RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Новини іноземних дипустанов в Україні

Новини іноземних дипустанов в Україні

Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.

Святкування, концерти, виставки

• 1 березня Посольство Республіки Молдова привітало зі святом Мерцишор. Сам символ свята означає прихід весни і являє собою невеликий предмет ручної роботи, прикрашений червоно-білими нитками, який носять навесні у Республіці Молдова

• До тижня Масляної виконувач обов’язків заступника голови дипломатичної місії США в Україні Джозеф Пеннінгтон разом із шеф-кухарем Володимиром Ярославським готували гарбузові та гречані млинці з ікрою лосося під соусом дзадзикі.

160353993_10158826046366936_7419675292385734072_o.jpg

• 12 березня у Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського відбулось святкування 100-річчя від дня народження Астора П'яцолли за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Елени Летісії Мікусінскі та відомого аргентинський музикант Хуана Карлоса Карраско (у форматі відеоконференції). З нагоди ювілею Посольство також протягом тижня (16-23 березня) публікувало відеозаписи, які танцюють танго під музику Майстра (у Фейсбук відео доступні за хештегом #tangoua_piazzolla100).

• 23 березня у Посольстві Пакистану відбулось святкування 81-го Національного дня Ісламської Республіки Пакистан під час якого було піднято прапор.

162430075_268723334748442_5391819332021842680_n.jpg

• 25 березня Посольство Королівства Швеція в Україні відзначило День вафель опублікувавши рецепт цих ласощів. Раніше це була дата свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, але зараз цей день переважно про вафлі. Чому так? Назва свята Благовіщення шведською - Vårfrudagen і вважається, що через помилку вимовляння воно стало Våffeldagen, тобто Днем вафель.

Французька весна 2021

• Посольство Бельгії долучилось до цьогорічного святкування 50-річчя фестивалю «Франкофонія в Україні».

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади Лариса Ґаладза у відеозверненні привітала із початком тижня Франкофонії в Україні.

• 24-25 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен відвідав Харків з нагоди відкриття 17 фестивалю "Французька весна в Україні", який розпочався концертом французького віолончеліста Gautier Capuçon в супроводі New Era Orchestra. Посольство також опублікувало інформацію щодо Міжнародного жіночого дня.

Міжнародний жіночий день

• 1 березня Посольство Аргентинської Республіки започаткувало кампанію із вшанування аргентинських та українських жінок, які прокладали шлях своїми досягненнями та видатними здобутками у різних сферах. Першою історією стала розповідь про шлях становлення Лесі Українки як письменниці, перекладачки, фольклористки, громадської та культурної активістки українського феміністичного руху.

• 5 березня Посол Великої Британії Мелінда Сіммонс зустрілася з жінками, які безпосередньо пов'язані з питаннями кліматичного, екологічного та енергетичного секторів в Україні.

157898576_3993129620707857_1200845872567854866_o.jpg

Враховуючи те, що у листопаді 2021 року Велика Британія в партнерстві з Італією прийматиме Конференцію ООН з питань клімату (#COP26), учасниці зустрічі обговорили надзвичайно важливу роль жінок у цих секторах та питання боротьби зі зміною клімату, а також те, як заохотити перехід до гендерної рівності в екологічній діяльності та політиці

З цієї ж нагоди пані Посол у своєму зверненні закликає розширити участь жінок в екологічній діяльності, а жінок та дівчат — брати на себе активну роль у цій боротьбі за майбутнє! Як головуюча у COP26, Велика Британія прагне бачити, як усі країни приділяють увагу гендерній рівності в екологічній діяльності, включаючи зміцнення лідерства жінок, їхньої ролі в прийнятті рішень, а також розробці та реалізації кліматичної політики, що враховує гендерні аспекти. Також, з цієї ініціативи, 27 березня Посольство приєдналось до всесвітньої акції "Години Землі", коли з 20:30 до 21:30 люди по всьому світу вимкнуть електричне світло для демонстрації своєї відданості збереженню планети

• Посольство Кіпру в Україні з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня закцентувало, що #ГендернаРівність - це право людини.

• Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Йоганнес Германн Адріанус де Мол в онлайн форматі випив каву з українськими жінками-підприємицями, які брали участь у тренінгу "She Exports Course" у 2019 році, направленого на розвиток інновацій та співробітництва у бізнесі. Також, разом зі співробітниками посольства, взяв участь у марші за рівні права жінок та дівчат у всьому світі, що пройшов у Києві.

• Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Пакистан Ноель Ізраель Хохарах привітав жінок із Міжнародним жіночим днем.

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади Лариса Ґаладза у своїй заяві з нагоди Міжнародного жіночого дня оголосила про започаткування Канадою річної кампанії «Мир завдяки жінкам-миротворцям», щоб віддати шану, підтримати, захистити та офіційно включити до миротворчого дискурсу жінок-миротворців.

