RU  UK  EN
Статьи  >  Напиши  >  Перу. Місця сили

Перу. Місця сили

Ізраїль, Індія, Мекка – ці географічні точки дуже важливі для адептів різних релігій і не тільки: вирушивши туди у паломництво, можна звідати благодать і відчути найпотужнішу концентрацію енергії, навіть будучи невіруючим. Не території Південної Америки, у Перу, теж є свої місця сили. І саме про них пише наш читач і автор Ія Зайцева.

Латинська Америка – один із найбільш загадкових континентів. У ній криється багато таємниць, розгадки яких, здається, канули у вічність разом з інками, майя й ацтеками. Корінним жителям тамтешніх країн неспроста приписують особливу мудрість і спеціальні знання, що передаються з покоління у покоління і вважаються священними. З особливою повагою тут ставляться до природних багатств, землі, гір і рік, адже, згідно з віруваннями, там живуть духи, котрих слід умилостивити для поліпшення погодних умов і відповідно більшого врожаю. Особливу шану віддають матінці-землі – її приймають за справжнісіньке божество.llamas-alpacas-sacsayhuaman-incas-ruins-peruvian-andes-cusco-peru-2.jpg
Фото freepik.com

Ми не помилимося, якщо скажемо, що саме Перу зберігає в собі найбільше загадок. Не маючи жодного письмового чи історичного джерела, котре б дійшло до наших днів, а також втративши через іспанських завойовників й американських розкопок у двадцятому столітті безліч артефактів, перуанцям і вченим залишається здогадуватися про те, що відбувалося насправді на їхній землі. Значною мірою через відсутність конкретної інформації багато місць у цій країні вважаються священними. Скупчення високої енергетики разом з віковим шануванням не минає безслідно навіть для атеїстів і скептиків – більшість туристів і мандрівників відчувають «щось», просто гуляючи тут. А для того, щоб збагнути більше, варто звернутися до потомственних шаманів, котрі і в наші дні мають шану у суспільстві й активно допомагають людям.

Згідно з думкою місцевих географів і духовних вчителів, високо в Андах, між Перу і Чилі, сьогодні розташоване найсильніше енергетичне місце планети. Тому в ці краї прямує так багато людей, котрі хочуть поєднатися з енергією землі, відкрити своє серце і пізнати себе справжнього. Окрім високогір’я шамани також рекомендують відвідати місто Куско та його околиці і не пропустити при цьому Мачу Пікчу (таємниче поселення інків, нове чудо світу) і комплекси Сайксайваман, Ольянтантамбо і Пісак, де люди не тільки жили і вели звичне господарство, а ще й якимсь дивним і тільки їм зрозумілим способом спілкувалися з богами і духами предків. Сама долина ріки Урубамба, що в районі Куско, називається Священною.Cuszo_Main_Square_shutterstock_312941396-Low-Res.jpgФото chimuadventures.com

Гіди люблять приводити сюди мандрівників і паломників, щоб разом насолодитися величчю мудрих предків, котрі, судячи з усього, були розвинені набагато більше за своїх нащадків – щодо будівництва, то напевно. Це кидається в очі, якщо порівнювати сучасні житла з відточеними архітектурними конструкціями, зведеними в техніці дивовижно тонкої підгонки великогабаритних каменів. Навіть якщо постаратися, між ними не вдасться просунути навіть аркуш паперу. Лишається тільки гадати, як саме давнім перуанцям спало на думку здобувати, перевозити, встановлювати і підганяти до міліметрової точності кам’яні блоки неймовірної міцності. Ці будівельні витвори мистецтва вражають уяву не менше єгипетських пірамід. І в наші дні після сотень досліджень так достовірно й не відомо, з якою метою будували такі дивовижні міста, так високо в горах, і найголовніше - чому були покинуті ці конструкції.saksaywaman-cusco.jpgФото freepik.com

Особливе шанування жителями цих земель і в давні часи, і сьогодні відводиться зіркам і Чумацькому шляху – багато об’єктів збудовані так, щоб у певній точці зустрічати перші промені сонця в день зимового сонцестояння. Саме зимовому сонцестоянню відводили особливу роль. Гіди обов’язково покажуть і розкажуть, як небесне світило з’являється в обумовленому й облаштованому для цього місці тільки раз на рік, і як можна сповна отримати найбільш сильну енергію зірки.llamas-alpacas-sacsayhuaman-incas-ruins-peruvian-andes-cusco-peru.jpgФото freepik.com

Всюди є спеціально облаштовані жертовники й олтарі, храми Сонця й Місяця, в котрих туристи усамітнюються для того, щоб відчути силу цих місць. Тут прийнято загадувати бажання, котрі, на переконання місцевих шаманів, не можуть не здійснитися. Особливе місце неподалік від Куско – храм води Тіпон, де тиша й плескіт рідини, що стікає каналами, збудованими давніми майстерними архітекторами, створюють особливий настрій вічності природи, її безкінечності, мудрості і стихійності.

