Руанда: ну й Африка, от так Африка!
Був період в історії, коли Руанду розглядали лише як другосортну державу. Країна побувала під пануванням Німецької імперії, а згодом стала колонією Бельгії. Постійно відбувались сутички між двома африканськими племенами тутсі і хуту через вплив на місцеві території. Останнє повстання датоване 1959 роком – саме тоді хуту прогнали тутсі зі своєї території і, як їм здавалося, нарешті повернули владу над власними землями.
Фото businessday.ng
Війна, котру складно виправдати
У 1990-х роках тутсі, котрі не могли змиритися із втратою панування, організували партизанську війну. Місцеві вирішили, що життя невинуватих жителів дорожче за геополітичні ігри, і підписали угоду, згідно з якою обидва народи мали помиритися. Але не всіх влаштовував стан справ, який склався. 1994 року відбулася подія, що стала поворотною у кривавій історії Руанди. Каталізатором подій у регіоні став теракт у літаку тогочасного президента Жувенала Хабіарімана. Почалася повномасштабна громадянська війна і геноцид. Сто днів – рівно стільки тривала бійня, поки у справу не втрутилися миротворці ООН.Фото coffeehunter.com
Поль Кагаме, котрого пізніше охрестили національним героєм, повалив уряд хуту і прогнав його військову підтримку з країни, а сам став президентом Руанди. Розвиток економіки, котрий ішов божевільними темпами, пов’язують саме з його правлінням.
Як Руанда стала популярним туристичним напрямком
Хоча Поля Кагаме періодично звинувачують в авторитаризмі, він зумів вивести країну на зовсім інший рівень. Тепер в Руанду приїздять туристи: любителі екзотики знають місця, де можна провести незабутні дні. Захисники довкілля милуються озером Ківу. Останнє особливо цікаво, враховуючи, що тільки в ньому не живуть крокодили. Численні парки, пам’ятки старовини й історичні місця нікого не залишать байдужими. А ми рухаємося далі і натрапляємо на неймовірні речі – місцевість, де проживають горили.
У невеличкому місті Кінігі щоліта приток туристів. Всі, хто приїжджають, вважають за свій обов’язок відвідати величезну резервацію горил. А якщо поталанить, всі охочі зможуть потрапити на свято, де новонароджені малята отримують незвичайні імена. При цьому звучить екзотична музика, місцеві жителі пригощають туристів найсмачнішими стравами, а саме дійство тоне в африканських танцях під барабанний дріб. Для тих, хто переймається питанням, як жителям Руанди вдається тримати під контролем таку величезну резервацію, заготовлено сюрприз – екскурсію в сусіднє село Умуганда. Саме тут упродовж багатьох років за тваринами доглядають, як за малими дітьми. До речі, більшість туристів зізнається: вони їдуть в Руанду саме для того, щоб подивитись на цих звірів.Фото volcanoessafaris.com
При цьому гірських горил можна побачити у парку Volcanoes National Park. Щоправда, це задоволення коштує не менш ніж 400 доларів. Для тих, хто подорожує Африкою, ця сума здаватиметься досить скромною. У тій же Уганді за відпочинок в компанії мавп доведеться викласти не менш ніж 500 доларів.
Окрім таких екзотичних місцевостей і парків, Руанда порадує туристів колоритними стравами. Найсмачніша з них – бананова картопля. Їдять її неодмінно з рибою. У місцевому озері Ківу живе самбаза, котра на смак нагадує мініатюрну корюшку. Ще один делікатес – колюча риба індугу. Під час їжі вам доведеться не тільки витягувати кістки, але ще й знімати колючки, котрих тут виявиться чимало. На гарнір у місцевих закладах подадуть банани – варені чи тушковані. А якщо захочете чимось запити цю страву, вам запропонують трохи місцевого пива. Тут ви напевно пригадаєте старий добрий анекдот про те, як англійському лордові подавали вівсянку тричі на день, а на вечерю запропонували котлети, щоправда «Із вівсянки, сер!» Тут складається подібна ситуація. Ви щойно зібралися відпочити від бананової картоплі, досхочу наїлися каші з бананів і навіть навчилися відрізняти середній жовтий плід від його зеленого аналога? Що ж, пиво тут також із бананів. Словом, Африку ви не забудете ніколи.Фото theugandan.info
Місцеві сюрпризи
Білу людину в Руанді називають «мзунгу». А дітлахи навіть написали віршик: «Мзунгу, гіммі мані». Будь-який знавець англійської розбереться з ламаним акцентом і висипле в дитячу долоньку трохи грошей. Адже саме їх просить діти, щоб на вечерю поласувати печивом.
Утім, не судіть людей за першим враженням. Можливо, десь поруч із вами проходять нащадки знатних сімей. Тим більше, що в Руанді з королівською династією пов'язаний не один десяток історій. Наприклад, неподалік від Кінгалі сховалося поселення Ньянза, справжнє історичне надбання. Упродовж багатьох років у цих місцях жили королі – вважалося, що монарх має бути прикладом для свого народу. Тому вони вели скромне існування, котре в матеріальному плані мало чим відрізнялося від життя підданих. Замість палацу – хатини, на які варто подивитися і сьогодні. Щоправда, в сучасній Руанді королівську обитель реставрували в європейський спосіб. Зазирнувши всередину, можна не тільки побродити вздовж старовинних стін, але й зіграти в стародавню королівську гру ігісоро, котра, без сумніву, нагадає ва нарди.Фото travelguide.com
Руанду недарма називають країною тисяч гір, взяти хоча б гірський ланцюг Вірунґа. Тут ви втратите лік часу і дізнаєтеся, що таке справжня екзотика. Жодну оповідь гіда не зрівняти з побаченим. Отже, якщо ви скучили за пригодами і жадаєте незабутніх емоцій, приїжджайте в Руанду.
Головне фото topsimages.com