RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Шефшауен: марокканське місто з небес

Шефшауен: марокканське місто з небес

Автор: 30.07.2021 | подорожі, Марокко
У більшості людей Марокко асоціюється з червоним або жовтим кольором – все-таки Африка, спека, пісок, прянощі і далі за списком. Але так думають лише туристи, котрі жодного разу не були у дивовижному місті з такою приємною і ніжною назвою, як Шефшауен. Після нього здається, що вся ця країна – суцільна хмаринка.

Старовинне місто, де більшість будівель пофарбовано в сині кольори, лежить біля підніжжя величних Рифових гір. Його заснували вигнані з Іспанії євреї ще в 15 столітті. Саме вони вирішили побудувати фортецю і відгородитися від усього світу. Та оскільки довкола були самі вороги, крім зброї, довелось сподіватися ще й на милість Божу. Тож євреї стали забарвлювати будівлі в небесні кольори, що вважаються святими в іудеїв. Це мало допомогти їм відбивати атаки мусульман. Однак на півночі Африки сили були нерівними, тому врешті-решт поселення-фортеця все одно дісталося останнім.chefchaouen-photo-guide-paid-set.jpgФото pinterest.com

А тут починається найдивніше: попри, здавалося б, віковий релігійний конфлікт, мусульмани чомусь не тільки залишили цілими сині будинки, але і продовжили цю традицію – кожну нову споруду вони фарбували в ті ж таки «єврейські» кольори. І так триває донині. Пояснити цей феномен складно, адже поняття толерантності місцевим жителям взагалі було незнайоме аж до початку 20 століття. Шефшауен був абсолютно закритим містом, де на спійманих іновірців чекала смерть. Історики свідчать, до 1920-х років його відвідало всього три представники іншої релігії.

Проте сьогодні це місце – один з головних туристичних об'єктів країни. Крім фортець, чистого гірського повітря, історії «на кожнім кроці», мандрівників привертає тамтешній гашиш. Прийнято вважати, що всі хіпі та раста воліють «висіти» на Гоа або в Ямайці. Насправді ж, саме синій (а уявіть, який він психоделічний в очах тих, хто дунув) Шефшауен і його околиці, де вирощують 18% світового канабісу – головна Мекка любителів косячків. Гашиш продається просто серед овочів, фруктів і спецій, і, дивлячись на розслаблених і привітних городян, здається, вживають його абсолютно всі.morocco-chefchaouen-day-2_999_460.jpgФото onetimefashionista.com

Найцікавішою частиною міста є старовинна – так звана медіна. Її сині вулички-лабіринти гіпнотизують і плутають навіть власників усіляких навігаторів, а англійською у місцевих щось з'ясувати украй важко. До речі, на відміну від більшої частини Марокко, тут мало хто знає і французьку, адже Шефшауен завжди був під впливом іспанців, чия мова є тут другою за поширеністю.

Читайте також: Фарбні Феса: райдужна палітра Сходу

Під час прогулянок крізь нескінченні ринки, ткацькі майстерні та мечеті складається враження, що Погляд на роги (саме так перекладається назва міста завдяки горам специфічної форми) населений тільки дітьми і котами. Вузькі вулиці з потужною акустикою наповнені дитячим галасом і нявканням. Доросле населення, крім тих, хто зайнятий у торгівлі, показується ближче до вечора. Старші люблять пити м'ятний чай ночами, засиджуючись на центральній площі Ута-ель-Хаммам аж до величного світанку, коли сонце піднімається над чашею із гір та пагорбів і буквально заливає місто своїм промінням.Chefchaouen_the_blue_pearl_kd.jpgФото upload.wikimedia.org

Для любителів неквапливих прогулянок і гурманів Шефшауен – прекрасне місце, адже саме тут можна наїстися найсолодших апельсинів і напитися фрешу з них, бо він у декілька разів дешевший, ніж звичайна вода в багатьох країнах. А ще саме тут вирощують оливки десяти видів, які подають до козячого сиру. Щоправда, зовні на сир цей делікатес мало схожий, радше на злегка затверділу сметану, та зі свіжими коржами – чудове поєднання.

Читайте також: На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу

Попри те, що поруч немає моря, місто все ж вважається курортним, туристам пропонують цікаві екскурсії у гори і до життєдайних річок та водоспадів в околицях. Не менш корисно погуляти і подихати повітрям в численних кедрових гаях. Після таких поїздок навіть у спекотному Марокко захочеться насолодитися хамамами – місцевими лазнями, де людські тіла так розпарюють і натирають оліями, що пахнеш аж до повернення додому.Chefchaouen- local-markets.jpgФото traveladdicts.net

Передихнувши кілька днів у цьому синьому фруктово-сирному раю, радимо рушити далі вглиб древньої дивовижної країни назустріч пригодам і новим враженням.

Корисні поради:

Оптимальний час для відвідування Шефшауен – осінні й зимові місяці, бо влітку тут зазвичай 35-45 градусів тепла.

Добиратися найкраще з Танжера – головного порту країни. Тоді дорога займе не більше трьох годин, що в рази менше, ніж із Касабланки або Марракеша.

Щоб проблем було якомога менше, особиста аптечка мусить бути одним із найважливіших і обов'язкових атрибутів вашої валізи. Попри туристичний статус міста, в тамтешніх аптеках складно пояснити, які саме ліки потрібні, адже там усе винятково арабською мовою. Навіть іспанською назви тих чи тих препаратів мало що скажуть продавцям.

Головне фото moroccoworldnews.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Ми там були: Марокко – дивовижна країна
Тут увечері тільки починають працювати ринки. Без комах не обходиться жоден дім. А зі зміями люди практично подружилися. І ще: уявляєте, вони не мріють про море! Про всі тонкощі африканського Королівства Марокко нам розповіла український SMM-фахівець Анна Фунт, яка провела там незабутню відпустку.
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Ми там були: Прага
Прага… Вона, романтична і декадансна, сумна і весела, піднесена і духовна, відбивається у помахах крил відгодованих чайок на Карловому мосту, в дзеркальних калюжах Влтави… Такої думки креативний копірайтер Маша Гольдман, котра якось провела там кілька днів.
Закрыть
Outlook facebook page