RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Брегенц. До театру у смокінгу і на катамарані

Брегенц. До театру у смокінгу і на катамарані

Автор: 08.08.2021 | мистецтво, Австрія
Спеціально для тих, хто вважає театр і оперну музику пережитками минулого, ми розповімо про дивовижний австрійський театр, де традиційне мистецтво поєднується з технічними та інженерними новинками, а ще з неперевершеним краєвидом Альп.

Крихітне австрійське містечко Брегенц, яке розкинулося на самісінькому березі Боденського озера, закохує в себе з першого погляду. Старовинні вулиці, затишні площі, де століттями відбуваються ярмарки, а також неймовірні пейзажі змушують забути про всі проблеми і справи. У цьому місці, де сходяться кордони Німеччини, Австрії та Швейцарії, природа з її горами та озерами і людина з архітектурними витворами мистецтва часів Середньовіччя справді потрудилися на славу, тому бувати тут вельми приємно, особливо влітку під час знаменитого музично-драматичного фестивалю.Фото bregenzerfestspiele.com

Крім першокласних вистав і шикарного виконання як класичних, так і сучасних музичних творів, захід особливий своєю головною сценою Seebühne, або Озерною. Цей незвичайний майданчик було сконструйовано ще влітку 1946 року, коли задля експерименту театр перенесли із задушливої будівлі на свіже повітря. Споруджена з двох барж сцена сподобалася глядачам та акторам, котрі одержали потрібний для творчості простір. Тому не дивно, що вже наступного року було вирішено звести постійний плавучий майданчик. Для цього організатори залучили провідних архітекторів та інженерів з усього світу, які під час будівництва створили навіть декілька унікальних кранів для проведення робіт. Тож вийшов справжній плавучий театр, розрахований на сім тисяч глядачів. Він тримається на 200 палях, а для фундаменту використано тільки екологічно чисті матеріали, щоб жодним чином не вплинути на екосистему озера.tosca01_andereart.jpgФото pinterest.com

Відтоді і місто, і фестиваль не страждають від нестачі туристів і театралів. Адже протягом місяця, доки триває Bregenzer Festspiele, його відвідує 200-250 тисяч гостей з різних країн. При тому що найдешевший квиток коштує 28–30 євро, їх зазвичай розпродано ще за півроку. Навіть ложі біля сцени не пустують, хоча вхід туди коштує не менше тисячі євро. Попри те, що й артисти, і глядачі перебувають просто неба, а дощі в літню пору над Боденським озером ллють частенько, через що перфоманси переносять, а гроші за квитки не повертають, люди все одно мріють побувати тут. Розкрити парасольку, якщо почалася злива – така ж ознака поганого тону, як і не вимкнути звук на мобільному телефоні в театрі.Фото abiggerworldyet.files.wordpress.com

Завдяки шаленій виручці, керівництво Seebühne може дозволити запрошувати для постановок найкращих режисерів, видаючи на їхні творчі фантазії бюджет, нерідко сумірний з вартістю середнього європейського фільму. До речі, про кіно – сцену вже багато разів знімали в різних картинах, у тому числі і в одній з історій про пригоди Джеймса Бонда. Саме під час вистави бравий агент у виконанні Деніела Крейга встановлює стеження за терористичною організацією «Квантум», члени якої теж не проти насолодитися високим мистецтвом.2019-rigoletto-seebuehnecbregenzer-festspiele_anja_koehler.jpgФото vorarlberg.travel

Під кожну п'єсу споруджують дорогі декорації, шиють витончені костюми і використовують найсучаснішу техніку для створення унікальної боденської акустики. Звук, який лине під час виконання опери чи гри на сцені, в рази кращий і чистіший, ніж у замкнутих залах. Як це вдається зробити на вулиці – комерційна таємниця. Відомо тільки, що при виконанні музичних творів співаки не бачать ані диригента, ані оркестру – ті взагалі перебувають в іншому місці за декілька кілометрів від берега, щоб не заважати глядачам, і працюють за допомогою високошвидкісного відеозв'язку. А скільки ще подібних примочок у австрійців – відомо тільки їм.Фото clubkidstravel.ru

Серед найпопулярніших тамтешніх постановок «Аїда», «Казки Гофмана» та «Андре Шеньє». Це справжнісінькі хіти, їх не знімають з репертуару роками, хоча зазвичай п'єси грають не більше двох сезонів. Деякі заходи фестивалю, який уже давно неабияк конкурує із Зальцбурзьким, відбуваються і в будівлях, і на інших відкритих майданчиках. Однак, зрозуміло, всю увагу зосереджено на Озерній сцені. Адже де і коли ще випаде нагода припливти в театр на катамарані або міні-яхті і на свіжому повітрі подумати про вічне та прекрасне, споглядаючи не тільки мистецтво, але й навколишню красу?

