RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Новини іноземних дипустанов в Україні

Новини іноземних дипустанов в Україні

Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.

Святкування, концерти, виставки

• 1 березня Посольство Республіки Молдова привітало зі святом Мерцишор. Сам символ свята означає прихід весни і являє собою невеликий предмет ручної роботи, прикрашений червоно-білими нитками, який носять навесні у Республіці Молдова

• До тижня Масляної виконувач обов’язків заступника голови дипломатичної місії США в Україні Джозеф Пеннінгтон разом із шеф-кухарем Володимиром Ярославським готували гарбузові та гречані млинці з ікрою лосося під соусом дзадзикі.

160353993_10158826046366936_7419675292385734072_o.jpg

• 12 березня у Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського відбулось святкування 100-річчя від дня народження Астора П'яцолли за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Елени Летісії Мікусінскі та відомого аргентинський музикант Хуана Карлоса Карраско (у форматі відеоконференції). З нагоди ювілею Посольство також протягом тижня (16-23 березня) публікувало відеозаписи, які танцюють танго під музику Майстра (у Фейсбук відео доступні за хештегом #tangoua_piazzolla100).

• 23 березня у Посольстві Пакистану відбулось святкування 81-го Національного дня Ісламської Республіки Пакистан під час якого було піднято прапор.

162430075_268723334748442_5391819332021842680_n.jpg

• 25 березня Посольство Королівства Швеція в Україні відзначило День вафель опублікувавши рецепт цих ласощів. Раніше це була дата свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, але зараз цей день переважно про вафлі. Чому так? Назва свята Благовіщення шведською - Vårfrudagen і вважається, що через помилку вимовляння воно стало Våffeldagen, тобто Днем вафель.

Французька весна 2021

• Посольство Бельгії долучилось до цьогорічного святкування 50-річчя фестивалю «Франкофонія в Україні».

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади Лариса Ґаладза у відеозверненні привітала із початком тижня Франкофонії в Україні.

• 24-25 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен відвідав Харків з нагоди відкриття 17 фестивалю "Французька весна в Україні", який розпочався концертом французького віолончеліста Gautier Capuçon в супроводі New Era Orchestra. Посольство також опублікувало інформацію щодо Міжнародного жіночого дня.

Міжнародний жіночий день

• 1 березня Посольство Аргентинської Республіки започаткувало кампанію із вшанування аргентинських та українських жінок, які прокладали шлях своїми досягненнями та видатними здобутками у різних сферах. Першою історією стала розповідь про шлях становлення Лесі Українки як письменниці, перекладачки, фольклористки, громадської та культурної активістки українського феміністичного руху.

• 5 березня Посол Великої Британії Мелінда Сіммонс зустрілася з жінками, які безпосередньо пов'язані з питаннями кліматичного, екологічного та енергетичного секторів в Україні.

157898576_3993129620707857_1200845872567854866_o.jpg

Враховуючи те, що у листопаді 2021 року Велика Британія в партнерстві з Італією прийматиме Конференцію ООН з питань клімату (#COP26), учасниці зустрічі обговорили надзвичайно важливу роль жінок у цих секторах та питання боротьби зі зміною клімату, а також те, як заохотити перехід до гендерної рівності в екологічній діяльності та політиці

З цієї ж нагоди пані Посол у своєму зверненні закликає розширити участь жінок в екологічній діяльності, а жінок та дівчат — брати на себе активну роль у цій боротьбі за майбутнє! Як головуюча у COP26, Велика Британія прагне бачити, як усі країни приділяють увагу гендерній рівності в екологічній діяльності, включаючи зміцнення лідерства жінок, їхньої ролі в прийнятті рішень, а також розробці та реалізації кліматичної політики, що враховує гендерні аспекти. Також, з цієї ініціативи, 27 березня Посольство приєдналось до всесвітньої акції "Години Землі", коли з 20:30 до 21:30 люди по всьому світу вимкнуть електричне світло для демонстрації своєї відданості збереженню планети

• Посольство Кіпру в Україні з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня закцентувало, що #ГендернаРівність - це право людини.

• Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Йоганнес Германн Адріанус де Мол в онлайн форматі випив каву з українськими жінками-підприємицями, які брали участь у тренінгу "She Exports Course" у 2019 році, направленого на розвиток інновацій та співробітництва у бізнесі. Також, разом зі співробітниками посольства, взяв участь у марші за рівні права жінок та дівчат у всьому світі, що пройшов у Києві.

• Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Пакистан Ноель Ізраель Хохарах привітав жінок із Міжнародним жіночим днем.

