Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Шлях сучасного художника
Патрик Кабрал народився в місті Маніла, столиці Філіппін. Сучасні мистецтвознавці називають його мультиталановитим творцем. Сьогодні він один із найзнаменитіших каліграфів у всьому світі.
Професійно Патрика Кабрала вважають типографом, багато профільним дизайнером, веб-програмістом і художником-мультиплікатором.Фото mixofeverything.net
Так склалося його життя, що він зміг втілити всі свої різнобічні навички і здібності, буквально створюючи новий вид мистецтва, розташований на межі перетину кількох технік. Творіння Кабрала – це складні форми цифрового дизайну, обрамлені хитромудрими «ювелірними» візерунками каліграфії, на арт-об’єктах із простого паперу. Як розповідає сам Патрик, його мистецтво не має серйозного фундаменту у вигляді академічної освіти – це скоріше пристрасть і допитливість, аніж теоретичні знання і володіння технікою.
Із самого дитинства Патрик виявляв творчі здібності. Так в 11 років він всерйоз зацікавився каліграфією, внаслідок чого уже в такі юні роки отримав свою першу роботу. Вона була пов’язана з типографікою і полягала в каліграфічному написанні імен випускників для шкільних альбомів. Здавалося б, безглуздо, смішно, кумедно і незначуще. Але це тільки перший крок.Фото mymodernmet.com
Трохи пізніше Патрик починає займатися веб-програмуванням й анімацією. Нібито цілком тривіально. Але Кабрал мало не відразу виходить на світовий рівень. Спочатку це була робота для приватних клієнтів у різних країнах світу на кшталт створення корпоративного брендінга, цифрової реклами чи модних сайтів. Але вже через кілька років у Патрика відбувся справжній прорив у світі шрифтів завдяки співпраці з Джессікою Волш із компанії «Sagmeister & Walsh» і дизайнером Тімоті Гудманом. Його плодом став соціальний експеримент «Сорок днів побачень», який побачив світ 2013 року і приніс його творцям приголомшливий успіх. Тепер уже, маючи славу, талановитого типографа і шрифтового художника, Кабрал став отримувати безліч цікавих пропозицій. Це, наприклад, співпраця з «Tattly.com» (компанією, котра займається створенням тимчасових татуювань), «Hallmark USA», для котрої він створює урочисті листівки з авторськими ілюстраціями в різноманітних типографських стилях тощо. А вже в лютому 2014 року Патрик разом із дружиною створює мобільний додаток «Pugo». Протягом двох тижнів після запуску він стає лідером із продажів в «Apple App Store».
2015 року Кабрал в компанії з іншими відомими філіппінськими художниками розробляє ексклюзивний дизайн в’єтнамок для «Havaianas». А вже 2016-го як визнаний майстер своєї справи він виступає з доповіддю на найбільшій азійській дизайнерській конференції «Graphika Manila». 2017 року світ побачив найбільш знаковий і успішний проект Патрика Кабрала – «Тварини, що перебувають перед загрозою зникнення». Завдяки йому ми і можемо сьогодні говорити про мистецтво Патрика Кабрала як про феноменальне явище в сучасному світі.
Головний проект Кабрала – звір, загнаний в кут.
На весь світ Кабрала уславив проект із серії зображень тварин. На перший погляд, здавалося б, нічого оригінального й новаторського. Але його незвичайна авторська техніка вражає уяву. Зображення тварин у виконанні Патрика – це картини-скульптури, вирізані з паперу, складеного в кілька шарів. Таким чином, реальні арт-об’єкти отримують ефект 3D-анімації. Кожну деталь Кабрал проробляє вручну. Усі його панно мають розмір 40х40 см.Фото spot.ph
Та це далеко не вся суть даної роботи Кабрала. Справа в тому, що він зображає тільки тих тварин, котрі страждають внаслідок шкідливої діяльності людства і перебувають на межі вимирання. Панди, снігові барси, черепахи, ящери, носороги і багато інших… Своїм мистецтвом молодий майстер хоче звернути увагу людства на крихкість життя тварин сильних і красивих, але таких беззахисних перед лицем жорстокості, пожадливості й халатності людини.Фото marthastewart.comФото boredpanda.com
Як кажуть, у справжньому творі мистецтва немає незначних деталей: кожна дрібниця тут покликана виконувати свою роль в досягненні важливої соціально значущої ідеї. Так і скульптури Кабрала виконані з тонкого паперу неспроста. Це художня метафора майстра, котрий намагається продемонструвати світові крихкість навколишнього середовища. Весь наш світ крихкий настільки ж, як і тонкий аркуш паперу, – художньо проголошує художник. І закликає: озирнись довкола – вся ця природа потребує нашої турботи.
Незвичайні картини вперше експонували на благодійній виставці WWF (Всесвітнього фонду природи). Тепер – на багатьох міжнародних виставках, де кожен охочий має змогу їх придбати. Також сьогодні це можна зробити і через Інтернет. Половину всіх виручених коштів Кабрал перераховує у WWF на Філіппінах, котрий займається захистом диких тварин.
Патрик Кабрал: мистецтво для кожної людини
Багато хто знає Патрика Кабрала під нікнеймом в Instagram – Darkgravity. Ця соціальна мережа стала для нього чудовою платформою з поширення й продажу робіт. На даний момент на Darkgravity підписано близько 55 тисяч людей.
За допомогою і Instagram власного сайту Патрик намагається розчути кожного і втілює арт-проекти з особистісно-індивідуальним прагненням. Так, один із його напрямків – постійний Instagram-проект «Імена з історією». У ньому Патрик просить своїх підписників ділитися з ним історіями, пов’язаними з їхніми власними іменами. Художник обирає найбільш незвичні й зворушливі із них – перетворює їх на красиву типографіку. Наприклад, один із його підписників на ім’я Марк розповів історію про те, як йому поставили страшний діагноз – СНІД. Патрик художньо зобразив його ім’я на папері в символіці боротьби з цією хворобою.
Головне фото spot.ph