RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  До Болгарії: Надкусити країну з усіх боків

До Болгарії: Надкусити країну з усіх боків

Болгарія тримається на двох китах – чудових пляжах з мальовничою природою і тисячолітній історії. Хоч це й не Ібіца, тут теж є класні дискотеки, а ще магнетично-містичні місця. Ми пропонуємо вам несподівані ідеї для відпочинку в Болгарії, які відкриють вам її з усіх боків.

Без «Мадари» Болгарія немислима. Це історико-археологічний заповідник в околицях міста Шумена. Тут зосереджено головні символи країни: Мадарський вершник – скельний барельєф; Мадарська фортеця на Мадарському плато, на котрому височіє монументальний архітектурний пам'ятник на честь зародження Болгарії, звідси відкривається дивовижна панорама, яка, здається, демонструє всю країну.fixedw_large_4x-2.jpgФото trover.com

Після відвідин заповідника слід повернутися в Шумен. Його пам'ятки – чудове доповнення до побаченого в заповіднику. Місто порівняно невелике, однак наповнене неповторними чарами історії. А його розмірений плин життя занурить у курортну млість річкового відпочинку на березі Боклуджа.

Як дістатися до Шумена? Місто розкинулося на північному сході Болгарії, за 380 км від Софії. Через Шумен проходить залізнична гілка Софія-Варна. Також можна доїхати рейсовими автобусами від Варни, Силістри, Преслава тощо.fixedw_large_4x.jpgФото trover.com

Історична Болгарія: головне місце – чоловічий Рильський монастир, який внесено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Звели його в Х столітті на місці поховання відлюдника Івана Рильського.

Ця точка на карті Болгарії якнайкраще підійде для медитацій, умиротворення та усамітненого відпочинку. У монастирі передбачено кімнати для паломників. Утім, затримуватися тут не варто, адже це все ж не готель і не курорт.

Дивіться також: Листівки з Болгарії

Унікальність цього місця в тому, що воно не відповідає шаблонним уявленням про обителі. Рильський монастир – комплекс різного роду старовинних споруд: релігійних, житлових, культурних і промислових. Загальна площа – 8 тисяч квадратних метрів.Фото pinterest.com

Архітектура монастиря зацікавить і здивує кого завгодно. Довга стіна, безліч колон та арок, порізаних дерев'яними сходами й балконами. І все це поєднується у величезну будівлю оригінальної п’ятикутної форми.

Одна з визначних приваб монастиря – Історичний музей із більш як 30-ма тисячами експонатів.Фото pinterest.com

Монастир стоїть неподалік міста Рили, майже у 100 км від Софії. Дістатися сюди без проблем можна рейсовим автобусом зі столичного автовокзалу «Овча купел».

Культове місце Болгарії – храм відомої незрячої провидиці Ванги. За життя коло її дому стояли тисячні черги. До неї приїжджало багато сильних світу цього. А болгари шанують своїх героїв.

Щоправда, останню волю Ванги народ не виконав. Провидиця бажала, щоб її тіло після смерті тихо поховали на подвір’ї дому. Замість цього Вангу з почестями похоронили біля каплиці Святої Параскеви. І тепер уже на честь героя нашого часу святилище називають храмом Ванги.

Сьогодні це місце паломництва мільйонів людей з усього світу. Адже вони вірять, що відвідування могили провидиці зцілює людину від усіх хвороб.

Храм Ванги стоїть у селі Рупіте Благоєвградської області.vanga11 (1).jpgФото blagoevgrad-news.com

Щоб збагнути Болгарію, треба відчути її смак. Національна кухня країни різноманітна та колоритна. Вона порадує ласунів і м'ясоїдів, а також любителів риби, шанувальників супів і, безумовно, вегетаріанців.

Дивіться також: Квіткові долини світу

Найприємнішими будуть трапези в пляжних ресторанах і прибережних кафе на Золотих пісках, в Албені та й у будь-якому іншому курортному місті. А ціни тут досить доступні.

Є кілька видів національних супів. Наприклад, освіжаючий суп таратор (вартістю близько 2-х левів, або 1 євро) з огірків, кислого молока, зелені, а пікантності додадуть часник, масло або горіхи до смаку. Не менш дієтичний пілешка-суп – курячий бульйон з вермішеллю. Його найчастіше замовляють дітям.tarator-1201x800.jpgФото bacillusbulgaricus.com

Салатні порції в болгарських ресторанах незвично великі – близько 500 грамів. Тому зазвичай замовляють один салат на двох. А якщо і вдвох не подужаєте, то вам запропонують забрати залишок із собою. Найвідоміший з болгарських салатів «Шопський». Це томати з огірками, оливками, сирене (болгарська бринза). Ціна питання: 5 левів, що приблизно 2,5 євро.

Звичайно, тут чудовий асортимент риби і морепродуктів, а також безліч способів їхнього приготування. Скажімо, 400 грамів смаженої форелі – 8 левів (4 євро).

Загалом болгарська кухня не любить зайвої гостроти. І головна приправа тут – чебрець, по-болгарському – чубріца.

Коли настав час подумати про десерт, варто насолодитися такою неповторною стравою, як баниця. Це випічка із сирене. Її традиційно подають на сніданок. Також тут популярні млинці паланчики у незвичайній болгарській інтерпретації з різноманітною начинкою.banitsa-8-of-9.jpgФото tarasmulticulturaltable.com

Поза всяким сумнівом, будь-яка поїздка стане веселішою завдяки розумній дозі алкоголю. Традиційне вино в Болгарії – червоне місцевого сорту «Мерло». А ось найміцніша горілка – ракія, а також мастика (анісова оковита), яку розбавляють великою кількістю льоду.

А чом би не влаштувати клубну подорож Болгарією! Колоритний європейський відпочинок уночі цій країні не чужий. Лідирує в цьому плані, звісно ж, столиця. Культове нічне місце в Софії – клуб «Night Flight».

Тут панує болгарський пафос і розмах. Цікавий сучасний дизайн у дусі наймодніших віянь сучасності. Саме завдяки концептуальному дизайну, який повністю відповідає назві, клуб є одним з найгарніших і престижних у світі.

Це «космічна» дворівнева споруда. Другий поверх – VIP-балкон, де може розміститися не більше тисячі чоловік. Тому публіка тут добірна. А відриватися належить у компанії знаменитих ді-джеїв зі світовим ім'ям і на концертах закордонних зірок. «Night Flight» міститься в самісінькому серці Софії, на бульварі Княгині Луїзи, 20.

Життя – така річ: можна дивитися та не бачити або дихати і не відчувати. Можна з'їздити в Болгарію і, не ступивши ногою далі пляжу, не збагнути її душі. У контрастах відчувається повнота життя, коли пульс прискорюється завдяки емоційним струсам організму, ти починаєш усе відчувати і сприймати яскравіше. Щоб зрозуміти цю країну, варто покуштувати тут усе що можна і в максимальних дозах!

Головне фото pinterest.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Ми там були: Прага
Прага… Вона, романтична і декадансна, сумна і весела, піднесена і духовна, відбивається у помахах крил відгодованих чайок на Карловому мосту, в дзеркальних калюжах Влтави… Такої думки креативний копірайтер Маша Гольдман, котра якось провела там кілька днів.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Закрыть
Outlook facebook page