Не меншої уваги заслуговує Коріканча, храм Сонця, котрий до приходу іспанців вважали головною релігійною святинею стародавніх інків і був цілком оздоблений золотом. Від нього відходило 40 доріг у різних напрямках величезної імперії, на кожній з котрих було збудовано по храму. Коріканча вважали серцем Куско, а також усієї держави. Сьогодні там розташована католицька церква зі статусом пам’ятки давньої архітектури.

Найбільш дивовижним місцем вважають долину Морай, перлину творчості зодчих. Не піддається розумінню вся ця химерна конструкція, котру місцеві вважають терасою для вирощування рослин. Кому і навіщо знадобилося будувати кола ідеальної геометричної форми у вигляді амфітеатрів семи рівнів, оточених ще одним таким же комплексом, що з висоти має вигляд знаку безкінечності? Лише для вирощування кукурудзи – звучить не дуже переконливо. Перебуваючи тут, ніхто не позбудеться відчуття присутності когось невидимого, хто постійно спостерігає за нами. Через подібні думки виникла інша гіпотеза, особливо популярна серед уфологів. Згідно з нею, долина Морей – це не що інше як лабораторія для виведення чи адаптації нових сортів рослин, що прибули з інших планет.d9c70753bc5a3bf0bdbffd122f18020a.jpgФото windows10spotlight.com

Саме такі легенди, переплетені зі стародавніми обрядами й реальними виявами надприродного, і роблять Перу таким бажаним напрямком для туристів з усієї планети. Окрім цілком божевільних пейзажів, усі мандрівники неодмінно знаходять тут щось своє. Комусь до душі духовні практики, комусь – дивовижна архітектура, ну а деяким – конспірологічні теорії, котрі буквально витають у повітрі…

Слідкуйте за нашими оновленнями, щоб із розповідей Ії Зайцевої дізнатися ще більше нового і незвичайного про загадкове Перу!

