RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  5 питань від молоді послу ПАР в Україні Андре Йоханнесу Гроєневальду

5 питань від молоді послу ПАР в Україні Андре Йоханнесу Гроєневальду

Продовжуючи традицію культурних заходів у межах «Diplomatic Greetings», спільного культурного проєкту «OUTLOOK» та ДП «ГДІП», Посол Південно-Африканської Республіки в Україні Андре Йоханнес Гроєневальд зустрівся з учнями Школи молодого українського дипломата при Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка...

...й студентами факультету міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв. Дипломат поділився особливостями зовнішньої політики ПАР і діяльності посольства, а також розповів про важливі нюанси роботи дипломата.

Андре Йоханнес Гроєневальд – Надзвичайний і Повноважний Посол Південно-Африканської Республіки в Україні, також у Вірменії, Грузії та Молдові за сумісництвом. Здобув ступені бакалавра мистецтв і права в Стелленбоському університеті, а пізніше – і магістра державного управління в Північно-західному університеті й права в Преторійському університеті ПАР. Із його слів, юридична освіта вельми важлива для дипломата, адже це допомагає сформувати необхідний у міжнародній практиці тип мислення.

Дипломатична діяльність пана Гроєневальда зумовила його перебування на службі в різних частинах світу, зокрема в США, Російській Федерації, Болгарії та країнах Африки. «Пам’ятаю період, коли мені довелося бути в Боснії і Герцеговині за часів Балканських війн, – ділиться враженнями посол. – Це була небезпечна місія, адже звуки гармат чулися звідусіль, і все ж мені випав надзвичайно цікавий досвід. В Україні я не вперше, бував тут у 2000 році і, відверто кажучи, позитивно вражений видимими змінами в країні та її рухом уперед».

Читайте також: Проєкт OUTLOOK реалізував ініціативу FEEL SOUTH AFRICA в рамках фестивалю культур народів світу OWCF за підтримки Посольства ПАР в Україні

Робота Дипломатичної академії південноафриканського Департаменту міжнародних відносин і співпраці (DIRCO), де пан посол працює вже понад десять років, спрямована на професійне навчання молодих дипломатів по всьому світу, з акцентом на сферах, у яких
ПАР має значні напрацювання й передовий досвід, що можуть стати в нагоді іншим країнам. З огляду на це в Міжнародній школі Дипломатичної академії роблять акцент на формуванні навичок управління конфліктами, реформування конституцій, посередництва й мистецтва ведення переговорів. «Історія ПАР демонструє успішну демократичну трансформацію та перемогу над системою апартеїду. До того ж країна має репутацію досвідченої медіаторки й майстрині розв’язання конфліктів, і ми завжди готові ділитися своїм досвідом зі світом. Я також мав честь підтримати групу південноафриканських мирних посередників високого рівня в різних конфліктних ситуаціях, зокрема в Палестині», – зазначив Андре Гроєневальд.

5de0115f48563.jpeg

Діяльність Посольства Південно-Африканської Республіки в Україні націлена передусім на забезпечення повновимірного й належного представлення держави. «Нам необхідно багато працювати і максимально користуватися потенціалом наших двосторонніх відносин. Як свідчать реалії, наші країни не завжди сходилися в поглядах. І у зв’язку з належністю нашої держави до групи БРІКС, в Україні подекуди вважають, що ПАР підтримує політику Російської Федерації. Насправді це не так. Моя місія – переконати в тому, що ми дотримуємося принципової позиції, що витікає з наших національних інтересів, – зауважив посол, додавши, що плідна співпраця потребує активного обміну інформацією на урядовому рівні, а також комунікації та конструктивного діалогу. – Вважаю, досвід ПАР як держави, що успішно пройшла демократичні перетворення, може бути корисним для України».

Особливу увагу у двосторонніх відносинах між ПАР і Україною приділено торговельно-економічномій співпраці, зокрема перспективам розвитку торгівлі і туризму. «Розв’язання проблеми туризму між нашими країнами є нагальним, тому насамперед перед нашими урядами стоїть завдання скорегувати візовий режим. Також важливим є питання економіки, адже що розвиненіша економіка країни, то більше в неї можливостей. Отже, спільні інвестиції – це те, до чого нашим державам треба докладати більше зусиль, аби сприяти взаємному розвиткові».

