Проєкт OUTLOOK реалізував ініціативу FEEL SOUTH AFRICA в рамках фестивалю культур народів світу OWCF за підтримки Посольства ПАР в Україні
FEEL SOUTH AFRICA став другою культурною подію в рамках OWCF 2019 націленою на сприяння розвитку двостороннього співробітництва між державами та різносторонньої презентації ПАР в Україні в рамках нашого щорічного фестивалю.
Цього разу формат заходу — майданчик для комунікації. Ми поставили за мету провести івенти, що сприятимуть обміну досвідом та розширенню професійних контактів. Цільовою аудиторією FEEL South Africa стали студенти Київського національного університету культури та мистецтв.
Основа програми – показ вбрання від сучасних дизайнерів Siyabonga Sikhakhane (Brand: SiyaDelela) та Serge (Brand: MAD) з Південно-Африканської Республіки та кулінарні майстер-класи від спеціальних гостей наших заходів шеф-кухаря президентів Нельсона Мандели та Табо Мбекі Анділе Сомдака та Mahlomola Thamae.
З хлібом та сіллю викладацький склад Київського національного університету культури та мистецтв зустріли Надзвичайного та Повноважного Посла ПАР в Україні Андре Йоханнеса Гроеневальда, дипломатів та почесних гостей з ПАР.
Офіційне відкриття заходу — знайомства з унікальною країною Мзансі розпочалося з промови заступника генерального директора проєкту OUTLOOK Аріни Сірої, що від імені керівництва привітала усіх присутніх та надіслала вітання від ідейного натхненника нашого фестивалю Дарії Карякіної.
«Проєкт OUTLOOK дуже радий сьогодні реалізовувати одну зі своїх ініціатив Feel South Africa разом з Посольством ПАР в Україні в рамках фестивалю OWCF. Фестиваль культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL націлений на сприяння розвитку діалогу та двостороннього співробітництва між державами.
І тому ми щиро вдячні Київському національному університету культури та мистецтв за те, що надаєте студентам вашого навчального закладу долучатися до таких проєктів. Ми віримо що подібні міжкультурні ініціативи не лише зближують народи, але й дають поштовх для нових контактів міждержавної співпраці» - сказала Аріна Сіра.
Людмила Поліщук, декан факультету івент-менеджменту і шоу-бізнесу, підкреслила важливість таких ініціатив для студентів та університету, вбачаючи в них не тільки пізнання іншої держави та кращого розуміння іншої культури, а також плеяду практичних знань та реалізацію можливостей для початківців своєї професії.
Надзвичайний та Повноважний Посол ПАР в Україні Андре Йоханнес Гроеневальд зазначив: «В наших народів насправді набагато більше спільного, ніж кожен з нас міг би уявити. Я вдячний, що ми разом з OUTLOOK долаємо географічні відстані та зближуємо наші держави для майбутньої кооперації в різноманітних сферах».
Під час показу костюмів моделями стали студенти спеціальностей: івент-менеджмент, індустрія дозвілля та фешн-бізнес. Студенти продемонстрували вбрання від дизайнерів з ПАР Siyabonga Sikhakhane (Brand: SiyaDelela) та Serge (Brand: M A D). Стильні зачіски та мейкап підготували для моделей студенти кафедри фешн-бізнесу.
Бренд Siya Delela був представлений урбаністичними дунгарі (комбінезон з цупкої бавовняної тканини), який поєднує елементи міського та сільського стилю.
Бренд M A D гармонійно поєднав у своєму одязі сучасний стиль з національними мотивами. Дизайнер зробив акценти на кольорах та приділив увагу яскравим прінтам.
Другою частиною заходу FEEL SOUTH AFRICA стали професійні майстеркласи для студентів кафедри готельно-ресторанного бізнесу від наших special guests - шеф-кухарів з ПАР: Анділе Сомдака та Mahlomola Thamae.