150 років з дня народження Лесі України та 207 років з дня народження Тараса Шевченка

• Посольство Республіки Молдова в Україні привітало українців з днем народження Лесі Українки.

• Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойкан прочитав вірш Т. Шевченка "Заповіт" з нагоди 207 річниці з дня народження видатного поета.

• Посольство США поділилось текстовим та відео матеріалами про історію дружби, пов’язаної із захистом прав людини, між українським поетом та художником Тарасом Шевченком та відомим митцем — афроамериканцем Айрою Олдріджем. Цікавим є те, що у Вашингтоні, на відстані лише двох з половиною миль один від одного, розташовані пам’ятники цим видатним особам, дружба яких була унікальною, оскільки в ній поєднувалась спрага до творчості, любов до мистецтва, спільний досвід соціального гноблення та мрії про краще майбутнє для свого народу.

• Посольство Аргентинської Республіки поділилось світлиною Надзвичайного і Повноважного Посла Елени Летісії Мікусінскі біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові, яку було зроблено під час останнього візиту до цього міста у грудні 2020 року цим відзначивши день народження великого поета.

Робочі зустрічі

• Посольство Чехії опублікувало дані про обсяг допомоги, наданої Україні, спрямованої на протидію COVID-19.

• Посольство Польщі підбило підсумки своєї благодійної діяльності, координованої дружиною Надзвичайного і Повноважного Посла Монікою Капа-Ціхоцькою. Більше - за посиланням.

• Посольство Швеції та громадська організація Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA уклали угоду на три роки щодо зміцнення Docudays як інституції та сприяння ефективнішого виконання їхньої місії: «Створити можливості для всіх в Україні переглядати талановиті та актуальні документальні фільми про права людини, при цьому формуючи активну громадянську позицію і повагу до людської гідності, щоб врешті-решт «створити суспільство вільних людей».

• Посольство Республіки Корея в Україні оголосило про проведення відеоконкурсу "Халлю вдома" про те, як учасники насолоджуються корейською культурою в епоху пандемії. Заявки на участь приймаються з 1 до 16 квітня.

• Посольство Індонезії поділилось світлинами про те, як у резиденції Надзвичайного і Повноважного Посла Юдді Кріснанді пройшла дегустація п’яти видів кави з різних регіонів Індонезії. Гості куштували ароматні напої разом із традиційними смаколиками, зокрема чипсами з плоду меліньйо, а також мали нагоду переглянути короткометражні фільми про вирощування та виготовлення індонезійської кави і послухали про найдорожчий у світі вид цього напою – «копі лувак», який виробляють за участю маленьких тварин – азійських пальмових цивет.

155080194_2500046276971327_439959088034571170_n.jpg

• 1-2 березня в рамках робочого візиту до Вінниці Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс зустрілася з головою Вінницької обласної державної адміністрації Сергієм Борзовим, мером Вінниці Сергієм Моргуновим, а також мала нагоду долучитись до обговорення з представниками громадянських та молодіжних організацій щодо дезінформації в медіа. Також пані Посол зустрілася з мером Житомира Сергієм Сухомлином, щоб дізнатися більше про місцеві проекти зі зменшення споживання природних ресурсів інфраструктурою міста.

• 3-4 березня Надзичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойкан разом із представником Латвійського агентства інвестицій та розвитку (LIAA) в Україні Айнарсом Межулісом відвідали місто Львів та Дрогобич Львівської області. Під час візитів латвійська делегація зустрілися з головою Львівської обласної державної адміністрації Максимом Козицьким та міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою і обговорили досвід Латвії в управлінні місцевим самоврядуванням, сприяння економічних та освітніх відносин, реставрації культурних об’єктів, організації переробки відходів, а також досягнули домовленості про зміцнення двосторонньої економічної співпраці.

156894676_1762247723975981_3981042565365345544_n.jpg

• 10 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен перебував з візитом у Львові та у Львівській області.

• 10 березня в Німецькій євангелічно-лютеранській церкві Святої Катерини у Києві Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен разом з пастором Лазі та партнером проекту гуманітарної організації з екстреної медичної допомоги «Johanniter-Unfallhilfe» паном Йорґом Дрешером офіційно вшанувала ініціативу організації «Johanniter-Unfallhilfe» і передали продуктові набори для людей в Україні, які перебувають у скрутному становищі.

159139283_3477071462404856_3652674553278240255_o.jpg

• 10 березня Надзичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойкан разом з представником Латвійського агентства інвестицій та розвитку в Україні (LIAA) Айнарсом Межулісом взяли участь у відеоконференції між містами-побратимами Латвії та України, організованою Латвійською асоціацією великих міст та посольством України в Латвії. На зустрічі обговорили питання активізації співпраці між латвійськими та українськими самоврядуваннями, особливо в економічній, освітній та культурній сферах та сфері управління самоврядуваннями.

