RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  Євробачення в цифрах і фактах

Євробачення в цифрах і фактах

Минулої суботи в столиці України Києві відбувся фінал Євробачення – головного пісенного конкурсу Старого Світу. Поки меломани насолоджувалися гостинним і зеленим Києвом, а самі виконавці виступали в грандіозному шоу, Outlook, щоб підготував найцікавіші факти про легендарний конкурс із більш як 60-річною історією.

 Перше Євробачення відбулося вже далекого 1956 року під патронатом Європейської мовної спілки, яка, до речі, досі є головним організатором і власником усіх інтелектуальних прав конкурсу. Сам захід задумувався як об’єднувальна творча подія для континенту, який тільки-но оговтувався після нещадної Другої світової війни. Концепція об'єднання заради музики й донині працює справно, навіть попри численні скандали та казуси, які час від часу виникають довкола фестивалю.

Серед виконавців з гучним іменем, яких відкрило світові саме Євробачення, є й такі зірки, як: Хуліо Іглесіас, Тото Котуньо, Селін Діон, шведська група «ABBA» і Роміна Пауер. При цьому найвдалішим учасником конкурсу є ірландець Джонні Логан, який здобув перемогу на шоу двічі – 1980-го і 1987-го року.

sbs.com.au

 До речі, саме Ірландія – країна, яка найчастіше виграє на фестивалі. На її рахунку сім перемог, причому навіть три поспіль – на початку 1990-х. Усі вони сприяли тому, що ірландцям як переможцям уже просто набридло постійно влаштовувати конкурс у Дубліні, тож 1993 року вони провели Євробачення в маленькому Мілстріті з населенням всього 2 тисячі жителів.

Правила Євробачення досить-таки розмиті та змінюються практично щороку, тому всіх тонкощів не знає ніхто, за винятком самих організаторів, проте незмінним залишається те, що тривалість пісні не повинна перевищувати три хвилини, а сама композиція має бути новою. Також під час виконання на сцені може перебувати не більше шести осіб одночасно (тварин використовувати взагалі заборонено), а за фонограми штрафують балами чи дискваліфікують, тому мало хто на них зважується.

politeka.net

Конкурс, задуманий як гімн дружбі європейських народів і космополітизму, найкраще ілюструє правило, що дозволяє будь-якому виконавцеві представляти будь-яку країну, навіть не будучи її громадянином, тому не дивно, що 1972 року переможницею стала Вікі Леандрос – гречанка, котра жила в Німеччині і водночас представляла Люксембург.

 1969-го стався безпрецедентний випадок, оскільки перемогу між собою розділили відразу чотири країни – Нідерланди, Франція, Великобританія та Іспанія, які набрали однакову кількість балів. Дружба народів – це, звісно, добре, та вже з наступного року до регламенту було внесено чергові зміни, відповідно до яких переможцем може стати тільки одна країна.

 Євробачення 1974-го назавжди увійшло в історію, оскільки португальська пісня E depois do adeus («А потім прощавай») стала сигналом початку Революції гвоздик. За задумом революціонерів її виконання в призначений о 22:50 час стало меседжем для активістів по всій Португалії, що повстання відбудеться. Тож у країні було повалено багаторічну диктатуру Салазара й Каетану.

Що цікаво, за підсумками того ж таки Євробачення-1974 розгорівся скандал в Італії, бо місцевий телеканал RAI відмовився транслювати виступ власної учасниці Джільоли Чінкветті з піснею «Si» («Так»). Керівництво мовника злякалося, що пісню буде сприйнято як пропаганду до прийдешнього референдуму, на якому італійці мусили вирішити, чи можна дозволяти розлучення. Розлучення, до речі, легалізували.

Найбільш екзотичними учасниками європейського конкурсу є Марокко та Австралія, які аж ніяк не можна географічно віднести до Старого Світу, проте, як ми вже зазначали, регламент змінюється досить часто, тому не дивно, що свої заявки на участь час од часу відправляють і африканські держави, й азійські, і близькосхідні.

static.independent.co.uk

 Історія пам'ятає випадки надто наполегливих учасників, які приїздили на Євробачення більш ніж один раз у надії виграти заповітний конкурс, проте всім їм далеко до сан-маринської співачки Валентини Монетти, котра приїхала до Києва, щоб перемогти хай навіть і з четвертої спроби. Чи вдасться їй це, ми дізнаємося вже незабаром...