Головне фото chimuadventures.com

Вам это будет интересно:
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ми там були: Марокко – дивовижна країна
Тут увечері тільки починають працювати ринки. Без комах не обходиться жоден дім. А зі зміями люди практично подружилися. І ще: уявляєте, вони не мріють про море! Про всі тонкощі африканського Королівства Марокко нам розповіла український SMM-фахівець Анна Фунт, яка провела там незабутню відпустку.
Декілька граней багатогранного Бостона
Враження про це місто багато в чому залежить від того, де ви були до зустрічі з ним. Після Лос-Анджелеса Бостон може здатися дуже діловим і культурно насиченим, після Нью-Йорка – дещо провінційним і старомодним. Але в будь-якому разі він має яскраве та поважне обличчя массачусетського джентльмена.
Річард Ганнон: Фарери - овечі острови
Тільки три місяці на рік між Великою Британією і Фарерськими островами відкрито повітряні рейси. Я радів своїй майбутній подорожі, хоча до кінця не усвідомлював, що очікує там, на півночі. Іноді я уявляв Фарери, як землю, покриту кригою. Наступної миті здавалося, що на островах не вщухає потужний вітер, а отже, мене обов'язково здує з якогось стрімчака в холодну воду.
Ми там були: Гудаурі
У Гудаурі легко відчути час, затиснути його між пальцями і розтягнути у просторі, перелаштовуючи свій внутрішній ритм у режим відчуттів. І вже немає дедлайну, набридливих сусідів і лихачів, що виїжджають на зустрічку. Усе це починає здаватися ілюзорним і швидкоплинним. Тут, у Гудаурі, інші цінності. Гори не терплять метушні, внутрішнього діалогу і самоїдства. Найбільше задоволення просто дивитися на них.
Ми там були: Нью-Йорк, Вашингтон і Маямі
Так склалося, що в Америці дві столиці – офіційна і фактична. Київський контекстний менеджер Богдан Янчев побував в обох і розповів нам про дух цих міст, про їхні пам’ятки і про те, чим вони є в реальності. Гадаєте, Нью-Йорк просякнутий дорогими парфумами, а у Вашингтоні, окрім полежати на травичці біля Білого дому, і робити нічого? Ви помиляєтесь!
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Країна майже з таким самим прапором. Швеція очима українця
Швеція, напевно, не є найпопулярнішим туристичним напрямком серед українців. Охочіше наші співвітчизники їдуть до теплих країн або ж у доступніші та популярніші європейські столиці. Наш сьогоднішній співрозмовник, вокаліст київського гурту «М'ЯЧ» Юрій Розенко, навпаки, двічі на рік обов'язково відвідує це королівство.
Ми там були: Ле-Ман – недоторканий шарм старої Франції
Антон Сак переїхав до Франції, щоб отримати вищу освіту. Він студент хімічного факультету Леманського університету (Le Mans Université). Сьогодні розповідає нам про Ле-Ман – чарівне старовинне французьке місто зі своїм особливим колоритом. Воно мало відоме туристам, проте відвідування його – цікава точка у маршруті.
Священні тварини інків
Наш «перуанський цикл» продовжується розповіддю про найбільш шанованих тварин у Перу. Вони – як зв'язок піж сьогоднішнім і минулим, грають важливу роль у житті цього народу. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало.
Ми там були: Каппадокія
У кожної людини є такий момент чи випадок, котрий він запам’ятає на все життя. Поїздка в Каппадокію і політ на повітряній кулі – одне з найбільш незабутніх видовищ у моєму житті. Саме тому я хочу з вами поділитися своїми враженнями.
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, OUTLOOK радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
Нормандія очима Корнія Грицюка: батьківщина парасольок і субмарин. Частина 2
Корній Грицюк продовжує ділитися враженнями від французької Нормандії. У попередньому матеріалі він розповідав про свій вояж до Довіля. Тепер на черзі Шербург, або Шербур-Октевіль. Подвійна назва міста з'явилася на початку 2000-х, коли Шербург злився з Октевілем.
Нормандія очима Корнія Грицюка: яблука, молоко та океан. Частина 1
Для багатьох туристів Франція – це в основному Париж із довжелезною чергою на Ейфелеву вежу, Лувр та околиці з їхнім королівським шиком або курорти Середземного моря. А ось Корній Грицюк, мандруючи цією країною, вирішив податися на північ – у Нормандію! Для наших читачів він підготував цикл подорожніх нотаток про поїздку до Атлантичного океану...
З небом «на ти»: найбільш високогірні міста світу
Хто бодай раз бував у горах, неодмінно замислювався над тим, щоб залишитися там назавжди. Але вже через кілька годин відчував на собі всі «принади» перебування на такій неймовірній висоті і втікав назад до рідних низин… Так чи можна жити постійно там, де часом важко навіть дихати? Відповідь – так, і сьогодні ми розкажемо про п’ять найцікавіших високогірних міст світу!
Ми там були: Відень
Відень - кровоносна судина старої Європи - аристократичної, вишуканої, музейної. Фотограф Юлія Кочетова розповідає, що в цьому розкішному і прекрасномц місті в обов'язковому порядку треба відвідувати оперу, заходити в царські палаци і пити найсмачнішу каву з вершками. З 80-ти міських музеїв можна і потрібно вибирати, тому починаємо закохуватися у Відень з Музейного кварталу.
Там, де «Король лев» стає реальністю
До речі, сценами для цього художнього фільму компанія «Disney» надихнулась саме у Кенії, а точніше у національному парку «Брама Пекла», що знаходиться на відстані 90 км від Найробі. Хоча і сімбу («лев» з суахілі) разом з іншими хижаками тут не побачиш, бонусом стане прогулянка на велосипеді поміж стада зебрів, антилоп гну та жирафів. Цікаво...?
Літо на справжньому ранчо!
Після перегляду фільмів про американський Дикий Захід не одне покоління дітей тягнуло батьків до коней у цирку, щоб хоч на п'ять хвилин приміряти улюблені образи й відчути ту саму атмосферу. Та особисто мені п'яти хвилин завжди було замало. Тому я, подорослішавши, на кілька місяців вирушила у штат Колорадо...
Кожен рано чи пізно приходить до Риму
Хто добре бачив Італію, а особливо Рим, той більше ніколи не буде зовсім нещасним, – казав Гете. Повністю згоден з цією думкою наш читач і фотограф Роман Матков. Своїми враженнями від міста він сьогодні ділиться.
Під захистом ЮНЕСКО: тут захоплює подих
Величні і прекрасні, суперечливі і такі, що лякають ... Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО запрошує до своїх лав значущі твори культури, творіння історії або предмети, важливі з точки зору екології. Відповідно до правил ЮНЕСКО, об'єкт спадщини повинен бути шедевральним і представляти цінність для конкретної епохи, містити інформацію про унікальні традиції...
Закрыть
Outlook facebook page