Кабо-Верде: серфінг по вулканах

Де шукати
Кабо-Верде – це архіпелаг з 18-ти островів в Атлантичному океані, неподалік Сенегалу. Вони і є державою з півмільйонним населенням, котра 1975 року проголосила незалежність від Португалії, про яку тут нагадує все: архітектура, мова, дорожні знаки та бруківка. Тому суто візуально, дивлячись на вулиці тамтешніх міст, важко з упевненістю сказати, Африка це чи Південна Європа. Бо і рівень життя вищий, ніж навіть у деяких країнах Старого Світу.
Багато в чому це пояснюється розвиненою туристичною сферою, яка приносить щороку до державної казни 50-60 мільйонів доларів, що вельми переконливо для 500 тисяч жителів. Та й узагалі, Кабо-Верде, або, як ще кажуть, острови Зеленого Мису, були в 70-х мало не головним об'єктом інвестицій для розвинених країн, які хотіли отримати райське місце для відпочинку в самісінькому центрі світу. Практично всі гроші вкладали у зведення готелів, міжнародних аеропортів і модернізацію інфраструктури. На жаль, західні вливання та африканське не завжди продумане будівництво істотно зашкодили місцевій екосистемі – нині ліси складають усього 12-14% території, та й ґрунт уже не такий родючий. Однак ці особливості разом з величезною кількістю вулканів додають архіпелагові якогось марсіанського шарму.Фото worldforagirl.com
Що подивитися
З огляду на географічну складову, острови Кабо-Верде пов'язані між собою тільки повітрям і водою, що накладає свій відбиток на взаємовідносини між місцевими жителями. Ні, вони, дякувати Богові, не воюють і навіть не конфліктують, але внутрішнє змагання за клієнта із серії «у нас краще» триває упродовж року, адже такого поняття, як «сезон», не існує в принципі.
Столицю і найбільше місто Праю обов'язково варто відвідати хоч би для того, щоб відчути постколоніальний колорит. Практично всі визначні пам'ятки побудували саме португальці. Сучасна центральна частина так органічно поєднується зі старовинним передмістям Сідаде-Велья, що іноді замислюєшся, як гармонійно зодчі 20 століття доповнили архітектуру 15 століття. Цей архітектурний мікс можна побачити на острові Сантьягу. Що стосується безпосередньо купання-загоряння, то хоч «Прая» і перекладається, як «пляж», відпочивати краще на інших ділянках суші.Фото pinterest.com
Приміром, на острові Сал, що через відсутність високих будівель сприймається як один суцільний пляж, який зливається з океаном і небом. Місцеві кажуть, тут 350 сонячних днів на рік, і це реальний факт, а не фраза з туристичного буклету. Коралові рифи і м'які хвилі притягують любителів дайвінгу і серфінгу з усього світу. Найбільш сприятливий океан для таких занять з квітня до листопада, але це вже уточнення для професіоналів, новачки можуть пізнавати підводні глибини і сідлати хвилі будь-коли. Ще Сал вважається гурманською столицею країни. Ринок міста Санта-Марія – один суцільний делікатес, адже що може бути кращим за найсвіжіші морепродукти і дивовижні фрукти й овочі? Страви з креветок і молюсків, пудинги з папайї, джем з батати, гроги і настоянки з тростини, кокосові ватрушки – все це не просто смачно, а ще й досить дешево: за 30-50 євро можна добряче попоїсти всією сім'єю.Фото pinterest.com
Якщо Сантьягу – діловий центр, Сал – туристичний, то острів Сан-Вісенте – культурний. Саме тут народилася найвідоміша співачка країни Сезарія Евора. Коли під час подорожі по Кабо-Верде здається, що навколо постійно звучить музика, то тут це відчуття посилюється багаторазово. Так склалося, що головні фестивалі, концерти і карнавали архіпелагу відбуваються в місті Мінделу. Ця традиція сягає ще піратських часів – джентльмени удачі любили і вміли розслаблятися, тому, вподобавши острів, вони огорнули його відповідною атмосферою, яка збереглася донині. Крім сотень барів, танцмайданчиків і кав’ярень, можна відпочити й очима – Віфлеємська вежа, яка є копією лісабонської, президентський палац, будівлі мерії і парламенту – все це справжнісінькі шедеври архітектури. Якщо ви поціновувач оборонних і похмурих споруд, то обов'язково маєте вирушити на екскурсію до форту Fortim d'El Rei, у стінах якого була головна португальська колоніальна в'язниця. Ще однією визначною пам'яткою вважається ресторан «Gaudi», де кухня французька, але з африканським ухилом. Навіть жителі Сала визнають переваги цього закладу.
Фото thingstodocapeverde.com
Ну і, звісно, обов’язково треба відвідати найбільш неспокійний острів – Фогу, названий на честь тамтешнього однойменного вулкана. Чому неспокійний? Бо час від часу цей гігант нагадує про себе виверженнями різної сили! Найпотужніше було ще в 17 столітті, а останнє – в листопаді 2014-го. Утім, місцеві жителі – сміливці і ставляться до подібних капризів досить спокійно, їх навіть евакуювати доводиться іноді силоміць. Для охочих до гірських сходжень Фогу може стати кульмінацією мандрівки в Кабо-Верде, адже від підйому дух захоплює, а відчуття того, що вулкан активний і може будь-якої миті почати бешкетувати – додає адреналіну в кров. Тому після спуску краще заночувати і розслабитися в затишному рибальському селі Салінас, винагородивши себе за підкорення двох з гаком кілометрів гарним вином з рибними стравами.Фото iexplore.com
Корисні поради:
Візу в Кабо-Верде можна отримати вже на місці, заплативши 50 доларів.
На всіх островах украй погано працює муніципальний транспорт – автобуса можна і не дочекатися, тому кращий спосіб пересування – маршрутні таксі. Поїздка на одну людину обійдеться в 1–1,5 долара.
У Мінделу працює дивовижний Національний центр ремесел, де можна придбати колоритні сувеніри для друзів: вироби з черепашачих панцирів та кокосів, диски з унікальною музикою місцевих виконавців.
Остерігайтеся кишенькових злодюжок! Туристи прибувають на архіпелаг протягом усього року, а для місцевих шахраїв крадіжки – це постійний заробіток.
Палюче сонце там не милує нікого, особливо білошкірих європейців, тому захисного крему багато не буває.
Головне фото state.gov