Українцю Олександру Балабанову вручили Гран-прі дитячого музичного конкурсу фестивалю "Слов'янський базар у Вітебську 2018"
Сьогодні ми робимо огляд того, як Україна представлена на 27-му "Слов'янському базарі", а також згадуємо імена тих артистів, котрі отримали визнання і з цією перемогою продовжили свій творчий шлях в Україні.
Цьогоріч 12-річний Олександр Балабанов підкорив своїми вокальними даними жюрі конкурсу, зокрема представивши легендарну пісню "Верше мій, Верше". Окрім диплому та статуетки артист отримає премію у розмірі п'яти тисяч доларів США.
Незважаючи на свій вік, Олександр - досвідчений виконавець. Співак представляляв Україну на фестивалях в Бразилії, Китаї, Болгаріі, тож на його рахунку численні перемоги у всеукраїнських та міжнародних конкурсах. До того ж, він відомий українцям як учасник багатьох теле-проектів.
Фото belta.by
Перша премія у цій номінації поїхала до Вірменії, друга залишилася в країні-господарі, а третю отримали маленькі артистки з Молдови та Казахстану.
Відкриваючи захід Президент Білорусі Олександр Лукашенко зазначив, що нинішній рік зібрав у Вітебську представників більш ніж 40 країн. Окрім сусідніх держав приїхали гості з Великої Британії, Канади, Ізраїлю, Египту, Гвінеї, що безпосередньо підтверджує відкритість білорусів, гостинність та прагнення до дружби та співпраці.
Фото http://vitvesti.by
Свій спів під час дитячого музичного конкурсу подарував і українець Влад Ситник, що став переможцем дорослого конкурсу фестивалю у минулому році.
Серед членів міжнародного жюрі нашу країну представляє оперний співак Володимир Гришко. Йому доведеться оцінювати виступ й іншої української конкурсантки у дорослій категорії - Міли Нітич. Вона позмагається із учасниками від Азербайджану, Греції, Грузії, Італії, Латвії, Литви, Мексики, Польщі та іншими виконавцями.
За період фестивалю, що триватиме з 12 по 16 липня, від України виступатимуть Олег Вінник, гурт Luiku, співак Alekseev, Гарік Кричевський, Макс Барських, Артем Півоваров.
В переддні старту "Слов'янського базару" у білоруських містах Гомель, Олександрія, Мінськ із розмахом пройшли Дні культури України, що завершилися грандіозним концертом у Гомелі. В рамках культурної події провідні українські виконавці, серед яких Тіна Кароль, Іво Бобул, квартет "Гетьман", Олег Вінник, Злата Огневич, Ленара Османова, Національний ансамбль танцю України імені П.Вірського, гурт "Luiku" доли можливість білорусам познайомитися з українською естрадними та культурними здобутками. В рамках заходів також відбувся показ фільму "Кіборги".
Нам вдалося поспілкуватися із лідером гурту "Luiku" Дмитром Ципердюком, котрий поділився своїми враженнями від "Слов'янського базару" і від проведених концертів в рамках Днів культури України в Білорусі.
"Вцілому отримали дуже позитивні враження, нас дуже тепло приймали у Білорусі. Я особисто був тут до цього в 2005 році у якості режисера. Особливо приємно вражає щира гостинність білорусів. Глядачами на концертах були і наші колишні співвітчизники і білоруси, що бажали більше познайомитися із Україною. Виступи були наповнені різнобарвною палітрою українського мистецтва, хтось був у захваті від танців у виконанні ансамблю Вірського, хтось виконанням українських пісень. Особисто мені приємно було почути захоплення від пана Посла України в Білорусі, котрий зазначив, що наша музика - саме те, що потрібно! Це така суміш балканських, гуцульських та ромських ритмів. "Luiku" порівняно молодий гурт, йому всього 4 роки і дехто тільки починає знайомитись з нашою творчістю. Вчора після виступу на офіційному відкритті до нас підійшли глядачі із Казахстану, їм дуже сподобався виступ і вони просили у нас записи та контакти. Наступний масштабний виступ нашого колективу буде 15 липня.".
Варто зазначити, шо у рамках фестивалю "Слов'янський базар" українці запалювали зірки із самого його започаткування у 1992 році, саме тоді перемогу здобув Олекса Берест, співак і композитор, який згодом став Заслуженим артистом України.
У тому ж році автор музики та виконавець Тарас Житинський отримав третю премію. Вокаліст відомий тим, що реанімує композиції, виконані гайдамаками, стрільцями, козаками, а також виконує історичні думи. З останніх робіт альбом "Історія України в піснях", над яким він працював 12 років.
За два роки після цього українці знову вразили жюрі конкурсу своєю співочістю - друга премія конкурсу дісталася Олександру Пономарьову. Наступного року - Наталії Могилевській.
Свій зірковий гуцульський проект тут також презентувала у 1996 році Руслана Лижичко. Взявши на виступ справжній гуцульський бубен, що напередодні конкурсу подарував їй батько, Руслана не побоялася такого експерименту, і не прогадала, отримавши 298 балів із 300 можливих за свою колоритну етнічну музику.
Гран-прі 2007 року було "у руках" 17-річної Наталії Краснянської, а минулого року фіналіст талант шоу "Голос країни" Влад Ситник не лишив байдужим жюрі, вразивши своїм виконанням пісні Фурсенка "Соколята" - результатом стало Гран-прі.
Головне фото belta.by