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади Лариса Ґаладза у своїй заяві з нагоди Міжнародного жіночого дня оголосила про започаткування Канадою річної кампанії «Мир завдяки жінкам-миротворцям», щоб віддати шану, підтримати, захистити та офіційно включити до миротворчого дискурсу жінок-миротворців.

150 років з дня народження Лесі України та 207 років з дня народження Тараса Шевченка

• Посольство Республіки Молдова в Україні привітало українців з днем народження Лесі Українки.

• Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойкан прочитав вірш Т. Шевченка "Заповіт" з нагоди 207 річниці з дня народження видатного поета.

• Посольство США поділилось текстовим та відео матеріалами про історію дружби, пов’язаної із захистом прав людини, між українським поетом та художником Тарасом Шевченком та відомим митцем — афроамериканцем Айрою Олдріджем. Цікавим є те, що у Вашингтоні, на відстані лише двох з половиною миль один від одного, розташовані пам’ятники цим видатним особам, дружба яких була унікальною, оскільки в ній поєднувалась спрага до творчості, любов до мистецтва, спільний досвід соціального гноблення та мрії про краще майбутнє для свого народу.

• Посольство Аргентинської Республіки поділилось світлиною Надзвичайного і Повноважного Посла Елени Летісії Мікусінскі біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові, яку було зроблено під час останнього візиту до цього міста у грудні 2020 року цим відзначивши день народження великого поета.

Робочі зустрічі

• Посольство Чехії опублікувало дані про обсяг допомоги, наданої Україні, спрямованої на протидію COVID-19.

• Посольство Польщі підбило підсумки своєї благодійної діяльності, координованої дружиною Надзвичайного і Повноважного Посла Монікою Капа-Ціхоцькою. Більше - за посиланням.

• Посольство Швеції та громадська організація Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA уклали угоду на три роки щодо зміцнення Docudays як інституції та сприяння ефективнішого виконання їхньої місії: «Створити можливості для всіх в Україні переглядати талановиті та актуальні документальні фільми про права людини, при цьому формуючи активну громадянську позицію і повагу до людської гідності, щоб врешті-решт «створити суспільство вільних людей».

• Посольство Республіки Корея в Україні оголосило про проведення відеоконкурсу "Халлю вдома" про те, як учасники насолоджуються корейською культурою в епоху пандемії. Заявки на участь приймаються з 1 до 16 квітня.

• Посольство Індонезії поділилось світлинами про те, як у резиденції Надзвичайного і Повноважного Посла Юдді Кріснанді пройшла дегустація п’яти видів кави з різних регіонів Індонезії. Гості куштували ароматні напої разом із традиційними смаколиками, зокрема чипсами з плоду меліньйо, а також мали нагоду переглянути короткометражні фільми про вирощування та виготовлення індонезійської кави і послухали про найдорожчий у світі вид цього напою – «копі лувак», який виробляють за участю маленьких тварин – азійських пальмових цивет.

155080194_2500046276971327_439959088034571170_n.jpg

• 1-2 березня в рамках робочого візиту до Вінниці Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс зустрілася з головою Вінницької обласної державної адміністрації Сергієм Борзовим, мером Вінниці Сергієм Моргуновим, а також мала нагоду долучитись до обговорення з представниками громадянських та молодіжних організацій щодо дезінформації в медіа. Також пані Посол зустрілася з мером Житомира Сергієм Сухомлином, щоб дізнатися більше про місцеві проекти зі зменшення споживання природних ресурсів інфраструктурою міста.

• 3-4 березня Надзичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойкан разом із представником Латвійського агентства інвестицій та розвитку (LIAA) в Україні Айнарсом Межулісом відвідали місто Львів та Дрогобич Львівської області. Під час візитів латвійська делегація зустрілися з головою Львівської обласної державної адміністрації Максимом Козицьким та міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою і обговорили досвід Латвії в управлінні місцевим самоврядуванням, сприяння економічних та освітніх відносин, реставрації культурних об’єктів, організації переробки відходів, а також досягнули домовленості про зміцнення двосторонньої економічної співпраці.

156894676_1762247723975981_3981042565365345544_n.jpg

• 10 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен перебував з візитом у Львові та у Львівській області.

• 10 березня в Німецькій євангелічно-лютеранській церкві Святої Катерини у Києві Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен разом з пастором Лазі та партнером проекту гуманітарної організації з екстреної медичної допомоги «Johanniter-Unfallhilfe» паном Йорґом Дрешером офіційно вшанувала ініціативу організації «Johanniter-Unfallhilfe» і передали продуктові набори для людей в Україні, які перебувають у скрутному становищі.

