Перу. Місця сили
Латинська Америка – один із найбільш загадкових континентів. У ній криється багато таємниць, розгадки яких, здається, канули у вічність разом з інками, майя й ацтеками. Корінним жителям тамтешніх країн неспроста приписують особливу мудрість і спеціальні знання, що передаються з покоління у покоління і вважаються священними. З особливою повагою тут ставляться до природних багатств, землі, гір і рік, адже, згідно з віруваннями, там живуть духи, котрих слід умилостивити для поліпшення погодних умов і відповідно більшого врожаю. Особливу шану віддають матінці-землі – її приймають за справжнісіньке божество.
Фото freepik.com
Ми не помилимося, якщо скажемо, що саме Перу зберігає в собі найбільше загадок. Не маючи жодного письмового чи історичного джерела, котре б дійшло до наших днів, а також втративши через іспанських завойовників й американських розкопок у двадцятому столітті безліч артефактів, перуанцям і вченим залишається здогадуватися про те, що відбувалося насправді на їхній землі. Значною мірою через відсутність конкретної інформації багато місць у цій країні вважаються священними. Скупчення високої енергетики разом з віковим шануванням не минає безслідно навіть для атеїстів і скептиків – більшість туристів і мандрівників відчувають «щось», просто гуляючи тут. А для того, щоб збагнути більше, варто звернутися до потомственних шаманів, котрі і в наші дні мають шану у суспільстві й активно допомагають людям.
Згідно з думкою місцевих географів і духовних вчителів, високо в Андах, між Перу і Чилі, сьогодні розташоване найсильніше енергетичне місце планети. Тому в ці краї прямує так багато людей, котрі хочуть поєднатися з енергією землі, відкрити своє серце і пізнати себе справжнього. Окрім високогір’я шамани також рекомендують відвідати місто Куско та його околиці і не пропустити при цьому Мачу Пікчу (таємниче поселення інків, нове чудо світу) і комплекси Сайксайваман, Ольянтантамбо і Пісак, де люди не тільки жили і вели звичне господарство, а ще й якимсь дивним і тільки їм зрозумілим способом спілкувалися з богами і духами предків. Сама долина ріки Урубамба, що в районі Куско, називається Священною.Фото chimuadventures.com
Гіди люблять приводити сюди мандрівників і паломників, щоб разом насолодитися величчю мудрих предків, котрі, судячи з усього, були розвинені набагато більше за своїх нащадків – щодо будівництва, то напевно. Це кидається в очі, якщо порівнювати сучасні житла з відточеними архітектурними конструкціями, зведеними в техніці дивовижно тонкої підгонки великогабаритних каменів. Навіть якщо постаратися, між ними не вдасться просунути навіть аркуш паперу. Лишається тільки гадати, як саме давнім перуанцям спало на думку здобувати, перевозити, встановлювати і підганяти до міліметрової точності кам’яні блоки неймовірної міцності. Ці будівельні витвори мистецтва вражають уяву не менше єгипетських пірамід. І в наші дні після сотень досліджень так достовірно й не відомо, з якою метою будували такі дивовижні міста, так високо в горах, і найголовніше - чому були покинуті ці конструкції.Фото freepik.com
Особливе шанування жителями цих земель і в давні часи, і сьогодні відводиться зіркам і Чумацькому шляху – багато об’єктів збудовані так, щоб у певній точці зустрічати перші промені сонця в день зимового сонцестояння. Саме зимовому сонцестоянню відводили особливу роль. Гіди обов’язково покажуть і розкажуть, як небесне світило з’являється в обумовленому й облаштованому для цього місці тільки раз на рік, і як можна сповна отримати найбільш сильну енергію зірки.Фото freepik.com
Всюди є спеціально облаштовані жертовники й олтарі, храми Сонця й Місяця, в котрих туристи усамітнюються для того, щоб відчути силу цих місць. Тут прийнято загадувати бажання, котрі, на переконання місцевих шаманів, не можуть не здійснитися. Особливе місце неподалік від Куско – храм води Тіпон, де тиша й плескіт рідини, що стікає каналами, збудованими давніми майстерними архітекторами, створюють особливий настрій вічності природи, її безкінечності, мудрості і стихійності.
Не меншої уваги заслуговує Коріканча, храм Сонця, котрий до приходу іспанців вважали головною релігійною святинею стародавніх інків і був цілком оздоблений золотом. Від нього відходило 40 доріг у різних напрямках величезної імперії, на кожній з котрих було збудовано по храму. Коріканча вважали серцем Куско, а також усієї держави. Сьогодні там розташована католицька церква зі статусом пам’ятки давньої архітектури.
Найбільш дивовижним місцем вважають долину Морай, перлину творчості зодчих. Не піддається розумінню вся ця химерна конструкція, котру місцеві вважають терасою для вирощування рослин. Кому і навіщо знадобилося будувати кола ідеальної геометричної форми у вигляді амфітеатрів семи рівнів, оточених ще одним таким же комплексом, що з висоти має вигляд знаку безкінечності? Лише для вирощування кукурудзи – звучить не дуже переконливо. Перебуваючи тут, ніхто не позбудеться відчуття присутності когось невидимого, хто постійно спостерігає за нами. Через подібні думки виникла інша гіпотеза, особливо популярна серед уфологів. Згідно з нею, долина Морей – це не що інше як лабораторія для виведення чи адаптації нових сортів рослин, що прибули з інших планет.Фото windows10spotlight.com
Саме такі легенди, переплетені зі стародавніми обрядами й реальними виявами надприродного, і роблять Перу таким бажаним напрямком для туристів з усієї планети. Окрім цілком божевільних пейзажів, усі мандрівники неодмінно знаходять тут щось своє. Комусь до душі духовні практики, комусь – дивовижна архітектура, ну а деяким – конспірологічні теорії, котрі буквально витають у повітрі…
Слідкуйте за нашими оновленнями, щоб із розповідей Ії Зайцевої дізнатися ще більше нового і незвичайного про загадкове Перу!
Головне фото chimuadventures.com