тиша. А людина так влаштована, що іноді спокій їй просто необхідний.
Квіткові долини світу
Квіткові поля і долини вражають і приваблюють увагу найвибагливіших поціновувачів прекрасного. Різнокольорові розсипи духмяних рослин прикрашають простори майже в кожній країні, у найвіддаленіших між собою частинах світу. Ми пропонуємо кілька варіантів таких квіткових килимів на будь-який смак.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Бельвіль: паризький Вавилон
Напевно, кожна людина знає міф про знамениту Вавилонську вежу, яку так і не судилося побудувати різним народам. Дивно, але те, що не вийшло в легенді, відбувається насправді – десятки різних етносів мирно уживаються в паризькому кварталі Бельвіль і зводять вежу Толерантності на наших очах.
Подорожі до китової пащі
Нам, дорослим, іноді таки вдається втілити в життя дитячі фантазії, побачити наяву історії з малечих снів, відтворити те, що здавалося казкою. Ось мріяли ви коли-небудь побувати в пащі у кита? Ніби вас проковтнула величезна рибина і тривалий час ви там жили, роздивлялись, як там у неї всередині, облаштовували свій побут, плавали та пірнали досхочу?
Закрыть
Outlook facebook page