Головне фото newsbeezer.com

Вам это будет интересно:
Зліпи собі хобі. Історія гончарства
У краєзнавчий музей якої країни не зайди, неодмінно помітиш схожі археологічні знахідки – уламки глиняних виробів. Гончарне ремесло, що народилося кілька тисячоліть тому, однак існує й сьогодні, по праву може вважатися одним із найбільш довговічних.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Сліпучі сполохи давнього знання в різнобарвних переливах бісеру і пряжі на мозаїках індіанців уїчолі спрямовують фантазію у безкінечну подорож гілками світового древа. Духовні образи набувають плоті у вигадливих орнаментах, що супроводжують селянина-мексиканця на всіх етапах життєвого шляху.
Камасан: Поселення із шедеврами на Балі
Балі – одне з найпопулярніших місць для зимівлі. Океан, вулкани, чудова природа й екзотичні фрукти... Але є ще одна причина, про яку мало хто знає – унікальне арт-село Камасан, що дало початок однойменному балійському живопису. Про нього ми і розкажемо сьогодні на сторінках OUTLOOK.
Йодль – музика австрійських гір
В Австрії з'явився незвичайний маршрут, його вибирають любителі вокального стилю йодлем. Бредуть туристи долиною Циллерталь, широка стежина звужується, відкриваючи шлях тільки для найзавзятіших, і звивиста доріжка веде вгору. Зазирають мандрівники до хижки, яка має форму дзвіночка, обходять стороною найбільший ріг, прямуючи туди, де альпійські пастухи вели неквапливі музичні бесіди зі своїм стадом.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
У Києві відкрилась виставка азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва
24 грудня за ініціативою та за підтримки Посольства Азербайджанської Республіки в Україні у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилась виставка робіт відомого азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва. Серед гостей були присутні заступник міністра культури України Ростислав Карандеєв...
Скляний handmade
Ексклюзивні скляні вази та ялинкові іграшки, наявні всього в одному-двох екземплярах, окрім високої ціни, найчастіше об’єднує ще й унікальна технологія виготовлення, якою володіють представники рідкісної професії – склодуви. Історія цього ремесла триває вже протягом кількох тисячоліть, а деякі старі таємниці handmade-виробництва досі зберігаються під грифом секретності.
Ручна робота: персидські килими
У ті часи, коли перським воїнам не було рівних, а їхній силі підкорилися Римська імперія та Аравійський півострів, з-під пальців майстринь народу-переможця вийшов перший шедевр. «Весняний килим» став найдорожчим в історії людства. Він символізував владу і міць персів, а його краса оповідала про божественне походження царя Хосрова І.
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів.
Усе велике починається з малого: Арт-проекти ентузіастів
Багато місць, відомих сьогодні на весь світ, було створено купкою ентузіастів без грошей і сторонньої допомоги. Ці люди жили ідеями і робили все, щоб втілити їх у реальність. Офіційною датою появи стріт-арту вважається 1942 рік, розпал Другої світової війни. Саме тоді один креативний працівник детройтської фабрики на прізвище Кілрой почав писати фразу «Kilroy was here»
Тіні в раю: Як сучасне мистецтво дивує любителів оригінального
Грань між тінню і світлом така ж контрастна, як між сном і дійсністю. Тому художники використовують обидві речі, щоб досягти балансу в картині. Пейзажі, портрети, натюрморти… ніщо не обходиться без боротьби протилежностей. Утім, є особливо хитрі майстри своєї справи, котрим світло не потрібне. Достатньо самої тіні.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця. Слово «кабукі» у перекладі значить «майстерність пісні і танцю». Чому не оперета? Суть постановки не зводиться до музичної вистави...
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Цукровий живопис Китаю: мистецтво з ложки
Квіти і дерева, тварини і птахи, дракони і герої казок – словом, все, що тільки спаде на думку, може тут перетворитися на об’єкт… їстівного мистецтва. Дивовижною технікою малювання гарячим цукром володіють китайські майстри із провінції Сичуань. Картини, виконані практично карамеллю, не можуть бути ні "відредаговані", ні перемальовані наново.
Фаду: ніжність і глибина португальських романсів
Дванадцятиструнна гітара, напівтемрява португальських ночей, свічки і пронизливий голос ... Драматичні мотиви романсу фаду розповідають про нерозділене кохання. Йому не судилося збутись, але це не заважає почуттям втілюватися в зворушливі звуки португальських романсів.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники.
"Танцюючі фарби" чи турецьке малювання на воді - ебру
Вода – стихія примхлива і хистка. Будь-яке порушення її спокою змушує водний глянець змінюватися. Важко уявити собі, що воду можна використовувати як полотно, створюючи неповторні малюнки різнокольоровими фарбами: одна рідина лягає на поверхню іншої, народжуючи смислові сюжети…
Мистецтво тату: заворожлива магія натільних малюнків
Історія цього мистецтва налічує близько 6 тисяч років. Примітно, що своїм народженням модне нині ремесло завдячує випадку… Одного дня хтось із первісних людей помітив, що після того, як на місце опіків і порізів потрапляє будь-який натуральний барвник, на шкірі з’являються дуже стійкі малюнки.
Закрыть
Outlook facebook page