До Болгарії: Надкусити країну з усіх боків
Без «Мадари» Болгарія немислима. Це історико-археологічний заповідник в околицях міста Шумена. Тут зосереджено головні символи країни: Мадарський вершник – скельний барельєф; Мадарська фортеця на Мадарському плато, на котрому височіє монументальний архітектурний пам'ятник на честь зародження Болгарії, звідси відкривається дивовижна панорама, яка, здається, демонструє всю країну.Фото trover.com
Після відвідин заповідника слід повернутися в Шумен. Його пам'ятки – чудове доповнення до побаченого в заповіднику. Місто порівняно невелике, однак наповнене неповторними чарами історії. А його розмірений плин життя занурить у курортну млість річкового відпочинку на березі Боклуджа.
Як дістатися до Шумена? Місто розкинулося на північному сході Болгарії, за 380 км від Софії. Через Шумен проходить залізнична гілка Софія-Варна. Також можна доїхати рейсовими автобусами від Варни, Силістри, Преслава тощо.Фото trover.com
Історична Болгарія: головне місце – чоловічий Рильський монастир, який внесено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Звели його в Х столітті на місці поховання відлюдника Івана Рильського.
Ця точка на карті Болгарії якнайкраще підійде для медитацій, умиротворення та усамітненого відпочинку. У монастирі передбачено кімнати для паломників. Утім, затримуватися тут не варто, адже це все ж не готель і не курорт.
Дивіться також: Листівки з Болгарії
Унікальність цього місця в тому, що воно не відповідає шаблонним уявленням про обителі. Рильський монастир – комплекс різного роду старовинних споруд: релігійних, житлових, культурних і промислових. Загальна площа – 8 тисяч квадратних метрів.Фото pinterest.com
Архітектура монастиря зацікавить і здивує кого завгодно. Довга стіна, безліч колон та арок, порізаних дерев'яними сходами й балконами. І все це поєднується у величезну будівлю оригінальної п’ятикутної форми.
Одна з визначних приваб монастиря – Історичний музей із більш як 30-ма тисячами експонатів.Фото pinterest.com
Монастир стоїть неподалік міста Рили, майже у 100 км від Софії. Дістатися сюди без проблем можна рейсовим автобусом зі столичного автовокзалу «Овча купел».
Культове місце Болгарії – храм відомої незрячої провидиці Ванги. За життя коло її дому стояли тисячні черги. До неї приїжджало багато сильних світу цього. А болгари шанують своїх героїв.
Щоправда, останню волю Ванги народ не виконав. Провидиця бажала, щоб її тіло після смерті тихо поховали на подвір’ї дому. Замість цього Вангу з почестями похоронили біля каплиці Святої Параскеви. І тепер уже на честь героя нашого часу святилище називають храмом Ванги.
Сьогодні це місце паломництва мільйонів людей з усього світу. Адже вони вірять, що відвідування могили провидиці зцілює людину від усіх хвороб.
Храм Ванги стоїть у селі Рупіте Благоєвградської області.Фото blagoevgrad-news.com
Щоб збагнути Болгарію, треба відчути її смак. Національна кухня країни різноманітна та колоритна. Вона порадує ласунів і м'ясоїдів, а також любителів риби, шанувальників супів і, безумовно, вегетаріанців.
Дивіться також: Квіткові долини світу
Найприємнішими будуть трапези в пляжних ресторанах і прибережних кафе на Золотих пісках, в Албені та й у будь-якому іншому курортному місті. А ціни тут досить доступні.
Є кілька видів національних супів. Наприклад, освіжаючий суп таратор (вартістю близько 2-х левів, або 1 євро) з огірків, кислого молока, зелені, а пікантності додадуть часник, масло або горіхи до смаку. Не менш дієтичний пілешка-суп – курячий бульйон з вермішеллю. Його найчастіше замовляють дітям.Фото bacillusbulgaricus.com
Салатні порції в болгарських ресторанах незвично великі – близько 500 грамів. Тому зазвичай замовляють один салат на двох. А якщо і вдвох не подужаєте, то вам запропонують забрати залишок із собою. Найвідоміший з болгарських салатів «Шопський». Це томати з огірками, оливками, сирене (болгарська бринза). Ціна питання: 5 левів, що приблизно 2,5 євро.
Звичайно, тут чудовий асортимент риби і морепродуктів, а також безліч способів їхнього приготування. Скажімо, 400 грамів смаженої форелі – 8 левів (4 євро).
Загалом болгарська кухня не любить зайвої гостроти. І головна приправа тут – чебрець, по-болгарському – чубріца.
Коли настав час подумати про десерт, варто насолодитися такою неповторною стравою, як баниця. Це випічка із сирене. Її традиційно подають на сніданок. Також тут популярні млинці паланчики у незвичайній болгарській інтерпретації з різноманітною начинкою.Фото tarasmulticulturaltable.com
Поза всяким сумнівом, будь-яка поїздка стане веселішою завдяки розумній дозі алкоголю. Традиційне вино в Болгарії – червоне місцевого сорту «Мерло». А ось найміцніша горілка – ракія, а також мастика (анісова оковита), яку розбавляють великою кількістю льоду.
А чом би не влаштувати клубну подорож Болгарією! Колоритний європейський відпочинок уночі цій країні не чужий. Лідирує в цьому плані, звісно ж, столиця. Культове нічне місце в Софії – клуб «Night Flight».
Тут панує болгарський пафос і розмах. Цікавий сучасний дизайн у дусі наймодніших віянь сучасності. Саме завдяки концептуальному дизайну, який повністю відповідає назві, клуб є одним з найгарніших і престижних у світі.
Це «космічна» дворівнева споруда. Другий поверх – VIP-балкон, де може розміститися не більше тисячі чоловік. Тому публіка тут добірна. А відриватися належить у компанії знаменитих ді-джеїв зі світовим ім'ям і на концертах закордонних зірок. «Night Flight» міститься в самісінькому серці Софії, на бульварі Княгині Луїзи, 20.
Життя – така річ: можна дивитися та не бачити або дихати і не відчувати. Можна з'їздити в Болгарію і, не ступивши ногою далі пляжу, не збагнути її душі. У контрастах відчувається повнота життя, коли пульс прискорюється завдяки емоційним струсам організму, ти починаєш усе відчувати і сприймати яскравіше. Щоб зрозуміти цю країну, варто покуштувати тут усе що можна і в максимальних дозах!
Головне фото pinterest.com