RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Новини іноземних дипустанов в Україні

Новини іноземних дипустанов в Україні

Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.

Святкування, концерти, виставки

• 1 березня Посольство Республіки Молдова привітало зі святом Мерцишор. Сам символ свята означає прихід весни і являє собою невеликий предмет ручної роботи, прикрашений червоно-білими нитками, який носять навесні у Республіці Молдова

• До тижня Масляної виконувач обов’язків заступника голови дипломатичної місії США в Україні Джозеф Пеннінгтон разом із шеф-кухарем Володимиром Ярославським готували гарбузові та гречані млинці з ікрою лосося під соусом дзадзикі.

160353993_10158826046366936_7419675292385734072_o.jpg

• 12 березня у Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського відбулось святкування 100-річчя від дня народження Астора П'яцолли за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Елени Летісії Мікусінскі та відомого аргентинський музикант Хуана Карлоса Карраско (у форматі відеоконференції). З нагоди ювілею Посольство також протягом тижня (16-23 березня) публікувало відеозаписи, які танцюють танго під музику Майстра (у Фейсбук відео доступні за хештегом #tangoua_piazzolla100).

• 23 березня у Посольстві Пакистану відбулось святкування 81-го Національного дня Ісламської Республіки Пакистан під час якого було піднято прапор.

162430075_268723334748442_5391819332021842680_n.jpg

• 25 березня Посольство Королівства Швеція в Україні відзначило День вафель опублікувавши рецепт цих ласощів. Раніше це була дата свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, але зараз цей день переважно про вафлі. Чому так? Назва свята Благовіщення шведською - Vårfrudagen і вважається, що через помилку вимовляння воно стало Våffeldagen, тобто Днем вафель.

Французька весна 2021

• Посольство Бельгії долучилось до цьогорічного святкування 50-річчя фестивалю «Франкофонія в Україні».

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади Лариса Ґаладза у відеозверненні привітала із початком тижня Франкофонії в Україні.

• 24-25 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен відвідав Харків з нагоди відкриття 17 фестивалю "Французька весна в Україні", який розпочався концертом французького віолончеліста Gautier Capuçon в супроводі New Era Orchestra. Посольство також опублікувало інформацію щодо Міжнародного жіночого дня.

Міжнародний жіночий день

• 1 березня Посольство Аргентинської Республіки започаткувало кампанію із вшанування аргентинських та українських жінок, які прокладали шлях своїми досягненнями та видатними здобутками у різних сферах. Першою історією стала розповідь про шлях становлення Лесі Українки як письменниці, перекладачки, фольклористки, громадської та культурної активістки українського феміністичного руху.

• 5 березня Посол Великої Британії Мелінда Сіммонс зустрілася з жінками, які безпосередньо пов'язані з питаннями кліматичного, екологічного та енергетичного секторів в Україні.

157898576_3993129620707857_1200845872567854866_o.jpg

Враховуючи те, що у листопаді 2021 року Велика Британія в партнерстві з Італією прийматиме Конференцію ООН з питань клімату (#COP26), учасниці зустрічі обговорили надзвичайно важливу роль жінок у цих секторах та питання боротьби зі зміною клімату, а також те, як заохотити перехід до гендерної рівності в екологічній діяльності та політиці

З цієї ж нагоди пані Посол у своєму зверненні закликає розширити участь жінок в екологічній діяльності, а жінок та дівчат — брати на себе активну роль у цій боротьбі за майбутнє! Як головуюча у COP26, Велика Британія прагне бачити, як усі країни приділяють увагу гендерній рівності в екологічній діяльності, включаючи зміцнення лідерства жінок, їхньої ролі в прийнятті рішень, а також розробці та реалізації кліматичної політики, що враховує гендерні аспекти. Також, з цієї ініціативи, 27 березня Посольство приєдналось до всесвітньої акції "Години Землі", коли з 20:30 до 21:30 люди по всьому світу вимкнуть електричне світло для демонстрації своєї відданості збереженню планети

• Посольство Кіпру в Україні з нагоди святкування Міжнародного жіночого дня закцентувало, що #ГендернаРівність - це право людини.

• Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Йоганнес Германн Адріанус де Мол в онлайн форматі випив каву з українськими жінками-підприємицями, які брали участь у тренінгу "She Exports Course" у 2019 році, направленого на розвиток інновацій та співробітництва у бізнесі. Також, разом зі співробітниками посольства, взяв участь у марші за рівні права жінок та дівчат у всьому світі, що пройшов у Києві.

• Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Пакистан Ноель Ізраель Хохарах привітав жінок із Міжнародним жіночим днем.