Вам это будет интересно:
Зліпи собі хобі. Історія гончарства
У краєзнавчий музей якої країни не зайди, неодмінно помітиш схожі археологічні знахідки – уламки глиняних виробів. Гончарне ремесло, що народилося кілька тисячоліть тому, однак існує й сьогодні, по праву може вважатися одним із найбільш довговічних.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Сліпучі сполохи давнього знання в різнобарвних переливах бісеру і пряжі на мозаїках індіанців уїчолі спрямовують фантазію у безкінечну подорож гілками світового древа. Духовні образи набувають плоті у вигадливих орнаментах, що супроводжують селянина-мексиканця на всіх етапах життєвого шляху.
Камасан: Поселення із шедеврами на Балі
Балі – одне з найпопулярніших місць для зимівлі. Океан, вулкани, чудова природа й екзотичні фрукти... Але є ще одна причина, про яку мало хто знає – унікальне арт-село Камасан, що дало початок однойменному балійському живопису. Про нього ми і розкажемо сьогодні на сторінках OUTLOOK.
Йодль – музика австрійських гір
В Австрії з'явився незвичайний маршрут, його вибирають любителі вокального стилю йодлем. Бредуть туристи долиною Циллерталь, широка стежина звужується, відкриваючи шлях тільки для найзавзятіших, і звивиста доріжка веде вгору. Зазирають мандрівники до хижки, яка має форму дзвіночка, обходять стороною найбільший ріг, прямуючи туди, де альпійські пастухи вели неквапливі музичні бесіди зі своїм стадом.
У Києві відкрилась виставка азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва
24 грудня за ініціативою та за підтримки Посольства Азербайджанської Республіки в Україні у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилась виставка робіт відомого азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва. Серед гостей були присутні заступник міністра культури України Ростислав Карандеєв...
Скляний handmade
Ексклюзивні скляні вази та ялинкові іграшки, наявні всього в одному-двох екземплярах, окрім високої ціни, найчастіше об’єднує ще й унікальна технологія виготовлення, якою володіють представники рідкісної професії – склодуви. Історія цього ремесла триває вже протягом кількох тисячоліть, а деякі старі таємниці handmade-виробництва досі зберігаються під грифом секретності.
Ручна робота: персидські килими
У ті часи, коли перським воїнам не було рівних, а їхній силі підкорилися Римська імперія та Аравійський півострів, з-під пальців майстринь народу-переможця вийшов перший шедевр. «Весняний килим» став найдорожчим в історії людства. Він символізував владу і міць персів, а його краса оповідала про божественне походження царя Хосрова І.
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів.
Усе велике починається з малого: Арт-проекти ентузіастів
Багато місць, відомих сьогодні на весь світ, було створено купкою ентузіастів без грошей і сторонньої допомоги. Ці люди жили ідеями і робили все, щоб втілити їх у реальність. Офіційною датою появи стріт-арту вважається 1942 рік, розпал Другої світової війни. Саме тоді один креативний працівник детройтської фабрики на прізвище Кілрой почав писати фразу «Kilroy was here»
Тіні в раю: Як сучасне мистецтво дивує любителів оригінального
Грань між тінню і світлом така ж контрастна, як між сном і дійсністю. Тому художники використовують обидві речі, щоб досягти балансу в картині. Пейзажі, портрети, натюрморти… ніщо не обходиться без боротьби протилежностей. Утім, є особливо хитрі майстри своєї справи, котрим світло не потрібне. Достатньо самої тіні.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця. Слово «кабукі» у перекладі значить «майстерність пісні і танцю». Чому не оперета? Суть постановки не зводиться до музичної вистави...
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Цукровий живопис Китаю: мистецтво з ложки
Квіти і дерева, тварини і птахи, дракони і герої казок – словом, все, що тільки спаде на думку, може тут перетворитися на об’єкт… їстівного мистецтва. Дивовижною технікою малювання гарячим цукром володіють китайські майстри із провінції Сичуань. Картини, виконані практично карамеллю, не можуть бути ні "відредаговані", ні перемальовані наново.
Фаду: ніжність і глибина португальських романсів
Дванадцятиструнна гітара, напівтемрява португальських ночей, свічки і пронизливий голос ... Драматичні мотиви романсу фаду розповідають про нерозділене кохання. Йому не судилося збутись, але це не заважає почуттям втілюватися в зворушливі звуки португальських романсів.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники.
"Танцюючі фарби" чи турецьке малювання на воді - ебру
Вода – стихія примхлива і хистка. Будь-яке порушення її спокою змушує водний глянець змінюватися. Важко уявити собі, що воду можна використовувати як полотно, створюючи неповторні малюнки різнокольоровими фарбами: одна рідина лягає на поверхню іншої, народжуючи смислові сюжети…
Мистецтво тату: заворожлива магія натільних малюнків
Історія цього мистецтва налічує близько 6 тисяч років. Примітно, що своїм народженням модне нині ремесло завдячує випадку… Одного дня хтось із первісних людей помітив, що після того, як на місце опіків і порізів потрапляє будь-який натуральний барвник, на шкірі з’являються дуже стійкі малюнки.
Зроблено у Швеції: далекарлійська конячка
Відтоді, як крилаті коні валькірій назавжди поскакали до Вальхалли, на сторожі традицій вікінгів стоїть далекарлійська конячка – розписна народна іграшка, вперше згадана в літописі XVII століття. Далекарлійський коник є талісманом нетуристичної Швеції, рятуючи від забуття старовинні перекази і вірування.
Закрыть
Outlook facebook page