RU  UK  EN
Статьи  >  Напиши  >  Ми там були: Марокко – дивовижна країна

Ми там були: Марокко – дивовижна країна

Тут увечері тільки починають працювати ринки. Без комах не обходиться жоден дім. А зі зміями люди практично подружилися. І ще: уявляєте, вони не мріють про море! Про всі тонкощі африканського Королівства Марокко нам розповіла український SMM-фахівець Анна Фунт, яка провела там незабутню відпустку.

Пошук житла в Марокко має певні особливості. Номери в тамтешніх готелях забронювати неможливо, адже немає інтернету і навіть телефонів. Та це й не потрібно. Бо напливу туристів також немає. Так ось, готелі в марокканських містах слід шукати в центрі. Він називається медина – старе місто. Це такий лабіринт з вузьких вуличок і невисоких будинків буквально в два поверхи. І в цій медині завжди є невеличкі, умовно кажучи, домашні готелі, проживання в яких коштує копійки. Тобто ти прилітаєш, знаходиш медину, шукаєш там готель і просто селишся – й точно ніколи не вскочиш у халепу. Я була у Фесі, Марракеші та ще в кількох невеликих містах, і проблем з цим не виникало.

У Марокко в різних містах різний уклад життя. Приміром, Фес – це своєрідний перевальний пункт для мандрівників, тому що там є аеропорт. Відповідно, й туристичне життя вирує, але саме по собі місто невелике, вельми компактне та старе. У ньому безліч стародавніх будинків, традиційних ринків...

Тим часом, наприклад, у столиці Марокко Рабаті зведено величезні готелі, бізнес-центри, лакшері-ресторани. Там уже свій мурашник – вирішують справи, питання, це політичний і культурний центр. Тобто великі міста ближчі до цивілізації. У багатьох країнах помітна тенденція: у розвиненіших поселеннях люди зазнають глибшого культурного впливу з боку інших країн.IMG_3591.jpgФото heartmybackpack.com

У маленьких містечках з розвагами негусто. Так, у Фесі ми гуляли вночі, і там не було жодного руху. Поки працював базар – усе вирувало. Щойно він згорнувся – і життя з міських вулиць одразу зникло. Звичайно, можна познайомитися з місцевими. Ми спілкувалися з ними, заходили в гості, дивилися, як вони там живуть, оселі облаштовують. Зі специфічного, наприклад, у будинках водяться величезні таргани розміром зо два сірникові коробки. Приходячи в дім до марокканця, треба обов'язково роззуватися. І був момент, коли мені в тапочок забіг тарган. Це страшенно неприємний досвід. Але треба з розумінням ставитися: у них такий клімат, багато комах, усе велике.

Пляжі не надто доглянуті й чисті. Переважно дикі. Марокканцям не дуже й потрібні, а на те, щоб заманювати туристів, вони не орієнтовані. Є рідкісні місця з ділянками від готелів, де розташовуються туристи або місцева еліта. Утім, сказати, що у них там є культура відвідування пляжу, плавання чи щось подібне – то ні. Як, до прикладу, на Шрі-Ланці, де всі місцеві обожнюють бувати на пляжах. Африканці ж набагато спокійніше до цього ставляться, хоча є і портова зона, і пляжна.

У Марокко англійською розмовляють слабенько. Вони мають свою мову плюс французьку як відгомін французького колоніального минулого. Англійською трохи може розмовляти молодь. Для неї – це перспектива податися в Європу. Тож раджу, перш ніж вирушати в Марокко, вивчити декілька базових фраз французькою.WTMI-morocco-walking-hiking-tour-8.jpgФото backroads.com

У Марокко досить цікава історія з таксі. Там їздять містом автівки зеленого кольору, і це навіть не таксі, а, я б сказала, якісь таксо-маршрутки. Тобто ти виходиш на вулицю, ловиш машину, а з тобою там можуть їхати ще кілька пасажирів, і всіх розвозять по черзі кому куди треба.

Пам'ятні місця і принади для туристів

По-перше, Марокко – це ж королівство. Відповідно, у них там є палаци, відкриті для відвідувачів. Завжди в таких місцях у королів неймовірно красиві, розкішні резиденції, і особливо цікава частина, представлена для загального огляду. Там усе свідчить про місцевий уклад, культурні особливості країни. Арки, мозаїки, фонтани дивовижні. До того ж ці комплекси в Марокко побудовані так, щоб слугувати оазою. Тож туди можна вирушати навіть у нестерпну спеку.