159139283_3477071462404856_3652674553278240255_o.jpg

• 10 березня Надзичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойкан разом з представником Латвійського агентства інвестицій та розвитку в Україні (LIAA) Айнарсом Межулісом взяли участь у відеоконференції між містами-побратимами Латвії та України, організованою Латвійською асоціацією великих міст та посольством України в Латвії. На зустрічі обговорили питання активізації співпраці між латвійськими та українськими самоврядуваннями, особливо в економічній, освітній та культурній сферах та сфері управління самоврядуваннями.

• 11 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Вірменії в Україні Тигран Сейранян відвідав Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ», де провів зустріч з керівництвом відомства.

• 15 березня Посольство Бельгії та Посольство Молдови відзначили 29 років з дня встановлення двосторонніх відносин.

• 16 березня Надзвичайні і Повноважні Посли Румунії, Польщі та Туреччини обговорили актуальні питання та виклики регіональної безпеки та співробітництва.

• 17-20 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія Алекс Ленарт перебував із робочим візитом в Одесі, де зустрівся з головою Одеської обласної державної адміністрації Сергієм Гріневецьким і висловив щирі прагнення до розширення двосторонніх відносин між Україною та Бельгією у сферах торгівлі, інвестицій та культурної співпраці, а також із головою міжнародного музичного фестивалю "Odessa Classics" Олексієм Ботвіновим.

• 20 березня для відзначення проекту посадки 1 000 000 дерев по всьому світу до #ДеньЗемлі2021, ініційованого Благодійним фондом «Озеленення України», Посольство Швейцарії в Україні та особисто тимчасово повірений у справах Посольства Швейцарії в Україні Сімон Піду висадив в саду посольства ще одне дерево.

• 23 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова Руслан Болбочан відвідав Вінницю з робочим візитом, де провів зустріч з главою обласної ради В'ячеславом Соколовим. В ході зустрічі сторони обговорили ряд питань, пов'язаних з активізацією міжрегіонального та транскордонного співробітництва.

• 24 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні Тобіас Тиберг обговорив під час зустрічі із Міністеркою у справах ветеранів Юлією Лапутіною пріоритетні та стратегічні напрямки роботи.

• 24-25 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен також провів ряд важливих зустрічей у Харкові у рамках робочого візиту.

• 25 березня за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Китаю в Україні Фань Сяньжуна в Київ прибув лікат із вакцинами від COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.

• 26 березня Надзвичайний і Повноважний Посол КНР Фань Сяньжун обговорив разом із Заступником Міністра закордонних справ України Євгеном Єніним питання активізації політичного діалогу та розвитку економічної взаємодії між обома країнами.

