RU  UK  EN
Статьи  >  Напиши  >  Там, де «Король лев» стає реальністю

Там, де «Король лев» стає реальністю

До речі, сценами для цього художнього фільму компанія «Disney» надихнулась саме у Кенії, а точніше у національному парку «Брама Пекла», що знаходиться на відстані 90 км від Найробі. Хоча і сімбу («лев» з суахілі) разом з іншими хижаками тут не побачиш, бонусом стане прогулянка на велосипеді поміж стада зебрів, антилоп гну та жирафів. Цікаво...?

Тоді у цій статті випускаючий редактор OUTLOOK Анна Квашук завітає до найбільш вражаючих парків у Кенії, де господарями виступають дикі тварини, і радо поділиться з читачами спогадами.

Перше, про що варто сказати, що у кожному з нижче перерахованих парків можливо побачити майже повністю Велику африканську п’ятірку. Для цього необхідно дві речі: гарний зір і кмітливий провідник, на послуги якого неодмінно варто витратити кошти. І якщо перше можна виправити далекобійними професійними біноклями, то провідник – це своєрідний пропуск у світ дикої природи. Вони найкраще знають де ховаються гієни і харчуються жирафи. Саме вони не бояться звернути з дороги у пошуках левів і гепардів і цим зроблять ваше перебування у парку незабутнім.

Друге, враховуйте, що до кожного парку можна в’їхати на власній автівці, але спеціально облаштований для сафарі позашляховик зі стелею, що підіймається, принесе більше задоволення.

Третє, це ціни, на які необхідно звертати увагу. Вони розділені на категорії за віком та статусом особи в країні (житель, резидент або подорожуючий) і різниця може складати десятки разів.

Четверте, якщо після вашого повернення додому ви збираєтесь відкрити виставку світлин, то сміливо беріть професійні камери і влаштовуйте фотополювання. Якщо ж ні, то вам вистачить камери на телефоні, а закарбовувати кожен побачений момент можна і у власній пам’яті.

І останнє, якщо сафарі розраховане на один день, то виїжджати необхідно вдосвіта і схід сонця зустрічати вже на в’їзді в парк, адже у пікові сонячні години, які наступають вже об 11-12, тварини ховаються і багатьох не побачиш.6106f7d97dd3f.jpegФото Ілля Карандась

Тож, перейдемо до найцікавішого.

Національний парк Найробі, де були зроблені відомі фотокартки з жирафами на фоні хмарочосів, розташований лише в десятці кілометрів від центрального ділового району міста. На його прикладі можна переконатись у можливості зберегти природу у мегаполісі (кількість жителів Найробі сягає за приблизними підрахунками 4 мільйони). Площа самого парку складає близько 100 квадратних кілометрів, і, порівняно з іншими парками, є досить невеликою. Таке близьке розташування до міста дає можливість водити шкільні екскурсії саме сюди і вивчати фауну регіону наочно. «Це був перший парк, з якого ми розпочали наші подорожі Кенією, але і тут вдалось побачити двох з п’яти звірів з Великої африканської п’ятірки – левів та носорогів. Вся екскурсія зайняла приблизно 4 години і привідкрила завісу до світу дикої природи», - розповідає Анна.610260ed8117a.jpegФото Ілля Карандась

Національний заповідник «Масаї-Мара» – є найкращим місцем у Кенії для спостереження за Великою міграцією тварин. У серпні-вересні вони повертаються з Національного парку «Серенгеті», що в Танзанії, і рушають до Національного заповідника "Масаї-Мара". Одним з найбільш пам’ятних моментів спостереження за тваринами стане перехід зебрами і антилопами річки Мара. Справа у тому, що у воді повно крокодилів, на яких парнокопитні у пошуках їжі не звертають уваги і самі стають обідом. Але це явище настільки захоплююче, що туристи з усього світу намагаються потрапити сюди саме наприкінці літа-на початку осені і, від чого, ціни на тури у цей час можуть бути рази в два вищі. Бонусом для відвідувачів стане поселення масаїв, які радо зустрінуть шукачів пригод, покажуть місцевість і розкажуть про власні традиції.

