RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Departure: Сатояма

Departure: Сатояма

У Японії є містечко, жителі якого дуже довіряють одне одному. Довіряють настільки, що п’ють воду з одного джерела, котре протікає через їхні оселі, ще й миють там посуд після їжі. Сатояма, що у перекладі означає ідеальне місце для життя в гармонії з природою, розташоване у північній префектурі Гіфу, ізольованій від решти світу гірськими вершинами і рисовими полями.

Містечко Сатояма розділене на дві частини рікою Сето. Колись вона була широким каналом, що ділив жителів на самураїв і селян. Перші будували міцні, багаті житла по один бік, інші споруджували невеликі будиночки вздовж води навпроти. Сьогодні біля річки по обидва її боки щодня юрмляться діти з окрайцями хліба в руках. Малюки годують кольорових коропів, для яких ріка Сето стала рідною домівкою. Риба не боїться людей і, плаваючи каналом, залюбки без поспіху приймає їжу з рук. Крім коропів у Сето водяться бички, міноги, краби та багато інших живих істот. Але найбільш упевнено почуваються тут все ж коропи. Їм раді і в самих оселях людей. Справа в тому, що всі будинки тут обладнані басейнами, котрі постійно наповнюються водою з річки Сето, вона ж виносить води з цих басейнів назад у головний канал. Виходить, що ці потоки є частиною приватних володінь.Фото i.pinimg.com

Басейни у будинках Сатоями відіграють дуже важливу роль у житті містян. У такій воді миють зелень до столу, фрукти, овочі, у ній полощуть посуд після їжі. Найчастіше жителі містечка їдять рис, а, значить, безліч відварених зернин потрапляють у воду. Проте вони не забруднюють її, а служать кормом для тих же коропів. Індикатором чистоти води є унікальний вид корюшки без луски, котра живе тільки в чистих водоймах. Чималу роль відіграє і покрив дна потоку. Воно практично все заросло товстим шаром водоростей. За денного світла рослини виділяють пухирці кисню, котрі піднімаються на поверхню, тим самим очищуючи воду.

Читайте також: Полотно з рису. Мистецтво Тамбо

Особливою Сатояму роблять не тільки річка, що тече крізь житлові будинки, і її жива участь у процесі біоценозу. Місто оточують рисові поля, навколо яких розбито чимало овочевих грядок, а в сусідніх лісах ростуть гриби і ягоди, котрі також слугують їжею для місцевих. Деревину ж використовують жителі Сатоями для новобудов і біомаси, котра своєю чергою є єдиним джерелом енергії для сатоямців. Самі мешканці Сатоями переконані, що мають все необхідне для життя, і вони можуть спокійно прожити у своєму майже ідеальному світі, навіть не користуючись благами цивілізації.115683.jpgФото nippon.com

Такий замкнутий спосіб життя традиційний для давніх японських сіл. Він останнім часом активно підтримується урядом країни передусім через те, що дає змогу людям самим забезпечити своє існування без сторонньої допомоги. А для Японії, котра значною мірою залежить від імпорту продовольства й енергії, це дуже важливе питання. До того ж це сприятливо позначається на здоров’ї самих людей, котрі мешкають у менш стресовому середовищі, і приваблює у країну нових туристів. Більше того, керівництво країни розробило стратегію (чи, як її ще називають в Японії, реконструкцію) переходу життя до таких екопоселень.Фото jlgc.org.uk

Інтерес до замкнутого циклу життя в Японії тільки зростає. Щороку подивитися, як і чим годують себе «відлюдники», приїжджають подивитися сотні туристів. У Сатояму часто навідуються офісні клерки із розташованого поблизу Кіото, щоб відпочити від міської метушні. Багато з них тут уперше пересідають на велосипеди, а охочі мають змогу допомогти місцевим скопати їхні городи чи піймати коропа в річці. У центрі містечка розташований музей народних ремесел. Він цікавий не лише своїми експонатами, але й тим, що зроблений без єдиного цвяха. Будівельники зібрали його, як пазл, використовуючи стародавню техніку японських майстрів. Зголоднілим гостям подають у невеликих харчевнях на березі Сето річкову рибу, хоубамісо, приготовлене на листі магнолії, наливають саке.

