Новини іноземних дипустанов в Україні
Святкування, концерти, виставки
• 1 березня Посольство Республіки Молдова привітало зі святом Мерцишор. Сам символ свята означає прихід весни і являє собою невеликий предмет ручної роботи, прикрашений червоно-білими нитками, який носять навесні у Республіці Молдова
• До тижня Масляної виконувач обов’язків заступника голови дипломатичної місії США в Україні Джозеф Пеннінгтон разом із шеф-кухарем Володимиром Ярославським готували гарбузові та гречані млинці з ікрою лосося під соусом дзадзикі.
• 12 березня у Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського відбулось святкування 100-річчя від дня народження Астора П'яцолли за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Елени Летісії Мікусінскі та відомого аргентинський музикант Хуана Карлоса Карраско (у форматі відеоконференції). З нагоди ювілею Посольство також протягом тижня (16-23 березня) публікувало відеозаписи, які танцюють танго під музику Майстра (у Фейсбук відео доступні за хештегом #tangoua_piazzolla100).
• 23 березня у Посольстві Пакистану відбулось святкування 81-го Національного дня Ісламської Республіки Пакистан під час якого було піднято прапор.
• 25 березня Посольство Королівства Швеція в Україні відзначило День вафель опублікувавши рецепт цих ласощів. Раніше це була дата свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, але зараз цей день переважно про вафлі. Чому так? Назва свята Благовіщення шведською - Vårfrudagen і вважається, що через помилку вимовляння воно стало Våffeldagen, тобто Днем вафель.
Французька весна 2021
• Посольство Бельгії долучилось до цьогорічного святкування 50-річчя фестивалю «Франкофонія в Україні».
• Надзвичайний і Повноважний Посол Канади Лариса Ґаладза у відеозверненні привітала із початком тижня Франкофонії в Україні.
• 24-25 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен відвідав Харків з нагоди відкриття 17 фестивалю "Французька весна в Україні", який розпочався концертом французького віолончеліста Gautier Capuçon в супроводі New Era Orchestra. Посольство також опублікувало інформацію щодо Міжнародного жіночого дня.
Міжнародний жіночий день
• 1 березня Посольство Аргентинської Республіки започаткувало кампанію із вшанування аргентинських та українських жінок, які прокладали шлях своїми досягненнями та видатними здобутками у різних сферах. Першою історією стала розповідь про шлях становлення Лесі Українки як письменниці, перекладачки, фольклористки, громадської та культурної активістки українського феміністичного руху.
• 5 березня Посол Великої Британії Мелінда Сіммонс зустрілася з жінками, які безпосередньо пов'язані з питаннями кліматичного, екологічного та енергетичного секторів в Україні.
Враховуючи те, що у листопаді 2021 року Велика Британія в партнерстві з Італією прийматиме Конференцію ООН з питань клімату (#COP26), учасниці зустрічі обговорили надзвичайно важливу роль жінок у цих секторах та питання боротьби зі зміною клімату, а також те, як заохотити перехід до гендерної рівності в екологічній діяльності та політиці
З цієї ж нагоди пані Посол у своєму зверненні закликає розширити участь жінок в екологічній діяльності, а жінок та дівчат — брати на себе активну роль у цій боротьбі за майбутнє! Як головуюча у COP26, Велика Британія прагне бачити, як усі країни приділяють увагу гендерній рівності в екологічній діяльності, включаючи зміцнення лідерства жінок, їхньої ролі в прийнятті рішень, а також розробці та реалізації кліматичної політики, що враховує гендерні аспекти. Також, з цієї ініціативи, 27 березня Посольство приєдналось до всесвітньої акції "Години Землі", коли з 20:30 до 21:30 люди по всьому світу вимкнуть електричне світло для демонстрації своєї відданості збереженню планети
• Посольство Кіпру в Україні з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня закцентувало, що #ГендернаРівність - це право людини.
• Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Йоганнес Германн Адріанус де Мол в онлайн форматі випив каву з українськими жінками-підприємицями, які брали участь у тренінгу "She Exports Course" у 2019 році, направленого на розвиток інновацій та співробітництва у бізнесі. Також, разом зі співробітниками посольства, взяв участь у марші за рівні права жінок та дівчат у всьому світі, що пройшов у Києві.
• Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Пакистан Ноель Ізраель Хохарах привітав жінок із Міжнародним жіночим днем.
• Надзвичайний і Повноважний Посол Канади Лариса Ґаладза у своїй заяві з нагоди Міжнародного жіночого дня оголосила про започаткування Канадою річної кампанії «Мир завдяки жінкам-миротворцям», щоб віддати шану, підтримати, захистити та офіційно включити до миротворчого дискурсу жінок-миротворців.
150 років з дня народження Лесі України та 207 років з дня народження Тараса Шевченка
• Посольство Республіки Молдова в Україні привітало українців з днем народження Лесі Українки.
• Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойкан прочитав вірш Т. Шевченка "Заповіт" з нагоди 207 річниці з дня народження видатного поета.
• Посольство США поділилось текстовим та відео матеріалами про історію дружби, пов’язаної із захистом прав людини, між українським поетом та художником Тарасом Шевченком та відомим митцем — афроамериканцем Айрою Олдріджем. Цікавим є те, що у Вашингтоні, на відстані лише двох з половиною миль один від одного, розташовані пам’ятники цим видатним особам, дружба яких була унікальною, оскільки в ній поєднувалась спрага до творчості, любов до мистецтва, спільний досвід соціального гноблення та мрії про краще майбутнє для свого народу.
• Посольство Аргентинської Республіки поділилось світлиною Надзвичайного і Повноважного Посла Елени Летісії Мікусінскі біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові, яку було зроблено під час останнього візиту до цього міста у грудні 2020 року цим відзначивши день народження великого поета.
