RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Departure: Мальдіви

Departure: Мальдіви

Подивитися на визначні пам’ятки країни, а не готелів, і наблизитися до життя мальдівців, а не сусідів по номеру, пропонує одна з найменших столиць – Мале. Перша асоціація, яка виникає при згадці Мальдів, – це щось блакитно-пасторальне. Морська гладь і невтомне сліпуче сонце, від якого хочеться закопатися в теплий розніжений пісок...

... і виспатися на кілька тисячоліть наперед. Що ж, у цьому випадку уява не помиляється. Острови і справді більше призначені для пасивного відпочинку на шезлонгах і попивання екзотичних коктейлів з кокосових горіхів. Та яка подорож без вражень? Окрім «морських», звісно.

Мале - єдине мальдівське поселення, де є доступним міський відпочинок у звичному для нас розумінні. Саме сюди тримають курс туристи, які розмістилися в прибережних готелях. Можливість шопінгу, відвідування музеїв, галерей, тематичних ресторанів надає гостям столиця островів. Слово «мале» з санскриту перекладається як «великий будинок», так колись іменували тутешній королівський палац.2fd6a89b-68c8-44ab-97a5-c84144cd0465.jpgФото aviontourism.com

Зараз назва, що поширилася на всю місцевість, не дуже в’яжеться з площею міста, яке при бажанні можна пішки обійти вздовж і впоперек усього за кілька годин. Проте відрізок суші довжиною у два з половиною і шириною в один кілометр є хоч і невеликою, але домівкою для понад ста тисяч мальдівців, а також політичним та економічним центром країни і, що не дивно, вважається одним з найбільш густонаселених у світі.

Мале – ісламське місто, тому тут діє заборона на вживання алкоголю і, відповідно, немає гучного нічного життя. Та все ж запропоновані розваги досить різноманітні. В екскурсійному плані подивитися можна на головні епохальні пам’ятки Мальдів. Стара П’ятнична мечеть дивує унікальним внутрішнім оздобленням і заворожує величезними блискучими золотими куполами.6b837e6d-bf5b-439e-ae3a-510220f12826.jpg
Фото aviontourism.com

Прямо за нею знаходиться цвинтар національних героїв країни і керуючих колись перших осіб держави. Цікаво, що будівля зведена на фундаменті старого язичницького храму, тому її вхід направлений на схід, а не на північний захід.

Читайте також статті з циклу "Departure"

Неподалік від закладу розташувався національний музей островів. З метою відродження почуття патріотизму у жителів він був відкритий понад 60 років тому прем’єр-міністром Мохамедом Аміно Діді. Різноманітні експонати – історичні пам’ятки, кам’яні фігурки, дорогоцінні предмети, що належали колись правлячим особам, та інші реліквії – занурюють відвідувачів у мальдівське минуле. Сьогодні заклад складається з трьох поверхів, але влада збирається розширити його територію і збільшити кількість експонованих одиниць, щоб активніше залучати мандрівників до ознайомлення з історією держави.velana-int-airport.jpg
Фото maldives-magazine.com

А для шукачів дивовижних сувенірів, які не бажають привозити на згадку про Мальдіви тільки міні-шампуні та гелі для душу, прихоплені з готелю, справжньою знахідкою стане головний місцевий «торговий центр» – чоловічий рибний ринок, або так званий Сінгапурський базар. Чоловічим він називається тому, що переважна більшість тутешніх продавців – представники сильної статі. Асортимент скупчених тут крамничок та кіосків варіює від свіжого улову до оригінальних виробів ручної роботи. На пам’ять про знайомство приїжджі незмінно обирають дерев’яні «dhonis» – мініатюрні прототипи традиційних для цієї місцевості човнів.931939_16061306590043456116.jpgФото agoda.com

Друга за популярністю покупка – «thudu kuna» – являє собою плетені килимки з натурального пальмового волокна. Щоправда, в сувенірному варіанті вони, швидше, нагадують маленькі серветки...

До більш динамічних розваг у Мале належить риболовля, катання на підводних міні-човнах, серфінг та інші водні види відпочинку. Їх пропонують на штучному пляжі міста, оскільки на відміну від інших Мальдівських населених пунктів у столиці немає природних мальовничих набережних. Щоб її мешканці не відчували себе обділеними в цьому плані, було вирішено власноруч створити місце відпочинку. Втім, вийшло аж ніяк не гірше за «натуральні» природні зони.

Головне фото freepik.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Departure: Сатояма
У Японії є містечко, жителі якого дуже довіряють одне одному. Довіряють настільки, що п’ють воду з одного джерела, котре протікає через їхні оселі, ще й миють там посуд після їжі. Сатояма, що у перекладі означає ідеальне місце для життя в гармонії з природою, розташоване у північній префектурі Гіфу, ізольованій від решти світу гірськими вершинами і рисовими полями.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Ми там були: Прага
Прага… Вона, романтична і декадансна, сумна і весела, піднесена і духовна, відбивається у помахах крил відгодованих чайок на Карловому мосту, в дзеркальних калюжах Влтави… Такої думки креативний копірайтер Маша Гольдман, котра якось провела там кілька днів.
Закрыть
Outlook facebook page