6106f9ac84dd8.jpegФото Ілля Карандась

У парку Оль Педжета можна зупинитись у спеціально облаштованих кемпінгах, замовити пробіжку по парку о 7 ранку чи зібрати дослідницьку інформацію при спостереженні за левами. Саме тут є унікальна можливість подивитись як на чорних, так і на білих носорогів. Останні, до речі, є вимираючим видом, якими опікується адміністрація, і популяція яких активно відновлюється. Також цікаво буде зайти на територію проживання шимпанзе. Якщо тварини будуть в гуморі, вони з радістю на відстані розважать відвідувачів якимись чудернацькими витівками, якщо ні, то вони можуть почати вас переслідувати і доведеться швидко шукати на території великі клітки і пересиджувати там. Кажуть, таке «переховування» може займати від однієї години до декількох днів. «Родзинкою цього парку, окрім звичайно звірів, є його розташування на екваторі, а також приголомшливий вид на гору Кенія. Але мені особисто він запам’ятався повністю зібраною Великою африканської п’ятіркою», – поділилась Анна.6106f9abbff82.jpegФото Ілля Карандась

У Національному парку «Амбоселі», який також розташований на кордоні з Танзанією, найкраще можна побачити Кіліманджаро і стада слонів, які прогулюються, пасуться або міряються силами один з одним. Хоча один з його видів – саванний слон є одним з найбільших сухопутних ссавців, варто пам’ятати, що ці тварини досить нервово реагують на шум та швидкісні пересування машин. Випробовувати їх терпіння не варто.6106f7da40efc.jpegФото Ілля Карандась

На відміну від попередніх парків, які мають свої основні місяці для відвідування, приїжджати до Національного парку «Озеро Найваша» можна цілий рік і в будь-якому разі це захопить подих. Тут розташоване найбільше прісноводне озеро Кенії і середовище проживання гіпопотамів. А дивитись на них можна не просто з берега, але й проплисти поміж. Чи страшно? Ні, ці гіпопотами досить миролюбиві, а тут їх, до слова, проживає більше як півтори тисячі. Анна додала: «Попередній пошук інформації про парк не дав жодних посилань на можливість побачити щось більше, окрім гіпопотамів, але вже на місці провідник запропонував підійти на човні до одного з диких островів. Там живуть лише травоїдні тварини, тому атмосфера там досить мирна і самі ж тварини підпускають до себе на відстань витягнутої року. Ось тут я по справжньому відчула красу дикої природи».610260ecafb82.jpegФото Ілля Карандась

І наостанок залишаю не менш цікавий Національний парк «Озеро Накуру», який відомий зграями рожевих фламінго, які, щоправда, тільки восени 2020 року почали повертатись сюди. Вісім років тому через збільшення рівня води у озері птахи покинули цю місцевість і своєю відсутністю знизили попит на туристів.

До слова, на цьому перелік парків зарано закінчувати. Є ще Національний заповідник «Самбуру», один з трьох розташованих на півночі країни, або озеро «Вікторія» у складі Національного парку «Вікторія», найбільше прісноводне озеро Африки… Але боюсь, що якщо назву ще декілька місць, від прочитаного запаморочиться голова. Тому залишаю їх для ваших власних відвідин, а OUTLOOK чекатиме вже на ваші неповторні історії!