Читайте також: Проєкт OUTLOOK в рамках події FEEL SOUTH AFRICA створив майданчик для обміну професійним кулінарним досвідом між шеф-кухарями з України та ПАР

Пан посол наголосив і на важливості культурного обміну, заохочуючи до пізнання унікального колориту півден- ноафриканського краю. У цьому контексті неоціненним є розвиток потенціалу сучасної молоді, адже це впливовий «голос змін» і важливий рушій економічного прогресу. Завдяки активним молодим людям 1976-й став для ПАР роком вирішальних трансформацій. Говорив посол і про роль спортивних подій в історичному самовідродженні держави. «Якщо пам’ятаєте, у 1995 році ПАР проводила Чемпіонат світу з регбі, на якому здобула перемогу. Є багато суперечностей через тісну асоціацію цього виду спорту з тоді вже подоланим режимом апартеїду, але завоювання світової першості стало джерелом багатьох знакових моментів для ПАР і яскравим свідченням того, який внесок може зробити спорт у справу примирення, миру й безпеки. Проте ця легендарна подія стала знаком примирення й безпрецедентно об’єднала людей різних рас навколо команди задля досягнення спільної мети», – розповів Пан Гроєневальд, доповнивши, що історія повторюється в новому столітті, коли «Спрінгбокс» знову стала чемпіоном світу (у 2007, 2019 роках), здобувши титул найкращої команди. Турніри сприяли згуртуванню південноафриканського суспільства. ПАР також здобула перемогу в Африканському кубку націй із футболу, а також вдало виступила на Чемпіонаті світу з футболу та Олімпійських іграх, що вчергове посприяло процесу національного примирення в республіці.

5de0114730cd5.jpeg

Звертаючись до сьогодення, Андре Йоханнес Гроєневальд акцентував на ролі ПАР в Раді Безпеки ООН як важливого елементу забезпечення миру і безпеки у світі: «ПАР нині також головує в Африканському Союзі, визначивши як свої пріоритети врегулювання конфліктів, економічний розвиток, кліматичні зміни і гендерну рівність, що є частиною “WPS” – концепції сталого розвитку країни, тлумаченої як “women, peace and security” (“жінки, мир і безпека”)».

Посол не оминув і сторінок із досвіду дипломатичної служби. «Робота дипломата не завжди передбачає добродушні прийоми, приємних співрозмовників, гарну їжу й напої. Ми також відвідуємо місця, де вирує стрілянина, і покладатися доводиться лише на власну фортуну. Дипломатична служба передбачає складні ситуації та виклики, проте вони варті того. Справжня дипломатія мусить іти від серця. Важливо й те, що ми робимо для розвитку своєї країни», – пояснив він.

Читайте також: Diplomatic Greetings від проєкту OUTLOOK та ГДІП. Почесні учасники Посли Республіки Корея та ПАР

Невдовзі зустріч набула формату дискусії, упродовж якої молодь дізналася більше про мистецтво дипломатії.

Ваша Високоповажносте, як би Ви охарактеризували сучасну національну політику ПАР? Чи було досягнуто консенсусу в питаннях між різними етносами?

– Расовий чинник залишається важливим елементом діалогу в Південно-Африканській Республіці. Проблема расизму, до якої призвела вікова політика апартеїду, – це те, з чим ми боремось і донині. Коли йдеться про розв’язання проблеми бідних прошарків населення, у нашій країні це досі значною мірою стосується питання расової належності. Система апартеїду зумовила велику незбалансованість у рівні освіченості населення, що спровокувало негативний ланцюговий ефект. Розв’язання цієї проблеми потребує часу, проте завдяки наміченому плану розвитку наші зусилля дають плоди. ПАР незмінно прагне подолати такі три виклики, як бідність, нерівність і безробіття.

Пане Посол, із якими країнами ПАР займається врегулюванням поточних конфліктів? Сьогодні ви згадували Лівію, Південний Судан. Можливо, є інші приклади?