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади Лариса Ґаладза у своїй заяві з нагоди Міжнародного жіночого дня оголосила про започаткування Канадою річної кампанії «Мир завдяки жінкам-миротворцям», щоб віддати шану, підтримати, захистити та офіційно включити до миротворчого дискурсу жінок-миротворців.

150 років з дня народження Лесі України та 207 років з дня народження Тараса Шевченка

• Посольство Республіки Молдова в Україні привітало українців з днем народження Лесі Українки.

• Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойкан прочитав вірш Т. Шевченка "Заповіт" з нагоди 207 річниці з дня народження видатного поета.

• Посольство США поділилось текстовим та відео матеріалами про історію дружби, пов’язаної із захистом прав людини, між українським поетом та художником Тарасом Шевченком та відомим митцем — афроамериканцем Айрою Олдріджем. Цікавим є те, що у Вашингтоні, на відстані лише двох з половиною миль один від одного, розташовані пам’ятники цим видатним особам, дружба яких була унікальною, оскільки в ній поєднувалась спрага до творчості, любов до мистецтва, спільний досвід соціального гноблення та мрії про краще майбутнє для свого народу.

• Посольство Аргентинської Республіки поділилось світлиною Надзвичайного і Повноважного Посла Елени Летісії Мікусінскі біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові, яку було зроблено під час останнього візиту до цього міста у грудні 2020 року цим відзначивши день народження великого поета.

Робочі зустрічі

• Посольство Чехії опублікувало дані про обсяг допомоги, наданої Україні, спрямованої на протидію COVID-19.

• Посольство Польщі підбило підсумки своєї благодійної діяльності, координованої дружиною Надзвичайного і Повноважного Посла Монікою Капа-Ціхоцькою. Більше - за посиланням.

• Посольство Швеції та громадська організація Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA уклали угоду на три роки щодо зміцнення Docudays як інституції та сприяння ефективнішого виконання їхньої місії: «Створити можливості для всіх в Україні переглядати талановиті та актуальні документальні фільми про права людини, при цьому формуючи активну громадянську позицію і повагу до людської гідності, щоб врешті-решт «створити суспільство вільних людей».

• Посольство Республіки Корея в Україні оголосило про проведення відеоконкурсу "Халлю вдома" про те, як учасники насолоджуються корейською культурою в епоху пандемії. Заявки на участь приймаються з 1 до 16 квітня.

• Посольство Індонезії поділилось світлинами про те, як у резиденції Надзвичайного і Повноважного Посла Юдді Кріснанді пройшла дегустація п’яти видів кави з різних регіонів Індонезії. Гості куштували ароматні напої разом із традиційними смаколиками, зокрема чипсами з плоду меліньйо, а також мали нагоду переглянути короткометражні фільми про вирощування та виготовлення індонезійської кави і послухали про найдорожчий у світі вид цього напою – «копі лувак», який виробляють за участю маленьких тварин – азійських пальмових цивет.

155080194_2500046276971327_439959088034571170_n.jpg

• 1-2 березня в рамках робочого візиту до Вінниці Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс зустрілася з головою Вінницької обласної державної адміністрації Сергієм Борзовим, мером Вінниці Сергієм Моргуновим, а також мала нагоду долучитись до обговорення з представниками громадянських та молодіжних організацій щодо дезінформації в медіа. Також пані Посол зустрілася з мером Житомира Сергієм Сухомлином, щоб дізнатися більше про місцеві проекти зі зменшення споживання природних ресурсів інфраструктурою міста.

• 3-4 березня Надзичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойкан разом із представником Латвійського агентства інвестицій та розвитку (LIAA) в Україні Айнарсом Межулісом відвідали місто Львів та Дрогобич Львівської області. Під час візитів латвійська делегація зустрілися з головою Львівської обласної державної адміністрації Максимом Козицьким та міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою і обговорили досвід Латвії в управлінні місцевим самоврядуванням, сприяння економічних та освітніх відносин, реставрації культурних об’єктів, організації переробки відходів, а також досягнули домовленості про зміцнення двосторонньої економічної співпраці.

156894676_1762247723975981_3981042565365345544_n.jpg

• 10 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен перебував з візитом у Львові та у Львівській області.

• 10 березня в Німецькій євангелічно-лютеранській церкві Святої Катерини у Києві Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен разом з пастором Лазі та партнером проекту гуманітарної організації з екстреної медичної допомоги «Johanniter-Unfallhilfe» паном Йорґом Дрешером офіційно вшанувала ініціативу організації «Johanniter-Unfallhilfe» і передали продуктові набори для людей в Україні, які перебувають у скрутному становищі.