154654009_10214798861044616_1205341558760990647_n.jpg

Всі фото з Фейсбук-сторінок

Вам это будет интересно:
Departure: Волендам
П’янка свобода, шедеври у музеях, фантастична архітектура, над якою трудились і людина, і природа – все це, звичайно, про нідерландську столицю Амстердам, таку відому і незвідану водночас. І все б добре, але самих Нідерландів у цьому, либонь, найбільш космополітичному і толерантному місті Європи практично немає, так що саме на її пошуки ми і рушимо в околиці столиці, а точніше – в село Волендам.
29-а річниця заснування ГДІПу. Дипломати вітають!
5 червня 2021 року відбулось велике дипломатично-сімейне спортивне свято з нагоди 29-ї річниці заснування Генеральної дирекції у спортивно-дипломатичному клубі ДП «ГДІП», що на Трухановому острові.
Презентація перекладу книги Хорхе Баланди
За підтримки Посольства Аргентинської Республіки в Україні та Надзвичайного і Повноважного Посла Аргентини в Україні Елени Летісії Мікусінскі Кафедра романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Київського університету імені Бориса Грінченка презентує український переклад книги "Наші люде".
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
В Києві відбувся концерт до Дня Республіки Азербайджан
27 травня у Колонній залі ім.В.Лисенка Національної філармонії України за підтримки Об'єднаної діаспори азербайджанців України з нагоди державного свята - Дня Республіки відбувся концерт Діалог дружби "Україна-Азербайджан". На заході були присутні Надзвичайні та Повноважні Посли Азербайджану, Туркменістану, Куби ...
Історія однієї вулиці: Янг-Стріт
Люди, котрі вперше приїхали до Торонто, мають всі шанси попастися на вудочку місцевих сюрпризів. Наприклад, вам можуть запропонувати: «Чи не бажаєте доїхати до пункту призначення через вулицю Янг-Стріт?» А коли ви погодитесь на цю авантюру, вас перепитають: «Ви що, зібрались проїхати по всій вулиці?» І коли зніяковілий мандрівник вникне в деталі...
Новий Почесний Президент Харківського Дипломатичного клубу
24 травня у Харківському дипломатичному клубі відбулась інагурація його Почесних Президента та членів. У заході взяли участь почесні консули в Харкові Бразилії, Австрії, Словенії, Словаччини, Чорногорії, Грузії, Індонезії, Туреччини, в.о. міського голови Харкова​ Ігор Терехов...
З екрану в реальність і назад: місця, де знімали відомі фільми
Скільки буває видів туризму? Гастро, екотуризм, шопінгтури - різновидів, напевно, стільки, скільки і самих мандрівників - кожному подавай своє. Сьогодні ж ми розповідаємо про людей, які відвідують місця, що стали локацією для зйомок відомих фільмів. Згідно з різними опитуваннями, близько 40% опитаних хоча б раз думали відвідати місця, де створювалися відомі фільми.
Нагородження переможців 25-ї ювілейної загальнонаціональної премії «Людина року-2020»
22 травня 2021 року в залі Національної опери України відбулася ХХV ювілейна церемонія нагородження переможців загальнонаціональної програми «Людина року-2020» та володарів міжнародних та спеціальних премій програми.
Святкування Дня Африки онлайн!
25 травня на сторінці Facebook Посольства Південної Африки в Києві з 17:00 до 18:30 відбудеться святкування Дня Африки. Вже 58 років поспіль 55 держав на Афринському континенті об'єднуються для відзначення цього свята...
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Краса та спокій: найгарніші храми Азії
Буддисти кажуть: «Щоб позбутися страждання, треба позбутися бажання». А для цього є відповідні місця. Сьогодні ми зібрали для вас п'ятірку дивовижних храмів, де буддисти і прості туристи шукають гармонії для своєї душі.
Ашгабат святкує 140 річчя. Цікаві факти про столицю Туркменістана
Сучасне місто Ашгабат, яке стрімко змінило свій вигляд за останні роки і в той же час зберегло свою самобутність, є гордістю його жителів і візитівкою країни. Тож з нагоди його 140-річчя ми розкажемо про основні моменти його культурної та архітектурної величі.
Що вони їдять: Бельгія
Жодна країна не натерпілася так від ресторанних критиків, як Бельгія. Лише поверхово торкаючись хвиль французько-італійського мейнстриму, глянцеві видання немилосердно розпікають бельгійців за провінційні смаки і всеосяжний культ картоплі. Треба ж, який моветон – заїдати морепродукти вульгарною картоплею фрі та подавати картопляну запіканку як основну страву!
Про національного лідера словами Посла Азербайджану Ельміри Ахундової
10 травня з нагоди 98-річчя Гейдара Алієва у Посольстві Азербайджану в Києві відбулась презентація першого тому "Під тягарем влади" тритомного роману-дослідження «Гейдар Алієв. Особистість і епоха» авторства Надзвичайного і Повноважного Посла Азербайджану в Україні, народної письменниці Ельміри Ахундової.
Символ Канади - Кленовий сироп. Що це таке і з чим його їдять?
Поряд з фаст-фудом, колою і пластівцями з молоком, продуктом, про який нав’язливо згадують мало не в кожному американському фільмі, є кленовий сироп. Ним «приправляють» млинці, оладки, кекси, тости... Загалом, все, що зроблено з борошна. На прилавки ж європейських супермаркетів він потрапив зовсім недавно, одразу загнавши в глухий кут покупців, які прагнуть скуштувати недоступні раніше страви з медово-деревним смаком, але не знають, як їх приготувати.
Відпустка в радість, або де відпочити в тиші і спокої?
Літо вже зовсім скоро, а це значить, що час планувати відпустку, пакувати валізи і складати список місць must visit. Ми розуміємо, що в шумному місті важко знайти місце, де б панувала повна тиша. А людина так влаштована, що іноді спокій їй просто необхідний.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Квітень 2021 року - місяць святкування Великодня західного і східного обрядів, початок Рамадану, а також місяць активної роботи посольств у культурних та політичних напрямах. Добірка таких новин - далі у статті.
Гребені краси. Таджицькі гребінці
"...Коли Бахріддінова мама збиралася на роботу, вона старанно укладала свої довгі коси навколо тюбетейки. Виходило щось схоже на корону. На свята жінка вплітала у своє чорне волосся спеціальні прикраси. При ходьбі вони ледь подзвонювали, створюючи відчуття танцю. А ввечері маленький Бахріддін не міг заснути, якщо не стискав у своїх руках тугу мамину косу.
Закрыть
Outlook facebook page