Вони прибули спеціально до України та продемонстрували свої кулінарні здібності і навчили майбутніх українських кухарів готувати національні страви своєї країни, а також поділилися своїм професійним та життєвим досвідом під час майстеркласу.
Анділе Сомдака – шеф-кухар родом з Гугулесу Південно-Африканська Республіка.Помилково вважати, що приготування традиційних страв під силу кожному. Підхід шеф-кухаря Анділе Сомдаки полягає в тому, що він дбайливо зберігає традиції національної кухні і прискіпливо ставиться до будь-яких інтерпретацій та інновацій аби не зіпсувати страв, вивірених часом.
Першим вчителем вважає свою матір, яка прищепила любов до національної кухні. Професійну кар’єру почав в Protea Hotels group by Marriott. Ця робота дозволила молодому спеціалісту відточити кулінарну майстерність страв європейської кухні.
В 1994 році став особистим шеф-кухарем президента Нельсона Мандели, який повернувшись із 27-річного ув'язнення дуже сумував за стравами свого дитинства. Під чуйним керівництвом Мадіби шеф Анділе удосконалював свої навички в приготуванні традиційних страв. В знак високої поваги до кулінарних здібностей шеф-кухаря Нельсон Мандела порекомендував його наступному президентові Табо Мбекі. Так Анділе Сомдака знову став головним на президентській кухні в резиденції в Кейптауні.
У 1999 відкриває свій ресторан Еziko Caterers. Шеф, приділяючи величезну увагу якості, свіжості натуральності продуктів, відкрив свій “сад зелені” прямо на подвір’ї ресторану.
Анділе Сомдака в рамках Feel South Africa поділився секретами та практичними порадами приготування традиційних страв національної кухні. Він вів відкриту бесіду зі студентами про важливість натуральності продуктів, підбору приладдя на кухню, веденню свого власного бізнесу та намагався змотивувати студентів на майбутні звершення, підкреслюючи свою головне професійне кредо:
" Готувати — це як любов. На кухню треба заходити з пристрастю або не заходити туди зовсім".
Махломола Тамае – відомий шеф-кухар, власник свого ресторану, експерт з планування, організації готельно-ресторанного бізнесу, готуючи рибну страву щиро ділився власним досвідом, розказав про особливості та відмінності кухні Південно-Африканської Республіки та неодноразово наголошував:
“Неважливо готуєш ти на своїй кухні чи в гостях, скільки і які у тебе є продукти, яке на кухні приладдя, якщо ти професіонал, ти зможеш приготувати смачну та гарну страву з будь-чого будь-де".
Крім того, шеф Анділе та шеф Махломола подарували студентам унікальні місцеві спеції з ПАР, які вони можуть використовувати при подальшому навчанні.
Завітав на майстерклас і ректор Київського національного університету культури та мистецтв — Михайло Поплавський. Він наголосив, що такий проєкт – шанс для студентів отримати унікальний досвід і що подібні заходи сприяють відкриттю нових спільних можливостей.
Варто зазначити, що в рамках приїзду шеф-кухарів також було організовано зустріч з українським шеф-кухарем Євгеном Клопотенком для обміну кулінарним досвідом та налагодженню професійних зв’язків.
Вам може бути це цікаво: спецпроєкт Feel Slovenia
Ще раз хочемо подякувати за вклад у розбудову двосторонніх відносин між Україною та ПАР партнерам заходу, які підтримали проєкт Feel South Africa:
Посольству Південно-Африканської Республіки в Україні та особисто Надзвичайному та Повноважному Послу ПАР в Україні Андре Йоханнесу Гроеневальду та співробітникам посольства
Київському національному університету культури та мистецтв, в особі ректора Михайла Поплавського
декану факультету івент-менеджменту і шоу-бізнесу Людмилі Поліщук
доценту кафедри івент-менеджменту та індустрії дозвілля Світлані Оборській
кандидату технічних наук, доценту кафедри готельно-ресторанного бізнесу Галині Толок
завідувачці кафедри фешн-бізнесу Людмилі Дихнич
студентам Київського національного університету культури та мистецтв