159139283_3477071462404856_3652674553278240255_o.jpg

• 10 березня Надзичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Юріс Пойкан разом з представником Латвійського агентства інвестицій та розвитку в Україні (LIAA) Айнарсом Межулісом взяли участь у відеоконференції між містами-побратимами Латвії та України, організованою Латвійською асоціацією великих міст та посольством України в Латвії. На зустрічі обговорили питання активізації співпраці між латвійськими та українськими самоврядуваннями, особливо в економічній, освітній та культурній сферах та сфері управління самоврядуваннями.

• 11 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Вірменії в Україні Тигран Сейранян відвідав Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ», де провів зустріч з керівництвом відомства.

• 15 березня Посольство Бельгії та Посольство Молдови відзначили 29 років з дня встановлення двосторонніх відносин.

• 16 березня Надзвичайні і Повноважні Посли Румунії, Польщі та Туреччини обговорили актуальні питання та виклики регіональної безпеки та співробітництва.

• 17-20 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія Алекс Ленарт перебував із робочим візитом в Одесі, де зустрівся з головою Одеської обласної державної адміністрації Сергієм Гріневецьким і висловив щирі прагнення до розширення двосторонніх відносин між Україною та Бельгією у сферах торгівлі, інвестицій та культурної співпраці, а також із головою міжнародного музичного фестивалю "Odessa Classics" Олексієм Ботвіновим.

• 20 березня для відзначення проекту посадки 1 000 000 дерев по всьому світу до #ДеньЗемлі2021, ініційованого Благодійним фондом «Озеленення України», Посольство Швейцарії в Україні та особисто тимчасово повірений у справах Посольства Швейцарії в Україні Сімон Піду висадив в саду посольства ще одне дерево.

• 23 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова Руслан Болбочан відвідав Вінницю з робочим візитом, де провів зустріч з главою обласної ради В'ячеславом Соколовим. В ході зустрічі сторони обговорили ряд питань, пов'язаних з активізацією міжрегіонального та транскордонного співробітництва.

• 24 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні Тобіас Тиберг обговорив під час зустрічі із Міністеркою у справах ветеранів Юлією Лапутіною пріоритетні та стратегічні напрямки роботи.

• 24-25 березня Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен також провів ряд важливих зустрічей у Харкові у рамках робочого візиту.

• 25 березня за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Китаю в Україні Фань Сяньжуна в Київ прибув лікат із вакцинами від COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.

• 26 березня Надзвичайний і Повноважний Посол КНР Фань Сяньжун обговорив разом із Заступником Міністра закордонних справ України Євгеном Єніним питання активізації політичного діалогу та розвитку економічної взаємодії між обома країнами.