Робочі зустрічі
• Посольство Чехії опублікувало дані про обсяг допомоги, наданої Україні, спрямованої на протидію COVID-19.
• Посольство Польщі підбило підсумки своєї благодійної діяльності, координованої дружиною Надзвичайного і Повноважного Посла Монікою Капа-Ціхоцькою. Більше - за посиланням.
• Посольство Швеції та громадська організація Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA уклали угоду на три роки щодо зміцнення Docudays як інституції та сприяння ефективнішого виконання їхньої місії: «Створити можливості для всіх в Україні переглядати талановиті та актуальні документальні фільми про права людини, при цьому формуючи активну громадянську позицію і повагу до людської гідності, щоб врешті-решт «створити суспільство вільних людей».
• Посольство Республіки Корея в Україні оголосило про проведення відеоконкурсу "Халлю вдома" про те, як учасники насолоджуються корейською культурою в епоху пандемії. Заявки на участь приймаються з 1 до 16 квітня.
• Посольство Індонезії поділилось світлинами про те, як у резиденції Надзвичайного і Повноважного Посла Юдді Кріснанді пройшла дегустація п’яти видів кави з різних регіонів Індонезії. Гості куштували ароматні напої разом із традиційними смаколиками, зокрема чипсами з плоду меліньйо, а також мали нагоду переглянути короткометражні фільми про вирощування та виготовлення індонезійської кави і послухали про найдорожчий у світі вид цього напою – «копі лувак», який виробляють за участю маленьких тварин – азійських пальмових цивет.
• 1-2 березня в рамках робочого візиту до Вінниці Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс зустрілася з головою Вінницької обласної державної адміністрації Сергієм Борзовим, мером Вінниці Сергієм Моргуновим, а також мала нагоду долучитись до обговорення з представниками громадянських та молодіжних організацій щодо дезінформації в медіа. Також пані Посол зустрілася з мером Житомира Сергієм Сухомлином, щоб дізнатися більше про місцеві проекти зі зменшення споживання природних ресурсів інфраструктурою міста.
• 3-4 березня Надзичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойкан разом із представником Латвійського агентства інвестицій та розвитку (LIAA) в Україні Айнарсом Межулісом відвідали місто Львів та Дрогобич Львівської області. Під час візитів латвійська делегація зустрілися з головою Львівської обласної державної адміністрації Максимом Козицьким та міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою і обговорили досвід Латвії в управлінні місцевим самоврядуванням, сприяння економічних та освітніх відносин, реставрації культурних об’єктів, організації переробки відходів, а також досягнули домовленості про зміцнення двосторонньої економічної співпраці.
• 10 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен перебував з візитом у Львові та у Львівській області.
• 10 березня в Німецькій євангелічно-лютеранській церкві Святої Катерини у Києві Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен разом з пастором Лазі та партнером проекту гуманітарної організації з екстреної медичної допомоги «Johanniter-Unfallhilfe» паном Йорґом Дрешером офіційно вшанувала ініціативу організації «Johanniter-Unfallhilfe» і передали продуктові набори для людей в Україні, які перебувають у скрутному становищі.
• 10 березня Надзичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойкан разом з представником Латвійського агентства інвестицій та розвитку в Україні (LIAA) Айнарсом Межулісом взяли участь у відеоконференції між містами-побратимами Латвії та України, організованою Латвійською асоціацією великих міст та посольством України в Латвії. На зустрічі обговорили питання активізації співпраці між латвійськими та українськими самоврядуваннями, особливо в економічній, освітній та культурній сферах та сфері управління самоврядуваннями.
• 11 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Вірменії в Україні Тигран Сейранян відвідав Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ», де провів зустріч з керівництвом відомства.
• 15 березня Посольство Бельгії та Посольство Молдови відзначили 29 років з дня встановлення двосторонніх відносин.
• 16 березня Надзвичайні і Повноважні Посли Румунії, Польщі та Туреччини обговорили актуальні питання та виклики регіональної безпеки та співробітництва.
• 17-20 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія Алекс Ленарт перебував із робочим візитом в Одесі, де зустрівся з головою Одеської обласної державної адміністрації Сергієм Гріневецьким і висловив щирі прагнення до розширення двосторонніх відносин між Україною та Бельгією у сферах торгівлі, інвестицій та культурної співпраці, а також із головою міжнародного музичного фестивалю "Odessa Classics" Олексієм Ботвіновим.
• 20 березня для відзначення проекту посадки 1 000 000 дерев по всьому світу до #ДеньЗемлі2021, ініційованого Благодійним фондом «Озеленення України», Посольство Швейцарії в Україні та особисто тимчасово повірений у справах Посольства Швейцарії в Україні Сімон Піду висадив в саду посольства ще одне дерево.
• 23 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова Руслан Болбочан відвідав Вінницю з робочим візитом, де провів зустріч з главою обласної ради В'ячеславом Соколовим. В ході зустрічі сторони обговорили ряд питань, пов'язаних з активізацією міжрегіонального та транскордонного співробітництва.
• 24 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні Тобіас Тиберг обговорив під час зустрічі із Міністеркою у справах ветеранів Юлією Лапутіною пріоритетні та стратегічні напрямки роботи.
• 24-25 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен також провів ряд важливих зустрічей у Харкові у рамках робочого візиту.
• 25 березня за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Китаю в Україні Фань Сяньжуна в Київ прибув лікат із вакцинами від COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
• 26 березня Надзвичайний і Повноважний Посол КНР Фань Сяньжун обговорив разом із Заступником Міністра закордонних справ України Євгеном Єніним питання активізації політичного діалогу та розвитку економічної взаємодії між обома країнами.
Всі фото з Фейсбук-сторінок