Departure: Мальдіви
... і виспатися на кілька тисячоліть наперед. Що ж, у цьому випадку уява не помиляється. Острови і справді більше призначені для пасивного відпочинку на шезлонгах і попивання екзотичних коктейлів з кокосових горіхів. Та яка подорож без вражень? Окрім «морських», звісно.
Мале - єдине мальдівське поселення, де є доступним міський відпочинок у звичному для нас розумінні. Саме сюди тримають курс туристи, які розмістилися в прибережних готелях. Можливість шопінгу, відвідування музеїв, галерей, тематичних ресторанів надає гостям столиця островів. Слово «мале» з санскриту перекладається як «великий будинок», так колись іменували тутешній королівський палац.Фото aviontourism.com
Зараз назва, що поширилася на всю місцевість, не дуже в’яжеться з площею міста, яке при бажанні можна пішки обійти вздовж і впоперек усього за кілька годин. Проте відрізок суші довжиною у два з половиною і шириною в один кілометр є хоч і невеликою, але домівкою для понад ста тисяч мальдівців, а також політичним та економічним центром країни і, що не дивно, вважається одним з найбільш густонаселених у світі.
Мале – ісламське місто, тому тут діє заборона на вживання алкоголю і, відповідно, немає гучного нічного життя. Та все ж запропоновані розваги досить різноманітні. В екскурсійному плані подивитися можна на головні епохальні пам’ятки Мальдів. Стара П’ятнична мечеть дивує унікальним внутрішнім оздобленням і заворожує величезними блискучими золотими куполами.
Фото aviontourism.com
Прямо за нею знаходиться цвинтар національних героїв країни і керуючих колись перших осіб держави. Цікаво, що будівля зведена на фундаменті старого язичницького храму, тому її вхід направлений на схід, а не на північний захід.
Читайте також статті з циклу "Departure"
Неподалік від закладу розташувався національний музей островів. З метою відродження почуття патріотизму у жителів він був відкритий понад 60 років тому прем’єр-міністром Мохамедом Аміно Діді. Різноманітні експонати – історичні пам’ятки, кам’яні фігурки, дорогоцінні предмети, що належали колись правлячим особам, та інші реліквії – занурюють відвідувачів у мальдівське минуле. Сьогодні заклад складається з трьох поверхів, але влада збирається розширити його територію і збільшити кількість експонованих одиниць, щоб активніше залучати мандрівників до ознайомлення з історією держави.
Фото maldives-magazine.com
А для шукачів дивовижних сувенірів, які не бажають привозити на згадку про Мальдіви тільки міні-шампуні та гелі для душу, прихоплені з готелю, справжньою знахідкою стане головний місцевий «торговий центр» – чоловічий рибний ринок, або так званий Сінгапурський базар. Чоловічим він називається тому, що переважна більшість тутешніх продавців – представники сильної статі. Асортимент скупчених тут крамничок та кіосків варіює від свіжого улову до оригінальних виробів ручної роботи. На пам’ять про знайомство приїжджі незмінно обирають дерев’яні «dhonis» – мініатюрні прототипи традиційних для цієї місцевості човнів.Фото agoda.com
Друга за популярністю покупка – «thudu kuna» – являє собою плетені килимки з натурального пальмового волокна. Щоправда, в сувенірному варіанті вони, швидше, нагадують маленькі серветки...
До більш динамічних розваг у Мале належить риболовля, катання на підводних міні-човнах, серфінг та інші водні види відпочинку. Їх пропонують на штучному пляжі міста, оскільки на відміну від інших Мальдівських населених пунктів у столиці немає природних мальовничих набережних. Щоб її мешканці не відчували себе обділеними в цьому плані, було вирішено власноруч створити місце відпочинку. Втім, вийшло аж ніяк не гірше за «натуральні» природні зони.
Головне фото freepik.com