Головне фото tokyoweekender.com

Вам это будет интересно:
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
Оце так сервіс! Японське таксі
Найперше, з чим має розібратися кожен турист, опинившись у новій країні – це із транспортною системою. Часто вона здається складною і заплутаною, і щоб збагнути її, потрібні тижні, а може, й місяці. Наша читачка Наталія Усенко побувала в Японії і ділиться своїми враженнями про найбільш комфортний і безпечний транспорт у світі.
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Вісім новопризначених послів вручили вірчі грамоти Президенту України
У четвер, 9 грудня, новопризначені Надзвичайні та Повноважні Посли Алжирської Народної Демократичної Республіки, Боснії і Герцеговини, Грузіїі, Домініканської Республіки, Нової Зеландії, Республіки Сенегал, Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка та Японії вручили вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця. Слово «кабукі» у перекладі значить «майстерність пісні і танцю». Чому не оперета? Суть постановки не зводиться до музичної вистави...
Departure: Ємен
Чимало вчених одностайно сходяться на думці, що Близький Схід, а саме Аравійській півострів – колиска людської цивілізації, оскільки практично кожен тутешній народ – один із найдавніших на нашій планеті. У цьому списку і жителі Ємену, що створили надзвичайно цікаву в туристичному плані країну, котру омивають відразу два моря та Індійський океан.
Не лише в центрі цікаво. Спальні райони світу
Мало який мандрівник під час своїх нетривалих подорожей вибирається кудись далі центру міста, де розташований його готель. Якщо ж «дислокація» – ще й мегаполіс, то такі поїздки відкладають «до кращих часів». А дарма, адже саме у спальних районах можна подивитися на незнайому країну очима її жителів, що куди пізнавальніше за екскурсії «галопом» замками і площами.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Departure: Мальдіви
Подивитися на визначні пам’ятки країни, а не готелів, і наблизитися до життя мальдівців, а не сусідів по номеру, пропонує одна з найменших столиць – Мале. Перша асоціація, яка виникає при згадці Мальдів, – це щось блакитно-пасторальне. Морська гладь і невтомне сліпуче сонце, від якого хочеться закопатися в теплий розніжений пісок...
У ритмі серця. Японські барабани тайко
Його звуки проникають у саме серце, зупиняють потік думок і змушують кров рухатися в якомусь магічному ритмі. Це гуркіт грому. Це мурашки по шкірі. Це – тайко. Японські барабани на їхній батьківщині зведені у ранг культу. Без них не обходиться жоден офіційний захід, їхня гра тішить слух під час радості і допомагає пережити печаль.
Departure: Дакар
Сенегальська столиця Дакар – це не тільки найважливіше місто всієї Західної Африки, але й досить контрастне місце, найкраще для подорожі у форматі «познайомитися з континентом, але м'яко і плавно». Крім багатьох цивілізаційних і звичних сучасній людині атрибутів тутешнього життя, відчуття, що Африка з усією її романтикою, незвіданим і проблемами зовсім близько, не покидає тебе ані на мить.
Кагосіма: Місто з репутацією камікадзе
«Будуйте дім біля підніжжя вулкана!» - вигукував Ніцше у пророчому екстазі. Похмурий пафос філософа навряд чи збагнули б жителі японського міста Кагосіми, розташованого на дні кальдери Айра, що виникла внаслідок вибуху 22 тисячі років тому. Землероби мотижили уступи котловини з бронзового віку, звично відмахуючись від попелу, розсіяного у повітрі.
Departure: Інвернесс: у пошуках Нессі чи бодай славного віскі
Замок Макбета, гори, душевні паби з апетитними закусками, ароматні віскокурні і, звісно ж, знамените чудовисько озера Лох-Несс. Усе це – в одному місці, шотландському Інвернессі та його околицях. Значно поступаючись у плані туризму Абердину та Единбургу, не кажучи вже про Глазго, Інвернесс залишився автентичним містом з британської глибинки.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 4
Олена Расенко завершує цикл матеріалів про дивовижну країну Японію. І в цій частині розповідає читачам про свою поїздку в місто Йокосука ... Оба-сан уже декілька днів запрошував нас до Йокосуки, невеликого містечка неподалік Токіо. Японець збирався показати, як плавають американські військові кораблі, а заодно почастувати власноруч вирощеними апельсинами.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 3. "Дух самурая"
Якщо вірити кінематографу, то типовий самурай постає перед нами як суворий, мовчазний і навіть трохи відлюдний воїн. Але цей образ усе ж ніяк не збігається з дійсністю... Олена Расенко пропонує вам переконатися в цьому, зустрівшись зі справжнім самураєм і навіть завітавши до бару, де збираються камікадзе.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 2 “Рибний день”
Уявити японця, який не їсть риби, так само важко, як і шотландця, який не п'є віскі. Олена Расенко розповість про унікальне місце, де нащадки самураїв купують морські делікатеси до столу.
Departure: Балчик
Якщо вам до душі відпочинок у Болгарії, але не знаєте, в якому містечку зупинитися, відвідайте Балчик. Він підійде тим, хто цінує затишні й недорогі поїздки, без напливу відпочивальників і спустошення гаманця. А древній вік міста і наявність унікальних пам'яток створять чудову альтернативу сонячним і морських ваннам.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 1
Олена Расенко, повернувшись з Японії, розпочинає спеціальний цикл матеріалів про цю країну. Попередження для особливо вразливих: обережно! Після прочитання розвивається гостре бажання зірватися, купити авіаквиток в таку чудову і чарівну країну висхідного сонця!
Закрыть
Outlook facebook page