154654009_10214798861044616_1205341558760990647_n.jpg

Всі фото з Фейсбук-сторінок

Вам это будет интересно:
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
Нормандія очима Корнія Грицюка: Останній прихисток Жанни Д’арк. Частина 3
Корній Грицюк завершує цикл подорожніх нотаток про французьку Нормандію. Після Довіля і Шербура-Октевіле ми запрошуємо вас до головного міста північної частини великої країни – до Руана.
Килимами вистелена дорога до Азії
Килими вішають на стіни як символ достатку, стелять на підлогу для створення затишку і підносять як дорогий подарунок. А роздивлятися химерні малюнки у вигляді ромбів і зірочок на них, вгадуючи їх значення, – справа вельми цікава. Поширені по всьому світу килимові традиції були запозичені у східних народів, які першими навчилися робити пряжу і тканини з волокнистих матеріалів.
«Школа молодого дипломата» з Харкова в проєкті Diplomatic Greetings
У понеділок, 18 жовтня, відбувся проєкт Diplomatic Greetings за участі членів "Школи молодого дипломата" при Харківській міській раді. Спікерами заходу стали Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр Сліпченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац ...
Краків. Устигнути за 48 годин.
На Краків маємо усього 48 годин – треба поспішати! Тож снідаємо тутешнім традиційним фаст-фудом, а саме шматком булки зі смальцем, і мерщій знайомитись із сотнями творів мистецтва і десятками легенд міста на березі Вісли...Зранку найкраще вирушити в серце всіх старих міст, у тому числі й першої столиці Польщі Кракова – ринкову площу, одну з найбільших у Європі.
Абатство Мон-Сен-Мішель: побачити і закохатися
Уявіть собі величну картину: посеред безкраїх хвиль раптом нізвідки перед вашим оком виростає стародавня таємнича споруда – бенедиктинське абатство, що височіє на самісінькій вершині скелі… А довкола острова, на якому воно розташоване, вирують потужні відпливи і припливи, стрімкість яких багато хто порівнює зі швидкістю коня, що мчить галопом.
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
Водні ворота. Вражаючі порти світу
Аеропорти, залізничні вокзали, автобусні станції практично завжди створюються «за примхою Людини». А ось порти і гавані – це вже спільна творчість homo sapiens і природи. Outlook пропонує вашій увазі найгарніші та найоригінальніші з них.
У Харкові відкриють Сквер Мислителів на знак дружніх відносин між Україною, Азербайджаном та Казахстаном
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбудеться урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові. Меценатом проєкту став Почесний консул Казахстану у Харкові, Емін Наджафлі.
Нормандія очима Корнія Грицюка: батьківщина парасольок і субмарин. Частина 2
Корній Грицюк продовжує ділитися враженнями від французької Нормандії. У попередньому матеріалі він розповідав про свій вояж до Довіля. Тепер на черзі Шербург, або Шербур-Октевіль. Подвійна назва міста з'явилася на початку 2000-х, коли Шербург злився з Октевілем.
Ми там були: Прага
Де віднайти найвужчий у Чехії готель «Clementin» завширшки всього близько 3 метрів, як вибрати між Pilsner Urquel, Krušovice і Gambrinus, коли годувати золотих коропів і чому 91-ий трамвай не такий як усі? Про це і не тільки дізналася Ельвіра Матросова. І, попри те, що це місто стоїть на Влтаві (дослівно wilth-ahwa – дика вода), воно аристократичне, стримане, спокійне, хоча і далеке від пуританства.
Нормандія очима Корнія Грицюка: яблука, молоко та океан. Частина 1
Для багатьох туристів Франція – це в основному Париж із довжелезною чергою на Ейфелеву вежу, Лувр та околиці з їхнім королівським шиком або курорти Середземного моря. А ось Корній Грицюк, мандруючи цією країною, вирішив податися на північ – у Нормандію! Для наших читачів він підготував цикл подорожніх нотаток про поїздку до Атлантичного океану...
Вручення вірчих грамот Президенту України новопризначеними главами місій
1 жовтня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти в Апостольського нунція, послів Держави Ізраїль та Латвійської Республіки.
Британська глибинка: У пошуках таємниць Альбіону
Зелені схили, порослі вересовими кущами, безлюдні приміські дороги, вузькі вулички з маленькими котеджами і садами, що п’янять своїми пахощами, – здається, що британські сільця не підкоряються плинові часу. Немов завмерлі картини героїчного фентезі, всі вони мають свою історію і готові розповісти про великі битви, хоробрих воїнів і легендарні артефакти.
Гетеборг: місто з ароматом моря
Його часто порівнюють із Сан-Франциско через велику кількість мостів, води, пагорбів і рибних ресторанчиків на будь-який смак. Із кранів тут тече мінеральна вода, а по парках любенько собі розгулюють зайці з кроликами… Може здатися, що це місто із казки, але насправді воно розташоване у Швеції, і це – місто Гетеборг.
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
Коли згадуєш слово «озеро», в голові з’являється перший-ліпший образ тихої затишної водойми, яку з усіх боків обіймають порослі травою береги. OUTLOOK зробив добірку найбільш вражаючих озер, котрі змінять ваше уявлення про це творіння природи. Кожному з них є чим дивувати, хай то нетиповий колір води чи лячна здатність умертвляти живі організми.
Прибалтика музейна
Прибалтика – гарне місце для недорогого туризму в Європі. Вона відома, крім усього, і своєю мінливою погодою. Води і вітри Балтики дають про себе знати несподіваними опадами, та це не привід сидіти в номері: довкола безліч дивовижних музеїв, а об’їхати всі три країни за кілька днів не така вже й велика проблема.
"Танцюючі фарби" чи турецьке малювання на воді - ебру
Вода – стихія примхлива і хистка. Будь-яке порушення її спокою змушує водний глянець змінюватися. Важко уявити собі, що воду можна використовувати як полотно, створюючи неповторні малюнки різнокольоровими фарбами: одна рідина лягає на поверхню іншої, народжуючи смислові сюжети…
Новини іноземних дипустанов в Україні
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
Затримай дихання. Найнебезпечніші місця для дайвінгу
Після того, як легендарний француз Жак-Ів Кусто за своїми колегами винайшов і вдосконалив акваланг, підводне плавання міцно увійшло у список найбільш популярних,але, на жаль, небезпечних хобі. Outlook попереджує і розповідає про найбільш екстремальні для занурення місця.
Закрыть
Outlook facebook page