Друге – це мечеті. Безумовно, не у всі з них дівчатам можна заходити, однак деякі відкриті для відвідування. Це чимало старих мечетей, які перетворили на своєрідні культурні центри. Люди приходять сюди спілкуватися, проводять певні заходи тощо.

Без сумніву, одна з найважливіших принад Марокко – це Сахара. Можна приїжджати в пустелю і в складі організованих турів, і навіть самостійно вирушити. Це справді дивовижно! Тільки майте на увазі: на відвідування пустелі варто виділити досить часу – півдня, а то і цілий день.

У Марокко також є музеї. Переважно краєзнавчі. Хоча це не надто захопливе видовище.

Окрема тематика марокканських цікавинок – морська: колоритні порти, фортеці. Морська тема розвинена споконвіку – колонізатори, переправлення товарів тощо. Таким чином, берегові зони добре розвинені, що дає незвичне нашарування культур, які вельми відрізняються від решти міста.Rabat000.jpgФото blueswandaily.com

А ще мені неймовірно сподобалася поїздка у Мавпячий парк. Він такий крутий – велетенський і добре організований! Це, по суті, джунглі, в яких водиться сила-силенна різноманітних тварин. До того ж це не сафарі і не заповідник, а природний парк з усілякою живністю. Однак головні його мешканці – все-таки мавпи. Їх там безліч, і вони вже звикли до туристів, тож з мавпами виходить кумедна комунікація.

І ще одна самобутня особливість, притаманна містам у Марокко – це медина, старе місто. Легенда свідчить, що його спеціально будували лабіринтом, аби на вулицях могли орієнтуватися самі місцеві. Так було задумано на випадок нападу ворогів на місто, щоб вони просто загубилися в цих закутках і не змогли знайти вихід. Тобто зрозуміло, що заблукати серед цих вуличок легко.northern-morocco-tour0.jpgФото atlasberberetravel.com