– Зауважу, що ці країни пріоритетні для нас із погляду саме їхніх внутрішніх суперечностей. Хоча будь-який конфлікт зумовлено багатьма складними проблемами, важливою причиною конфліктів на африканському континенті є питання штучних кордонів, що не оминуло навіть ПАР: її північний кордон із Зімбабве розділяє цілі сім’ї. Звичайно, це створює перешкоду економічній діяльності й розвитку країн. Утім держави Африки залишаються вірними принципу непорушності кордонів, що є також гарним аргументом для України на порядку денному та в контексті геополітичного майбутнього. Рушієм рівноваги є і економічний розвиток, у чому нині ПАР позиціонує себе як міжнародна посередниця, а отже, відіграє важливу роль ланки міждержавного примирення.

Які місця Ви порекомендували б відвідати у Вашій країні й чи варто спробувати національну кухню?

– Можливо, відповідь на це питання буде трохи упередженою, адже я сам із Півдня. Кейптаун – місто, на яке я часто натрапляв у переліках популярних туристичних об’єктів. Воно має дещо європейський вигляд завдяки своєму «середземноморському» кліматові. Проте відвідавши лише щось одне, утрачаєш візію кольорів решти країни. Тому раджу відвідати й Преторію, Йоганнесбург, так званий африканський Нью-Йорк, Дурбан, що на східному узбережжі і, звісно, Національний парк Крюґера та інші відомі місцини, адже ПАР – це велика й розмаїта країна. Традиційно наша їжа досить гостра – для українців, можливо, навіть занадто. Це історично зумовлено: у XVI столітті ПАР була пунктом зупинки для кораблів, що прямували від Молуккських островів (ще відомих як Острови прянощів) до Європи. Крім того, найбільша індійська спільнота за межами Індії проживає в ПАР. Подекуди цю національну кухню удостоюють титулу найсмачнішої, що дає привід нею пишатися.

Пане Посол, що ви можете розповісти про економічні аспекти співпраці між Україною та Південно-Африканською Республікою?

– Для нас є важливим спільне зростання та розвиток. Пріоритетом на сьогодні є диверсифікація двосторонньої співпраці з Україною, адже це держава, яка має значний потенціал у розробленні альтернативної енергії та наукомістких галузей. Не можна оминути увагою і спільні проєкти у сфері ядерної енергетики. Нині спостерігаємо стрімке зростання попиту на наукові спеціальності, зокрема математичні. Ми потребуємо експертів у зазначених сферах, і Україна може нам із цим допомогти.