Головне фото автора

Вам это будет интересно:
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ.
Якщо у тебе 10 доларів і ти в Найробі
Сьогодні ми вирушаємо на відпочинок по-кенійськи. Будемо остерігатися злодюжок, торгуватися на місцевих ринках, куштувати фантастичний чай і закутуватися у строкатий африканський текстиль. Дізнаємося, які місця недоступні для скромних бюджетів, не засмутимося і піднімемо настрій фантастичним заходом сонця на узбережжі Індійського океану.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ми там були: Марокко – дивовижна країна
Тут увечері тільки починають працювати ринки. Без комах не обходиться жоден дім. А зі зміями люди практично подружилися. І ще: уявляєте, вони не мріють про море! Про всі тонкощі африканського Королівства Марокко нам розповіла український SMM-фахівець Анна Фунт, яка провела там незабутню відпустку.
Колоритний континент. Красиві племена Африки
Повсякденне життя африканських племен може видаватися дивним навіть для мешканців цього континенту. І тільки природа і допитливі мандрівники лишаються наодинці з колоритом і незвичністю побуту етносів за межею мегаполіса.
Декілька граней багатогранного Бостона
Враження про це місто багато в чому залежить від того, де ви були до зустрічі з ним. Після Лос-Анджелеса Бостон може здатися дуже діловим і культурно насиченим, після Нью-Йорка – дещо провінційним і старомодним. Але в будь-якому разі він має яскраве та поважне обличчя массачусетського джентльмена.
Перу. Місця сили
Ізраїль, Індія, Мекка – ці географічні точки дуже важливі для адептів різних релігій і не тільки: вирушивши туди у паломництво, можна звідати благодать і відчути найпотужнішу концентрацію енергії, навіть будучи невіруючим. Не території Південної Америки, у Перу, теж є свої місця сили. І саме про них пише наш читач і автор Ія Зайцева.
Річард Ганнон: Фарери - овечі острови
Тільки три місяці на рік між Великою Британією і Фарерськими островами відкрито повітряні рейси. Я радів своїй майбутній подорожі, хоча до кінця не усвідомлював, що очікує там, на півночі. Іноді я уявляв Фарери, як землю, покриту кригою. Наступної миті здавалося, що на островах не вщухає потужний вітер, а отже, мене обов'язково здує з якогось стрімчака в холодну воду.
Ми там були: Гудаурі
У Гудаурі легко відчути час, затиснути його між пальцями і розтягнути у просторі, перелаштовуючи свій внутрішній ритм у режим відчуттів. І вже немає дедлайну, набридливих сусідів і лихачів, що виїжджають на зустрічку. Усе це починає здаватися ілюзорним і швидкоплинним. Тут, у Гудаурі, інші цінності. Гори не терплять метушні, внутрішнього діалогу і самоїдства. Найбільше задоволення просто дивитися на них.
Ми там були: Нью-Йорк, Вашингтон і Маямі
Так склалося, що в Америці дві столиці – офіційна і фактична. Київський контекстний менеджер Богдан Янчев побував в обох і розповів нам про дух цих міст, про їхні пам’ятки і про те, чим вони є в реальності. Гадаєте, Нью-Йорк просякнутий дорогими парфумами, а у Вашингтоні, окрім полежати на травичці біля Білого дому, і робити нічого? Ви помиляєтесь!
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Божевільно красива первозданна Африка – саме те місце, де можна і потрібно, не довго думаючи, занурюватися у світ дикої природи і відчувати себе в незвичній ролі – ролі гостя в домі тварин, а не навпаки… Тут викидаєш із думок все неприродне і напускне, відчуваючи себе лише маленькою піщинкою у величезному захопливому світі…
Країна майже з таким самим прапором. Швеція очима українця
Швеція, напевно, не є найпопулярнішим туристичним напрямком серед українців. Охочіше наші співвітчизники їдуть до теплих країн або ж у доступніші та популярніші європейські столиці. Наш сьогоднішній співрозмовник, вокаліст київського гурту «М'ЯЧ» Юрій Розенко, навпаки, двічі на рік обов'язково відвідує це королівство.
Ми там були: Ле-Ман – недоторканий шарм старої Франції
Антон Сак переїхав до Франції, щоб отримати вищу освіту. Він студент хімічного факультету Леманського університету (Le Mans Université). Сьогодні розповідає нам про Ле-Ман – чарівне старовинне французьке місто зі своїм особливим колоритом. Воно мало відоме туристам, проте відвідування його – цікава точка у маршруті.
Ми там були: Каппадокія
У кожної людини є такий момент чи випадок, котрий він запам’ятає на все життя. Поїздка в Каппадокію і політ на повітряній кулі – одне з найбільш незабутніх видовищ у моєму житті. Саме тому я хочу з вами поділитися своїми враженнями.
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу. Частина 2
Ви, бува, не зголодніли? Ну й чудово, адже ми продовжуємо нашу розповідь про найпопулярнішу вуличну їжу з усього світу. Налітай, поки гаряче! Почнемо з південно-азійської країни Сінгапур - багаті на вітаміни і мінерали морепродукти займають ключове місце в раціоні жителів ...
Нормандія очима Корнія Грицюка: батьківщина парасольок і субмарин. Частина 2
Корній Грицюк продовжує ділитися враженнями від французької Нормандії. У попередньому матеріалі він розповідав про свій вояж до Довіля. Тепер на черзі Шербург, або Шербур-Октевіль. Подвійна назва міста з'явилася на початку 2000-х, коли Шербург злився з Октевілем.
Нормандія очима Корнія Грицюка: яблука, молоко та океан. Частина 1
Для багатьох туристів Франція – це в основному Париж із довжелезною чергою на Ейфелеву вежу, Лувр та околиці з їхнім королівським шиком або курорти Середземного моря. А ось Корній Грицюк, мандруючи цією країною, вирішив податися на північ – у Нормандію! Для наших читачів він підготував цикл подорожніх нотаток про поїздку до Атлантичного океану...
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
Коли згадуєш слово «озеро», в голові з’являється перший-ліпший образ тихої затишної водойми, яку з усіх боків обіймають порослі травою береги. OUTLOOK зробив добірку найбільш вражаючих озер, котрі змінять ваше уявлення про це творіння природи. Кожному з них є чим дивувати, хай то нетиповий колір води чи лячна здатність умертвляти живі організми.
Закрыть
Outlook facebook page