• 11 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Вірменії в Україні Тигран Сейранян відвідав Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ», де провів зустріч з керівництвом відомства.

• 15 березня Посольство Бельгії та Посольство Молдови відзначили 29 років з дня встановлення двосторонніх відносин.

• 16 березня Надзвичайні і Повноважні Посли Румунії, Польщі та Туреччини обговорили актуальні питання та виклики регіональної безпеки та співробітництва.

• 17-20 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія Алекс Ленарт перебував із робочим візитом в Одесі, де зустрівся з головою Одеської обласної державної адміністрації Сергієм Гріневецьким і висловив щирі прагнення до розширення двосторонніх відносин між Україною та Бельгією у сферах торгівлі, інвестицій та культурної співпраці, а також із головою міжнародного музичного фестивалю "Odessa Classics" Олексієм Ботвіновим.

• 20 березня для відзначення проекту посадки 1 000 000 дерев по всьому світу до #ДеньЗемлі2021, ініційованого Благодійним фондом «Озеленення України», Посольство Швейцарії в Україні та особисто тимчасово повірений у справах Посольства Швейцарії в Україні Сімон Піду висадив в саду посольства ще одне дерево.

• 23 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова Руслан Болбочан відвідав Вінницю з робочим візитом, де провів зустріч з главою обласної ради В'ячеславом Соколовим. В ході зустрічі сторони обговорили ряд питань, пов'язаних з активізацією міжрегіонального та транскордонного співробітництва.

• 24 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні Тобіас Тиберг обговорив під час зустрічі із Міністеркою у справах ветеранів Юлією Лапутіною пріоритетні та стратегічні напрямки роботи.

• 24-25 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен також провів ряд важливих зустрічей у Харкові у рамках робочого візиту.

• 25 березня за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Китаю в Україні Фань Сяньжуна в Київ прибув лікат із вакцинами від COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.

• 26 березня Надзвичайний і Повноважний Посол КНР Фань Сяньжун обговорив разом із Заступником Міністра закордонних справ України Євгеном Єніним питання активізації політичного діалогу та розвитку економічної взаємодії між обома країнами.