Вам это будет интересно:
Крилаті символи народів
У кожної держави є свої офіційні символи: прапор, герб і гімн. Але, крім традиційних «розпізнавальних знаків», є і народні – приміром, улюблений птах. Саме про них далі в OUTLOOK. Щоб «задокументувати» народну любов, 1960 року в Токіо на міжнародній конференції із захисту пернатих було введено поняття «національний птах».
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні
Продовжуємо розповідати про традиції святкування Міжнародного дня NOWRUZ, який покликаний зміцнити відносини між державами і популяризувати історико-культурні традиції народів. І з цим нам допомагає Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Й.В.Тойли Атаєв.
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Ірану в Україні
19 лютого 2010 року на 64-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було ухвалено Резолюцію «Міжнародний день NOWRUZ». Відповідно до неї Генеральна Асамблея ООН закликає держави-члени «докладати зусиль для підвищення рівня інформованості щодо NOWRUZ та організовувати щорічні заходи до цього свята». Тому сьогодні OUTLOOK про традиції святкування NOWRUZ...
Дипломатія в умовах карантину. Відбулась церемонія вручення вірчих грамот Президенту України
4 березня Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у новопризначених послів В’єтнаму, Бразилії та Італії. У розмові із Главою держави, заступником керівника Офісу Президента Ігорем Жовквою та Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою було визначено пріоритетні напрямки роботи.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом лютого відбулась низка подій, які організували або до яких долучились іноземні представництва, акредитовані в Україні. Пропонуємо до вашої уваги підбірку деяких з них.
Розширення складу почесних членів Харківського дипломатичного клубу
11 лютого в Харківському дипломатичному клубі відбулося засідання Асамблеї Громадської організації «Харківський дипломатичний клуб» за участі Почесних консулів Албанії Шахіна Омарова, Бразилії Сергія Куцевляка, Грузії Олександри Чихладзе та Казахстану Еміна Наджафлі.
Визначені лауреати 25-ї ювілейної загальнонаціональної програми «Людина року – 2020»
Загальнонаціональна програма «Людина року» святкує свій 25-річний ювілей! Вже чверть століття проект зводить на зірковий п’єдестал справжніх лідерів незалежної України, які своїм професіоналізмом і яскравим талантом сприяють її прогресу, демонструють всьому світу безмежні можливості українського народу.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом 25-27 січня відбулась низка заходів за участі посольств, акредитованих в Україні. У цій підбірці новин ми зібрали найбільш знакові двосторонні зустрічі, візити, святкування та дні пам'яті, до яких долучились представництва іноземних держав.
Заява посла Австралії з нагоди Національного дня
Посол Австралії в Україні Брюс Едвардс у своєму зверненні з нагоди Національного дня зазначив основні виклики, з якими Австралія зіткнулась у 2020 році, а також запевнив, що "разом ми змінимо ситуацію на краще".
А ви знали...?
Трохи фото і декілька відео... Додати Європи і ще трішечки Африки... Щось очевидне і вражаюче... Ось так можна описати новини, які ми підготували для вас сьогодні. Зацікавили? Тоді мершій читайте!
Дипломатія в умовах карантину. Вручення вірчих грамот новопризначеними послами
11 грудня Президент України прийняв вірчі грамоти у послів Австралії, Єгипту, Ємену, Йорданії, Монголії, Норвегії, Пакистану, Таджикистану, Таїланду, Таджикистану та Філіппін. На церемонії були присутні заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква та заступник Міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.
Гуманітарна допомога від Об’єднаних Арабських Еміратів у часи пандемії
З нагоди 49-го Національного Дня і в рамках посилення міжнародного співробітництва у боротьбі з поширенням пандемії коронавірусу COVID-19 Посольство ОАЕ в Україні передало понад 1,5 мільйона експрес-тестів на COVID-19 (IgM/IgG) та масок для українських державних установ...
Вебфорум з прав дітей на освіту у період пандемії під егідою Фонду "Zamin", очолюваного дружиною Президента Узбекистану
Вчора, 19 листопада 2020 року, Міжнародний громадський фонд «Zamin», Представництва ООН і ЮНІСЕФ в Узбекистані спільно організували міжнародний вебфорум на тему «Права дітей на освіту: актуальність, безперервність і інновації в умовах пандемії».
Гендиректорка OUTLOOK Дарія Карякіна про роль громадських ініціатив в сфері культурної дипломатії
18 листопада Генеральна директорка проекту OUTLOOK, громадська діячка Дарія Карякіна взяла участь у якості експертки у транскордонному проекті «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі Україна – Грузія».
Посол Аргентини Елена Летісія Мікусінскі відкрила виставку "Аргентина очима жінок-мисткинь"
Посольство Аргентинської Республіки в Україні спільно з інформаційним агентством «Укрінформ» та у співпраці з асоціацією «Маріанне Аргентина» та аргентинським журналом «Be Cult», відкрило унікальну фотовиставку про різноманіття та красу Аргентини та її мешканців.
Четвертий міжнародний турнір із гольфу «Ambassador’s Cup»
Гольф-турнір «Ambassador’s Cup» - спортивне змагання для дипломатичних гостей, яке уже кілька років поспіль організовує ДП «ГДІП» спільно із гольф-центром “Kozyn”.
Посол Індії Партха Сатпатхі відкрив пам'ятник Махатмі Ганді в столиці
З нагоди 150-річчя Махатми Ганді Посольство Республіки Індії в Києві у співпраці з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка відкрило бронзовий пам’ятник Махатми Ганді у Ботанічному саду імені О.В. Фоміна.
Посольства відзначили Європейський день мов-2020!
Рада Європи спільно з Європейським Союзом оголосила 2001 рік роком Європейських мов, який став дуже успішним у всіх 45 країнах-учасницях. Цього року посольства, акредитовані в Україні, а також їх культурні центри, організували онлайн та офлайн заходи для всіх охочих долучились до розуміння культури через мову.
World Cleanup Day-2020 за участі іноземних дипломатів
19 вересня, на запрошення Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Надзвичайні та Повноважні посли Австрії, В’єтнаму, Естонії, Індонезії, Малайзії, Німеччини, Північної Македонії, Португалії, Словенії, Словаччини, Фінляндії та Японії долучились до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» у столичному парку «Муромець».
Закрыть
Outlook facebook page