Головне фото lonelyplanet.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Декілька граней багатогранного Бостона
Враження про це місто багато в чому залежить від того, де ви були до зустрічі з ним. Після Лос-Анджелеса Бостон може здатися дуже діловим і культурно насиченим, після Нью-Йорка – дещо провінційним і старомодним. Але в будь-якому разі він має яскраве та поважне обличчя массачусетського джентльмена.
Перу. Місця сили
Ізраїль, Індія, Мекка – ці географічні точки дуже важливі для адептів різних релігій і не тільки: вирушивши туди у паломництво, можна звідати благодать і відчути найпотужнішу концентрацію енергії, навіть будучи невіруючим. Не території Південної Америки, у Перу, теж є свої місця сили. І саме про них пише наш читач і автор Ія Зайцева.
Річард Ганнон: Фарери - овечі острови
Тільки три місяці на рік між Великою Британією і Фарерськими островами відкрито повітряні рейси. Я радів своїй майбутній подорожі, хоча до кінця не усвідомлював, що очікує там, на півночі. Іноді я уявляв Фарери, як землю, покриту кригою. Наступної миті здавалося, що на островах не вщухає потужний вітер, а отже, мене обов'язково здує з якогось стрімчака в холодну воду.
Ми там були: Гудаурі
У Гудаурі легко відчути час, затиснути його між пальцями і розтягнути у просторі, перелаштовуючи свій внутрішній ритм у режим відчуттів. І вже немає дедлайну, набридливих сусідів і лихачів, що виїжджають на зустрічку. Усе це починає здаватися ілюзорним і швидкоплинним. Тут, у Гудаурі, інші цінності. Гори не терплять метушні, внутрішнього діалогу і самоїдства. Найбільше задоволення просто дивитися на них.
Ми там були: Нью-Йорк, Вашингтон і Маямі
Так склалося, що в Америці дві столиці – офіційна і фактична. Київський контекстний менеджер Богдан Янчев побував в обох і розповів нам про дух цих міст, про їхні пам’ятки і про те, чим вони є в реальності. Гадаєте, Нью-Йорк просякнутий дорогими парфумами, а у Вашингтоні, окрім полежати на травичці біля Білого дому, і робити нічого? Ви помиляєтесь!
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Країна майже з таким самим прапором. Швеція очима українця
Швеція, напевно, не є найпопулярнішим туристичним напрямком серед українців. Охочіше наші співвітчизники їдуть до теплих країн або ж у доступніші та популярніші європейські столиці. Наш сьогоднішній співрозмовник, вокаліст київського гурту «М'ЯЧ» Юрій Розенко, навпаки, двічі на рік обов'язково відвідує це королівство.
Ми там були: Ле-Ман – недоторканий шарм старої Франції
Антон Сак переїхав до Франції, щоб отримати вищу освіту. Він студент хімічного факультету Леманського університету (Le Mans Université). Сьогодні розповідає нам про Ле-Ман – чарівне старовинне французьке місто зі своїм особливим колоритом. Воно мало відоме туристам, проте відвідування його – цікава точка у маршруті.
Ми там були: Каппадокія
У кожної людини є такий момент чи випадок, котрий він запам’ятає на все життя. Поїздка в Каппадокію і політ на повітряній кулі – одне з найбільш незабутніх видовищ у моєму житті. Саме тому я хочу з вами поділитися своїми враженнями.
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, OUTLOOK радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
Нормандія очима Корнія Грицюка: батьківщина парасольок і субмарин. Частина 2
Корній Грицюк продовжує ділитися враженнями від французької Нормандії. У попередньому матеріалі він розповідав про свій вояж до Довіля. Тепер на черзі Шербург, або Шербур-Октевіль. Подвійна назва міста з'явилася на початку 2000-х, коли Шербург злився з Октевілем.
Нормандія очима Корнія Грицюка: яблука, молоко та океан. Частина 1
Для багатьох туристів Франція – це в основному Париж із довжелезною чергою на Ейфелеву вежу, Лувр та околиці з їхнім королівським шиком або курорти Середземного моря. А ось Корній Грицюк, мандруючи цією країною, вирішив податися на північ – у Нормандію! Для наших читачів він підготував цикл подорожніх нотаток про поїздку до Атлантичного океану...
Ми там були: Відень
Відень - кровоносна судина старої Європи - аристократичної, вишуканої, музейної. Фотограф Юлія Кочетова розповідає, що в цьому розкішному і прекрасномц місті в обов'язковому порядку треба відвідувати оперу, заходити в царські палаци і пити найсмачнішу каву з вершками. З 80-ти міських музеїв можна і потрібно вибирати, тому починаємо закохуватися у Відень з Музейного кварталу.
Там, де «Король лев» стає реальністю
До речі, сценами для цього художнього фільму компанія «Disney» надихнулась саме у Кенії, а точніше у національному парку «Брама Пекла», що знаходиться на відстані 90 км від Найробі. Хоча і сімбу («лев» з суахілі) разом з іншими хижаками тут не побачиш, бонусом стане прогулянка на велосипеді поміж стада зебрів, антилоп гну та жирафів. Цікаво...?
Шефшауен: марокканське місто з небес
У більшості людей Марокко асоціюється з червоним або жовтим кольором – все-таки Африка, спека, пісок, прянощі і далі за списком. Але так думають лише туристи, котрі жодного разу не були у дивовижному місті з такою приємною і ніжною назвою, як Шефшауен. Після нього здається, що вся ця країна – суцільна хмаринка.
Літо на справжньому ранчо!
Після перегляду фільмів про американський Дикий Захід не одне покоління дітей тягнуло батьків до коней у цирку, щоб хоч на п'ять хвилин приміряти улюблені образи й відчути ту саму атмосферу. Та особисто мені п'яти хвилин завжди було замало. Тому я, подорослішавши, на кілька місяців вирушила у штат Колорадо...
Кожен рано чи пізно приходить до Риму
Хто добре бачив Італію, а особливо Рим, той більше ніколи не буде зовсім нещасним, – казав Гете. Повністю згоден з цією думкою наш читач і фотограф Роман Матков. Своїми враженнями від міста він сьогодні ділиться.
Кіпр очима Павла Петрушки
Тут на вулицях густо ростуть мандарини і, падаючи вам прямо під ноги, наповнюють повітря приємним цитрусовим ароматом… Телеоператор Павло Петрушко побував на Кіпрі вже п’ять разів і вважає його ідеальним бюджетним місцем для спокійного відпочинку. Він розповів нам про те, як максимально зручно влаштувати своє перебування там.
Закрыть
Outlook facebook page