154654009_10214798861044616_1205341558760990647_n.jpg

Всі фото з Фейсбук-сторінок

Вам это будет интересно:
Хто як танцює?
Що найкраще характеризує будь-яку націю без зайвих слів і довгих пояснень? Звичайно ж, танці! Адже саме століттями відточені рухи можуть розповісти іноземцеві про інші народи набагато більше, ніж підручники з історії. Якщо уважно придивитися і відчути, як танцюють у різних країнах, то менталітет народів стане набагато зрозумілішим. І це не тільки слова.
Обігнути край світу. Мис Горн
Для моряків обігнути мис Горн, який розкинувся на самісінькому півдні Аргентини, – успіх, рівний підкоренню Евересту для альпіністів. Кинути виклик велетенським хвилям, ураганному вітру та прошмигнути під вітрилами навколо «старого людожера» вперше вдалося 29 січня 1616 року.
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Історія однієї вулиці: Брівібас
Сьогодні в нашому циклі, присвяченому найцікавішим вулицях планети, ми розповімо про Брівібас – головну та одну з найцікавіших вулиць Риги. Старе місто Риги – справжня перлина латвійської столиці, яка прекрасно збереглася.
Крилаті символи народів
У кожної держави є свої офіційні символи: прапор, герб і гімн. Але, крім традиційних «розпізнавальних знаків», є і народні – приміром, улюблений птах. Саме про них далі в OUTLOOK. Щоб «задокументувати» народну любов, 1960 року в Токіо на міжнародній конференції із захисту пернатих було введено поняття «національний птах».
Золото Балтики: у їхніх жилах тече бурштин
«У наших жилах тече бурштин», – жартують балтійці. Вони вірять, що сонячний камінь – це сльози їхньої богині Юрате. За легендою, вона мала необачність покохати простого рибалку Кастітіса, який щодня приходив закидати сіті в Балтійське море.
Дудук: Музика, що пробуджує кохання
Цій музиці півтори тисячі років. Ніжні, обволікаючі мелодії, зіграні на флейті дудук, називають «голосом вічності». У Вірменії, де люди шанують народні мотиви, вірять, що в дудук вселилася душа абрикосового дерева – і змусила дерево зазвучати. Вони вписуються протяжним і пронизливим звучанням, що пробуджують легку ностальгію.
Ісламабад is the capital of…
Попри промовисту назву Ісламабад, мабуть, найбільш світське, космополітичне та вестернізоване місто мусульманського Пакистану, котре є ще й столицею цієї держави. І хоча Ісламабад важко зарахувати до щасливчиків, оскільки важливі стратегічні дороги завжди були в стороні, йому є чим вас здивувати. Чим і як він живе - далі в OUTLOOK.
Тупик Мері Кінг: сукні і ляльки для маленької Енн
На полотні шотландських легенд вишиті містичні візерунки. Місцеві жителі вірять у примар, привидів і в те, що за ними щодня з висоти пташиного польоту спостерігають душі предків. Знамениті шотландські перекази лишилися не тільки на сторінках книг. Сьогодні OUTLOOK розповість про секрети, сховані в тупику Мері Кінг.
Якщо у тебе 10 доларів і ти у Вільнюсі
Сьогодні ми знову будемо витрачати заповітну хрустку зелену папірчину, на котрій зображений видатний американський фінансист Александер Гамільтон. На що нам її вистачить у затишному литовському Вільнюсі – далі в OUTLOOK. У наші дні Вільнюс, як і вся Литва, перебуває в стані поступового, але впевненого економічного зростання...
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні
Продовжуємо розповідати про традиції святкування Міжнародного дня NOWRUZ, який покликаний зміцнити відносини між державами і популяризувати історико-культурні традиції народів. І з цим нам допомагає Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Й.В.Тойли Атаєв.
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Ірану в Україні
19 лютого 2010 року на 64-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було ухвалено Резолюцію «Міжнародний день NOWRUZ». Відповідно до неї Генеральна Асамблея ООН закликає держави-члени «докладати зусиль для підвищення рівня інформованості щодо NOWRUZ та організовувати щорічні заходи до цього свята». Тому сьогодні OUTLOOK про традиції святкування NOWRUZ...
Граємо в ашички
Альчики, асики, ашички, кажик, бабкию.. У цієї гри багато назв і одна велика любов до неї не одного покоління в Середній Азії. За старими переказами, любив проводити за нею час герой народних казок Ходжа Насредін. Грали в неї султани і купці, прості люди і діти. Для самих маленьких вона була популярною розвагою аж до кінця минулого століття, поки нові технології не витіснили дворові ігри.
Чайні імперії світу
Мало хто з нас, заварюючи собі улюблену кружечку чаю, замислюється, а звідки до нашої кухні дістався саме цей напій? Звісно, стереотипно ми знаємо, що, мабуть, із Індії чи Китаю, але насправді – не факт. У світі близько 30-ти країн серйозно займаються саме чаєм, і всередині цього співтовариства вимальовується дуже чітка ієрархія, котру очолює так звана «Велика чайна сімка».
Бельвіль: паризький Вавилон
Напевно, кожна людина знає міф про знамениту Вавилонську вежу, яку так і не судилося побудувати різним народам. Дивно, але те, що не вийшло в легенді, відбувається насправді – десятки різних етносів мирно уживаються в паризькому кварталі Бельвіль і зводять вежу Толерантності на наших очах.
Лялькове обличчя Праги
Як по-різному іноді виглядає історія! Золотиться маківками церков і храмів часів Київської Русі, постукує дерев’яними кломпами Голландії, підноситься до небес разом із стародавніми пірамідами Єгипту. А ось у Празі, столиці Чехії, історія має лялькове обличчя.
Святині мусульманського світу: мечеті з історією
Мечеть – це молитовна будівля з куполом. Поруч примикають вежі-мінарети – їх може бути не більш ніж дев’ять; заходячи всередину, паломник звертає увагу на стародавні письмена – уривки з Корану. Лише слова арабською прикрашають стіни: образотворче мистецтво тут заборонено. Сьогодні ми поговоримо про найбільш незвичні скарби мусульманського світу.
Ловля креветок в Оостдюнкерке: Так, я на коні!
Якщо в ранковий час прогулюватись пляжами місцини Оостдюнкерке, розташованій в одній із західних провінцій Бельгії, то можна побачити одразу декілька сонць. Одне, звісно, в небі, а інші – жовтими плямами, верхи на конях, що, тягнучи на собі здоровенні плетені кошики, повільно бродять мілиною Північного моря. Так тут виглядає полювання на креветок.
Дипломатія в умовах карантину. Відбулась церемонія вручення вірчих грамот Президенту України
4 березня Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у новопризначених послів В’єтнаму, Бразилії та Італії. У розмові із Главою держави, заступником керівника Офісу Президента Ігорем Жовквою та Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою було визначено пріоритетні напрямки роботи.
Кіпр очима Павла Петрушки
Тут на вулицях густо ростуть мандарини і, падаючи вам прямо під ноги, наповнюють повітря приємним цитрусовим ароматом… Телеоператор Павло Петрушко побував на Кіпрі вже п’ять разів і вважає його ідеальним бюджетним місцем для спокійного відпочинку. Він розповів нам про те, як максимально зручно влаштувати своє перебування там.
Закрыть
Outlook facebook page